Jaki projektor 3D w technologii short-throw? Benq W710ST vs Optoma GT750 vs coś 1080p

marimba22

New member
Jutro nastąpi wymiana mojego ekranu. Oddaje w ramach reklamacji, dostanę Avtek Cinema Pro - zyskam przede wszystkim system wolnego zwijania. Mam nadzieję, że współczynnik odbicia 0.8 lepiej się sprawdzi przy tej Optomie GT750. Obym nie popełniał błędu biorąc te 0.8 zamiast 1.0 jak sądzicie ???
 

marimba22

New member
Jak działa 3d w tej optomie gt750 ?
Są widoczne duszki? jak z płynnością?

Na razie nikt nie jest w stanie Ci odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko wskazuje na to, że ja będę pierwszym posiadaczem tej Optomy. Powinienem ją dostać w przyszłym tygodniu. Na pewno postaram się napisać coś na jej temat.
 

GracX

New member
Bez reklam
czyli na razie 3d tylko w optomie chodzi na fale radiowe? reszta to podczerwień mam lapka asusa g54 z kratą pod 3d rozumiem że np benq jest przystosowany do odtwarzania filmów 3d ale za pośrednictwem komputera? okulary 3d vision są wtedy kompatybilne czy też trzeba zakupić inne?

edit: optoma lepsza do gier? proszę o jakieś uzasadnienie.

Pozdrawiam
 

marimba22

New member
czyli na razie 3d tylko w optomie chodzi na fale radiowe? reszta to podczerwień mam lapka asusa g54 z kratą pod 3d rozumiem że np benq jest przystosowany do odtwarzania filmów 3d ale za pośrednictwem komputera? okulary 3d vision są wtedy kompatybilne czy też trzeba zakupić inne?

edit: optoma lepsza do gier? proszę o jakieś uzasadnienie.

Pozdrawiam

Ja próbowałem okulary LG od Tv3d i przy projektorze 3D Ready DLP nie działają, okulary DLP na ekranie TV też nie. Jeśli dobrze myślę, to twoje 3d vision synchronizują się z kartą graficzną, a nie z ekranem, więc powinno teoretycznie działać, ale w praktyce bym na to nie liczył. Projektory Benq są tylko 3d ready, więc trzeba się namęczyć, żeby z kompa puścić kompatybilny sygnał 3d - mnie się to nie udało.

Ja optome kupuję tylko i wyłącznie do filmów.
 

GracX

New member
Bez reklam
hmm ale jeśli w pj jest informacja iż 3dready to właśnie sytem od nvidi to wtedy okulary będą kompatybilne tak? skoro nie idzie odpalić z kompa to jakich nośników/formatów używa się to takich PJ? tylko za pośrednictwem blue-ray?ps3? filmy 3d z sieci w formacie np.mkv jak na takim pj odpalić?
 

marimba22

New member
na pewno playerem "stereoscopic player" i sterownikami 3d. Na moim Benq jest NVidia 3D Vision Ready i DLP 3D Ready - w opcjach też mam te dwa rodzaje 3d. Jeśli projektor jest 3d ready to albo dokupujesz do niego przystawke 3D XL Optoma (koszt ponad 1000zł z 1 x okularami), albo konfigurujesz oglądanie tylko z kompa. Najbezpieczniej jest kupić coś z wbudowaną przystawką 3D - dlatego u mnie Benq W710ST przegrał z Optomą GT750.
 

GracX

New member
Bez reklam
czym się różni technologia nvidi od DLP3d ready? okulary w tej samej technologi? rozumiem że w optomie jest już te przystawka wbudowana wystarczy puścić materiał np z pena czy dysku i wszytko smiga czy to jeszcze nie koniec zabawy? a co z 3d w ps3? również jest potrzebna ta przystawka?
 

mario001

New member
Jutro nastąpi wymiana mojego ekranu. Oddaje w ramach reklamacji, dostanę Avtek Cinema Pro - zyskam przede wszystkim system wolnego zwijania. Mam nadzieję, że współczynnik odbicia 0.8 lepiej się sprawdzi przy tej Optomie GT750. Obym nie popełniał błędu biorąc te 0.8 zamiast 1.0 jak sądzicie ???

Hej, właśnie dlatego wcześniej pytałem Cię o model jaki wybrałeś. Zastanawiałem się nad cinema pro, ale bałem się o marszczenie. Daj koniecznie znać. Gain 0,8 i matt grey powinno dobrze się sprawdzić przy dużej jasności lampy w gt750, tak mi niektórzy powiedzieli w salonach video. Ja też czekam na tą Optomę, ale jeszcze nie mam ekranu, zastanawiam się też nad jakimś 16:10, bo gt750 też i tak wyświetla, a nie wiem jak się to ma do użytkowania? Można się przełączać między 4:3, 16:9, 16:10, tylko jaki jest efekt? Jeżeli włączę grę na PS3, a projektor domyślnie jest 16:10 zeskaluję na pilocie optomy na 16:9 i co nie będzie zniekształceń? Nie bardzo wiem po co jest 16:10 w Optomie.
Z tymi ekranami to ogólnie straszne zamieszanie, za małe pieniądze nic nie mogę wyczytać, od razu polecają za ponad 1000zł. Znalazłem jeszcze coś takiego:
Suprema Feniks FA-S92 Ekran projekcyjny (16:9) 203x114 rozwijany manualnie :: Sklep.RMS.pl (hi-fi, kino domowe, akcesoria audio-video)
 

marimba22

New member
czym się różni technologia nvidi od DLP3d ready? okulary w tej samej technologi? rozumiem że w optomie jest już te przystawka wbudowana wystarczy puścić materiał np z pena czy dysku i wszytko smiga czy to jeszcze nie koniec zabawy? a co z 3d w ps3? również jest potrzebna ta przystawka?

W NVidii okulary sychronizują się z kartą grafiki, więc nie istotne jaki jest obraz, czy to TV czy projektor sygnał sunchronizacji idzie z karty graficznej prosto w okulary, natomiast w DLP Link synchronizacja okularów następuje z obrazem - według Konrada Ziaji z portalu 3D-Ready – pierwszy polski blog o technologii 3D rezultat metody DLP Link jest lepszy... ma to sens - okulary synchronizują się z tym, co już jest wyświetlane na ekranie.
 

marimba22

New member
Hej, właśnie dlatego wcześniej pytałem Cię o model jaki wybrałeś. Zastanawiałem się nad cinema pro, ale bałem się o marszczenie. Daj koniecznie znać. Gain 0,8 i matt grey powinno dobrze się sprawdzić przy dużej jasności lampy w gt750, tak mi niektórzy powiedzieli w salonach video. Ja też czekam na tą Optomę, ale jeszcze nie mam ekranu, zastanawiam się też nad jakimś 16:10, bo gt750 też i tak wyświetla, a nie wiem jak się to ma do użytkowania? Można się przełączać między 4:3, 16:9, 16:10, tylko jaki jest efekt? Jeżeli włączę grę na PS3, a projektor domyślnie jest 16:10 zeskaluję na pilocie optomy na 16:9 i co nie będzie zniekształceń? Nie bardzo wiem po co jest 16:10 w Optomie.
Z tymi ekranami to ogólnie straszne zamieszanie, za małe pieniądze nic nie mogę wyczytać, od razu polecają za ponad 1000zł. Znalazłem jeszcze coś takiego:
Suprema Feniks FA-S92 Ekran projekcyjny (16:9) 203x114 rozwijany manualnie :: Sklep.RMS.pl (hi-fi, kino domowe, akcesoria audio-video)

Sorry poprzednio odpowiedziałem zbyt ogólnie. Miałem wtedy Avteka Cinema 200CW, teraz ten pro z 0.8 gain jest o niebo lepszy - przede wszystkim idealnie równy !!! Tu wreszcie moja radość:) System zwijania - 1000% lepszy... Jest super (nie mam doświadczenia z ekranami, ten mnie już satysfakcjonuje). Aktualnie mój benq w ciągu dnia i zaciemnieniu 2 z 3 okien salonu przy gain 0.8 dobrze wypada w trybie normal (2500Ansi), wieczorem spokojnie ekonomiczny wystarcza - jest lepsza czern niz w gain 1.0!!! To zauważam jak najbardziej. Zobaczymy jak to będzie z Optomą. Wie ktoś o ile spada ansi w trybie eco w Optomach ???

Co do formatów podejrzewam, że PS3 wyśle sygnał tylko i wyłącznie 16:9 i projektor od razu tak się ustawi - sztuczne wyciąganie na 16:10 nie będzie miało sensu. Z tego co wiem 16:10 jest przeznaczone bardziej pod prezentacje biznesowe, starsze laptopy miały taki format ekranów te 15,4 cali to było właśnie 16:10 (1280x800)

Z ciekawości zapytam gdzie zamówiłeś Optomę i w jakiej cenie ???
 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
gry są wyświetlane na cały ekran bez czarnych pasków więc tutaj chyba będzie zalecane 16:10 by uniknąć zniekształceń ?
 

marimba22

New member
gry są wyświetlane na cały ekran bez czarnych pasków więc tutaj chyba będzie zalecane 16:10 by uniknąć zniekształceń ?

Na cały ekran czego ??? Przypuszczam, że piszesz o tv 16:9. Jeśli sygnał 16:9 zmienisz na 16:10 w projektorze to będą właśnie zniekształcenia - wszystko będzie wyższe niż powinne o te 10%.
 

mario001

New member
Zamówiłem na videoprojektor24 za 2890zł. Na stronie mieli napisane, ze 25go przewidywana dostawa, teraz napisane jest, ze czas oczekiwania 7-10 dni roboczych. Dzwonilem do goscia to powiedzial, ze napisze e-mail i przyslal, iz planuja przesylke do mnie na poczatku tygodnia. Cos czuje, ze bedzie jakas obsuwa :/
 

marimba22

New member
Zamówiłem na videoprojektor24 za 2890zł. Na stronie mieli napisane, ze 25go przewidywana dostawa, teraz napisane jest, ze czas oczekiwania 7-10 dni roboczych. Dzwonilem do goscia to powiedzial, ze napisze e-mail i przyslal, iz planuja przesylke do mnie na poczatku tygodnia. Cos czuje, ze bedzie jakas obsuwa :/

Też tam zamówiłem. Mi powiedział, że dostaną go 25.11, ale obawiam się, że w listopadzie jeszcze do nas nie dotrą... No bądźmy dobrej myśli...
 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
a więc zarówno do ps3(gry) jak i filmów format 16:9 jest najlepszym nie powodującym zniekształceń? wybaczcie że pytam o rzeczy dla was pewnie oczywiste ale chcę się upewnić co do wszystkiego tak samo miałem z Tv ale mam taki który mnie zadowala w 100%
 

marimba22

New member
a więc zarówno do ps3(gry) jak i filmów format 16:9 jest najlepszym nie powodującym zniekształceń? wybaczcie że pytam o rzeczy dla was pewnie oczywiste ale chcę się upewnić co do wszystkiego tak samo miałem z Tv ale mam taki który mnie zadowala w 100%

Tak, 16:9 to standard. W tym formacie i tak większość filmów będzie jeszcze miała czarne pasy.
 

jawala

New member
Witam wszystkich, w końcu trafiłem na idealny temat. Dręczą mnie podobne problemy i rozterki, mam zbliżone warunki mieszkaniowe i wybieram miedzy tymi dwoma projektorami do 3000 zł dlatego z ciekawością przeczytałem 4 strony i mam nadzieję, że będzie więcej.
Dla mnie poza 3d i jakością obrazu ważną sprawą jeszcze nie poruszaną jest hałas generowany przez te projektory. Jestem wyczulony do tego stopnia, że wszystko co kupuję musi mieć pasywne chłodzenie, tu niestety się nie da. Stąd moja prośba o próbę określenia uciążliwości szumu generowanego przez chłodzenie w obu projektorach. W parametrach "na papierze" cichsza wydaję się Optoma 27db - nie podano w jakim trybie vs Benq 31db normal / 28db eco. Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie to proszę o info.
 

mario001

New member
Tak, 16:9 to standard. W tym formacie i tak większość filmów będzie jeszcze miała czarne pasy.

marimba22, dostałeś już projektor? Ja dostałem i właśnie się "męczyłem" z próbami, ustawieniami itp. Byłem zdecydowany na Avtek Cinema Pro 200MG Avtek CinePRO 200MG www.projektor24.pl - projektory z lepszej strony , ale jak na próbie na ścianie zobaczyłem jaki super obraz wyświetla nasz projektor zastanawiam się nad Avtek Cinema Pro 240MG. Jak (tak ostatecznie i zdecydowanie) u Ciebie z jakością ekranu (oraz obrazu już z projektora) po wymianach u sprzedawcy? W którym sklepie dokonałeś zakupu? Jeszcze parę zakupów zostało, co z uchwytem sufitowym u Ciebie? Ja zamierzam kupić: Avtek EasyMount 43-65 www.projektor24.pl - projektory z lepszej strony chyba będzie ok, nie wiem.
 
Do góry