Jakie DVD z DIVX

xform

Member
wiekusz napisał:
Różne opinie są o Pioneer DV600, ze swojej strony nie powiem złego
słowa o nim, u mnie śmiga bez problemów
pozdrawiam

Tak, właśnie w Pionku działa szybko a w nowym Ferdku trochę wolniej o to mi chodziło czy ktoś stwierdził, że duzo wolniej lub da się przeżyć :).
 

Caddi

New member
co do zdjęć

to powiem, że faktycznie ciut za długo się ładują, ale nie ma tragedii. uprzedzam, że nie mam z czym porównać, więc to moje odczucie.
aha, no i odczytywałem to z pendriva, który jest wolny. sprawdzę jutro czy z dysku idzie szybciej.
 

Kompaner

New member
Odtwarzacz DVD Ferguson D 880 HX - kilka pytań szczegółowych.

Witam!
Mam parę szczegółowych pytań dot. DVD Ferguson D 880 HX.
- Czy potrafi odtworzyć film avi, spośród kilku nagranych na płycie DVD? Z napisami?
- Czy jest opcja wyboru sygnału RGB na wyjściu scart?
- Czy mocno się grzeje?
- Czy jest głośny?
- Jaką ma jakość obrazu w porównaniu z Pioneer DV-400?
Dziękuję za uwagę.
Kompaner
 

darek64

New member
Kompaner zadał dobre pytania. Podtrzymuję.......
Odświeżmy ten wątek, bo zaciął się na konkretnych pytaniach.
Do pytań Kompanera dorzucę jeszcze jedno: czy wiadomo coś o napędzie ferdka 880? jest to dla mnie istotne, bo mój Bellwood 301A, którego zamierzam właśnie wyrzucić na śmietnik, ma ciągłe problemy z napędem (miesiąc po ostatniej wizycie w serwisie jest to problem typu "no disc"). W nowym DVD chciałbym się uwolnić od tej przypadłości (w zasadzie obojętne czy będzie to ferdek czy pionek, ma działać...)
 

Markuss1

New member
- Czy potrafi odtworzyć film avi, spośród kilku nagranych na płycie DVD? Z napisami?
Tak, bez problemu!
- Czy jest opcja wyboru sygnału RGB na wyjściu scart?
Nie ma, jest tylko opcja wyboru RGB albo YUV na component.
- Czy mocno się grzeje?
Raczej nie, jajecznicy na nim nie usmażysz:grin:
- Czy jest głośny?
Przy wczytywaniu filmu dosyć głośny - podobnie jak WIWA 238B, podczas odtwarzania cichutki.
- Jaką ma jakość obrazu w porównaniu z Pioneer DV-400?
Tego nie wiem, nie mam jak porównać, ale oczywiście o niebo lepszu od WIWY, np. DVD oryginalne a nawet te gazetowe skalowane (a nawet po euro) wyglądają świetnie!
 

Kompaner

New member
Pytanie szczegółowe - cd

Markuss1 napisał:
Tego nie wiem, nie mam jak porównać, ale oczywiście o niebo lepszu od WIWY, np. DVD oryginalne a nawet te gazetowe skalowane (a nawet po euro) wyglądają świetnie!

Witam!
Bardzo dziękuję za informacje.
Na pewnym forum użytkownik napisał o swoim 880:
"U mnie na RGB kolory sa lekko przestawione (o jakis 1mm dla koloru zoltego i czerwonego) dlatego musze uzywac composite..."
Czy jest to typowa usterka tego modelu? Czy też przypadkowa niekompatybilność odtwarzacza z pewnym telewizorem? Jakie macie doświadczenia z RGB w odtwarzaczu D-880?
Ciekawe, że podobna usterka występuje w Pioneer DV-400 na oryginalnym firmware (wyczytane w sieci).
Kompaner
 

fiskomp

New member
Kompaner napisał:
"U mnie na RGB kolory sa lekko przestawione (o jakis 1mm dla koloru zoltego i czerwonego) dlatego musze uzywac composite..."
Czy jest to typowa usterka tego modelu? Czy też przypadkowa niekompatybilność odtwarzacza z pewnym telewizorem? Jakie macie doświadczenia z RGB w odtwarzaczu D-880?
Ciekawe, że podobna usterka występuje w Pioneer DV-400 na oryginalnym firmware (wyczytane w sieci).
Kompaner

A mi się wydaje, a mogę się mylić, że to po prostu powód nieobsługiwania sygnału RGB w gnieździe. W tv nie wszystkie gniazda SCART mają możliwość przyjmowania RGB. W mojej Tośce na trzy gniazda SCART jedno ma RGB, a dwa s-video. No ale ma też component'a więc trochę możliwości podpięcia jest. Dzisiaj będę miał Fergiego w domku (jak kurier nie nawali) to potestuję. Moja Wiwa 128U doprowadzała mnie do pasji i dlatego jej podziękowałem, mam nadzieję, że zmiana będzie in plus.

Pozdrawiam,
 

lesio770

New member
Wyjście RGB w Fergusonie 880

Ja też zauważyłem przesunięcie koloru czerwonego.Było to widać już na ekranie startowym w nazwie Ferguson.Poniewaz mam jeszcze inne DVD,więc musiałem przełączać kabel euro miedzy nimi.Ale w końcu kupiłem nowy kabel i okazało się,że problem zniknął.Nie ma już przesuniętego koloru czerwonego.Kabel jest z pełnym ekranowaniem,a poprzedni nie był.Wychodzi na to że przyczyna leży w kablu euro,przynajmniej w moim przypadku.:)
 

fiskomp

New member
No i niestety mój egzemplarz też ma problem z przesunięciem czerwonego, a dziwne jest to, że kabel to naprawdę wypas, każda żyła ekranowana. Przewód gruby jak bycza pyta. Jeszcze pobawię się innym kablem euro i zobaczę. Szkoda.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Najlepszy odtwarzacz DivX to stary poczciwy Xbox. Oprócz DVD i DivX odtwarza wszelkie inne pliki multimedialne, w tym te o których mogą sobie pomarzyć inne tradycyjne odtwarzacze stacjonarne np. format "rmbv" czy x264 :p Gdy jeszcze podepniemy Xboxa do TV LCD czy plazmy za pomocą kabelka component HD (w miejsce tradycyjnego kabla kompozytowego lub RGB) to już jest miodzik na maksa. Wszystkie filmiki chodzą ultrapłynnie i to mimo 7-letniej leciwej już architektury Xboxa :)
Wątek wydaje się byc wyczerpany jaki odtwarzacz jest the best :mrgreen:
 

he_avy

New member
Czesc
Po ok 2 tygodniach testów nowego ferdka 880 bylo ok ale czym dalej tym gorzej .Wsumnie 2 mankamenty ktore mnie najbardziej draznia
1 to wygaszacz ektanu gdzie po zrobieniu pauzy i wysciu do telefonu na 10 min wracam a wszystko juz jest wylaczaone.odnowa nalerzy wczytac film do miejsca gdzie sie skonczylo (mowie tu o divx)
2 rzecz to zwiechy tak bez powodu ogladam filmik i nagle stop-klatka i juz mu nic nie pomorze tylko wylaczenie z pradu Zero reakcji na jajkiekolwiek przyciski na pilocie czy panelu przednim.i to sa zwykle filmy ktore niedawno na mojej starej wiwce (jednej z 1 z przed jakis 3 lat)pieknie chodzily.jesli byl jakis blad w pliku to wiwka poprostu przezucala pare sek.do przodu i szla dalej.Fergusonowi nic nie pomag.Rece opadaja ale jest to naprawde uciazliwe gdy w czasie filmu nalerzy kilka razy wstac wylaczyc sprzet z sieci przewinac do wlasciwego mniejsca i............czekac az znowu sie zawiesi
pozdro
 
Ostatnia edycja:

xform

Member
No niestety potwierdzam, zawieszenia w ferdku 880 rzeczywiście się za często zdażają - chyba coś go lekko niedorobili - pozostaje czekać na nową wersję firmware.
 

SlaweX

New member
Witam.
Po przeczytaniu zachwytów z testu Ferguson D 780 HX natrafiłem na wątek o Ferguson D 880 HX i chyba jednak poprzestanę na Pionku DV-600. Szkoda, że ma USB 1.1, ale chyba z DivX'em nie będzie problemów? Szkoda też, że obsługuje tylko FAT32 i nie da się odtwarzać DVD *.ISO lub VOB, IFO...
 

Icek

New member
Ferguson D-880 HX a dysk zewnętrzny

Witam,

mam pytanie, czy Ferguson D-880 HX widzi dyski zewnętrzne USB? Czy jest jakieś ograniczenie co do pojemności takiego dysku? Mam zamiar kupić ten odtwarzacz, ale muszę mieć pewność, że odpali materiał z dysku. Mam zamiar kupić dysk WD Caviar 750 GB z USB? Może polecicie jakiś inny odtwarzacz lub inny dysk?
Dzięki.
Icek
 

witgit

New member
Powiem tak:
Mam dysk Seagate Momentus 2,5", 60Gb ,5400obr na sata , który jest w obudowie USB. Przy laptopie dysk działa bez dodatkowego kabla zasilającego , natomiast przy Fergusonie nie . Dysk musi mieć swoje zasilane!!!
A na nim jedna partycja w systemie plików FAT32 utworzona jako podstawowa.
Musze powiedzieć że nawet pięknie śmiga divxy z tego dysku.:D
 

SlaweX

New member
witgit napisał:
Powiem tak:
Mam dysk Seagate Momentus 2,5", 60Gb ,5400obr na sata , który jest w obudowie USB. Przy laptopie dysk działa bez dodatkowego kabla zasilającego , natomiast przy Fergusonie nie . Dysk musi mieć swoje zasilane!!!
A na nim jedna partycja w systemie plików FAT32 utworzona jako podstawowa.
Musze powiedzieć że nawet pięknie śmiga divxy z tego dysku.:D
A jak jest z większymi dyskami (320, 500 czy 750GB) podzielonymi na mniejsze partycje? Poza tym, czy problem z zawieszaniem się jest nadal nierozwiązany?
 

Icek

New member
Ferguson D-880 HX a dysk zewnętrzny

SlaweX napisał:
A jak jest z większymi dyskami (320, 500 czy 750GB) podzielonymi na mniejsze partycje? Poza tym, czy problem z zawieszaniem się jest nadal nierozwiązany?

Będę również wdzięczny za info, jak jest z większymi dyskami zewnętrznymi (oczywiście z własnym zasilaniem). Z naciskiem na 750GB-1TB. Na pewno ktoś takie połączenie ma.......
Icek
 

SlaweX

New member
Icek napisał:
Będę również wdzięczny za info, jak jest z większymi dyskami zewnętrznymi (oczywiście z własnym zasilaniem). Z naciskiem na 750GB-1TB. Na pewno ktoś takie połączenie ma.......
Icek
Moje pytanie dotyczy również Pioneer'a DV-400, DV-600, DV-410. Jak jest w końcu z odtwarzaniem DVD Audio w DV-400 i DV-410?
W oczekiwaniu na DV-600 dostałem na parę dni ze sklepu DV-400 i będę go dziś testował, ale nie mam większych (wolnych) dysków, niż 40GB i 80GB a planuję zakup od 320GB wzwyż.
 
Do góry