Jaki projektor 3D w technologii short-throw? Benq W710ST vs Optoma GT750 vs coś 1080p

jawala

New member
Jak z hałasem generowanym przez ten projektor, odkurzacz ? czy jednak nie przeszkadza nawet przy niskim poziomie głośności, podczas dialogów.
 

marimba22

New member
marimba22, dostałeś już projektor? Ja dostałem i właśnie się "męczyłem" z próbami, ustawieniami itp. Byłem zdecydowany na Avtek Cinema Pro 200MG Avtek CinePRO 200MG www.projektor24.pl - projektory z lepszej strony , ale jak na próbie na ścianie zobaczyłem jaki super obraz wyświetla nasz projektor zastanawiam się nad Avtek Cinema Pro 240MG. Jak (tak ostatecznie i zdecydowanie) u Ciebie z jakością ekranu (oraz obrazu już z projektora) po wymianach u sprzedawcy? W którym sklepie dokonałeś zakupu? Jeszcze parę zakupów zostało, co z uchwytem sufitowym u Ciebie? Ja zamierzam kupić: Avtek EasyMount 43-65 www.projektor24.pl - projektory z lepszej strony chyba będzie ok, nie wiem.


Dostałem wczoraj, na razie spędziłem przed nim ok 1-2 godzin. Jak dla mnie ustawień ma wystarczająco dużo i wszystko jest bardzo dostępne. Ten tryb standardowy lampy to właśnie eco, tak ??? 3d po regulacji ostrości na max wymiata, jest super - i wygodnie się je odpala. Ja mam właśnie avtek cinema pro 200mg z gain 0.8 - teraz się cieszę, bo projektor daje i tak bardzo jasny obraz. Oglądam z 3m i nie chciałbym większego, z jakiej odległości będziesz oglądał ??? Kupiłem tu AVTek Cinema PRO 200MG prezentacyjne.pl O uchwycie jeszcze nie myślałem - chcę, żeby mój projektor wyjeżdzał ponad sufit !!! Nic gotowego chyba nie znajdę... W ciągu kilku dni napiszę coś więcej o nowym sprzęcie. Jedno co ważne i od razu zwróciłem na to uwagę, to NIE WIDAĆ PIXELI MATRYCY NA EKRANIE JUŻ Z 1,5M ODLEGŁOŚCI !!! - tu jestem zachwycony, bo mój benq 800x600 miał po prostu szachownicę:)
 

mario001

New member
Nie mam jeszcze ekranu ani wieszaka (chyba Kauber UP 42-65), jestem w trakcie zamawiania. Więc nie ma sensu na przykładowe fotki itp. Rzucając obraz na ścianach zdecydowałem się na ekran 240MG od Avteka Cinema Pro, które nie są już dostępne u dystrybutorów :) Nie mam doświadczenia z projektorami, ale interesuję się elektroniką itp. i jak dla mnie to jest na prawdę wystarczający sprzęt. Full HD jest, 3D przy 720p jest, jasność wcale nie jest porażająca i za duża, wszystko da się lekko "zjechać". Szum wiatraka jest duży przy max. pracy lampy oraz wyłączaniu projektora. Na ustawieniach słabszych jest jak komp. mi nie przeszkadza i nie ma się czym łamać, niemego kina nie mam zamiaru oglądać, w zasadzie to nie wiem jak jest przy drogich projektorach, porównajcie sobie decybele z tabeli. Nie ma lens shift, też mi nie potrzebne, pokój mam ustawny, wymiarowy i 275cm wysoki. Będzie wisiał 40cm od sufitu na wprost ekranu. Ustawienia menu są spoko, pilot trochę za jaskrawo podświetlony na niebiesko, razi jak jest lekkie oświetlenie w pokoju. Zastanówcie się tak na prawdę ile funkcji, gadżetów i ustawień obiektywu potrzebujecie? Jak projektor wisi na swoim miejscu to nie będę miał zamiaru go przykręcać i odkręcać, raz zagrać na PS3 i raz obejrzeć film co więcej potrzeba? Obraz jest bardzo fajny, zobaczymy co będzie na ekranie, bo na razie na tapetach z deseniem nie znam szczegółów, ale 240cm szerokości i rozdzielczość pirata z Karaibów w 1080p robi wrażenie. Okulary ZD201 do 3D zamawiam na intertype.
marimba22 pisz co u Ciebie :)
 

piotr10

New member
Bez reklam
Nie mam jeszcze ekranu ani wieszaka (chyba Kauber UP 42-65), jestem w trakcie zamawiania. Więc nie ma sensu na przykładowe fotki itp. Rzucając obraz na ścianach zdecydowałem się na ekran 240MG od Avteka Cinema Pro, które nie są już dostępne u dystrybutorów :) Nie mam doświadczenia z projektorami, ale interesuję się elektroniką itp. i jak dla mnie to jest na prawdę wystarczający sprzęt. Full HD jest, 3D przy 720p jest, jasność wcale nie jest porażająca i za duża, wszystko da się lekko "zjechać". Szum wiatraka jest duży przy max. pracy lampy oraz wyłączaniu projektora. Na ustawieniach słabszych jest jak komp. mi nie przeszkadza i nie ma się czym łamać, niemego kina nie mam zamiaru oglądać, w zasadzie to nie wiem jak jest przy drogich projektorach, porównajcie sobie decybele z tabeli. Nie ma lens shift, też mi nie potrzebne, pokój mam ustawny, wymiarowy i 275cm wysoki. Będzie wisiał 40cm od sufitu na wprost ekranu. Ustawienia menu są spoko, pilot trochę za jaskrawo podświetlony na niebiesko, razi jak jest lekkie oświetlenie w pokoju. Zastanówcie się tak na prawdę ile funkcji, gadżetów i ustawień obiektywu potrzebujecie? Jak projektor wisi na swoim miejscu to nie będę miał zamiaru go przykręcać i odkręcać, raz zagrać na PS3 i raz obejrzeć film co więcej potrzeba? Obraz jest bardzo fajny, zobaczymy co będzie na ekranie, bo na razie na tapetach z deseniem nie znam szczegółów, ale 240cm szerokości i rozdzielczość pirata z Karaibów w 1080p robi wrażenie. Okulary ZD201 do 3D zamawiam na intertype.
marimba22 pisz co u Ciebie :)

Optoma gt750 fullHD ? Pierwsze słyszę!!!
 

eskapencjusz

New member
AVTek produkt prosto z Chin, nawet dystrybutor zauważył, jak kiepski produkt sprzedawał. Z drugiej strony w dobrej cenie znaleźć ekran szary nie jest łatwo. Nisza ;)
 

marimba22

New member
Im więcej oglądam materiałów na Optomie, tym bardziej jestem przekonany słusznego wyboru. Zresztą co mogłem wybrać skoro warunki mam, jakie mam: kanapa mniej niż 3m od ekranu, a nade mną skos. Pewnie, że chciałem projektor full HD, ale takiego nie ma jeszcze w technologii short-throw i kto wie, czy w ogóle będzie.
Teraz oglądam GT750 na własnych ustawieniach, (przypominam ekran 0.8 gain avtek cinema pro 200mg) tryb standardowy, brightnes mam na -2, dużą ostrość i wszystko wygląda rewelacyjnie. Cieszę się, że mam zapas światła, bo wcześniej miałem 4 różne projki i po kilkuset godzinach wszystkie straciły kilkanaśnie % światła!!! Lubię duże światło, mój tv Sony KDL52V4000 oglądam na podświetleniu 9/10 nawet nocą. Projektor daje mi chyba tak samo duże światło przy 86 calach!!! (Stwierdzenie moje i żony:) SUPER!!! I spokojnie oglądam filmy w dzień z dobrym rezultatem (zaciemniam 2 mniejsze okna, jedno duże tarasowe w ogóle) I czerń na moim ekranie jest bardzo przyzwoita.

Ostrość w 3d niekiedy słaba, ale to też zależy od materiałów - odtwarzam mkv'y 1080p side by side - najlepsze, przepiękne efekty są w bajkach i filmach przyrodniczych. Nadal nie mogę się zdecydować co wysyłać przy 3D czy sygnał 720p 120Hz czy 1080p 60Hz. Obraz w 2D lepszy przy sygnale 1080p (tu oglądam tylko mkv'y 1080p, bluray 1:1 raz - rezultat super). Minusy jakie dotychcasz zauważyłem, to od jakiegoś czasu ustawiam żółte napisy na obrazie filmu - tu wkrada się sztucznie jakiś fiolet przy napisach - może to efekt tęczy o którym tyle się mówi,więc teraz napisy lecą białe. Drugi minus to jeśli wyreguluje ostrość w centrum obrazu to na jego końcach jest odrobinkę gorzej - widać to tylko przy małych napisach np z menu, na obrazie filmu już nie. Chyba proj nie łapie najlepszej ostrości na całym ekranie - podejrzewam, że to przez short-throw.

Generalnie całe przedsięwzięcie z 2xokularami zamknęło mi się w 4000zł i jestem z tego bardzo, bardzo zadowolony. Teraz próbuję znaleźć windę do projektora, by na stałe był ponad sufitem - ale ceny mnie przerażają (od 3kzł w górę). Zna ktoś jakiegoś taniego producenta czy też modele niekoniecznie z elektryką ???
 
Ostatnia edycja:

eskapencjusz

New member
Jeżeli chodzi o windy to najtaniej chyba wychodzi Kauber (np.ta) , ale to będzie na bank jakieś 3000 zł brutto. Chociaż akurat w tym sklepie mi sprzedali produkt, którego nie mają na stronie, więc może przedzwoń/napisz do nich, lub innych firm instalacyjnych.
Unikaj natomiast Viz-Artu, psują się na potęgę podobno.
Widziałem kiedyś windę trochę innego typu, taki jakby uchwyt sufitowy wychodzący z góry, tylko dziwnie to musi wyglądać, bo do tego nie podepniesz kasetonu. Bardziej chyba do fabryk jakiś.
Co do gorszej ostrości - to efekt projektora krótkoogniskowego. Pamiętam Hitachi ED-A101, bardzo fajny produkt z lustrem motorycznym (teraz zastąpiony przez ED-A220N, czy jakoś tak), miał dociąganie rogów obrazu zamiast keystona i tam również ostrość "uciekała" na dole.
W zasadzie to nikt nie robi do domu projektorów krótkoogniskowych za bardzo.
 

GracX

New member
Bez reklam
benq jest również krótko ogiskowy jakiego konkuręta byście dali bez short trow nie jest mi ta fukcja potrzebna a widzę że traci się przez nią ostrość
 

marimba22

New member
Trudno tu mówić o traceniu ostrości, bo to brzmi groźnie - jest to bardzo, bardzo znikome, ale żeby napisać o jakimś minusie, to jednak to zauważyłem. To się dzieje naprawdę tylko na obrzeżach ekranu, w filmie zupełnie tego nie widać.

Myślę, że przymierzę się do zrobienia windy na własną rękę - nie potrzeba mi elektryki, więc na pewno nie wydam dużej kasy.
 

mario001

New member
Optoma gt750 fullHD ? Pierwsze słyszę!!!

Jak czytalem przed zakupem to byłem swiadomy, ze nie jest full Hd. Zbilo mnie z tropu jak podlaczylem ps3 i przy roznych projekcjach w rogu ekrany na osd wyswietla rozdzielczosc. Wlaczylem Piratow z Karaibow i pokazalo 1080p. Przy 3d 720. Pokazuje tez ilosc klatek. Sory za zamieszanie, ale co w takim przypadku?
 

CuoreRosso

New member
Informacja jaką widzisz to tylko jakość materiału wchodzącego do projektora. GT750 ma natywną rozdzielczość 1280x720, czyli tzw. hd ready. Jeśli dostarczysz do projektora sygnał o rozdzielczości 1920x1080 zostanie on zeskalowany w dół i odbywa się to kosztem jakości obrazu.
 

utik

New member
Witam wlasnie zamowilem Optome GT750-XL , teraz mam pytanko co do wyboru ekranu
jest ich sporo a ze z tego co czytam macie pojecie doradzcie cos
Niestety mieszkam na wyspach i jedyna mozliwosc zakupu to online ( ehh tu w sklepach zadnych ekranow prawie nie ma ) wiec glownie ebay , tak wiec bawienie sie z zwroty jest mozliwe ale kosztowne ( przesylki )
z gory dzieks za jakies podpowiedzi
 

GracX

New member
Bez reklam
a więc jeśli mamy pj HD ready wrzucanie maeteriałów 1080 jest bezcelowe a wręcz pogarsza jakość względem 720p a co w przypadku wrzucenia materiału 720 na pj o rozdzielczości Full HD taki sam efekt?
 

utik

New member
narazie z tego co przegladam to
automat :
Optoma Panoview-9120EGA-120
manual:
Draper-Luma-HDTV-Format-Projection- Fiberglass Matt White
 

marimba22

New member
a więc jeśli mamy pj HD ready wrzucanie maeteriałów 1080 jest bezcelowe a wręcz pogarsza jakość względem 720p a co w przypadku wrzucenia materiału 720 na pj o rozdzielczości Full HD taki sam efekt?

Materiał 1080p to zawsze materiał 1080p!!! Ja cały czas wysyłam z kompa 1920x1080 - materiał mkv 1080p ma (z reguły) większy bitrate niż 720p, więc i jakość jest lepsza. Co do wrzucenia 720p na pj full HD to full HD wypadnie lepiej niż pr 720p, bo wyświetla większą ilość pixeli (ta siatka jest mniej widoczna), ale czy przy sygnale 720 to będzie zauważalne - nie mam pojęcia...
 

jawala

New member
Za ile w końcu kupiliście ten projektor bo na videoprojektor24.pl jest w cenie 2979,90 zł. Wcześniej ktoś podawał niższą cenę. Czy w powyższym sklepie płaciliście z góry czy za pobraniem ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry