Jaki tv do ps3?

grzeluu

New member
Dzięki mistrzu ^^ Wziął bym plazmę, ale nie do moich warunków. Gram przy biurku pokój mały a do tego będzie PC podłączony ;D 24 cale w sam raz dla mnie.
 

k1ngp1ng

New member
TV 32 cale

Poszukuję TV do konsoli (wysoki priorytet), komputera (średni) i okazjonalnie tv analogowa (najniższy priorytet)
odległość 2 m
wielkość - zdecydowanie 32 cale
budżet - mogę zaszaleć

Moje typy:
Panasonic serii 7, czy w takim rozmiarze jest sens kupować serię 9?
Samsung d6100
Panasonic e30e

Im więcej czytam tym mam więcej wątpliwości, proszę o pomoc.
 

don111

Banned
I modele 50gt30b i 50gt30e to czym się różnią? bo tego akurat nigdzie nie mogę znaleźć :/ domyślam się, że e jest nowszy....
to są dokładnie te same modele

do VT30 opłaca się dołożyć przy obecnych cenach, 2 pary okularów gratis, lepsza jakość obrazu (niewiele ale jednak), design, być może coś jeszcze z wyposażenia
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
kingping jak musisz mieć 32 i możesz zaszaleć to bierz nowinke panasa TX-L32DT35 - plazma byłaby najfajniejsza ale są tylko duże niestety - chyba że się skusisz :krol:
 

k1ngp1ng

New member
kingping jak musisz mieć 32 i możesz zaszaleć to bierz nowinke panasa TX-L32DT35 - plazma byłaby najfajniejsza ale są tylko duże niestety - chyba że się skusisz :krol:
Mam okazję kupić w miarę rozsądnej cenie Philipsa 9705, niestety egzemplarz z ekspozycji, ale wezmę ten model pod uwagę, dzięki
 

Qcio

New member
Witam,

Przyszedł czas na kupno nowego telewizora i chciałbym zapytać forumowiczów o zaproponowanie jakiegoś modelu.

Budżet - do 3 tys.
Odległość - 1.5 m (wieszany na ścianę, pod lekkim kątem), zawsze mogę się odsunąć o dodatkowy metr.
Przeznaczenie - GŁÓWNIE granie (ps3/x360), okazjonalnie jakiś film na blurayu i meczyki piłki nożnej
Wielkość - mniej niż 40''

Trochę tam poczytałem i wszystko sprowadza się zapewne do input laga i odświeżania, mam nadzieję, że za takie pieniądze da się kupić coś przyzwoitego. Macie jakieś propozycje? Proszę o pomoc :)
 

Qcio

New member
Witam,

Przyszedł czas na kupno nowego telewizora i chciałbym zapytać forumowiczów o zaproponowanie jakiegoś modelu.

Budżet - do 3 tys.
Odległość - 1.5 m (wieszany na ścianę, pod lekkim kątem), zawsze mogę się odsunąć o dodatkowy metr.
Przeznaczenie - GŁÓWNIE granie (ps3/x360), okazjonalnie jakiś film na blurayu i meczyki piłki nożnej
Wielkość - mniej niż 40''

Trochę tam poczytałem i wszystko sprowadza się zapewne do input laga i odświeżania, mam nadzieję, że za takie pieniądze da się kupić coś przyzwoitego. Macie jakieś propozycje? Proszę o pomoc :)

Z góry przepraszam za drugi post, ale nigdzie nie mogłem znaleźć bjutona edycji. Poszperałem trochę na forum i natknąłem się na ten test (bezpośrednio linka wrzucić nie mogę, blokada 5 postów) hdtv.com.pl/forum/panasonic/66752-panasonic-lcd-led-tx-l37e30-test-otwarty.html

Panasonic LCD LED TX-L37E30

37'' LCD, 20 ms w trybie gra, 200 Hz - cena 2,3k - Czy myślicie, że byłby to dobry wybór?
 

majki84

New member
Zdecydowałem się na plazmę Panasonica 42-46 cali. Ma służyć do grania w FPSy na PC i oglądania kablówki UPC (głównie jakość SD) i filmów z HDD lub pendrive. Odległość od ekranu ok. 3,7m. Kwota do 3500zł (w uzasadnionych przypadkach 4000 zł).

Najbardziej skłaniam się ku serii G30 42" (2700zł), ale są jeszcze zeszłoroczne modele 3D: GT20 za 2800 zł oraz VT20 za 3300 zł (na modele 3D z serii G30 mnie nie stać).

Czy oba modele 3D ładnie konwertują w locie obraz z 2D na 3D? Czy podpinając kompa też uzyskam efekt 3D na TV? Który z nich ma najniższy input lag? Który z nich ma najlepszy obraz? Czy warto na tym etapie rozwoju telewizorów i materiałów wideo płacić za bajer w postaci 3D, czy lepiej wziąć porządny 2D i za różnicę w cenie wziąć 46" zamiast 42 3D?
 

majki84

New member
Tak więc dla mnie 50" G30e za ok 3700 zł? 3D na TV poniżej 46 cali i tak chyba mija się z celem, a na ten rozmiar w 3D mnie nie stać. Muszę jeszcze sprawdzić jaki rozmiar szafki pod tv będę miał, bo 50" ma 120cm szerokości a 46 cali 112cm. Czy poza rozmiarem oba TV niczym się nie różnią? Jak wygląda kwestia zasilaczy? W obu lekko buczą na jasnym ekranie, czy w którymś modelu jest to lepiej rozwiązane? Rozumiem że input lag będzie na tyle niski że będzie grywalnie w szybkich grach?

42" G30 - 2700 zł
46" G30 - 3200 zł
42" VT20 - 3300zł
50" G30E - 3600 zł

Co z podanych modeli wybrać przy tych cenach? Duża jest różnica w jakości obrazu między VT20E (starszy model ale z wyższej półki) a G30E (nowszy ale z niższej)?
 
Ostatnia edycja:

majki84

New member
Kupiłem przenośny hdd samsung portable m2 750GB. W jakim systemie plików go sformatować żeby był widoczny dla tv i odtwarzał treści > 4GB? NTFS czy exFAT? Czy jak będę miał zaszyfrowany cały dysk na hasło (np w truecrypt) to TV mi go wykryje i zapyta o hasło?
 

Filip88

New member
Witam :) Czytałem wcześniej wnikliwie wiele postów na temat telewizora na tym i na innych forach jednak postanowiłem się zarejestrować aby samemu zadać pytania wynikające z moich potrzeb i wielkości portfela. No więc jestem już zdecydowany na plazme panasonica 42 cale :) Teraz jedynie interesuje mnie jaki to ma być model. Dysponuje kwotą do 3000 zł. Czy ktoś jest na czasie i orientuje się może czy wyszły w tym roku jakieś ciekawe patenty? Będę grał na plazmie zarówno w dzień jak i wieczorami więc dobrze jakby plazma miała powłoke antyodblaskową, ale podobno większość tych nowszych modeli takową posiada. Prosze o dobrą rade gdyż do tej pory używałem starego jak ja kineskopa dlatego moje oko nie jest wyrobione na tego typu telewizory a chciałbym kupić coś z czego będę bardzo zadowolony przez kilka lat :) Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
 

don111

Banned
do PS3 można pokusić się o model z 3d, bo część gier podobno dobrze się prezentuje po konwersji
w tej kwocie masz Panasonic 42ST30 lub 42G30 (bez 3d)
 

Filip88

New member
Lepszą czerń? Przecież czerń w słabej plazmie już jest prawdziwa więc o ile więcej można zrobić czarnego w czarnym. Tym bym się raczej nie sugerował, ale może chodzi o głębię kolorów. Nie wiem tylko co daje ten filtr. Jakbyś mógł to lepiej opisać byłoby fajnie. Dzięki za odpowiedź :)
 
Do góry