Jaki telewizor (i soudbar)? 65 cali

piteron

Active member
Bez reklam
WuMike
Jakich stref pionowych. Tam gdzie masz czerń kinową czyli wygaszanie pasów z założenia masz podswietlenie lewo prawo. Jak niby swiatlo z góry i z dolu miało by sie przedostać przez wygaszony pas ekranu?
Co do serii KS to obcieli tez źyroskop a to już jest ewidentnie cofanie sie w.rozwoju. O jakości obrazka zacznę sie wypowiadać kategorycznie jak ktoś z.moich znajomych kupi takowego. Ja osobiscie zdecydowalem sie na js8500
 

ernet

Active member
Bez reklam
WuMike
Jakich stref pionowych. Tam gdzie masz czerń kinową czyli wygaszanie pasów z założenia masz podswietlenie lewo prawo. Jak niby swiatlo z góry i z dolu miało by sie przedostać przez wygaszony pas ekranu?
Co do serii KS to obcieli tez źyroskop a to już jest ewidentnie cofanie sie w.rozwoju. O jakości obrazka zacznę sie wypowiadać kategorycznie jak ktoś z.moich znajomych kupi takowego. Ja osobiscie zdecydowalem sie na js8500

Co to jest "źyroskop" w telewizorze ?
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
WuMike
Jakich stref pionowych. Tam gdzie masz czerń kinową czyli wygaszanie pasów z założenia masz podswietlenie lewo prawo. Jak niby swiatlo z góry i z dolu miało by sie przedostać przez wygaszony pas ekranu?
Co do serii KS to obcieli tez źyroskop a to już jest ewidentnie cofanie sie w.rozwoju. O jakości obrazka zacznę sie wypowiadać kategorycznie jak ktoś z.moich znajomych kupi takowego. Ja osobiscie zdecydowalem sie na js8500

JS8500 dobry wybór, sprawdź przed zakupem TV bo Samsung niechętnie chce wymieniać uszkodzone i trzeba się później wozić z rzecznikami praw konsumenta itd itd.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
WuMike
Jakich stref pionowych. Tam gdzie masz czerń kinową czyli wygaszanie pasów z założenia masz podswietlenie lewo prawo. Jak niby swiatlo z góry i z dolu miało by sie przedostać przez wygaszony pas ekranu?
Co do serii KS to obcieli tez źyroskop a to już jest ewidentnie cofanie sie w.rozwoju. O jakości obrazka zacznę sie wypowiadać kategorycznie jak ktoś z.moich znajomych kupi takowego. Ja osobiscie zdecydowalem sie na js8500

Jako użytkownik jak ocenisz posiadany model JS8500. Ostatnio był w świetnej cenie 5999 zł w sieciach MM/Saturn, ale już się skończył (wersja 55" została tylko ekspozycja, a takowej nie chcę). Jakiś czas temu miałem okazję kupić 55JS9000 za 6799 zł i zrezygnowałem ze względu na zakrzywienie ekranu co do którego nie mam przekonania. Teraz zaczynam jednak troszkę żałować po tych wpisach o nowej serii KS. Być może udałoby mi się przyzwyczaić do zakrzywieńca. Najniższy nowy model SUHD 55KS7000 kosztuje 6199 zł, a stary wysoki model 55JS9000 w cenie 6799 zł, jak podejrzewam byłby lepszym wyborem niż KS7000.
Zastanawiałem się też nad OLED-em FHD od LG 55EG910V, ale z testów wynika, że królem płynności nie jest, więc do sportu i filmów akcji średnio może się nadawać (obecna cena 6469zł). Poza tym u mnie TV nie będzie chodził 2-3 godzinny dziennie, tylko średnio ok. 5-7 godzin dziennie, a wiadomo, że technologia OLED nie jest przesadnie wytrzymała.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Bez przesady. Nie jest tak źle z nowymi Samsungami. One naprawdę jasno świecą, więc przy technologii stref pionowych musi tak się dziać.

Inna sprawa, czy 65 cali, z takim kwiatkiem warte jest 12 tysięcy? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam Wam :)

Ja przeboleję na razie wariant 2x tańszy, czyli 58DX750, lub 58DXM710 od Panasonica, z lepszymi kątami oraz plastyczniejszym obrazem, któremu nawet 8bit panel nie przeszkadza.

Sprawdzałeś w sklepie nowy model Panasa 58DX750 i chwaliłeś go za dobry obraz. Napisz czy sprawdzałeś systemowy player do filmów, bo ten ubiegłoroczny był beznadziejny. Wszystkie pliki multimedialne wrzucone do jednego worka. Podobny totalny chaos panował w Sony X8509C, ale na Soniaku można było się chociaż wspomagać KODI. Jeśli player systemowy nie jest poprawiony, to Panas nie jest dla mnie, bo nie chcę kolejnego urządzenia przy TV.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Czy ktoś wie jaką politykę sprzedaży prowadzi RTV Euro AGD. Jeszcze do wczoraj lub przedwczoraj było promo na TV Samsunga 55JS8500 w c. 5990 zł, ale wyłącznie z możliwością kupna w wybranych sklepach stacjonarnych, czyli bez możliwości zamówienia przez neta. Jak sprawdzałem poprzez stronę internetową sklepu gdzie jest dostępny ten TV, to wszędzie widniała informacja, że "TV jest na sklepie, ale może znajdować się na ekspozycji". Dziś patrzę na stronę, a tam zmiana możliwości zamawiania. Skasowali możliwość zakupu w stacjonarnych, a wprowadzono za to możliwość zamawiania przez neta.
W związku z powyższym podejrzewam, że centrala firmy do magazynu centralnego mogła ściągnąć ze sklepów stacjonarnych egzemplarze ekspozycyjne i teraz mogą chcieć je sprzedawać przez neta jako nówki. Nigdzie na stronie internetowej nie pisze, że to towar z ekspozycji sklepowych, czyli używany, a więc niepełnowartościowy. Towaru używanego nie chcę kupować.

Czy ktoś może potwierdzić moje podejrzenia???
 

Pan_S

New member
Czy ktoś wie jaką politykę sprzedaży prowadzi RTV Euro AGD. Jeszcze do wczoraj lub przedwczoraj było promo na TV Samsunga 55JS8500 w c. 5990 zł, ale wyłącznie z możliwością kupna w wybranych sklepach stacjonarnych, czyli bez możliwości zamówienia przez neta. Jak sprawdzałem poprzez stronę internetową sklepu gdzie jest dostępny ten TV, to wszędzie widniała informacja, że "TV jest na sklepie, ale może znajdować się na ekspozycji". Dziś patrzę na stronę, a tam zmiana możliwości zamawiania. Skasowali możliwość zakupu w stacjonarnych, a wprowadzono za to możliwość zamawiania przez neta.
W związku z powyższym podejrzewam, że centrala firmy do magazynu centralnego mogła ściągnąć ze sklepów stacjonarnych egzemplarze ekspozycyjne i teraz mogą chcieć je sprzedawać przez neta jako nówki. Nigdzie na stronie internetowej nie pisze, że to towar z ekspozycji sklepowych, czyli używany, a więc niepełnowartościowy. Towaru używanego nie chcę kupować.

Czy ktoś może potwierdzić moje podejrzenia???

Z neta masz tylko oryginalnie pakowane.

Pewno dostali dostawę na magazyn wiec zmienili status.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Z neta masz tylko oryginalnie pakowane.

Pewno dostali dostawę na magazyn wiec zmienili status.
Dokładnie. Zresztą zobaczysz po kartonie czy jest org zapakowane czy nie. Jak coś będzie budziło twoje podejrzenia to zrezygnujesz z umowy i tyle.
 

Pan_S

New member
Ja też się trochę dziwię tym opiniom na temat podświetlenia. Teraz w Samach nie ma diod pod bokach w pionie, są w poziomie. Ponoć tłumaczą to tym, że większa ilość diod (no bo krawędź górna i dolna jest dłuższa niż boczne) spowoduje bardziej równomierne podświetlenie panelu, bo z tym cloudingiem w ledach to wiadomo jak jest. Tak czy siak u mnie na KS9000 nawet jak oglądam film z czarnymi pasami u dole i góry czerń jest bardzo dobra, nic mi nie prześwituje. Podświetlenie mam na 7 w trybie FILM. Jak zrobię na DYNAMICZNY i podświetlenie 20 i zgaszą światło w nocy, zapuszczę z pena test z cloudingiem (czarna plansza z białym krzyżem) to jest u mnie delikatna łuna, która ciągnie się z z dołu na górę z lewej strony. Tyle że jak zmienię na film i podświetlenie 7 to na kompletnie nie przeszkadza i jest niewidoczna w dzień jak i w nocy. Jak zmieniam kanały to ekran na sekundę robi się czarny i kiedy jest noc, tej łuny nie widać. Może trafił mi się dobry egzemplarz, choć szwagier kupił z E 55KS8000 jakieś 2 tygodnie temu i byłem u niego i też jest ok. U niego na tym samym teście (dynamiczny 20 podświetlenie) łuny nie ma, są dwie jasne chmurki dość symetryczne na środkowej część matrycy. Też w żadnej sposób nie są widoczne w dzień i w nocy czy to podczas oglądania telewizji czy też choćby przy zmianie kanałów, gdzie ekran gaście oczywiście na trybie film, bo na takim ogląda w nocy, na naturalnym w dzień bo u niego jest cholernie jasny salon. Także z tym podświetleniem może być w tych KSach loteria, jednemu trafi się, drugiemu już nie. Tak jak w ledach z cloudingiem i bandingiem. Trzeba kupować przez neta z możliwością zwrotu i w żaden sposób inaczej.
 

franus1

New member
Witam Jak to czytam o tych nowych KS to chyba jakaś porażka Dziś jurz nic chyba nie robią na jakość tylko na ilość morze ten KS 7000 będzie lepszy i będzie morze jakaś pozytywna opinia Mam pytania jaka jest matryca w 65 ju 7000 i czy lepiej kupic 60 ks czy tego ju
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Dokładnie. Zresztą zobaczysz po kartonie czy jest org zapakowane czy nie. Jak coś będzie budziło twoje podejrzenia to zrezygnujesz z umowy i tyle.

Właśnie przed chwilą sprawdzałem na ich stronie sklepowej i dziwnym trafem wrócili do sprzedaży w w wybranych sklepach stacjonarnych, jednocześnie likwidując możliwość zamówienia przez neta hehe Ależ tam mają "porządek".
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Ja też się trochę dziwię tym opiniom na temat podświetlenia. Teraz w Samach nie ma diod pod bokach w pionie, są w poziomie. Ponoć tłumaczą to tym, że większa ilość diod (no bo krawędź górna i dolna jest dłuższa niż boczne) spowoduje bardziej równomierne podświetlenie panelu, bo z tym cloudingiem w ledach to wiadomo jak jest. Tak czy siak u mnie na KS9000 nawet jak oglądam film z czarnymi pasami u dole i góry czerń jest bardzo dobra, nic mi nie prześwituje. Podświetlenie mam na 7 w trybie FILM. Jak zrobię na DYNAMICZNY i podświetlenie 20 i zgaszą światło w nocy, zapuszczę z pena test z cloudingiem (czarna plansza z białym krzyżem) to jest u mnie delikatna łuna, która ciągnie się z z dołu na górę z lewej strony. Tyle że jak zmienię na film i podświetlenie 7 to na kompletnie nie przeszkadza i jest niewidoczna w dzień jak i w nocy. Jak zmieniam kanały to ekran na sekundę robi się czarny i kiedy jest noc, tej łuny nie widać. Może trafił mi się dobry egzemplarz, choć szwagier kupił z E 55KS8000 jakieś 2 tygodnie temu i byłem u niego i też jest ok. U niego na tym samym teście (dynamiczny 20 podświetlenie) łuny nie ma, są dwie jasne chmurki dość symetryczne na środkowej część matrycy. Też w żadnej sposób nie są widoczne w dzień i w nocy czy to podczas oglądania telewizji czy też choćby przy zmianie kanałów, gdzie ekran gaście oczywiście na trybie film, bo na takim ogląda w nocy, na naturalnym w dzień bo u niego jest cholernie jasny salon. Także z tym podświetleniem może być w tych KSach loteria, jednemu trafi się, drugiemu już nie. Tak jak w ledach z cloudingiem i bandingiem. Trzeba kupować przez neta z możliwością zwrotu i w żaden sposób inaczej.

Dzięki za bardzo cenne info. W takim razie zostaje zakup przez neta lub w stacjonarnych sieciach MM/Saturn (30 dniowe prawo zwrotu) i jak trafi się lipny egzemplarz, to wtedy wymieniać:)
 

piteron

Active member
Bez reklam
Ja swojego kupilem w Euro nowka sztuka zapakowana.
Skad ta pewność po prostu pierwsze co odpaliłem to tryb serwisowy. Datę pierwszego włączenia da sie zresetować ale liczbę przepracowanych godzin juz nie
Moj mial piekne 0 data pierwszego uruchomienia 10-05-2016,data produkcji 24-03-2016
Co mogę napisać na razie.tylko tyle ze clouding do zaakceptowania i zeron totalne zero DSE. Jednak przed Tizenem jeszcze długa droga
I najwazniejsze na koniec uważajcie na akcje zwrotu w.ciagu 30 dni telewizora zakupionego w.sklepie stacjonarnym w.euro
Teraz mają taką akcje z tym ze uwaga towar nie może być odpakowany i uruchomiony. Sens tego jest żaden ale wiadomo euro to dziwna firma ktora klienta traktuje jak intruza. Nie będę sie rozpisywał na temat co mnie i przedstawiciele Samsunga spotkało ale mam ochotę poruszyć kwestie traktowania klienta przez jakby nie było oficjalnego przedstawiciela firmy jakim niby jest euro
Jesli chodzi o podświetlenie matrycy to każdy krawędziak firmy Samsung ktory ma funkcję wygaszania pasów ma diody umiejscowione prawo lewo czyli po bokach. Rozmawialem na ten temat z serwisantem Samsunga jeszcze za czasów mojego h7000
Technologicznie nie da się podswietlic matrycy góra dół i zastosować wygaszania pasów. Widzialem nawet na wlasne oczy matrycę od h7000 i diody byly po bokach.przynajmniej na boki szlo zasilanie
Jeśli chodzi o ks8000 to moim skomnym zdaniem Samsung wyłożył sie na grubosci obudowy i wielkosci ramki. Dzisiaj byłem w MM i oglądałem zupelnie inny egzemplarz i problem byl taki sam. Na wprost ok ale pod kątem ewidentnie światło wylewa sie z boków. Widać to nawet przy oświetleniu sklepowym.
Jedno co jest na pewno ma plus to jasność panela. Grało kilka egzemplarzy js8500 9000 a nawet 9500 ale to wlasnie ks8000 grał najjasniej. Z jednej strony to zaleta HDR ale z drugiej obawiam sie ze dopiero od ks9000 jasność ta bedzie prawidlowo spożytkowana. Oby tak nie bylo bo naprawde fajnie wyglądają te tv ale znow moim skromnym zdaniem oszczędności poszły za daleko
3D wiadomo ogólny trend na ten rok.ale juz brak podstawowego pilota i zabranie źyroskopu z pilota smart to jakieś nieporozumienie. Oczywiscie przeglądarka nie obsluguje flasha i nie wiem dlaczego na ks8000 nie mogliśmy odpalić np CDA
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kolego Piteron, a KS7000 nie widziałeś na sklepie??? Chodzi o to, czy tam podświetlenie patrząc z boku również jest bardzo widoczne tak jak na KS8000???
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Czy ktoś wie jaką politykę sprzedaży prowadzi RTV Euro AGD. Jeszcze do wczoraj lub przedwczoraj było promo na TV Samsunga 55JS8500 w c. 5990 zł, ale wyłącznie z możliwością kupna w wybranych sklepach stacjonarnych, czyli bez możliwości zamówienia przez neta. Jak sprawdzałem poprzez stronę internetową sklepu gdzie jest dostępny ten TV, to wszędzie widniała informacja, że "TV jest na sklepie, ale może znajdować się na ekspozycji". Dziś patrzę na stronę, a tam zmiana możliwości zamawiania. Skasowali możliwość zakupu w stacjonarnych, a wprowadzono za to możliwość zamawiania przez neta.
W związku z powyższym podejrzewam, że centrala firmy do magazynu centralnego mogła ściągnąć ze sklepów stacjonarnych egzemplarze ekspozycyjne i teraz mogą chcieć je sprzedawać przez neta jako nówki. Nigdzie na stronie internetowej nie pisze, że to towar z ekspozycji sklepowych, czyli używany, a więc niepełnowartościowy. Towaru używanego nie chcę kupować.

Czy ktoś może potwierdzić moje podejrzenia???

Omijaj EUro rtv agd szerokim łukiem. Poszukaj na forum mojego tematu o uszkodzonym Samsungu UE65JS9000 kupionym przez nas w Euro.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Oczywiscie przeglądarka nie obsluguje flasha i nie wiem dlaczego na ks8000 nie mogliśmy odpalić np CDA

Co ???????????? Mój model nie ma z tą stroną żadnego problemu. Działa dokładnie tak, jak komputer, włacznie z wyborem jakości filmu.
PS. Co to jest DSE oraz Żyroskop w TV ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry