Jakie DVD z DIVX

witgit

New member
Niestety ale większego dysku niż 250gb nie posiadam tak że nie jestem wstanie określić czy będą działały.
Co do zawieszeń , to nigdy takie u mnie nie wystąpiły , a podłączałem już wiele pendrive , czy dysków.
Nie wiem czy tylko jak tak mam , ale filmy ładują się szybko i płynnie.
Wiadomo że filmy z dysku ładują się szybciej niż pendrive ale na penie niemiałem żadnych zawiasów , podczas ładowania , przewijania czy długiej pauzy.
 
Ostatnia edycja:

gorus1

New member
Witam pozdrawiam zarazeim
No to kilka pytań odemnie nt fergusona 880 HX
1. Jak się ma sprawa czujności pilota, tzn. czy trzba kilkanaście razy przytrzymywać ten sam przycisk by odtwarzacz "zatrybił", czy dość szybko reaguje?
2. Widzę, że oprócz wyjścia euro odtwarzacz posiada także wyjście komponent. W związku z tym, czy będę mógł jednocześnie wyprowadzić sygnał wideo, tak by móc oglądać ten sam film na starym tv crt i na lcd?
3. Wcześniej już ktoś w tym wątku wspominał o dekoderze dts, ale w zasadzie ktoś inny odpowiedział, że coś tam zlikwidowano, ale dekoder pozostał. Czy da się na nim odtworzyć płyty w formacie dts audio wyprowadzając przy tym dźwięk cyfrowym kablem coaxial lub optical oraz dvd z dźwiękiem dts?
4. Czy posiada wyjście optical i coaxial, czy tylko samo coaxial?
5. Czy czyta płyty w formacie SACD?
Z góry dziękuję za odpowiedź użytkownikom tego modelu.
 
Ostatnia edycja:

SlaweX

New member
gorus1 napisał:
Witam pozdrawiam zarazeim
No to kilka pytań odemnie nt fergusona 880 HX[...]
Ponieważ interesowałem się tym tematem - odpowiem na te kwestie, które już "rozgryzłem":
2. Wyprowadzić można, ale czy jednocześnie będą działały component i RGB - nie wiem, bo w Pioneer'kach DV-380 i DV-575, które posiadam, wybiera się jeden z tych trybów (S-VIDEO i composit działają z jednym z nich).
3. Zlikwidowano wyjścia analogowe 5.1, ale po cyfrowym DTS jest wyprowadzany na wzmacniacz.
4. Posiada tylko wyjście coaxial.
5. SACD może i czyta, ale tylko warstwę CD, więc używanie go do tego celu niema sensu.
Z powodu tych ograniczeń zdecydowałem się na kupno Pioneer'a DV-575A(w idealnym stanie, bardzo mało używany, karton, instrukcje, za 250zł). Mam i tak narazie CRT 29" 16x9, więc HDMI mi niepotrzebne a brak USB przeżyję. Do komfortowego odtwarzania wszystkich formatów video i audio (w tym *.ape, *.flac) mam zamiar przystosować Compaq'a Deskpro EN Small Form 866MHz. Muszę tylko zakupić konwerter VGA->RGB (lub S-VIDEO) lub jakąś grafikę PCI z dobrym wyjściem Video.
Jeśli przywiązujesz dużą wagę do pełnej obsługi DVD-AUDIO i SACD, to najtańszą i sensowną alternatywą będzie właśnie Pioneer DV-575A z "dobrej ręki", bo ceny DV-600 chyba znasz...
:)
 

jpk78

New member
szukam dvd który czyta divx i myśle nad Panasonic s54 ponieważ mam tv lcd Panasonic lx70p czy warto kupować dvd Panasonica czy lepiej poszukać coś innego np Pioneer fergusson może jeszcze coś innego :) cena max do 500zł powinien mieć usb i hdmi, może ktoś mi doradzi. Proszę pomóżcie :) bo jestem zielony w tym temacie a chciałbym kupić niedrogi a dobry odtwarzacz DVD :) Z góry dziękuję za pomoc :)
 

gorus1

New member
Dzięki SlawekX za odpowiedź. Przymierzam się do zakupu jakiegoś odtwarzacza, ale jak już kupić to porządny. Z tego co piszesz, to ten ferguson nie spełniałby moich oczekiwań. Narazie komputer mi wszystko zastępuje (wyjścia optyczne i coaxial na amplituner, araz wyjście hd na tv). I tak jak oglądam film, to nie siedzę na kompie-zresztą mogę przekazać samo video na tv, więc ktoś na tv może sobie oglądać film, a ja i tak mogę pracować na PC. Uważam, że w moim przypadku 300zł to za dużo, by zastąpić to co i tak posiadam (może trochę w innej formie).
Pozdrawiam
 

przemasg

New member
A co sądzicie o nowych Bellwoodach 308 i 311? Mają obsługę HDMI, odtwarzają DivX i XVid, większość innych formatów Audio i Video. Mam w domu Bellwood'a 301U i generalnie jestem zadowolony (z wyjątkiem tego, że niektóre filmy przycina - skacze obraz i dźwięk tak, jakby brakowało mocy oblkiczeniowej procesora). Mam nadzieję, że w nowych Bellwoodach jest lepiej ...
 

SlaweX

New member
gorus1 napisał:
Dzięki SlawekX za odpowiedź. Przymierzam się do zakupu jakiegoś odtwarzacza, ale jak już kupić to porządny. Z tego co piszesz, [...]).
Pozdrawiam
Cieszę się, że pomogłem :).
Takiego "Kompaczka" można kupić teraz za grosze - ja dałem ok. 190zł z SB Live 5.1 i bez HDD. Mam jeszcze luźne SB Live, Audigy i Audigy 4, więc mogę "mieszać" do woli. Karty PCI też mam (Matrox Mystique i Millenium G200), więc pozostaje tylko rozwiązanie kwestii wyjścia RGB. Koszt Grandtec Hand View III konwerter (PAL), to ok. 130 - 140zł, jakaś starsza grafika PCI. ale z dobrym wyjściem TV - też niedrogo i masz prawdziwy kombajn multimedialny, choć bez HDMI, ale po co Ci "łono" do nędznych DivX'ów, które i tak możesz odtwarzać w dobrych "plajerkach"...?
:)
przemasg napisał:
A co sądzicie o nowych Bellwoodach 308 i 311? Mają obsługę HDMI, odtwarzają DivX i XVid, większość innych formatów Audio i Video
Ja sądzę to, co powyżej...
:)
 

_MarSs_

New member
Temat lekko stary, ale że bawiłem się kilkoma odtwarzaczami właśnie z USB to napieszę swoje uwagi:
  1. Jeśli ma USB, to nawet jeśli producent napisał, że USB dla JPG i MP3 (np Philips), to i tak odtwarza z niego AVI.
  2. Jeśli ma USB 1.1 (czyli wszystkie, w których nie napisano, że 2.0) to bez większych problemów odtworzy wszelkie DIVX'y o niskim bitrate (tak do około 900kbps) realnie wygląda to tak, że jeśli jest film 90 minut i ma 700MB to odtwarza OK, natomist jeśli jest podzielony na 2x700MB (bitrate około 1300kbps) to należy spodziewać się problemów z płynnością znacznie utrudniających oglądanie, jeśli do tego jest AC3 5.1 to zapomnij o obejrzeniu na USB1.1
  3. Pod USB 1.1 i 2.0 można podłączać czytniki kart pamięci, pendrive, HDD, telefony z USB, aparaty foto, mp3 i inne urządzenia, które pracują w trybie Pamięć Masowa (czyli w Windows pokazują się jako oddzielny dysk) i które posiadają partycję FAT lub FAT32,
  4. Widać zawsze tylko pierwszą partycję z dysku.
  5. USB z odtwarzaczy ma wydajność prądową około 200mA, więc HDD 2,5" trzeba zasilić z sieci.
  6. Nie ma znaczenia rozmiar dysku jeśli spełnione są powyższe (może być nawet 2TB w FAT32).
  7. Na pendrive często ostatnio jest jakiś manager zabezpieczeń (hasła, profile osobiste i inne pierdoły) króry często dzieli wirtualnie pendrive na 2 partycje: 1 ukryta z programem i 2 jawna z przestrzenią uzyteczną - taki pendrive nie działa z odtwarzaczami, chyba że da się sformatować do 1 partycji FAT32.
  8. Wszystkie odtwarzają z DVD wiele plików AVI (często napisy muszą mieć dokładnie taką samą nazwę jak plik filmu) wszystkie odtwarzają SRT natomiast większość też TXT.
  9. Maksymalny rozmiar klatki filmu to 720x480 z pliku AVI na DVD oraz 640x480 z AVI na USB.
Swoje opinie kształtowałem na eksploatacji: Philips DVP5980, WIWA128U, Bellwood301, Ferguson 880, LG (nie pamiętam), jakiś Trakk, Korr i coś jeszcze w przelocie.

Wniosek jest niestety taki, że jeśli na odtwarzacz wydamy mniej niż 250zł to nie bedzie tam USB2.0 i uzyteczność do ogladania AVI z HDD będzie ograniczona (zacinanie się w szybkich scenach nawet przy niskim ogólnym bitrate).

Jak napisał któryś z przedmówców najlepszy odtwarzacz DIVX to laptop lub Xbox.
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Widzę że ten ferguson 880 ma sporo wad w stosunku do 780`tki, czy wiec warto go kupować ?, może lepiej wziąć 780? lub np. Philipsa 5980 lub Samsunga 1080P7/P8 bo Pioneer odpada z uwagi na problemy z divx/xvid.
 

dinderi

New member
broda1725 napisał:
.... bo Pioneer odpada z uwagi na problemy z divx/xvid.
O jakich problemach z odtwarzaniem divx/xvid piszesz?
Mam w domu: Pioneer dv-380, 393, 490, 300, 400 oraz Onkyo dv-sp404. Na żadnym nie widze "problemów" w odtwarzaniu divx/xvid powazniejszych, niz te które występują w wymienionych przez Ciebie odtwarzaczach Philipsa, Samsunga czy Fergusona.
Nie twierdzę, że pionki są bez wad. Ale jakoś nie odstaja od innych marek, a nawet - jeśli zagłębić się w szczegóły - bywa, że je poważnie wyprzedzają.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Jakie problemy ? ano takie że podobno nieradzi sobie zbytnio z xvidami (opieram się na materiałach z forum sam nie testowałem). Szczerze powiedziawszy to chciałbym tego pionka nawet ten model 410 ale obawy mam myślę nie bezpodstawne.

Na żadnym z pionków nie widzisz poważniejszych wad niż te które występują w wymienionych odtw. Philips, Samsung czy Ferguson ?.
To jakie maja te odtwarzacze wspulne wady?.
W czym je ten pionek wyprzedza oświeć mnie dinderi ?.
 

ormats

New member
Mam DV 300 i nie mam zadnych problemow z xvidem. Z najnowszym updejtem dvd dziala rewelacyjnie.
Do drugiego pokoju kupuje dv 400.
 

SlaweX

New member
Ja z kolei mam DV-380 i DV-575A. Na obu najprzeróżniejszej maści "aviki" (robione na przestrzeni kilku dobrych lat) chodzą bez problemów. Czasem obserwuję lekkie przycinanie się niektórych odcinków (n.p. Lost), ale nie wiem, czy jest to wada akurat Pionieera...?
 

dinderi

New member
SlaweX napisał:
Czasem obserwuję lekkie przycinanie się niektórych odcinków (n.p. Lost), ale nie wiem, czy jest to wada akurat Pionieera...?
Prawdopodobnie powoduje to wkodowany niekiedy PackedBitstream w Xvid. (Można go łatwo i szybko usunąć darmowym pogramem "MPEG-4Modyfier". ) Starsze odtwarzacze Pioneer'a, oparte na starszej generacji procesorach, mialy tą cechę. Przycinanie było lekkie i mało przeszkadzające, ale zauważalne. Zresztą jest to cecha całej masy innych odtwarzaczy opartych na układach Mediatek, całej gamy innych producentów (Samsung, Ferguson, Philips, Pioneer, Yamaha, Onkyo, Apex, Yamada, Panasonic, Sony, LG, Orion etc., etc.) Nowsze odtwarzacze Pioneer'a, zaczynając od dv696 przez dv400, dv600 a obecnie dv410 już tej przypadłości nie mają.

broda1725, pytania jak to, które zadałeś czytam od 2 lat średnio raz w tygodniu. Napisałem strasznie duzo na ten temat, na forum Pioneer'a i nie tylko. Stacjonarne odtwarzacze DVD nie są jak komputery. Ich specyfikacja techniczna i możliwości są prawie niezmienne przez lata całe. Dlatego to co napisano przed rokiem, czy 3 latami, w większości nadal jest aktualne. Wykaż trochę własnej inicjatywy w zdobywaniu informacji, bo to Ty sam musisz zdecydować, w czym bedzie lepszy odtwarzacz, który kupisz. Bo to Ty sam będziesz potem zadowolony, albo niezadowolony.
 
Ostatnia edycja:

Nivea

New member
Witam! Byłem prawie pewien kupna Ferguson D-880 HX, ale ten temat trochę mnie zniechęcił. ;) Czy naprawdę tak często się zawiesza? Widzę, że na allegro mozna jeszcze dostać D 780 HX. Jakie DVD do xvid w cenie 300zł jest godne uwagi? Pozdrawiam
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ale one się podobno wieszają przy niektórych filmach z pena. A tak to nic takiego nie słyszałem.
Ja też stoję przed wyborem Ferdka 880 i Pionka 400/410.
W tej kwocie 300-400zł nie znajdziesz nic lepszego(niestety).
 

Nivea

New member
Właśnie wyczytałem, że Fergusony obcinają obraz u góry i po bokach, więc ta firma jednak odpada. Sprawdzę tego pionka. dzięki.
 

dinderi

New member
Nivea napisał:
Właśnie wyczytałem, że Fergusony obcinają obraz u góry i po bokach, więc ta firma jednak odpada. Sprawdzę tego pionka. dzięki.
Jeśli ustawisz w opcjach obrazu 'Pan&Scan', każdy odtwrzacz będzie obcinał.
 
Do góry