Jakie fronty do RX-V475

mce

New member
Uszanowanie wszystkim :)

Zastanawiam się nad przejściem z wbudowanych głośników w telewizorze na coś, co dostarczy mi lepszy poziomu wrażeń podczas oglądania, grania, słuchania muzyki.

Czego potrzebuję:

  • Możliwości podłączenia kilku urządzeń przez hdmi: laptop, dekoder, ps3, dodatkowo stacjonarka
  • Dobrej jakości dźwięku filmów, muzyki, gier
  • Gdyby była możliwość streamowania muzyki z androida (bluetooth? wifi?) byłoby super. Mój telewizor nie jest smart

Czego nie szukam:

  • Zestawu 5.1. Dwa fronty wystarczą
  • Sprzętu wysokiej jakości dla audiofilów. Dla mnie jest to pierwsze przejście z papierowych głośników w TV

Budżet: chciałbym się zmieścić w 2000 zł.

Upatrzyłem sobie amplituner Yamaha RX-V475, widzę że ma przyzwoite opinie, a docelowo mógłbym do niego dokupić adapter do wifi.

Ampli kosztuje około 1350. Pytanie jest, czy za resztę kasy (około 700 zł) jestem w stanie dobrać jakieś dwa sensowne głośniki?

Oczywiście nie miałem okazji słuchać żadnego sprzętu jeszcze, dopiero zaczynam wgryzać się w temat.

Wszelka pomoc i sugestie mile widziane :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tą Yamahę kupisz za ok. 1 000 zł, więc na fronty zostanie więcej.
Napisz jak duże jest pomieszczenie, w którym sprzęt będzie stał.
 

mce

New member
Aktualnie jest to około 16m2. Pewnie w ciągu roku czy dwóch będzie przeprowadzka, ale do jakiego pokoju to trafi to nie przewidzę.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Budżet za duży nie jest, więc za bardzo nie poszalejesz
możesz zobaczyć - JAMO426/428; Heco Victa 501/701; Jamo S506, może uda ci się dostać fronty od JBL Loft, Wharfadale Vardus
Spytaj na priv naszych forumowych sprzedawców, może mają np. jakieś wystawowe egzemplarze w dobrej cenie.
Do ampli mógłbyś dodać jeszcze Pioneera 528
Posłuchaj gdzieś sprzętu, może akurat coś ci podpasuje.
 

mce

New member
Dzięki za odpowiedź. Widziałem sklepy w Łodzi, które mają coś z tego sprzętu i tam spróbuję poszukać.

Mam jeszcze jedno pytanie: jest jakaś lista forumowych sprzedawców :) ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Szkoda że budżetu nie można naciągnąć?, bo jak przeprowadzisz się do większego pomieszczenia, to przy mocniejszych kolumnach amplituner ten może być za słaby. Teraz w Twoim przypadku bym się rozglądał za fajnymi kolumnami podstawkowymi, a kiedyś możesz je dać na tył i dokupić resztę zestawu KD. Problem w tym że za dobre jakościowo monitory też trzeba dać trochę kasy. Zobacz coś z Klipsch B20, Melodika BL20, MA MR2, lub kolumny innych producentów np. JBL, KEF, DALI, Taga Platinum itd. Bez odsłuchu i tak się nie obędzie. Yamaha gra dość ostro, więc lepiej by było dobrać jakieś cieplej grające kolumny. W sprawie wyceny napisz do Blackninja, bo będzie sporo taniej niż w necie.
 

mce

New member
Thx.

To jeszcze jedno pytanie. Z tego co widzę, to w takim budżecie mógłbym mieć TAGA HARMONY TAV-606F v.3 . Jeżeli dobrze pamiętam, przewijały się te kolumny parę razy przez wątki na forum. Warto?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Szczerze, to ja bym je odpuścił, ale kto wie może tobie będą pasowały,
ja wolałbym rozłożyć zakup na etapy i zrobić może tak jak Krzysiek radzi, zacząć od dobrych monitorów, a później dokupić resztę
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mce

New member
Szkoda że budżetu nie można naciągnąć?, bo jak przeprowadzisz się do większego pomieszczenia, to przy mocniejszych kolumnach amplituner ten może być za słaby. Teraz w Twoim przypadku bym się rozglądał za fajnymi kolumnami podstawkowymi, a kiedyś możesz je dać na tył i dokupić resztę zestawu KD. Problem w tym że za dobre jakościowo monitory też trzeba dać trochę kasy. Zobacz coś z Klipsch B20, Melodika BL20, MA MR2, lub kolumny innych producentów np. JBL, KEF, DALI, Taga Platinum itd. Bez odsłuchu i tak się nie obędzie. Yamaha gra dość ostro, więc lepiej by było dobrać jakieś cieplej grające kolumny. W sprawie wyceny napisz do Blackninja, bo będzie sporo taniej niż w necie.


Dzięki za podpowiedź, posprawdzam to co napisałeś. Jeżeli chodzi o moje możliwości finansowe w tej sprawie, to aktualnie to jest max. Ponieważ nie wiem dokładnie kiedy się przeprowadzę, ani w jakim pomieszczeniu postawię sprzęt (równie dobrze może mieć taki sam metraż), to postanowiłem martwić się dopiero jak to się zacznie dziać. Jeżeli w nowych warunkach sprzęt nie będzie dawać rady, wystawię na sprzedaż i zacznę szukać od nowa.
 

mce

New member
Szczerze, to ja bym je odpuścił, ale kto wie może tobie będą pasowały,
ja wolałbym rozłożyć zakup na etapy i zrobić może tak jak Krzysiek radzi, zacząć od dobrych monitorów, a później dokupić resztę

Jeżeli dobrze to rozumiem, to pokrywa się to z moim planem. Wpierw chciałem kupić amplituner i dwie w miarę możliwości sensowne kolumny.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tylko śmiało mógłbyś odwrócić kolejność i zacząć od ampli i monitorów, bo spokojnie na twój pokój wystarczą, a za 1 000 zł już dosyć fajne dostaniesz, przy kolumnach podłogowych twój budżet jest nie duży, więc wybór masz jedynie w mocno budżetowym sprzęcie
 

mce

New member
Ok, nie znam się na nomenklaturze. Dopiero teraz ogarnąłem, że mówimy o dwóch różnych rzeczach (kolumny, monitory).
 

VanS

New member
Panowie jestem w obecnie takiej samej sytuacji.

Poszukuje czegoś w okolicach 2k z możliwością przyszłej rozbudowy. Rozumiem, że monitory przez jakiś czas mogą grać na przodzie, a jak się zakupi dobre duże kolumny to wyrzucić je na tył?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dokładnie tak, a przy zwiększeniu budżetu mógłbyś dokupić jeszcze głośnik centralny i zaczynać od systemu 2.1.
Z kolei gdybyś był w stanie te 2 tyś przeznaczyć na same kolumny, to mógłbyś mieś kompletny zestaw 5.0 i to całkiem przyzwoity- Audio Pro Avanto, Wharfedale Obisian, JBL Loft
 

mce

New member
O jakich kwotach mówimy, żeby osiągnąć 2.1? Albo o jakim sprzęcie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

VanS

New member
W takim razie najpierw skupmy się na amplitunerze oraz tych dwóch monitorkach. Ciężko mi nagle wyłożyć z 5 - 6 k aby mieć dobry sprzęt. Wolę jednak pomału zbierać, dokupując kolejne części co jakiś czas niż raz a szajs.
 
Do góry