Jaki tv do ps3?

Masta_J

Active member
Bez reklam
Do 3 metrów możesz uderzać w 50", 42" to totalne minimum.

Ja z tych dwóch wybrałbym Sony, a od siebie to wybrałbym plazmę.

Pozdrawiam,
 

NATE

New member
właśnie, jak to jest z odległością podczas grania? Jak gierki wyglądają? Ja będę siedziała od TV w odległości 2metrów - i biorę pod uwagę 40" lub 46", którego się boję (będzie obraz z konsoli słabszy?). Doradzicie w tej kwestii?

z chęcią usiadłabym przed 46" calami, jeśli mi powiecie że gierki z 2m będą miód malina (ps3).
 

dienekes' shade

New member
Telewizory mają to do siebie, że kurczą się wraz z upływem czasu :p Gdybym teraz dokonywał zakupu, celowałbym w 52'. Moja rada, kupuj jak największy.

Przed największym telewizorem na jakim grałem (52') siedziałem mniej więcej w takiej samej odległości, jak przed 42' (plus-minus 2 m.).

Co do samych gier, to im lepsza grafika, tym bliżej można siedzieć. To samo tyczy się filmów - SD najlepiej ogląda się z 10 metrów, wtedy nie widać brzydoty obrazu (;)), zaś Full HD nie traci zbyt wiele nawet podczas seansu "z nosem w ekranie" :mrgreen:

Pozdrawiam
 

NATE

New member
połowę problemu mi rozwiązaliście - sęk w tym że jescze chciałabym oglądać DVD, odległość i przękątna 46" ta sama... i co wy na to ? :) Nadal mam sobie kupić 46" ? :)
dvd z upscalingiem do 1080p ale w praktyce nie wiem jak to wychodzi, jak coś wiecie - podzielcie się info. mimo że troszkę zbaczamy z tematu ;)
 

dienekes' shade

New member
Ps3 dobrze radzi sobie z podnoszeniem rozdziałki DVD. Zakup odtwarzacza (o ile jeszcze go nie masz) może okazać się wówczas zbędny. Oglądałem kilka filmów z DVD u siebie (obraz z ps3 po upscaling'u na 42 ' lcd) i było lepiej niż dobrze. Tu odległość od ekranu winna być jednak większa.

DVD ma to do siebie, że nie trzyma standardu (dowiedzione empirycznie :() i różnica w jakości obrazu między filmami wydanymi na tym nośniku może być ogromna i przerażająca zarazem. Niech za przykład posłuży Hero (DVD PL), który legitymuje się dużo gorszą jakością obrazu niż dwu płytowy DVD Rip ze stansów :hmm:

Naturalnie, w chwilę po zmianie z DVD na BD, nie chce się wracać do tego przeżytku.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Kolega kupił Samsunga LE40A656 dzwonił i uzalał sie na smugi w czasie grania;) Czy ma ktoś ten model ?Czy to norma ?heh;)
Odradzałem mu kupno szajsunga mam jednego lipa straszna.
 

mietek099

New member
Posiadam Samsung'a LE37A451. Telewizor kupowałem tylko pod PS3 i jestem w pełni zadowolony. Z filmami też współgra świetnie. W przeciwieństwie do Sharp'a (chyba D44 czy jakoś tak), którego chciał mi wcisnąc sprzedawca, żadnych smug nie stwierdzono. Obraz żyleta.

P.S. Moim zdaniem z bliskiej odległości nie warto grac na dużym ekranie (52") ponieważ odkrywa to wtedy błędy (o ile takowe istnieją) graficzne. Im większy obraz przy mniejszej odległości tym bardziej w oczy rzucają się np. ząbkowane krawędzie, jeżeli giera nie posiada jako takiego AA.
 

bombka

New member
szukam w miare taniego telewizora, ktory chcialbym podlaczyc do kompa (jako monitor) oraz ps3. interesuja mnie modele 32'' bo wieksze to juz chyba przesada jak na monitor. myslalem nad samsungiem le32a551, ale nie wiem jak on sie zachowuje w polaczeniu ze zwykla kablowka?to jest fullhd, a gdzies kiedys wyczytalem, ze hdready lepiej sobie radza z obrazem sd? nie chcialbym miec wielkich pikseli... z kolei przy fullhd lepiej sie siedzi jesli chodzi o prace na komputerze? moj budzet to 2000zl dzieki za wszelkie rady
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Otóż to.
Żeby cieszyć się z FULL HD przy tej odległości potrzebowałbyś ekranu 50".
Na 32" to guzik widać.

Pozdrawiam,
 

Ziem

New member
Czy do PS3 LCD lepsze od PLAZMY ???

Witam!

Czytając wiele postów na temat wyboru TV do PS3 widzę,że nie wspomina się o PLAZMACH, natomiast w przytłaczającej większości poleca się TV LCD. Szczerze mówiąc nie rozumiem dlaczego! Przecież PLAZMA ma piękniejsze kolorki,soczystą czerń i nie ma czasu reakcji matrycy,jak w przypadku konkurenta! Zatem nie widzę żadnych przeciwskazań do kupienia PLAZMY i podłączenia doń PS3! Czy ktoś może mi wyjaśnic dlaczego jest tak wielu zwolenników LCD do PS3 i wymienic powody,dla których nie warto kupowac PLAZMY? Jakie ma wady takie połączenie i czy w ogóle jakieś ma ? :)

Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na odpowiedź!
 

asoz

New member
Pazma ma ładniejszy obraz, ale LCD lepiej nadaję się do PS3 ze względu na wypalenia matrycy, to najważniejsze. Poza tym, przy grach nie oczekuję się pięknego wyważonego koloru, a czegość dokładnie odwrotnego. Taki właśnie sztucznie podkolorowany obraz daję LCD i dlatego do gier nadają się lepiej.
 

Ziem

New member
Dzięki za odpowiedź! Wyjaśniłeś mi wiele wątpliwości!

Reasumując,jeśli wolę obraz z PLAZMY (grałem w Tekkena DR na plaźmie i byłem zachwycony !!!) ,to poza aspektem lekkiej pozytywnej sztuczności ekranu LCD w grach,która niekoniecznie jest zaletą przy oglądaniu filmów, nie odczuję grając na PLAŹMIE żadnych innych wad?

Pozdro!
 
Do góry