Jaki tv do ps3?

Masta_J

Active member
Bez reklam
A ja jak zwykle polecam porównanie we własnym domu na prezentacji od Kikiego - przynajmniej we własnym domu na własnym sygnale zobaczysz dlaczego plazma jest lepsza niż LCD :)

Pozdrawiam,
 

maxan

New member
Bez reklam
z tego co widze w jest nawet tanszy od tej plazmy. Boje się właśnie o awaryjność plazmy.
awaryjność awaryjnością...najgorsze co może Cię spotkać na początku to wypalenia znaczków programów , oznaczeń wiekowych... ja na to bardzo uważałem a i tak jest u mnie nieznacznie widoczny znaczek 12 - wypaliła mi go prawdopodobnie dziewczyna jak nie było mnie w domu przez kilka dni...tv katowałem 'przewijaniem ' (pasy biały>siwy>czarny) ale nie pomogło. Wk*rw- nikt tego nie dostrzega jak nie wie iż coś tam jest ale mnie to strasznie zirytowało.
A ja jak zwykle polecam porównanie we własnym domu na prezentacji od Kikiego - przynajmniej we własnym domu na własnym sygnale zobaczysz dlaczego plazma jest lepsza niż LCD :smile:

Pozdrawiam,
W domu mam dla porównania LCD LG 37LH3000 i PS51D550 i co do gier raczej skłaniam się przy LCD ...filmy to co innego. A jeśli zamierzasz uzywać tv jako monitor do PC to zdecydowanie LCD/led!
 
Ostatnia edycja:

Adonael

New member
Nie jestem jakimś koneserem, chciałbym poprostu miec lepszą jakoś bo teraz skakam miedzy starym crt a lcd 32 full hd i powiem że na tej 32 gra się bardzo dobrze. Ten lcd lg nie ma wyjscia 5:1 to w jaki inny sposób moge podłączyc jakiś zestaw głosników do niego??
 

maxan

New member
Bez reklam
Nie jestem jakimś koneserem, chciałbym poprostu miec lepszą jakoś bo teraz skakam miedzy starym crt a lcd 32 full hd i powiem że na tej 32 gra się bardzo dobrze. Ten lcd lg nie ma wyjscia 5:1 to w jaki inny sposób moge podłączyc jakiś zestaw głosników do niego??
czego nie ma?
Masz wyjście optyczne w tv oraz PC audio.
PS: Dodam jeszcze iż gram czasami po 6-8 godzin non stop na D550 i żadnych wypaleń/powidoków od tego nie mam ...bardziej boję się wszelakich logo/znaczków w tv. Ale jak pisałem wyżej skłoniłbym się ku LCD- moim zdaniem dużo praktyczniejszy wybór.
 
Ostatnia edycja:

Adonael

New member
Ludzie w wadach wymieniają brak wyjscia 5:1 tzn nie podepne np zestawu glosników logitecha 5:1 bezpośrednio do niego??
BTW do tego lcd podepne laptopa asusa za pomocą hdmi? Do 32 podłączam bez problemu i puszczam z niego filmy a także gram w gry ^^
 

maxan

New member
Bez reklam
Ludzie w wadach wymieniają brak wyjscia 5:1 tzn nie podepne np zestawu glosników logitecha 5:1 bezpośrednio do niego??
A pokaż mi tv który ma takie wyjście?! ;)
...zależy od typu głośników ale jeśli zwykłe komputerowe 5.1(bez dekodera dolby digital-5.1) to jeśli uda Ci się podłączyć to uzyskasz tylko stereo.
BTW do tego lcd podepne laptopa asusa za pomocą hdmi? Do 32 podłączam bez problemu i puszczam z niego filmy a także gram w gry ^^
A dlaczego miało by być inaczej?! - odp. brzmi oczywiście że TAK :)
 

Adonael

New member
Wszystko widze w tym tv jest ok ;] Tylko podobno obudowa jest bardzo kiepskiej jakości (cienki plastik) hmm Nie chciałbym czuć że coś się ugina jak go podnosze.
 

maxan

New member
Bez reklam
Wszystko widze w tym tv jest ok ;] Tylko podobno obudowa jest bardzo kiepskiej jakości (cienki plastik) hmm Nie chciałbym czuć że coś się ugina jak go podnosze.
hehe szukasz dziury w całym... będziesz go targał codziennie z pokoju do pokoju ;)
Co ja bym określił za wadę tego tv to tylko 2 wejścia hdmi (już mój ' staruszek' 37LH3000 ma ich 3)... ja potrzebuje ich co najmniej 3 - no ale zawsze można kupic rozdzielacz. Ide w kime pozdro ;)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wejścia HDMI to jest detal, teraz i tak podpina się przez amplituner a te mają po 6 wejść więc problemu nie ma.
Ważna jest jakość obrazu, jego płynność, naturalne kolory a to da Ci tylko plazma.

Pozdrawiam,
 

Adonael

New member
Właśnie jesli chodzi o jakość to jeśli bedzie taka jak w moim 32 calowym lcd lg to będe już w pełni zadowolony jednak głownie patrze na awaryjność a w plazmie ciągle może pojawić się efekt powidoków itp i podobno jesli przechyli ja się na bok to też po tv.
 

Adonael

New member
Zbliżam się jednak do zakupu tego tv bo plazma nie nadaje się do tego aby służyć także jako monitor.

Macie jakieś opinie o firmie lg? Co sadzicie o ich matrycach itp? Znajomy poinformował mnie że samsung ma lepsze matryce. Hmm
 

ipsz

New member
W domu mam dla porównania LCD LG 37LH3000 i PS51D550 i co do gier raczej skłaniam się przy LCD ...filmy to co innego. A jeśli zamierzasz uzywać tv jako monitor do PC to zdecydowanie LCD/led!

Gdybym miał wybierać rodzaj technologii na podstawie wrażeń z podstawowych modeli plazm Samsunga to bez wątpienia kupiłbym LCD. Inaczej jest z japońską konkurencją, która poziom trzyma nie tylko w wysokich modelach. Ale to tylko moim zdaniem.
 

maxan

New member
Bez reklam
Gdybym miał wybierać rodzaj technologii na podstawie wrażeń z podstawowych modeli plazm Samsunga to bez wątpienia kupiłbym LCD. Inaczej jest z japońską konkurencją, która poziom trzyma nie tylko w wysokich modelach. Ale to tylko moim zdaniem.
D550 to okrojony D6900... matryce mają taką samą, tylko ten tańszy nie ma filtrów na odbicia co wieczorami nie robi różnicy... obraz jest naprawdę bardzo fajny.
Nie zmienia to jednak faktu iż do konsoli i PC lepsze jest LCD/LED ...nawet plazmy z najwyższej półki moga się schować. Przynajmniej takie jest moje zdanie :)
 

Adonael

New member
Panowie a takie ostatnie pytanie. W sklepie odradzaja mi kupowania 42 oO Bo mówią że mam mały pokój 5x6m. Lepiej brać 32 jesli mam zamiar używać jako monitora i odtwarzacza filmów jak i do gier? 42 cale i powiedzmy 1,5-2 metry od ekranu? Bedzie to komfortowe??
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jak możesz to bierz 50", będzie super.

Bzdury odpowiadacie z tym, że do PC i konsoli LCD będzie lepsze a do tego będzie gorsze, plazma wszędzie pokazuje swoją przewagę bo chodzi o całokształt jakości obrazu i tutaj bez wątpienia plazma jest lepsza - jak ktoś się boi powidoków to już jego problem, jak widzi migotanie - to samo i należy mu współczuć bo nie będzie mógł się cieszyć z jakości obrazu plazmy.

Oczywiście moim zdaniem :)

PS. Poza tym to kto słucha jeszcze opinii sprzedawcy w sklepie? Tym bardziej jeśli radzi się na forum...

Pozdrawiam,
 

vwstylee

New member
Panie Masta_J pytanie :

Witam! Po raz setne podobne pytanie ( za co przepraszam ). Zamierzam kupić telewizor głównie do grania na konsoli Playstation 3, czytałem duużo opini na temat LCD,LED,PLAZMA i do gier najlepsza będzie właśnie plazma. Wszyscy trzęsą portkami na powidoki ( ale ludzie piszą, że graja po pare godzin w jedno i takowych powidoków brak) Chcę kupić 42 cale FULL HD, w pokoju mam ciemno, gram raczej wieczorami, od telewizora będę jakieś 2-3m. Cena: +/- 2tyś zł. Raczej wybiorę Panasonic'a każdy kto ma to chwali (jesli nie to mnie poprawcie). Głównie interesuje mnie to aby jak najmniej kosztował, a jakość obrazu jak najlepsza, bezawaryjność i teraz pytanie : który model ? ( zaznaczam- tv głównie pod PS3 czyli te input lagi itp. - prosze o pomoc )PS. Nie interesują mnie bajerki typu 3D :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry