Jaki tv do ps3?

Szejk

New member
mietek099 dzięki, pomyślę nad tym Samsungiem chociaż nigdy nie byłem ich zwolennikiem... ale nadal czekam na opinie kogoś kto ma tego JVC da9
 

mietek099

New member
Wiesz, jeżeli chodzi o 26" to nie wiem co byś mógł dobrego kupić za tą cenę. Jeżeli natomiast mówimy o TV 37", to osobiście w zbliżonej kwocie polecałbym tego Samsunga.
 

artur921

New member
Witam!!! Na swoim LCD32 (16:9, czas reakcji 8ms,kontrast 1200:1 , jasność 500 CD/m2 1366x768), wiem, ze jest to rozdzielczość przystosowana do HDREADY, ale z racji tego ze ten TV, nie ma zabezpieczenia HDCP, oficjalnie nie może się tak nazywać, mimo, że może odbierać obraz wysokiej rozdzielczości. Mam trzy pytania.
1. Z racji braku oficjalnej nazwy HDREADY, zamiast wejscia HDMI mam DVI, więc, na jakim kablu uzyskam lepszy efekt. Na porzadnym, pozlacanym componencie czy DVI+ inny osobny kabel do dzwięku??? Co bedzie lepszym rozwiązaniem???
2. Wyczytałem że jak sie nie ma HDCP(tak jak ja) połaczenie DVI w ogole nie działa, czyli jest czarny ekran. Czy to prawda???
3. Czy na moim TV poczuje moc PS3??? Czy przezyje slynny juz efekt "wgniecenia w fotel"?? Jaka dokładnie byłaby różnica w porownaniu do FULLHD??

Dziekuje i pozrawiam Artur
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
artur921 napisał:
TV LG 32" RZ-32LZ50. Posiadam ten TV. Nie jestem zbyt wybredny, i nie wymaga 1080p, ale chce poczuc moc PS3. Dam rade??


witam serdecznie. Jesli sie dobrze orientuje seria LCd LGRZ-...LZ... ma juz ladnych pare lat. Kumpel ma takiego od ok 4 lat i za nic w swiecie nie moglismy uzyskac na nim progresywnego skanowania na przewodzie component (wowczas jeszcze na PS 2). Wiec najlepiej podlacz pod wejscie DVi w tv
 

pejotpe

New member
Bez reklam
artur921 napisał:
1. Z racji braku oficjalnej nazwy HDREADY, zamiast wejscia HDMI mam DVI, więc, na jakim kablu uzyskam lepszy efekt. Na porzadnym, pozlacanym componencie czy DVI+ inny osobny kabel do dzwięku??? Co bedzie lepszym rozwiązaniem???
DVI-D + kabel do dźwięku (stereo, ale lepiej optyk). Wystarczy kabel za ok. 50PLN za 2-3 metry. Nie będzie żadnej różnicy w jakości (co najwyżej w wyglądzie/trwałości wtyczek). Zastosowanie trzech składowych analogowych w komponencie wiąże się z podwójną konwersją D-A-D i zawsze powoduje jakąś tam stratę na jakości. W przypadku PS3 trzeba podpiąć HDMI->DVI.

artur921 napisał:
2. Wyczytałem że jak sie nie ma HDCP(tak jak ja) połaczenie DVI w ogole nie działa, czyli jest czarny ekran. Czy to prawda???
Tylko przy zabezpieczonej treści (spora część płyt BD, acz nie tylko). HDCP z grubsza polega na tym, że źródło przekazuje do odbiornika drogą cyfrową tylko sygnał zakodowany, który musi być w odbiorniku (tv) zdekodowany. Poprzez analogowe połączenie nie powinno być problemu.

artur921 napisał:
3. Czy na moim TV poczuje moc PS3??? Czy przezyje slynny juz efekt "wgniecenia w fotel"?? Jaka dokładnie byłaby różnica w porownaniu do FULLHD??
Stosunkowo niewielka. W zależności od odległości od tv i Twojego wzroku (gdzieś powinien być link do poglądowego wykresu prezentującego zależność zauważanej rozdzielczości od odległości od tv uwzględniający rozmiar tv).
Większość gier (prawie wszystkie) chodzi na 720p, a jest ewentualnie skalowana do 1080p (bez dodawania brakujących szczegółów). Grafika PS3 nie jest obecnie uznawana za demona prędkości...
 

artur921

New member
Dobra dziekuje bardzo, widze ze naprawde sa tu fachowcy. Od kiedy przymierzam sie do kupna PS3, odwidzilem duzo for i nie dostalem tak wyczerpujących odpowiedzi, jak tu. Ostatni post mnie uspokoil, widzac z tego ze moj telewizor da rade. Moze nie jest to FULLHD, ale z wypowiedzi forumowiczow i kumpli, ktorzy grali nawet na kineskopowych TV, juz czuje ze zostawię szczękę na podłodze. Nie moge sie doczekać. POZDRAWIAM, DZIEKUJĘ I ZYCZE WSZYSTKIM CORAZ SZYBCIEJ ZBLIZAJACYCH SIE SWIAT...
 

artur921

New member
drosophilia napisał:
witam serdecznie. Jesli sie dobrze orientuje seria LCd LGRZ-...LZ... ma juz ladnych pare lat. Kumpel ma takiego od ok 4 lat i za nic w swiecie nie moglismy uzyskac na nim progresywnego skanowania na przewodzie component (wowczas jeszcze na PS 2). Wiec najlepiej podlacz pod wejscie DVi w tv

No to juz nie wiem, bo gdziekolwiek zajrzalem na opis mojego telewizora
(RZ-32LZ50) zawsze było napisane, że posiada PROGRESIVE SCAN, także nie wiem dlaczego z kumplem nie mogliście tego nim uzyskać.
Mam jeszcze dwa pytania:
1. Czy jak podłącze PS3 do TV cos musze w opcjach ustawiać związanego z grafiką, czy już wszystko samo się dostosuje???
2. Ten PROGRESIVE SCAN właczy się sam przy grze czy trzeb go jakoś uruchomić??

PRZEPRASZAM ZA TAKIE PYTANIA, ALE CHCĘ BYĆ DOBRZE PRZYGOTOWANY
 

pejotpe

New member
Bez reklam
artur921 napisał:
1. Czy jak podłącze PS3 do TV cos musze w opcjach ustawiać związanego z grafiką, czy już wszystko samo się dostosuje???
Początkowo PS3 doszła do mnie przed kablem HDMI, więc musiałem polegać na podłym sygnale z kompozytu przez przelotkę EURO. Po podłączeniu HDMI musiałem w opcjach PS3 przestawić video na HDMI. Konfiguracja dźwiękowa jest niezależna od video (wcześniej miałem optyka do KD, teraz jest złącze zintegrowane PS3 z wyjściem stereo do wzmacniacza stereo).

artur921 napisał:
2. Ten PROGRESIVE SCAN właczy się sam przy grze czy trzeb go jakoś uruchomić??
Po wybraniu trybu 720p będziesz miał skanowanie progresywne "wydalane" przez konsolę (60Hz), tv powinien się do tego dostosować automatycznie.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
progresywnego skanowania nie moglismy uzyskac na komponencie, na DVi zapewne pojdzie, poczytaj zreszta w instrukcji TV jakie rozdzielczosci na jakich wejsciach obsluguje. po uruchomieniu gry, same sie ustawiaja w rozdzielczosci, w jakiej sa stworzone, chyba, ze jest mozliwosc np 720p i 1080p, to wowczas w opcjach graficznych danej gry, to sobie wybierzesz, Jesli chodzi o menu graficzne konsoli, to w zakladce settings - video output ustawiasz takie rozdzielczosci, jakie obsluguje Twoj Tv.
Powoli do wszystkiego dojdziesz.
pozdrawiam
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Masta_J napisał:
Jedziesz na stereo z PS3?
Chwilowo tak. Poprzednie KD stoi sobie schowane w kąciku (za dużo okablowania, a miniaturka zaczęła zrzucać na siebie głośniczki). Nowe KD pewnie w styczniu (trzeba zachować płynność finansową po remoncie i być może przed zmianą pracy :D )
 

Dymis

New member
Że tak zapytam... Co jest lepsze pod PS3 ? Plazma czy LCD ? Z tego co pamiętam, a pamiętam nie za dobrze PS3 z plazma wyświetla lepszy obraz niż LCD, ale mogę się mylić...

EDIT: Nie wiem dlaczego niektórzy odradzają samsunga 656, ale według mnie ten tv sprawuje się świetnie! Brak smużeń, dobre kolorki, płynność. Naprawdę jestem zadowolony z tego zestawu :)
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Ja używam plazmy. Porównanie PS50A451 (mimo iż tylko HD Ready) z LE52A656 wypadło miażdżąco dla tego drugiego - smużenie, to jakaś kosmiczna porażka. Oczywiście na plazmę trzeba uważać (po przejściu MoH: Airborne miałem wypalony trójkącik od kompasu, który zniknął z czasem - po zabiegach)... W przypadku nowych Kuro, nie powinno już być problemów z powidokami, czy wypaleniami...
Przy innyh grach, które nie miały stałych elementów w jednym miejscu nie było problemu (Uncharted, Ratchett and Clank).
 

kraks

New member
Witam mam odlozone troche kasy i chcialbym wkoncu kupic ps3 + tv. Do tej pory sie wstrzymywalem poniewaz nie chcialem meczyc ps3 ze starym telewizorem ale jako ze 2 dni temu telewizor zdechl jest okazja do kupienia nowego od razu z konsola. Na telewizor chcialbym wydac kwote w okolicach 2500 zl, interesuje mnie wielkosc okolo 37 cali. Myslalem o sharpie toshibie lub samsungu ale jako ze kompletnie sie na tym nie znam prosze was o pomoc w wyborze. Na jakie parametry zwracac uwage aby nie smuzylo podczas gry itp? Generalnie interesuje mnie dobry stosunek ceny do jaosci, nie chce doplacac tylko i wylacznie za dobra marke o podobnych parametrach. Z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam
 
Do góry