Jaki projektor 3D w technologii short-throw? Benq W710ST vs Optoma GT750 vs coś 1080p

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Panowie prosze o pomoc .Zakupilem optome gt750xl i nie mam takiej jakosci jak na filmikach na YT . I jest jeszcze jeden problem jak wyswietlam cos na optoma to na rogach ekranu sa biale ramy wam tez tak optoma wyswietla sie bo na filmach na you tube tego nie widzialem co to moze byc wada lampy czy co??? prosze o porade co mam zrobic pozdrawiam .

Piszac, ze nie ma takiej jakosci jak na YT, porownujesz to do jakosci widzianej na? Monitorze, TV? Filmiki na YT to pseudo-HD(maja swoj system kodowania, ktory jest gorszy do HD znanego wszystkim), wiec jak rozciagniesz takie "HD" z powiedzmy 20"-go monitora na 100" ekran to nie trudno domyslec sie co sie stanie z jakoscia obrazu itd...Wiec to raczej normalne. Co do bialych ram, to trudno powiedziec... wrzuc zdjecia, bedzie mozna cos stwierdzic. Czy to pojawia sie tylko na filmikach YT? czy zawsze? Ja mam u siebie taka rame, ale czarna i nie na YT tylko na innym playerze - prawdopodobnie player zle odczytuje rozdzielczosc projektora.
Maja tak tez inne playery online. Czesc z nich wyswietla poprawnie, po odswierzeniu strony.
 

marimba22

New member
białe ramy??? to samo jest jak zmieniasz formaty ??? U mnie czegoś takiego nie ma i widzę tu problem - może ktoś się jeszcze wypowie, ale według mnie to jakis wadliwy egzemplarz. Spróbuj jeszcze podłączyć inne źrodła (video rca, s-video)
 

Mati85

New member
białe pasy

20121010254.jpg i tak to wlasnie wyglada
 

Mati85

New member
Podłączyłem laptopa do Optomy przez kabel hdmi podłączam ps3 i zawsze jest tak samo czy to filmy czy gry non stop sa te jasne obramowki . kolega ma benq ms 510 i wydaje mi sie ze ma leprza jakosc obrazu ,jak to jest mozliwe jak optoma ma duzo leprze parametry ?czy moze uszkodzona jest lampa w optomie czy zle mam ustwione cos?
 

swissarmy

New member
Witam,
Przymierzam się do kupna Optomy i ekranu ramowego Kraftmanna i mam parę pytań.
Czy ktoś może sprawdzić jaka jest odległość soczewki od sufitu i podać model uchwytu jaki używa? Kalkulatory internetowe uwzględniają odległość soczewki od ekranu i podają górną wysokość wyświetlanego ekranu od sufitu jednak chyba nie biorą pod uwagę obniżenia ekranu o konstrukcję uchwytu, zgadza się?
Mam ograniczoną powierzchnię na ekran, ponieważ ściana ma 255x207 więc myślę o ekranie 225x130. Ciekaw jestem na jakiej wysokości będę mieć górną krawędź ekranu gdyż pomieszczenie jest dość niskie.

Druga sprawa - przeczytałem cały wątek i dalej nie wiem czy do Optomy zakupić ekran o gain=1,0 czy gain=0,8 (pomieszczenie jest zaciemnione / rolety, ściany żółte ale do przemalowania, odległość widza od ekranu 3,5m, przewidywana przekątna ~102", wykorzystanie filmy hd/3d, gry pc). Który zatem będzie się lepiej spisywał?
 
Ostatnia edycja:

Qube23

New member
ja zakupiłem ekran 0.8 kraftmana, ale póki jeszcze nie zamontowałem niczego :/ Póki co zająłem się akustyką. Raz tylko przymierzyliśmy ekran trzymając go ręcznie i obraz był wyśmienity. Pomieszczenie mam podobne tzn ściana na która będzie rzucany obraz to 335x230. Przy odległości 1.91m od ściany, projektor rzuca obraz zgodnie z danymi ze strony projectorcentral. Ja mam ekran 16:9, a wtedy projektor wyświetla obraz 29cm poniżej środka soczewki, doliczyć trzeba zatem grubość połowy projektora 5cm plus oczywiście uchwyt. Ja zakupiłem kaubera (wysokość 6cm), zatem obraz będę miał około 40cm od sufitu
 

Mati85

New member
Panowie czekam na wasze opnie co wy sadzicie po moich zdjeciach które zamiescilem .jak widzicie takie jasne pasy do okola obrazu. Czy wy macie tak samo bo nie wiem czy mam reklamowac ???
 

edi7777

Member
Nie wiem do końca o jakie "pasy" Ci chodzi ale chyba o to, że masz keystone ustawione dość mocno - zmień na 0 to może rozwiążesz swój problem.
 

marimba22

New member
na drugim i trzecim zdjęciu widać tylko, że powinieneś jeszcze o 1-2 cm odsunąć projektor. Z drugiej strony na pierwszym i czwartym zdjęciu wygląda tak, jakbyś ustawił odległość projektora do wyświetlania 16:10, a ekran masz 16:9 (i sygnał chyba też). Projektor jest sprawny, tylko źle go ustawiasz...
 

Mati85

New member
hej Nie uzywam formatu 16:10 tylko 16:9 nawet jak zmieniam inne formaty to nadal sa takie pasy jasne do okola ekranu . A powiedz mi gdzie mam zmienic sygnal ? ja puszczam obraz przez ps3
 

Mati85

New member
hej, juz nie zrobie bo spakowalem Optome i wysylam do serwisu, generalnie na kazdym formacie jest jasna obwoluta czyli pada swiatlo z lampy. nie da sie tego ustawic by caly obraz zakryl ta obwolute by jej wogole nie bylo widac .Jak juz mowilem kolega ma projektor benq i nic takiego nie ma nie wiem moze to przez to ze lampa ma duza jasnasc 3500ansi ,ale dla mnie to kicha ze cos takiego sie pojawia bo bardzo to przeszkadza przy ogladaniu
 

marimba22

New member
na zdjęciach nie widzę białej obwoluty. Pomimo tego, że korzystamy z formatu 16:9 to projektor lampą oświetla 16:10 - czy Ty widziałeś biały kolor wokół ekranu, czy po prostu wyświetlany czarny obraz poza obszarem 16:9 ???
 

mac.umatik

New member
Czy ktoś z Was próbował podłączyć pod Eposna tw5900 kartę graficzną radeon 6950 ? ADM sugreuje używanie oprogramowania TriDef 3D, w którym jest mowa o HDMI 1.4a tylko że karta graficzna HD6950 nie ma wogóle HDMI, ma 2 DVI (DVI-D, DVI-I) i 4 DP ... Jest jakaś szansa 3D na tym zestawie ?
 

GracX

New member
Bez reklam
ta jasna 'ramka' to przecież od ustawienia keystone im bardziej korygujesz ustawienie obrazu tym ta ramka jest większa też to mam na benq w700 głownie z dołu gdy z projektor jest skierowany w dół i keystonem zwężałem szerokość obrazu na dole.
 

daro75

New member
A mi się wydaje,że tam nie ma żadnych białych pasów. Ja tylko wiedzę głównie na 1 zdjęciu szary kolor dookoła wyświetlanego filmu. Ja też tak ma w mojej Optomie. Po pierwsze trzeba zmniejszyć jasnośc lampy, wtedy jest to mniej widoczne, potem rgb podnieść. A rozwiązaniem jest wymalowanie borderów wtedy zasłonią. Chyba, że z moją tez jest cos nie tak??
 

Mati85

New member
Panowie ,jest tak jak uruchamiam projektor to wyswietla sie obraz na calej scianie i jak wyszukuje projektor sygnal np. HDMI to jest na dole po prawej stronie na niebiesko ,pozniej szybko wskakuje na format taki jaki jest ustawiony prze zemnie czyli 16:9 lub 16:10 i automatycznie obraz sie zmniejsza a ta jasna poswiata pozostaje na miejscu nie znika a ni nie zmienia formatu tak jak obraz wyswietlany
 
Do góry