Jaki tv do ps3?

gadulinho

New member
Bez reklam
MW2 od kiedy chodzi w 1080p?

Pozdrawiam,

Chyba od zawsze, przynajmniej tak jest napsiane na pudełku.

Czy mając Full HD i rozdzielczość 1920 x 1080 gry były by widocznie ładniejsze ?

Nic by to nie dało, bo większość gier jest zrobiona na odwal się i wszędzie widać aliasing, nie ostry obraz itd. Full HD da tylko to, że z bliska (u mnie 42 cale) te gry wyglądają tak samo jak z daleka, a nie gorzej, co ma miejsce w przypadku gier 720p
 
Ostatnia edycja:

vasyndrom

New member
Chyba od zawsze, przynajmniej tak jest napsiane na pudełku.



Nic by to nie dało, bo większość gier jest zrobiona na odwal się i wszędzie widać aliasing, nie ostry obraz itd. Full HD da tylko to, że z bliska (u mnie 42 cale) te gry wyglądają tak samo jak z daleka, a nie gorzej, co ma miejsce w przypadku gier 720p
przeciez MW2 nawet w 720p nie jest renderowane, a to co masz napisane na pudelku to jedynie informacja do jakich rozdzialek moze byc upscalowana przez konsole.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
No może, dlatego napisałem "chyba" ;) Myślałem, że skoro z tyłu jako jedna z niewielu gier ma napisane 1080p to tak właśnie jest.
 

opposite

New member
Panowie proszę o dokładną odpowiedź....

Porównując TV:
- HD Ready ( 1366 x 760 )
- Full HD ( 1920 x 1080 )

grając w gry PS3 (95% gier to 720p)
odczuwam jakąś różnicę patrząc na ekran z odległości ok. 1 metra ?

Jeśli tak to jaką różnicę odczuwam ?
Jeśli nie to dlaczego nie ma różnicy ?

DZIĘKUJĘ Z GÓRY...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Rozmiar ekranu?
Przy grach 720p albo nie będziesz widział różnicy albo lepiej będzie w natywnej rozdzielczości ekranu czyli hd ready.
Do 1920x1080 TV będzie musiał skalować.

Pozdrawiam,
 

mateas

New member
Mam pytanko. Od jakiegos czasu polowalem na plazme panasonica 42s10e i kiedy juz chcialem kupic, nagle dowiaduje sie ze model wycofany z produkcji i pojawia sie nastepca s20e. Telewizor pod ps3 oczywiscie, wiem ze plazma ale mam w domu juz plazme tez panasonica, model jakis z przed 4 lat i tylko raz zuwazylem podwidoki... potem juz jakos tego nie bylo widac, tak wiec zaryzykuje.

Tylko nie wiem, czy szukac na sile s10 czy moze kupic s20, roznica cenowa nie wielka (od znajomego mial bym za 3,000 PLN'ków)
 

mateas

New member
Mam pytanko. Od jakiegos czasu polowalem na plazme panasonica 42s10e i kiedy juz chcialem kupic, nagle dowiaduje sie ze model wycofany z produkcji i pojawia sie nastepca s20e. Telewizor pod ps3 oczywiscie, wiem ze plazma ale mam w domu juz plazme tez panasonica, model jakis z przed 4 lat i tylko raz zuwazylem podwidoki... potem juz jakos tego nie bylo widac, tak wiec zaryzykuje.

Tylko nie wiem, czy szukac na sile s10 czy moze kupic s20, roznica cenowa nie wielka (od znajomego mial bym za 3,000 PLN'ków)



Nikt sie nie wypowie ? :?
 

zoren

New member
Czy jesli w moim tv odswiezanie wynosi tylko 50 hz to bede mogl bez problemow grac we wszystkie gry na ps3? Na kilku forach wyczytalem ze wiele gier wymaga 60 hz i przez to obraz moze mi migac itd.
Z gory dziekuje za odpowiedz
 

BladeSeba

New member
Witam wszystkich,prosze o porade mam teraz LCD Lg 32 cale full hd model Lg 32lg5700 ale chce kupic za jakies trzy tygodnie cos wiekszego min 50 cali ale juz plazme bo wydaje mi sie ze plazma bedzie lepsza do mojej PS3 i tu moje pytanie, jakie 50 cali i czy brac full czy tylko hd a moze jednak LCD bedzie lepsze,dzieki za odpowiedz i pozdrawiam ps.cena okolo 3500zl
 

adam-ant

New member
Czy jesli w moim tv odswiezanie wynosi tylko 50 hz to bede mogl bez problemow grac we wszystkie gry na ps3? Na kilku forach wyczytalem ze wiele gier wymaga 60 hz i przez to obraz moze mi migac itd.
Z gory dziekuje za odpowiedz


Jak masz LCD lub plazmę to luzik totalny. Jeśli masz starego, europejskiego kineskopowca, to jest szansa, że nie odpali w 60Hz (albo odpali czarno-biały obraz albo inne podobne kwiatki).
 

kapsell

New member
Bez reklam
Witam wszystkich,prosze o porade mam teraz LCD Lg 32 cale full hd model Lg 32lg5700 ale chce kupic za jakies trzy tygodnie cos wiekszego min 50 cali ale juz plazme bo wydaje mi sie ze plazma bedzie lepsza do mojej PS3 i tu moje pytanie, jakie 50 cali i czy brac full czy tylko hd a moze jednak LCD bedzie lepsze,dzieki za odpowiedz i pozdrawiam ps.cena okolo 3500zl

za te kase dobrego lcd w tym rozmiarze nie kupisz.
 

a.b.m

New member
witam wszystkich,

mysle nad zakupem tv do swojej konsoli (rozwazam rowniez inny wariant tzn podlaczenie na stale do konsoli plazmy 42' ktora posiadam, ale taki wariant wybiore tylko jezeli zdecyduje sie zmienic ta plazme na wieksza w salonie)

A więc w skrócie:
Jakie masz warunki - pokój 3m x 4m, okno na północ
Preferowana wielkość matrycy – 37 - 42'
Jaki sygnał – cyfra+ sd
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost
Jaka odległość od ekranu – 2 do 3 m
Jakie urządzenia do podłączenia - ps3, dvd, laptop
Jaka klasa cenowa – preferowane do 2 tys (+/- 300zl)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – wieczory i noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okno na polnoc, telewizor na ścianie północno-zachodniej
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - roznie
Ma stać czy wisieć - wisieć
Czy ma być HD Ready czy Full HD – dobre pytanie

ok. 60 czasu to bedzie jednak PS3, reszta canal+ i filmy z lapka

poszukuje tv raczej do 2 tys zl ale z tego cowidzialem kiki polecal w ktoryms temacie toshibe regze 37xv635 zdaje sie a za nia trzeba dac 2300zl (nie jestem zdecydowany co do dodatkowego wydatku, ale jestem w stanie to rozwazyc przy dobrych argumentach in+)
 

Axel333

New member
Witam wszystkich, chciałem zmienić swój stary TV na coś na prawdę dobrego a mianowicie chodzi mi o to żeby po podłączeniu pod ps3 i odpaleniu gry uzyskać jak najlepszy obraz grafiki jaki się da, oczywiście TV będzie też wykorzystywany pod dekoder "N" HD, rozmiar jaki mnie interesuje to 46" i może jakoś lekko w górę, a fundusz to max 8tyś zł, telewizor ma mi służyć na lata :) słyszałem że obecnie z telewizorów dostępnych na rynku do tej ceny ten ma najlepszy obraz :

Toshiba 46SV685 DG SALON Gwarancja F-VAT Poznań (976205958) - Aukcje internetowe Allegro

co o nim sądzicie ? bo na prawdę jedyne co mnie najbardziej interesuje to jakoś obrazu, z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
 

mateas

New member
Co to za sciema z tym wypalaniem... kiedys moze tak, ale teraz to juz coraz rzadziej spotykane zjawisko. Ostatnio kupilem plasme panasonica 42s20e i jestem pod wrazeniem, obraz zeleta. Nie wiem czy potrzebne jest to wygrzewanie plasm czy nie, jedni mowia tak drudzy nie. Ja tam nie moglem sie oprzec i ustawilem sobie wszystko full wypas. zadnych podwidokow czy tam duszkow nie widzialem, a katuje ostro, ma juz jakies 50 h za soba... . Moja rada, rozgladnij sie raczej za dobra plasma... lcd to dla mnie wymarly gatunek :).


Czekam jeszcze tylko na plytke DVE do kalibracji i wtedy to juz bedzie mega wypas:)
 

kapsell

New member
Bez reklam
Jak doczytasz instrukcje to zauwazysz punkt przestrzegajacy o mozliwosci wypalenia. Tak bez sensu to pisza w Panasonicu?

"lcd to dla mnie wymarly gatunek" - ale prima aprilis juz minal
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Piszą bo kiedyś bywało więc ostrzec nie zaszkodzi.
Zresztą piszą nie o wypaleniu a o MOŻLIWOŚCI jego wystąpienia.

Pozdrawiam,
 
Do góry