Jakie fronty do RX-V475

mce

New member
Kino: 60% (głównie amerykańskie seriale w mkv)
PS3: 15%
Muzyka: 25% (elektroniczna od Daft Punk po The Bloody Beetroots, metal/rock. Jak mi odwali to pop, ale oficjalnie się nie przyznaję)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Henry

Active member
Bez reklam
Proponowałbym ci np. Melodika BL, JBL Studio, Taga Platinum.

Napisz najlepiej do blackninja, bo może się okazać, że np. dokładając kilka stówek mógłbyś mieć już fronty+ amplituner. Teraz jest dobry okres na zakup amplitunerów, bo wchodzą nowe modele i można tanio kupić tzw. wyprzedażowe
 

VanS

New member
No tak i rozumiem, że monitory docelowo grają na tyle? Czy zakup ampli + monitorów (danie ich na razie na przód) da dużą różnicę w porównaniu z logitech x-540/słuchawkami za 50 zł/ głośnikami tv? Czy lepiej nic nie kupować i czekać na uzbieranie 4-5 tys. i kupić wszystko od razu?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tych Logitechów nie znam, myślę, że najlepiej będzie jak gdzieś posłuchasz w kilku konfiguracjach i będziesz miał odpowiedź czy warto. Są osoby bardzo zadowolone z tzw. zestawu plastikowego i na ich potrzeby są one w zupełności wystarczające. Wszystko kwestia indywidualnych preferencji.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dozbieraj z 1000zł i wtedy możesz już coś lepszego kupić . Np. Denon X2000 i do tego Melodika BL30 do muzyki której słuchasz mogłyby Ci się spodobać. Z innych (spokojniejsze) Monitor Audio MR4, Indiana Line Nota 550. Ostatnio dość dobre opinie zbierają polskie Pylon Audio Pearl 25. Ich nie słyszałem więc nie jestem w stanie tego zweryfikować, ale warto tez odsłuchać.
 
Ostatnia edycja:

VanS

New member
Masakra to jest tak jak zawsze - najpierw 1500 - nie, 2500 - nie, 3500 - nie, 4000 - nie :D A jak byłem kiedyś na odsłuchu w MM to między zestawami YAMAHA za 2k, a za 2,8k różnicy żadnej nie widziałem
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zobacz- przykładowo
Audio Pro Avanto ok 2 tyś zestaw 5.0
JBL LOFT 5.0, Wharfadale Obisdian 5.0 - poniżej 2 tyś
do tego np amplituner za jakieś +/- 1,5 tyś zł (Denon X2000, Pioneer 923)
całość masz za ok. 3,5 tyś i jesteś zadowolony
 

VanS

New member
Np zakup na początek Kolumna podstawkowa Boston Acoustics A 25 (x2) + ampli x2000. Monitory na początek postawić na przodzie. Będzie ok?

Czy sprawdzi się to na przodzie na jakiś rok?:) Czy docelowo taki zestaw wytrzyma 10-15 lat?

henry - do czego Ci służy HARMAN KARDON HKS 4B ?:)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tymczasowo są używane jako tylne kolumny w KD, tanie i dobre, bo za 2 szt zapłaciłem jakieś 400 zł
Co do tych Bostonów, to bardzo fajne i spokojnie by wystarczyły, dokupisz do tego central A225 i przez jakiś czas będzie ok.
Taka ciekawostka, to Bostony są oferowane jako kolumny w niektórych mini zestawach stereo Denona czy Marantza i bardzo przyjemnie grają
 

VanS

New member
a czyli masz zestawik 7.1 ?:)

gorzej z usadzeniem tego całego sprzętu szczególnie jeśli są niskopodłogowe. Czy na ziemi mogą stać?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Te małe A25, o których piszesz stawiasz na standach ewentualnie jakiejś półeczce, bądź wieszasz, podłogowe- duże na ziemi :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ponad pół roku, co do Bostonów, to są dosyć dobre konstrukcje, dobrze wykonane, a do wielu ampli można je śmiało podłączać, choć trochę mocniejszy sprzęt by im się przydał.
Ten Denon też niczego sobie, choć osobiście po raz drugi już bym go nie kupił, lepiej dołożyc kasę do czegoś mocniejszego np. X3000, choć wiem, że to taki "pościg za króliczkiem" i być może na twoje potrzeby będzie całkiem wystarczający.
Co do standów, to pewnie ktoś podrzuci jakieś propozycje, u mnie kolumny są powieszone

Jeśli chodzi o awaryjność, to Denony są raczej w normie, nawet te najwyższe modele mogą się zepsuć, nie ma reguły. Nie jest to jakoś nadmiernie psująca się marka, w porównaniu do innych producentów.
 

VanS

New member
A głośniki/kolumny to się nie psują ?

I co to znaczy awaryjność? czy jest szansa, że coś takiego pogra z 10 lat?
 
Do góry