Jaki zestaw do KD?? HK+Klipsch??

Markcox

New member
Witam serdecznie


Po przestudiowaniu masy stron i postów, postanowiłem wysmarować swojego – a to z uwagi na to, iż mocno skłaniam się na wymianę swojego wysłużonego stereo na jakieś kino domowe. I tu liczę na Waszą pomoc – którą notabene niejednokrotnie już na tym forum otrzymałem. Ale do rzeczy….


Wydaje mi się, że będę celował w ampli HK i zestaw kolumn 5.0, gdzie skłaniam się do Klipscha.
I tu pojawia się pytanie, jakie modele, zarówno ampli jak i kolumn z w/w marek polecicie, żeby to wszystko dobrze ze sobą współgrało, mając na uwadze pomieszczenie w którym będzie ustawione. Co do pokoju właśnie, to będzie jakieś 4x3,5m, stąd nie chciałbym przesadzić z mocą – chcę żeby użytkowanie kina było przyjemnością, a nie męczyło uszu.
Wykorzystanie? wszystkiego po trochu… zwykła telewizja, film na bluray, PS3, muzyka.

Żeby jeszcze uściślić –nie zależy mi na tzw. wodotryskach typu radio internetowe etc. Ma się po prostu sprawdzać w prostym, praktycznie codziennym użytkowaniu

Pozdrawiam

Markcox
 

Markcox

New member
w załączniku wyrzeźbiony na biegu w paincie poglądowy zarys pomieszczenia o którym mowa w temacie.
czerwonymi "krzyżami" zaznaczyłem miejsca docelowe, w których życzyłbym sobie ustawić kolumny od KD.
Może ten jakże profesjonalny szkic :lol: ułatwi trochę dyskusję, Wam udzielenie pomocy i wskazówek, a mi dokonanie właściwego wyboru

ps. Kiki, jak tylko ustalę jakieś konkrety, to Blackninja będzie pierwszą osobą którą zapytam o cennik
 

Attachments

  • pokój.jpg
    pokój.jpg
    8,7 KB · Wyś: 187
Ostatnia edycja:

matysh_2006

New member
Jeśli chodzi o cenę to tylko i wyłącznie pisz do " Blackninja".

Ja kupowałem od niego sprzęt za prawie 16 000 i jestem mega zadowolony.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wszystko fajnie, tylko mam wrażenie że lewy front bedzie źródłem kłopotów, ze względu na wnękę. Gdzie ma "patrzeć" ta kolumna? Szafa będzie odbijac dźwięk.iem do pokoju przy lewej kolumnie (tak mysle, ze to otwarte przejcie?). Dorzuc wymiary pokoju i szafy oraz tej wnęki i dokladnie rozplanuj na rysunku owo wejscie. Cos sie wymysli.
 

Markcox

New member
okej, w takim razie jak tylko będę w domu, dorzucę dokładne wymiary na ten "szkic".
Co do samego sprzętu, chodził mi pogłowie HK, tylko pytanie który model będzie najbardziej trafionym (155,156,255,260)?? Natomiast same kolumny Klipscha; zastanawiałem się np. nad frontami RF52/RF62 do tego RB51 i central, albo np. zestaw 5.0 oparty na frontach F1/F2. Tylko się zastanawiam, czy to nie będzie lekkim przegięciem do takiego pomieszczenia :lol:
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Też podoba mi się takie zestawienie. Z HK to celował bym w 255/260 a z kolumn to wydaje mi sie że RF 52 starczą. Pokój masz ok 15 mkw więc rf 62 mogą być za duże i nie wykorzystasz ich potencjału. Seria F miała chyba bas reflex z przodu więc można dosunąć do ściany. Jak ja bym w tym momencie brał to HK 255 + klipsch rf 52 II lub F2
 

Markcox

New member
wedle życzenia krzysztofradio, załączam kolejny - w dalszym ciągu nieprofesjonalny, ale bardziej szczegółowy szkic, oddający w miarę dokładny kształt i wymiar pokoju (nie wspomniałem wcześniej, że pokój nie jest w kształcie prostokąta).
..więc rf 62 mogą być za duże i nie wykorzystasz ich potencjału
tego też się obawiam, ale nie ukrywam, że nie zamierzam do końca życia zamieszkiwać w tym metrażu, stąd z mojej strony celowanie w zestaw z małym zapasem

Jak ja bym w tym momencie brał to HK 255 + klipsch rf 52 II lub F2
czyli rozumiem, że RF52 stoją na jednej półce z F2? nie wiem czemu, ale myślałem że RF52 bardziej powinno się zestawiać z F1?!

Nie ukrywam, że w dniu wczorajszym przeprowadziłem krótką, ale jakże burzliwą dyskusję na gg z jednym z userów tego forum, który trochę mi namieszał w temacie :lol:
więc w oparciu o tą dyskusję, sprecyzuję, że ze wszystkich płaszczyzn użytkowania tego kina, muzyka w stereo nie będzie tu dominującym punktem...w głównej mierze przeznaczeniem jego będą filmy Bluray, z kompa, TV C+. Nie wykluczone nawet że ps3 będzie odpalane częściej niż stereo, stąd zbił mnie trochę z tropu, jeżeli chodzi o dobór ampli.
więc czekam na wszelkie głosy bardziej, niż ja, doświadczonych userów tego forum w tym temacie

pozdrawiam
Markcox
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
F2 to już z "lekkim" zapasem, ale faktycznie jak porównać RF 52 to z F1. Widzisz i tu jest dylemat, bo jak byś się przeprowadzał do większego pomieszczenia to lepiej brać rf 62 - lepszy bas z uwagi na większą średnicę głośnika ale jak byś miał kupować do tego pokoju, to RF 52 z powodzeniem starczą aż nad to.
 

Markcox

New member
F2 to już z "lekkim" zapasem, ale faktycznie jak porównać RF 52 to z F1. Widzisz i tu jest dylemat, bo jak byś się przeprowadzał do większego pomieszczenia to lepiej brać rf 62 - lepszy bas z uwagi na większą średnicę głośnika ale jak byś miał kupować do tego pokoju, to RF 52 z powodzeniem starczą aż nad to.
zauważyłem, że jak staje w zestawieniu RF i F, to z korzyścią na te pierwsze... czy w bezpośrednim starciu RF faktycznie wypadają korzystniej?
 

Markcox

New member
a czemu tak szeroko te fronty,koło tv nie ma możliwości ustawić,w tej wnęce koło szafy to tak nie bardzo moim zdaniem,między kolumnami jak wyjdzie ci 2,5m między tv to starczy,a może wyjdzie więcej,pomierz.
bez mierzenia jestem w stanie Ci powiedzieć, że rozstaw kolumn przy postawieniu ich przy TV da niecałe 2m, ze względu na drzwi wejściowe. Chyba że rozstawie je nierównomiernie, ale to chyba nie o to chodzi
 

mors111

Active member
Bez reklam
ja bym wszystko przesunął lekko w prawo - TV , sofę lewę kolumnę przy drzwiach balkonowych ale z ich prawej strony

ustawienie kolumn w rogach to nie za ciekawy pomysł , już lepiej z boku TV lecz maksymalnie daleko od siebie

gdzie postawisz suba ?
 

maniekn274

New member
Bez reklam
bez mierzenia jestem w stanie Ci powiedzieć, że rozstaw kolumn przy postawieniu ich przy TV da niecałe 2m, ze względu na drzwi wejściowe. Chyba że rozstawie je nierównomiernie, ale to chyba nie o to chodzi
no to faktycznie trochę mało,a jak by na odwrót zrobić,zamienić kanapę tam gdzie tv ,nawet dla tv lepiej by było bo światło z okna by tak nie waliło
 

Markcox

New member
ja bym wszystko przesunął lekko w prawo - TV , sofę lewę kolumnę przy drzwiach balkonowych ale z ich prawej strony

ustawienie kolumn w rogach to nie za ciekawy pomysł , już lepiej z boku TV lecz maksymalnie daleko od siebie

gdzie postawisz suba ?

drzwi są wejściowe do pokoju - nie mam balkonowych w tym pokoju ;) a po prawej stronie to jest zaznaczone okno (mówiłem, że szkic nie jest profesjonalny).
a suba na tą chwilę nie planuje, stąd pomysł na fronty podłogowe z dobrym kopnięciem
no to faktycznie trochę mało,a jak by na odwrót zrobić,zamienić kanapę tam gdzie tv ,nawet dla tv lepiej by było bo światło z okna by tak nie waliło
w sumie światło z okna w żaden sposób nie przeszkadza, gdyż okno wychodzi na północny wschód. Ale nie ukrywam, że brałem taką opcję pod uwagę z zamianą ustawienia na takie, jakie mówisz
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
KOledzy wyzej dobrze radzą, w obecnym ustawieniu frony za szeroko, w rogasz i wnęce. Zamien kanape z TV i wszystko bedzie OK
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Markcox

New member
krzysztofradio, jak pięknie naszkicowane kolumny :eek:k:
Co do przemeblowania, to akurat nie jest żaden problem. Jeżeli będzie to ze znaczną korzyścią dla efektu dzwiękowego, to jestem jak najbardziej za.
Natomiast w dalszym ciągu zastanawiam się nad doborem sprzętu...ampli jednak zdecydowałem się na HK255 bądź 260, tylko teraz co na fronty: RF52/62? może F1/F2? jaka jest różnica w jakości dźwięku pomiędzy modelami RF/F?
 

maniekn274

New member
Bez reklam
krzysztofradio, jak pięknie naszkicowane kolumny :eek:k:
Co do przemeblowania, to akurat nie jest żaden problem. Jeżeli będzie to ze znaczną korzyścią dla efektu dzwiękowego, to jestem jak najbardziej za.
Natomiast w dalszym ciągu zastanawiam się nad doborem sprzętu...ampli jednak zdecydowałem się na HK255 bądź 260, tylko teraz co na fronty: RF52/62? może F1/F2? jaka jest różnica w jakości dźwięku pomiędzy modelami RF/F?
seria RF moim zdaniem,gra znakomicie,a czy 52 czy 62 to już podejmij decyzję.52 da radę w tym metrażu,ale jak byś chciał przywalić w stereo muzę bez suba,to z 62 basu będzie sporo więcej,te 52 to takie filigranowe kolumienki,no ale basik fajny,posłuchaj obu
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Co takiego jest pieknego w tym szkicu? ;)
Co do kolumn, to tez odpowiedz masz wyzej.
Rozmiar F2/RF62
RF62 jednak nieco lepsze
Do tego 255/260 z naciskiem na 260.
Tak wg mnie.
 
Do góry