Jaki tv do ps3?

Caparzo

New member
Bez reklam
może jednak skuś sie na 42? 37 to taki wytrysk, dla mnie nie jest to rozmiar na miare tv do którego podłącza się hd.
to tak samo jakby do dobrego auta założyć 13 calowe felgi ;P
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Ten Philips 37PFL4007H ma wg. testu na tutejszym forum 0 input lag w trybie kino!!!!! Do gier na ps 3 rewwelacja, no i czern extra! Poza tym odtwarza wiele formatow filmow poprzez USB. Ja bym szedl ku niemu :)
 

SzympeXX

New member
ciężko wybrać...

Siemano forumowicze,
czytam, czytam i nie mogę się zdecydować na tivika, proszę pomóżcie mi w wyborze:

mam ok. 2000 zł, chciałbym telewizor do oglądania sportu przede wszystkim, filmów akcji, podłączenia pod laptopa czasem, no i do PS3. Potrzebuję 37' lub 42' cale. Jak każdy, chciałbym mieć piękny obraz, super odświeżanie i wyświetlanie obrazów.
Na który z telewizorów się zdecydować, który odrazu odrzucić proszę podać ewentualnie jakieś inne pomysły:

1. PANASONIC TX-L37E30E
2. SAMSUNG UE40ES5500
3. SAMSUNG UE37D5500
4. SAMSUNG UE37D5000
5. PHILIPS 40PFL5007K
6. PHILIPS 32PFL5007K
7. PHILIPS 42PFL4007H
8. Sharp LC-40LE630E
9. Sony KDL-40EX500
10. Panasonic TX-P42S30E - plazma, i ciężko powiedzieć czy dobre to też pod laptopa i do filmów oraz oglądania sportu
11. LG 42LK530
12. LG 37LH3000

Sporo tego. Ale niestety te mi polecali i wyszukałem na forum.
Dzięki z góry za pomoc!!
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Do takiego wykorzystania polecam plazmę Panasa.
Jednak z 12 propozycji masz tylko jedną plazmę więc coś czuję, że nie jesteś do plazmy przekonany.

Pozdrawiam,
 

SzympeXX

New member
A czemu polecasz plazmę? I czym jest lepsza od LCD? I jak wygląda sytuacja, że plazma ma nierówne podświetlenie i małą jasność?
Czy na tej właśnie plazmie da rade oglądać w dobrej jakości telewizję, czy tylko do PS3 się nadaje i do podłączenia PC? Tak jak pisałem PS3 to swoją drogą, ale przede wszystkim filmy, telewizja i PC.

Czekam na info od użytkowników LCD również :)
 

crimson-pirate

New member
masz 228 stron dokaldnie o tym o czym pytales, przejrzyj okolo 10 zobaczysz ze masta poleca tylko plazme panasa i zawsze . To nie znaczy, ze nie ma racji . Ja sam mam panasa plazme g30 i jestem zadowolony bardzo. Moj brat itp maja lcd samsungi z przedzialu do 2 tys i po podlaczeniu ps3 czy filmu z PC jest ok, calkiem niezle jak za ta kase. Najlepiej w maire mozliwosc zoabczyc samemu co CI odpowiada i czego oczekujesz, nikt za Ciebie nie wybierze.Niektorzy maja wieksze wymagania niz inni , byc moze nie musisz dawac znacznie weicej $ zeby byc zadowolony.
 

PL-PePe-PL

New member
Ja nie do końca się zgadzam z moimi przedmówcami. Moim zdaniem do PS3 powinien wystarczyć jeden z tańszych modeli LCD. Droższe modele charakteryzują się głównie dodatkowymi układami przetwarzania obrazu np. umożliwiającymi tworzenie ramek pośrednich (często występujące pod nazwą 100 Hz czy 200 Hz) czy polepszającymi obraz w inny sposób. Tymczasem w trakcie grania na PS3 korzysta się zawsze z „trybu gry”, a w tym trybie i tak praktycznie wszystkie te dodatkowe bajery poprawiające obraz są wyłączone (w celu minimalizacji input laga). Zresztą konsola generuje całkiem czysty i pozbawiony szumów czy innych „śmieci” obraz więc nie ma aż takiej potrzeby poprawiania go. Podobnie film na blu-ray – też jest przecież bardzo dobrej jakości i nie ma specjalnie potrzeby poprawiania go. Paradoksalnie droższe TV są przydatne przede wszystkim do oglądania analogowej TV czy innych „kiepskich” źródeł sygnału. W sumie obecnie jedyny problem z jakością obrazu na PS3 jest taki, że 99% gier jest renderowanych w 720p, a TV ma 1080p więc następuje skalowanie. Więc fajnie jakby telewizor który kupisz, oprócz małego input laga, w miarę ładnie skalował obraz (z 720p do 1080p). Niemniej ten element stanie się mało istotny wraz z nadejściem nowej generacji konsol – gry na 99% będą już renderowane natywnie w 1080p. Sam używałem przez ostatnie dwa i pół roku zwykłego 50Hz LCD Samsunga LE40B550 (model bardzo „prosty” chociaż chwalony za szeroko rozumianą dobrą jakość obrazu i równomiernie podświetlenie) i byłem bardzo zadowolony (nie licząc średniego input laga – trochę przeszkadzał w graniu w bijatyki na wysokim poziomie). Teraz zmieniłem na plazmę Panasonica p46g30e i jestem dosyć rozczarowany (szczegóły już wkrótce w temacie o tej serii). W dużym skrócie nie polecam jakoś specjalnie plazmy – trochę jest z nią komplikacji i ma swoje wady, a jej zalety moim zdaniem tego nie rekompensują (większa masa, delikatny sprzęt – trzeba uważać przy transporcie itp., problemy z kolorem białym i grafitowym, niezbyt fajny obraz jeśli siedzimy za blisko TV, do tego potrzeba ostrożnej eksploatacji przez pewien okres – hud i inne stałe elementy gier mogą spowodować nieodwracalne powidoki). Nie żeby zmiana z LCD na plazmę była na gorsze, w większości spraw jest na lepsze (ale w paru jest na gorsze!). Mimo wszystko jakbym mógł cofnąć czas to pewnie bym wziął jakiś LCD/LED o niskim input lag’u np. Philipsa z serii 3007 czy 4007.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ja nie do końca się zgadzam z moimi przedmówcami. Moim zdaniem do PS3 powinien wystarczyć jeden z tańszych modeli LCD.
A zgadzał byś się gdybyś tylko czytał ze zrozumieniem:

(...)
Tak jak pisałem PS3 to swoją drogą, ale przede wszystkim filmy, telewizja i PC. (...)

(...)W dużym skrócie nie polecam jakoś specjalnie plazmy – trochę jest z nią komplikacji i ma swoje wady, a jej zalety moim zdaniem tego nie rekompensują (większa masa,
A co będziesz ją przenosił na barach z miejsca na miejsce kilka razy w tygodniu?

delikatny sprzęt – trzeba uważać przy transporcie itp.,
Ile razy będziesz go transportował? I w czym niby LCD jest lepszy w transporcie?
Telewizory w obu technologiach zalecane jest by były transportowane w pionie tak jak stoją i lepiej się do tego stosować.

problemy z kolorem białym i grafitowym,
No i zaczyna się, a ja powiem, że LCD ma problemy z czernią, która jest 100 razy ważniejsza niż biel i co? I nic.

niezbyt fajny obraz jeśli siedzimy za blisko TV,
Tylko i wyłącznie wg Ciebie. Ja gram na plazmie 50" z odległości 1,5 metra i jest CUDOWNY obraz.

do tego potrzeba ostrożnej eksploatacji przez pewien okres – hud i inne stałe elementy gier mogą spowodować nieodwracalne powidoki).
Kolejny błąd. Żadne trzeba. Można a to ogromna różnica.
Poza tym chyba piszesz o plazmach sprzed 10 lat - to wtedy się zgodzę, ale z obecnymi na rynku plazmami trzeba się strasznie postarać by zrobić powidok a na wypalenie to już nikogo nie stać.

Nie żeby zmiana z LCD na plazmę była na gorsze, w większości spraw jest na lepsze (ale w paru jest na gorsze!). Mimo wszystko jakbym mógł cofnąć czas to pewnie bym wziął jakiś LCD/LED o niskim input lag’u np. Philipsa z serii 3007 czy 4007.
Widać tak Ci bardzo nie przeszkadza bo zawsze można sprzedać plazmę, ewentualnie ciut dołożyć i kupić upragnione LCD.

Pozdrawiam,
 

PL-PePe-PL

New member
A co sądzisz o Philips 40PFL5007K? czy lepszy mimo wszystko Philips 42PFL4007H ??
Szczerze mówiąc to nie mam zdania - trudno znaleźć jakieś bardziej szczegółowe recenzje tych modeli. Ale tak jak pisałem wcześniej - moim zdaniem jest coraz mniejsze ciśnienie na wypasione telewizory. Jakość sygnału jest coraz lepsza (blu-ray, telewizja cyfrowa, kanały HD) i naprawdę moim zdaniem te wszystkie technologie i bajery poprawiające jakość obrazu stają się coraz bardziej zbędne. Ja teraz jak oglądam EURO na TVP HD to powyłączałem wszystkie redukcje szumów i inne takie bo głównie ostrość obrazu obniżały (szumy faktycznie likwidują, ale te szumy są na serio mało widoczne i jest ich niewiele). Jeżeli nie zależy Ci na szpanowaniu przed kolegami ani nie będziesz rozpaczał, że w jakimś tam sztucznym teście twój TV wypada gorzej to na serio bym celował w tańsze modele. Ja teraz się przesiadłem z niby biednego LCD na super plazme wychwalaną we wszystkich testach i jak już wcześniej pisałem - wcale nie widać takiej różnicy w codziennym użytkowaniu.

A zgadzał byś się gdybyś tylko czytał ze zrozumieniem
Wielki mistrzu Yoda, przepraszam że ośmieliłem się myśleć inaczej :) Masz rację, wszystko wynika z mojego braku zrozumienia twojej mądrości ;-)

A co będziesz ją przenosił na barach z miejsca na miejsce kilka razy w tygodniu?
Ile razy będziesz go transportował? I w czym niby LCD jest lepszy w transporcie?
Telewizory w obu technologiach zalecane jest by były transportowane w pionie tak jak stoją i lepiej się do tego stosować.
Nie będę go nosił, ale już wygiął trochę blat szafki na której stoi :) Poza tym od czasu do czasu się zdarza, że człowiek np. się przeprowadza. Niektórzy ludzie tylko wynajmują mieszkanie i od czasu do czasu się w związku z tym przeprowadzają. Ja akurat chwilowo przeprowadzki nie planuje, ale nie da się ukryć, że jest to wada. Im TV lżejszy tym lepiej, nie widzę tutaj sensu dyskusji, bo to oczywiste. Co do transportu to LCD wiele razy przewoziłem na leżąco i nigdy nic się nie stało. Co do plazmy nie miałbym takiej pewności, ale może jest ktoś to to robił i może potwierdzić, że wszystko jest OK?

No i zaczyna się, a ja powiem, że LCD ma problemy z czernią, która jest 100 razy ważniejsza niż biel i co? I nic.
Może dla Ciebie jest 100 razy ważniejsza, dla mnie nie. Trochę jaśniejsza czerń to moim zdaniem pikuś w porównaniu z tą ohydną szaro-żółtą bielą i zielonym szumem plazmy w przypadku koloru grafitowego. Innymi słowy jest to kwestia gustu oraz zastosowań - akurat w grach częściej jest potrzebna dobra biel i ciemny szary niż idealna czerń (która notabene wcale nie jest taka idealna na moim G30, szczególnie w dzień ekran sam z siebie jest już szary, a nie czarny). Dlatego nie podoba mi się powtarzanie frazesów, że plazma jest lepsza i dla tych "bardziej wymagających". Jak widać wymagający ludzie nagle mają strasznie małe wymagania co do wspomnianych przeze mnie kolorów. Jakby LCD robił takie kwiatki to by od razu wszyscy fani plazmy krzyczeli, że to jest skandaliczna wada dyskwalfikująca ten sprzęt.

Tylko i wyłącznie wg Ciebie. Ja gram na plazmie 50" z odległości 1,5 metra i jest CUDOWNY obraz.
Ja gram z 2,5 [m] na 46" i jest OK, ale z 1-1,5[m] już by dało się zauważyć ten szum na ciemno-szarym...

Kolejny błąd. Żadne trzeba. Można a to ogromna różnica.
Poza tym chyba piszesz o plazmach sprzed 10 lat - to wtedy się zgodzę, ale z obecnymi na rynku plazmami trzeba się strasznie postarać by zrobić powidok a na wypalenie to już nikogo nie stać.
Być może tak jest. Mam nadzieję że tak jest. Ale raczej bym nie ryzykował - znając życie gwarancja tego nie obejmuje.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

PL-PePe-PL

New member
Musisz poszukać recenzji, które sprawdzają input lag, ale z tego co mi wiadomo to wszystkie TV LG mają potwornego laga (blisko 100 ms) więc na 99% odpadają. W ogóle LG strasznie źle traktuje graczy lub wykazuje się totalną ignorancją - z tego co znalazłem w necie to w wielu przypadkach nazwanie źródła sygnału "PC" daje lepsze efekty niż "game mode" - tak jakby LG nie zdawało sobie sprawy z problemu jakim jest lag i nie starało się w pełni minimalizować w "game mode" (skoro "PC" daje lepsze efekty, to znaczy że "game mode" jest zrobiony na odwal się). Philipsy raczej dobrze wypadały w testach, ale w przypadku LCD/LED zawsze należy się upewnić - zdarzają się duże różnice między modelami tego samego producenta.
 

SzympeXX

New member
Ej jutro jadę po ten telewizor pewnie: Philips 42PFL4007H. Będę miał jeszcze możliwość obejrzenia plazmy: Panasonic TX-P42S30E. Nie wiem co wybrać? Czy warto brać pod uwagę również tańsze telewizory np. panasonica lub sharpa?
 

dev0

New member
Witam,
Zamierzam kupic PS3 i odrazu tez TV.
TV nie bedzie sluzyl jedynie do PS3 ale takze do ogladania cyfry+ , filmow w formacie .mkv 1080p enkodowanych w x264.
Budzet na TV do 1700 zl , rozmiar 37-40 cali (max 42 jezeli bedzie jakas okazja..) , interesuje mnie LCD.
Najlepiej jakby mial wejscie na usb i obslugiwal x264 zebym mogl sobie podpinac dysk lub pendrive via usb i ogladac z nich filmy w 1080p.
Prosze o podanie kilku dobrych TV do wyboru spelniajacych te wymogi.
Z gory dziekuje za wszelka pomoc i pozdrawiam.

EDIT: Juz nie istotne, zdecydowalem sie dolozyc i kupic Philips 40" PFL5507K/12
Pozdrawiam ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry