Jaki tv do ps3?

mietek099

New member
@ kraks:
Miałem ten sam problem. Osobiście za tą cenę wybrałem Samsunga LE37A451. Telewizorek sprawuje się wyśmienicie. Długo szukałem tego jedynego. Jak już pisałem nie raz, sprzedawca chciał mi wkręcić 2 stówki droższego SHARPa D44, twierdząc, że o wiele lepiej poradzi sobie z sygnałem od PS3. Po przetestowaniu obydwóch telewizorów z konsolą, okazało się, że Samsung zjada SHARPa na śniadanie. SHARP smużył niemiłosiernie. Może radzi sobie lepiej z sygnałem SD, ale w moim przypadku chodzi tylko o sygnał HD. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego TV, poszukaj moich postów dotyczących Samsunga albo skontaktuj się ze mną przez PW. Generalnie jeżeli chcesz TV tylko i wyłącznie do sygnału z PS3, jest to moim zdaniem najlepszy wybór za tą cenę. Ten model w sklepie stał obok wspomnianego tu 656 z włączonym tym samym sygnałem. Z odległości niecałych 3 metrów (moja odległość od TV) nie zauważyłem większych różnic w obrazie. Wniosek nasówa się sam. Po co przepłacać za Full HD. Zreszą gry w większości przypadków i tak działają w rozdzielczości 720p (HD). Chyba, że nastawiasz się na filmy z Blu-Ray i będziesz je oglądał z odległości np. 1 metra ;]
 
Ostatnia edycja:

artur921

New member
Wracająć do progresive scan, to zobacze jak bedzie, bo ja wczesniej wspominalem nie mam HDCP, takze nie ma sensu kupować kabla DVI, skoro i tak bez tego zabezpieczenia nie bedzie obrazu na kablu DVI.
 

Dymis

New member
pejotpe napisał:
Ja używam plazmy. Porównanie PS50A451 (mimo iż tylko HD Ready) z LE52A656 wypadło miażdżąco dla tego drugiego - smużenie, to jakaś kosmiczna porażka. Oczywiście na plazmę trzeba uważać (po przejściu MoH: Airborne miałem wypalony trójkącik od kompasu, który zniknął z czasem - po zabiegach)... W przypadku nowych Kuro, nie powinno już być problemów z powidokami, czy wypaleniami...
Przy innyh grach, które nie miały stałych elementów w jednym miejscu nie było problemu (Uncharted, Ratchett and Clank).

Powiem Ci, że bardzo dziwna sytuacja... Może ten LE52A656 miał jakiś niedopracowany soft wgrany ? Ja gram na swoim 656 tyle, że 40 cali w pes 09 grida i wiele innych gier i nie zauważyłem żadnego smużenia, obraz żyleta.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Może to kwestia wielkości, bo szwagier ma LE37A656 i obraz wygląda ładnie. Porównywałem bezpośrednio stojącą plazmę PS50A451, PS50A551 i PS50A656 z LE52A656 i obraz w ruchu na tym ostatnim prezentował się bardziej na dzieło pointylisty (w każdym razie mnie zdecydowanie odrzucił).
 

Dymis

New member
Może właśnie dlatego, że plazmy lepiej wypadają z PS3. Nie ma pixelozy, obraz jest bardziej gładki, mimo tego jestem bardzo zadowolony ze swojego zestawu :) Kwestia ustawień obrazu i można uzyskać naprawdę zadowalający efekt!
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Tak to właśnie panowie jest przy bezpośrednim porównaniu, to co Wam się wydaje jak stoi u Was same, że gra pięknie w zestawieniu z lepszym sprzętem wygląda po prostu totalnie kiepsko.

Pozdrawiam,
 

Dymis

New member
Chyba mi nie wmówisz ze seria 6 samsunga jest kiepską seria ?:-| Mowa o LCD
Wiadomo, że mamy rzeczy gorsze lepsze, ale nie jest tak tragicznie
 

marcin0903

New member
Jestem przed kupnem TV Sony KDL-W4000, teraz mam kilka pytań:
Przeglądałem ten temat w poszukiwaniach informacji i owszem znalazłem pozytywne opinie :), teraz jeszcze chcę się upewnić, że ten TV będzie dobrym wyborem? Generalnie potrzebuję go do grania głównie, czasem jakiegoś filmu DVD/BD i ew. w przyszłości jakiegoś tunera (mam na myśli C+) :), czy do tych rzeczy będzie OK? :eek:k:

No tak, zapomniałem... chodzi o wersję 32".
 

arekw99

New member
no coz - ja zdecydowalem sie na plazme Panasonica i to byl strzal w 10 !
Dlugo szukalem wlasciwego TV i zawsze w zasadzie pod uwage bralem wylacznie LCD . . . przewazyly jednak obawy o "smuzenie, nierowne podswietlanie, kiepska czern itd" i stanelo na plazmie.

Polecam. Zero problemow ! No i jeszcze sporo kasy mi w kieszeni zostalo;)
 

dawideo

New member
A ja mam takie pytanie. Obecnie większośc gier jest w hd Ready (720), lecz coraz więcej wychodzi gier full hd (1080), w tym (według zapowiedzi moja ulubiona gra) God of War III. I mam pytanie. Czy jestj akaś różnica w obrazie ??? Tzn. lepiej do gier kupić full hd, czy zaoszczędzić i hd ready; zauważe jakieś różnice?? (tak jak na blue ray).
 

Scrappy

New member
O jakość wyswietlania obrazu,brak smużenia i redukcje "żąbków".Długo si enim nie pobawiłem po 4 dniach padła mtryca.Wymieniłem na samsunga LE40A551 kupuje do konsol telewizory bez 100hz bo wydaje mi sie że barwy są naturalniejsze..
 

mietek099

New member
@ dawideo:
Wszystko zależy od tego o jakim rozmiarze TV mówisz i w jakiej odległości od TV grasz. Gdzieś tutaj na forum jest taka "tabela" pokazująca z jakiej odległości, przy jakich rozmiarach telewizora ludzkie oko wykrywa różnicę między 720p a 1080p. Moim zdaniem jeśli nie siedzisz bardzo blisko przy ekranie o przekątnej np. 52" to nie warto dopłacac do matrycy Full HD. Gry i tak w większości będą/są tworzone w 720p. Oczywiście są wyjątki, ale jak to już nie raz było tutaj wspominane, albo nie jest to najczęściej pełne 1080p albo gra w takiej rozdziałce potrafi przyciąc. Oczywiście mówię o przypadku, kiedy gra jest wydana w 720p a "tylko" wspiera 1080p. Jeśli nie przywiązujesz większej wagi do jakości filmów na Blu-Ray'u i Twój TV nie spełni wymogów odległościowo/wielkościowych, zostałbym przy HD Ready (zresztą tak też zrobiłem ;]). Nie warto przepłacac zważywszy też na to, że lepiej kupic dobrej jakości TV HD Ready niż tandetny model tyle tylko, że z matrycą Full HD.
 

dawideo

New member
Powiem tak w gre wchodzi tylko Panasonic PV80 lub PY80 (42 cale). Model PV mają już rodzice, i naprawde obraz mnie powala, sam chcę sobie kupić (prawdopodobnie styczeń) tego Panasonica (lub model PY). Gry z PS3 i filmy na tym PV wyglądają pięknie. Lecz jeśli na PY mają wyglądać jeszcze lepiej, to może warto dołożyć?? Odległość 2,5-3,5 metra przekątna 42. Więc jak myślicie???
 

Dymis

New member
Scrappy napisał:
O jakość wyswietlania obrazu,brak smużenia i redukcje "żąbków".Długo si enim nie pobawiłem po 4 dniach padła mtryca.Wymieniłem na samsunga LE40A551 kupuje do konsol telewizory bez 100hz bo wydaje mi sie że barwy są naturalniejsze..

Jeżeli chodzi o jakość na 656 to jest ona naprawdę dobra. Gry i filmy wyglądają wyśmienicie. Co do smużenia to nie zauważyłem czegoś takiego a już kilka gierek przeszło przez moją kochaną ps3. 100HZ dobrze spisuje się tylko i wyłącznie w filmach, do gier nie polecam. Redukcja "ząbków" ? może i by się przydała, ale grając z odległości 2m ząbki nie są widoczne(przykładem może być gierka pes 09)
 
Do góry