Jaki tv do ps3?

arekw99

New member
dawideo napisał:
Powiem tak w gre wchodzi tylko Panasonic PV80 lub PY80 (42 cale). Model PV mają już rodzice, i naprawde obraz mnie powala, sam chcę sobie kupić (prawdopodobnie styczeń) tego Panasonica (lub model PY). Gry z PS3 i filmy na tym PV wyglądają pięknie. Lecz jeśli na PY mają wyglądać jeszcze lepiej, to może warto dołożyć?? Odległość 2,5-3,5 metra przekątna 42. Więc jak myślicie???


na PV nie widzialem, ale na PY to prawdziwe miodzio. Polecam. Roznica w cenie tez nie jest powalajaca. Ale genrealnie moge stwierdzic jedno - TYLKO PLAZMA :D
 

fantattoo

Member
Ja mam taki TV jak w podpisie. I niestety nie jestem zadowolony :) Ale to tylko dlatego, że mam 37, a nie 42 cale. Starsza generacja matryc, ale obraz i tak jest bajeczny. U kuzyna grałem na PS3 na Samsungu LCD Full HD za 6.000 i jakość obrazu mnie niestety nie zachwyciła. No nie wiem dlaczego, ale kolory były jakieś takie......blade. Kombinowaliśmy z ustawieniami, ale nie specjalnie dużo to dało. Niestety zawsze byłem i chyba już będę zwolennikiem plazm, więc moja opinia nie jest obiektywna.

A jako ciekawostkę powiem, że podsłuchałem raz w jednym z marketów, jak sprzedawca odradzał klientowi plazmę ..."bo ta technologia nie ma przyszłości i w najbliższych latach nie będzie rozwijana"... Bez komentarza :-D
 

fantattoo

Member
Hmmmm....osobiście słyszałem tylko o planach Pioneera w temacie wycofywania się z paneli plazmowych. Czyżby pozostali producenci też coś takiego planowali? Zmartwiłeś mnie tą informacją :(
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Pioneer łączy siły z Panasonikiem. Nikt nie zaprzestaje produkcji plazm. Przynajmniej do czasu, gdy OLEDy będą na tyle trwałe i tanie, by zastąpić zarówno plazmy jak i LCD.
Przy silnej konkurencji obniżenie kosztów to łączenie projektów (plazmy w przeciwieństwie do LCD produkuje tylko ten, kto produkuje panele).
 

NATE

New member
Hej mężczyźni,

ma tu ktoś sharp'a xl2e - siedzi mi w głowie od roku, chyba go kupię. W planie dalej ps3 - jak się spisze z ps3 ? :)
 

hydromeduza

New member
Będę brutalny i powiem tak, po tym co ostatnio widziałem uważam, że jest tylko jeden wybór do PS3 obecnie. Są to nowe TV Sony Bravia z technologią MotionFlow 240Hz. Efekt z PS3 jest PORAŻAJĄCO REWELACYJNY. Wszystkie te sharpy aquos, panasoniki plasmy, pioneery kuro i inne samsungi nawet się nie zbliżają na kilometr do wrażeń jakie daje gra na nowym soniaku z płynnym ruchem 240Hz. Nie można oderwać wzroku, cudowna płynność i przyjemność patrzenia na akcję na ekranie. Można wręcz powiedzieć, że PS3 jest stworzone do tej technologii wyświetlania. Rewelacja. Wszystko inne to ogromny kompromis. Teraz czekam jeszcze na projektory z 240Hz interpolacją ruchu, aktualne jest 120Hz w Sony VPL-VW200 ale to za mało a projektor jest za drogi. Powinni zrobić tańsze projektory dla graczy z 240Hz i pewnie to zrobią bo to jedynie słuszny kierunek.
 

hydromeduza

New member
pomyłka z mojej strony, na Europę jest to motionflow 200Hz, swoją drogą ciekaw jestem TV europejskie nie dadzą 240Hz po zapięciu filmu blu-ray ze Stanów czy PS3 z USA...
 

artur921

New member
Witam. Jak juz wczeniej pisalem, zamierzam podłączyć PS3 do mojego TV przez kabel component. Mam pytanie, dlaczego niektóre kable komponent mają 6 koncowek (czerwony, czerwony, biały, niebieski, żóły, zielony), a inne (np. originalny SONY do PS3) ma tylko 5 (czerwony, czerwony, biały, zielony, niebieski). U mnie w TV nie ma miejsca na ŻÓŁTY kabelek.
1. Od czego jest ten żółty??
2. Czy coś stracę z powodu, że nie mam wejscia na ŻÓŁTY??? Czy będę mógł ustawić 720p, bo mam TV o rozdzielczosci 1366x768.
3. Oznacza to, ze powinienem kupić ten kabel od SONY na 5 kabelków???
 

wampir_m

New member
Witam, ja uzywam Sony 40S4000 i jestem bardzo zadowolony z obrazu na grach, a juz nie mowiac o filmach blu na ps3. Konsole mam podpieta po HDMI z ustawieniami na Auto w opcjach :)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
artur921 napisał:
Witam. Jak juz wczeniej pisalem, zamierzam podłączyć PS3 do mojego TV przez kabel component. Mam pytanie, dlaczego niektóre kable komponent mają 6 koncowek (czerwony, czerwony, biały, niebieski, żóły, zielony), a inne (np. originalny SONY do PS3) ma tylko 5 (czerwony, czerwony, biały, zielony, niebieski). U mnie w TV nie ma miejsca na ŻÓŁTY kabelek.
1. Od czego jest ten żółt Ba, wrecz zyskaszy??
2. Czy coś stracę z powodu, że nie mam wejscia na ŻÓŁTY??? Czy będę mógł ustawić 720p, bo mam TV o rozdzielczosci 1366x768.
3. Oznacza to, ze powinienem kupić ten kabel od SONY na 5 kabelków???


Kup ten najtanszy komponent, ten zolty w koncowce to tzw. kompozyt, czyli najslabsza jakosc. Odrzuc go totalnie! Nic nie stracisz na jakosci!!! Ba, wrecz zyskasz!!!
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
artur921 napisał:
Witam. Jak juz wczeniej pisalem, zamierzam podłączyć PS3 do mojego TV przez kabel component. Mam pytanie, dlaczego niektóre kable komponent mają 6 koncowek (czerwony, czerwony, biały, niebieski, żóły, zielony), a inne (np. originalny SONY do PS3) ma tylko 5 (czerwony, czerwony, biały, zielony, niebieski). U mnie w TV nie ma miejsca na ŻÓŁTY kabelek.
1. Od czego jest ten żółty??
2. Czy coś stracę z powodu, że nie mam wejscia na ŻÓŁTY??? Czy będę mógł ustawić 720p, bo mam TV o rozdzielczosci 1366x768.
3. Oznacza to, ze powinienem kupić ten kabel od SONY na 5 kabelków???

http://pl.wikipedia.org/wiki/YPbPr

Pozdrawiam,
 

artur921

New member
drosophilia napisał:
Kup ten najtanszy komponent, ten zolty w koncowce to tzw. kompozyt, czyli najslabsza jakosc. Odrzuc go totalnie! Nic nie stracisz na jakosci!!! Ba, wrecz zyskasz!!!

Dobra juz wszystko rozumiem, czyli na takim kabelku bez ŻÓŁTEGO (kompozytu), bede mogl wyciagnąć 720p???
 

aLLy

New member
Witam, mam dylemat , samsung 40 cali a656 czy 42 cale plazma Panasonic? Nie pameitam modelu ale ta plazma w saturnie w okolicach 2800 zl kosztuje.
 

mroziek

New member
Ja brałbym telewizor plazmowy. Jak dla mnie cieplejsze kolory, świetne przyjmowaniu sygnału SD. LCD zawsze będzie stało w tyle z fatalnym podświetlaniem i gorszą czernią. Jeżeli model tego Panasonica jest technologicznie na czasie to bierze bez zastanowienia. (Mowa o np. 24h.1080p).
 

nosebleeddvsn

New member
Warto również wiedzieć, że Mitsubishi wprowadził na rynek telewizor laserowy. Co prawda kosztuje on 7000$, ALE koszty jego produkcji są dwukrotnie mniejsze od plazmy. No i pobiera tylko 150W. Myślę, że rynek rozbuja się szybciej niż to było w przypadku plazm i za jakieś 2 lata taki laserowy TV będzie można w chacie postawić;). Zresztą wszyscy pamiętamy ile na początku kosztowały plazmy.. a ile teraz. Wracając do Laser TV - mitsubishi-tv.com. Cóż za kolorki.. Ideał!:D:D
 
Do góry