Jaki telewizor (i soudbar)? 65 cali

rafcio76r

New member
Bez reklam
jak narazie cena satysfakcjionuje mnie na 65ju7000 za 8000 lub 65x8505c po negocjacjach 8300
ale jeszcze czekam

65JU7000 masz w Saturnie za 7899 zł. Jeśli dodatkowo weźmiesz w zestawie z soundbarem Samsunga o wartości 1500 zł, to za cały zestaw zapłacisz 8499 zł. Soundbar potem możesz sprzedać na allegro :)
To co mnie hamuje przed zakupem JU7000 to wąska paleta barw i mizerne wsparcie dla HDR-a na tle nowych modeli KS czy zeszłorocznych JS8500 / JS9000.
Co do Soniaka X8505C to po testach w sklepie moje subiektywne wrażenia o tym TV nie są porywające.
 
Ostatnia edycja:

krzysbiker

New member
no własnie tez mam ten dylemat np w 65x8505c kolory wyszły o wiele lepiej na moje oko ale po podpieciu usb nie umiał znależc filmu mkv mielił i mielił i nic troche mnie to przeraza jak na tv za takie pieniadze dletego sie waham nie brałem takze pod uwagae philipsa ale po przeczytaniu troche o tym tez sie zastanawiam kiki cos pisał o jakims nowym modelu sam juz niewiem metlik w głowie a w tych ks usb jest juz 3.0 czy 2.0
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
rafcio76r ty juz masz kupionego tego ks 7000?

Jeszcze nie kupiłem. Na forum było trochę krytycznych uwag na temat wyższego modelu KS8000. KS7000 jest jeszcze bardzo słabo dostępny i nikt z forum chyba nie widział go na żywo. Kupowanie TV w ciemno bez testów czy nawet opinii użytkowników jest bardzo ryzykowne. Ja się wstrzymuję, bo do Euro zostało jeszcze prawie miesiąc :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
no własnie tez mam ten dylemat np w 65x8505c kolory wyszły o wiele lepiej na moje oko ale po podpieciu usb nie umiał znależc filmu mkv mielił i mielił i nic troche mnie to przeraza jak na tv za takie pieniadze dletego sie waham nie brałem takze pod uwagae philipsa ale po przeczytaniu troche o tym tez sie zastanawiam kiki cos pisał o jakims nowym modelu sam juz niewiem metlik w głowie a w tych ks usb jest juz 3.0 czy 2.0

Co do złącza USB 3.0 w KS-ach, to podejrzewam, że może być ono z tyłu TV. W skrzynce one connnect na filmikach w necie nie widać niebieskiego złącza USB 3.0.
Niech w tej sprawie wypowiedzą się użytkownicy KS8000.

Mielenie dysków w Sony na systemowym playerze to fakt. Można zaisntalować KODI i na nim ponoć nie ma tego problemu. Soniak zgodnie z instrukcją posiada ograniczenie obsługi dysków zewnętrznych bodajże do 3TB. Podłączenie przeze mnie w sklepie dysku 2,5" 4TB zakończyło się niepowodzeniem. Na Samsungach, LG, nawet na Panasie CX750 poszedł bez problemu.

Co do Philipsów się nie wypowiadam, ale nie biorę ich pod uwagę, bo nie chcę ryzykować niestabilności w działaniu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Seria PUS8601 nie ma żadnego problemu ze stabilnością obrazu.
Model PUS7101 też nie ma.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Koledze chodzilo pewnie o stabilność systemu nie obrazu.Rafcio kupilem 55 cali

Wysłane z mojego SM-N910C
 

ernet

Active member
Bez reklam
@Rafcio76
Powiem Ci szczerze ze ja bardzo ale to bardzo obawiałem sie.curved. Balem sie znieksztalconych linii i odbic od ekranu. Teraz z całą odpowiedzialnością moge napisać ze moim subiektywnym zdanem zwraca sie na to uwagę tylko 1dnia. U mnie telewizor wisi odległość mam ok 3.5 metra i ja nie widzę nic niepokojącego. Jestem fanem tenisa i bardzo balem sie zniekształceń linii kortu. Od kilku dni jest turniej w Rzymie i linie sa proste na wprost i pod kątem. Oglądałem tez juz pare meczy i naprawdę ja nie widzę żadnych zaburzeń geometrycznych. Napiszę wiecej jak jest ciemno to czasami zapominam ze samsung moj5 telewizor na beczce prostowal
Jedynienco jest na minus to odbicia boczne. Okno mam z boku telewizora i w dzień czasami mam rozblyski na ekranie. Ale nie jest to wina curved tylko matrycy UCP. Mam w domu 4c650 miałem h7000 na takiej matrycy i efekt byl bardzo podobny
Co.do samego 8500 to mam porównanie do js9000 i hu8500 i wiem tyle do js9000 jesli doplata to max 600 zl to warto dołożyć ze względu na ciut szybsze proceory szlachetniejszy wygląd no i ewolution.Obrazowo różnicy nie ma.wcale albo jest tylko do wykazania na papierze. W porownaniu z hu8500 to juz ciut inna klasa. Jedno co sie rzuca od razu to kolory. Nie wiem jak to opisać fachowo wiec posłużę sie cytatem z mojej zony. W hu8500 kolory to takie jakby w kiepskim proszku byly prane W js8500 kolory sa wysycone ale nie przejaskrawione
Co mi sie nie podoba. Pilot smart. W serii H jajko bylo praktyczniejsze. Tizen wymaga jeszcze dopieszvzenia. Ja na ta chwilę jestem zadowolony tak w 75%. Pelne zadowolenie przyjdzie pewnie po kalibracji
Jutro będę mial plansze testowe do geometrii obrazu to zrobie kilka fotek to zobaczysz sam ze.nie ma sie czego obawiać jesli chodzi o geometrię obrazu na curved
Jeśli chodzi o konty boczne to powiem szczerze ze nigdy nie przykladalem do tego znaczenia a szczegolnie na matrycach va. Mam regulowany wieszak i telewizor podąża za.moim wzrokiem. Ale patrzac tak obiektywnie to kąty nie są złe ale ovzywiscie z ips nie ma co porównywać. Tu już trzeba isc na kompromis jesli chodzi o lcd, albo konttast i czerń albo kąty. Ja wybrałem to pierwsze

Dzieki za opis. Czy możesz wstawić tu linka do plansz testowych ?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Koledze chodzilo pewnie o stabilność systemu nie obrazu.Rafcio kupilem 55 cali

Wysłane z mojego SM-N910C

Tak, miałem na myśli stabilność działania w Philipsach. Czytałem wpisy użytkowników o problemach z jakością aktualizacji. Chodzi o sytuacje w których TV ma załóżmy soft nr 1, na którym nie działały pewne funkcje, po aktualizacji nr 2 pewne problemy udało się złagodzić, ale pojawiają się nowe, czasami bardziej uciążliwe od tych pierwszych i takie błędne koło. Nie zmienia to oczywiście faktu, że Philipsy wyświetlają bardzo dobry obraz.
Co do JS8500, to też chciałbym kupić TV w wersji 55" (odległość max. od ekranu 2,6m). JS8500 był niedawno w promo w sieciach MM/Saturn w c. 5999 zł, wahałem się właśnie przez to zakrzywienie i teraz została tam tylko ekspozycja, a takowa mnie zupełnie nie interesuje. Pozostaje poczekać na promo w mniejszych w sklepach i jak będzie w tej cenie, to bardzo poważnie rozważę zakup tego modelu. Jest to znacznie lepszy wybór za 5999 zł niż "okrojony" JU7000 za 5299 zł.
Co do modelu KS7000, to w temacie testów cisza, dostępność w sklepach stacjonarnych zerowa. Na pewno nie kupię tego modelu w ciemno bez sprawdzenia w sklepie.
Modelu KS8000 nie biorę pod uwagę, bo nie chcę wydawać 8300 zł za TV 55".
 

piteron

Active member
Bez reklam
Plansze moge podesłać na maila. Jak cos to prosze o pw wieczorem bede w domu to wyślę

Wysłane z mojego SM-N910C
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
rafcio a co do tego kodi to jakas aplikacja czy jak bo ja podpinałem ten dysk 500gb i go nie przemielił

Kodi to taki kombajn multimedialny, do którego możesz wgrywać rozmaite wtyczki. To aplikacja na androida, którą pobierasz ze sklepu google. TV jest właśnie na andku. Soniak ma szerszą paletę barw od JU7000 i jeśli obraz bardziej Ci się podoba niż na JU7000, to bierz Soniaka.
W sklepie matrixmedia dają na Sony 4-letnią gwarancję.
 

krzysbiker

New member
bardziej zalezy mi na tej cenie niz na przedłuzonej gwarancji poczekam jeszcze na tego ks7000
ma ktos te info na temat wymiarów bez podstawy 60ks7000 i 65ks 8000? jak to rzeczywista róznica
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
bardziej zalezy mi na tej cenie niz na przedłuzonej gwarancji poczekam jeszcze na tego ks7000
ma ktos te info na temat wymiarów bez podstawy 60ks7000 i 65ks 8000? jak to rzeczywista róznica

Dzwoniłem dziś do jednego ze stacjonarnych sklepów neonet w temacie terminu dostępności 60KS7000. Pracownik ma dziś dostać info od Samsunga w jakim terminie może być najwcześniej dostępny. W każdym razie - jak bym się zdecydował na zakup, to zrobią tak, żeby kod obniżkowy 400 zł został naliczony do tego modelu. Pytałem o raty 0% na ten model i być może uda się coś wykombinować. Jest też możliwość wydłużenia gwarancji, ale nie dopytywałem o szczegóły. W każdym razie cena za 60" byłaby 7490 zł, co moim skromnym zdaniem byłoby lepszym wyborem niż 55JS9000, bo jednak 5" więcej przy 4K robi różnicę, a do tego ekran prosty a nie curved :)
Neonet jest autoryzowanym dystrybutorem TV Samsunga.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
bardziej zalezy mi na tej cenie niz na przedłuzonej gwarancji poczekam jeszcze na tego ks7000
ma ktos te info na temat wymiarów bez podstawy 60ks7000 i 65ks 8000? jak to rzeczywista róznica

Kolego znalazłem Ci wymiary 60KS7000 .... na stronie Samsunga :)

Zestaw bez podstawy (SxWxG)
1352,4 x 783,6 x 44,2 mm

Zestaw z podstawą (SxWxG)
1352,4 x 856,9 x 294,6 mm


Opakowanie (SxWxG)
1463 x 887 x 150 mm
 

franus1

New member
Witam i przepraszam za moją pisownię wszystkich Panów i Panie Panowie od 19 rusza promocja na Euro 2016 w sklepach Samsunga Ja terz chcę kupić 60 KS 7000 jak inni i terz czekam
 

piteron

Active member
Bez reklam
A może zamiast przepraszać warto zainstalować automatyczny słownik

Wysłane z mojego SM-N910C
 

piteron

Active member
Bez reklam
Aby ta promocja nie wyglądała tak że ceny będą takie same a dostanie sie piłkę [emoji41]

Wysłane z mojego SM-N910C
 

franus1

New member
Ma to być bon za 400zł piłka i szalik Tyle się dowiedziałem Cena tych tv szybko nie pójdzie w dół A jaki KS7000 będzie tego nikt nie wie bo testów brak
 
Do góry