Jaki tv do ps3?

sla82

New member
Byłem przed chwilką w MM, patrzyłem na obraz Panasów - przy tej odległości, w której będziemy oglądać to tylko 37" wchodzi w grę i obraz na X10E najbardziej mi się podobał.

Tak czy siak, podszedłem też na Samsunga B650 i znowu mnie zmasakrował, sprawdziłem też Toshibkę XV635 (42"), która z opiniami, które jej towarzyszą wyrasta na mojego czarnego konia ;) Wieczorem pojadę jeszcze raz i może uda się, żeby puścili obraz z kablówki.
 

sla82

New member
No i decyzja już jest - Toshiba 37XV635 :) wyoglądana na wszystkie strony, obraz zdecydowanie lepszy od Panasów (subiektywne odczucie) - co więcej klepnięte przez "kierownika" ;)
 

sla82

New member
Tak, w sklepie, a nawet w trzech różnych (w każdym inna jakość sygnału kablówli i n-ki). O ile w pierwszym MM Panasy wypadły słabo, tak już w kolejnym miałem zgrzyt, bo obraz na S10E i X10 był dla mnie ok - jednak żona kręciła nosem. Dla niej najlepszy obraz był na Sony EX401AEP. Kiedy w końcu siadłem nad Toshibą i zacząłem porównywać obraz z soniakiem, który stał obok - sygnał ze stratami z kablówki, grzebiąc trochę w ustawieniach wyszło, że XV635 najbardziej nam odpowiada.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
W domu gdybyś je porównywał (czyli tam gdzie będziesz korzystał z tego TV) Twoja decyzja byłaby zupełnie odwrotna.

Pozdrawiam,
 

kapsell

New member
Bez reklam
@masta

Niesamowity z Ciebie czlowiek, potrafisz przewidziec przyszlosc (jakies super moce?) gratuluje!

@sla82
Do Twoich potrzeb to bdb wybor.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie, po prostu już tyle się tego naoglądałem w warunkach sklepowych i domowych.
Poza tym powszechnie wiadomo, że LCD lepiej zaprezentuje się niż plazma w warunkach sklepowych, mocnym oświetleniu jarzeniowym.
Plazma pokaże natomiast pazur w warunkach domowych.
Dlatego gorzej nie można wybierać niż na podstawie porównań w sklepie.

Pozdrawiam,
 

sla82

New member
Co do warunków oświetleniowych - w różnych sklepach były różne (stąd pewnie też zmiennie wrażenia po oglądaniu obrazów na Panasonicach). Toshibka podobała mi się w każdym świetle. Obraz w XV635 wydał mi się lepszy, ale jak to zawsze bywa w tego typu przypadkach - jest to sprawa subiektywna.
 

opposite

New member
Na wstępie witam wszystkich forumowiczów.

Panowie mam prośbę, jutro będę kupował telewizor i nie chcę popełnić życiowego błędu :)

TV będzie wykorzystywany:
60 % Playstation 3, 35 % telewizja analogowa, 5% filmy na BluRay.

Odległość z jakiej moje oczy będą patrzeć na TV to 1,5 metra. Pokój bardzo mały - blok.

Pierwsze pytanie:
Na wstępie odrzuciłem TV o rozmiarze 19". Poważnie myślę o 22" (55 cm). Czy będzie OK ?
Proszę o Wasze opinie...

Druga sprawa:
Upatrzyłem sobie TV LCD Sony z nowej serii EX302, a dokładnie KDL-22ex302, link:
sony.pl/product/t15-ex-series/kdl-22ex302

Bardzo proszę o pilną pomoc w sprawie, to dla mnie bardzo ważne.
Czy używa ktoś telewizora z podobnej odległości (tylko 1,5 m) ?
 

mateuszgreloch

New member
Ostatnio przerabiałem ten sam problem u brata [1,5M od ekranu i też uderzał w 22"]. Kupił 32" i stwierdził, że jak sobie pomyśli, że chciał 22" to śmiać mu się chce. Sam mam 40" i oglądam z ~2 metrów, więc nie przeraź się, że 32" może być dla Ciebie za duże.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ja siedzę 1,5 - 2 metry przed 50" jak spuszczam manto w GOW3 :D
Przy 32" to bym sobie musiał do okularów przymocować TV :mrgreen:

Pozdrawiam,
 

snowee

New member
Witam.

Mam na oku kilka tv, ktore beda glownie sluzyly do ps3 i filmow. Rozpatruje zakup:
Samsunga le40b650
Panasa tx-l37s10e albo 42' (czemu sa w tej samej cenie w e rtv agd?)
Toshibę 42xv635dg

Co do danych technicznych to:
odleglosc od tv 1,5-3m
pokoj zaciemniony, gralbym popoludniami, mam ciemna rolete jak cos, okno na wschod
korzystanie zapewne nie codziennie ze wzgledu na brak czasu ale kilka dni w tyg po godzinke, dwie

Najbardziej chodzi o to, zeby nie smuzyl. Jakosc obrazu pewnie w tych tv i tak mi wystarczy (nie jestem jakims maniakiem obrazu).

Dzis mam zamiar pojechal do euro i zobaczyc czy podlacza mi ps3 z jakas gra i wtedy bym obadal doglebniej.

Mozecie polecic na co zwracac glownie uwage i ktory z tych tvkow byscie wzieli? Kasa ~3000zl

Pozdro
 

opposite

New member
Panowie a więc tak kupiłem SONY KDL-26Ex301 i co do rozmiaru i wymiarów mojego pokoju to idealny !!! Nie chcę nawet słyszeć o mniejszym czy większym, 26" dla mnie ideał, ani centymetr więcej ani centymetr mniej, żadnych 22 ani 32 cale.
Co do rozmiaru nie mam problemu, mam idealny dla moich warunków...

Natomiast jest inna rzecz Bardzo Istotna...
Jest to TV HD-Ready i jego rozdzielczość wynosi 1366 x 768.
Posiadam podłączonego PS3 przez HDMI, kilka gier w tym najnowsze... Heavy Rain, Bad Company 2, Modern War 2, ale też i GTA IV i NFS: Shift.
Jakość jest niezadowalająca... patrzę z bliska na ekran i poprostu czuję się jakbym grał na PS2 albo gorzej... NFS: Shift wogule jest tak kwadratowy że nie mogę na niego patrzeć toteż zaprzestałem grać...

Panowie proszę o poradę czy istnieje jakiś sposób aby na tym TV, który posiadam, uzyskać super jakość tych gier, czy poprostu się nie da i to jest max jaki mogę z tego wyciągnąć ?


Jeśli urzeczywistnią się moje najgorsze przypuszczenia........... Jakie posiadam alternatywy żeby:
- mieć TV LCD (wszystkie udogodnienia typu pilot, głośniki, wtyki anteny, HDMI itd.)
- wielkość 26", żadne 32"
- mieć wysoką rozdzielczość Full HD 1080 (1920 x 1080)
- dobry producent i wysoka jakość
- nie ustalam pułapu cenowego
?

Jeśli mylę pojęcia i to nie rozdzielczość 1366 x 768 jest powodem słabej jakości gier z PS3, TO BARDZO PROSZĘ MNIE POPRAWIĆ I UKIERUNKOWAĆ NA DOBRĄ DROGĘ... widzicie... w PS3 i HD jestem zupełnie zielony... uwielbiam grać, natomiast nie po to wydawałem kupę kasy na cały sprzęt żeby mieć jakość jak ze starego komputera.... ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Te gry i tak lecą w 720p więc to raczej nie rozdzielczość, pytanie jeszcze jaką masz rozdziałkę ustawioną w konsoli?

Pozdrawiam,
 

opposite

New member
Settings -> Display settings -> Video Output Settings -> HDMI + wszystko zaznaczone (567p, 720p, 1080i, 1080p)

Jak dobrze rozumiem, w przypadku gry na 720p, to nie ma znaczenia rozdzielczość mojego telewizora
(1366 x 768) ???

Co w przypadku kiedy gra idzie w 1080p, jak Modern War 2, czy wtedy mój telewizor zaniża jakość ?

Czy mając Full HD i rozdzielczość
1920 x 1080 gry były by widocznie ładniejsze ?
 
Do góry