Jaki moduł common interface

agrest

New member
Witam chciałbym zakupić moduł common interface do Samsunga LE46F86BD. Znalazłęm dwa rodzaje.
1. CONAX CAM - MPEG4
2. Viaccess NP4 CAM

Czy któryś z nich jest nowszy - bardziej rozwojowy? Czym się różnią?
 
Ostatnia edycja:

Tom0000

New member
Zacznij od karty do ktorej bedziesz potrzebowal takiego modulu.
Zaden z nich nie bedzie dzialal z kartami naszych providerow.
Cyfra i polsat oferuja wlasne , nka nie.
 

agrest

New member
Tom0000 napisał:
Zacznij od karty do ktorej bedziesz potrzebowal takiego modulu.
Zaden z nich nie bedzie dzialal z kartami naszych providerow.
Cyfra i polsat oferuja wlasne , nka nie.

Ale ja potrzebuje do DVB-t - naziemnej
 

Tom0000

New member
To ktos juz koduje cyfrowke naziemna ?
Z tego co wiem, pierwsze 3 multiplexy maja byc niekodowane. Do tego , ten trzeci pojawi sie dopiero po 2012 wiec stanowczo zawczesnie o myslemiu o tym.
Acha, na 99.9% nie bedzie w PL transmisji dvb-t. Tak sie to przeciagnelo , ze wpadlismy w mpg4 :)
 
Ostatnia edycja:

Jimmy

New member
agrest napisał:
Ale ja potrzebuje do DVB-t - naziemnej
Rozumiem, że chodzi ci o zamianę sygnału MPEG-4 na MPEG-2 bo twój TV ma tylko MPEG-2. Spróbój modułu Netion NP4 Extra, jednak przed zakupem załatw ze sprzedawcą możliwość zwrotu bo moduł ten źle współpracuje z różnymi TV. Chyba, że w serwisie Samsunga uzyskasz potwierdzenie, że współpraca z tym modułem jest dobra.
 

jackk7

New member
Proszę nie cytować poprzednika. ArtS :)

witam, czekamy na opinię.
Planuję kupić telewizor i ciekawi mnie czy jakać karta będzie działać czy też musze czekać na TV z dekoderem DVB-T mpg4
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

agrest

New member
Proszę nie cytować poprzednika. ArtS :)

Pierwsza (ConaxCI CAM NP4) nie działa - czekam na inną. Ta dekodowała obraz z małym zacięciem na początku ale było przesunięcie fonii około 1 sekundy. Jutro lub pojutrze się odezwę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jackk7

New member
mpg4 i HD

Dzieki za raport. Ja się przymierzam do Sharpa LC-46XL2E, podobno one gorzej współpracują z takimi kartami :-(
Ciekawe czy taka karta dekoduje także kanały HD? Może ktoś z Warszawy (jest chyba TVN HD nadawane) ma juz informacje.
pozdrawiam
 

darasdg

New member
Dzięki za info. W środę lub czwartek będę miał Samsunga LE40N87DB, sprawdzę karty i dam znać.

pozdrawiam
 

wlodpe

New member
MPEG-4 do Philipsa

Czy ktoś testował, lub zna wiarygodne opinie, jaki moduł powinien pracować poprawnie w Philipsie. Mam model 32PFL9603D/10, a więc moduł powinien transkodować MPEG-4 do MPEG-2.
Jakie są aktualnne doświadczenia z odbiorem DVB-T w Warszawie?
Czy są znaczne różnice w stosunku do zwykłej antenki SD?

Pozdrawiam - Włodek
 

elj

New member
W Warszawie - na Module Viaccess CI CAM NP4 i samsungu jest ok, ale.. już na kanałach HD mam tylko fonie. Wcześniej to był TVN HD, a teraz Polsat sport HD nic nie widać:???: .
 

elj

New member
Więc czy jest jakaś szansa na to żebym odbierał hd z tym wbudowanym tunerem dvb-t. Kupowanie zewnętrznego tunera dvb-t mpeg4 za 600 stówek nie uśmiech mi się....
 

MarioPL

New member
Witam serdecznie
od razu odpowiem ża jedyna szansą na odbiór telewizji hd bez urządzeń
jest kupienie sony bravia z mpeg 4 lub innego telewizora obsługującego dvb-t
i dokupienie modułów dekodujących mpeg 4 ale ciężko jest otrzymać jakiekolwiek informacje od producenta jaki moduł jest przeznaczony dla naszego lcd ponieważ wprowadzenie modułów jest w fazie testowej
sam mieszkam na południe od Poznania i telewizje dostępne za w dvb-t to
polsat mpeg 2
tvn mpeg 2
tv4 mpg 2

natomiast w mpeg 4 mamy
tvp 1
tvp 2
tvp info
tvp sport
i najważniejsze TVP HD !

sam jestem użytkownikiem LG6000 scrarlet i szukam modułu
na mpeg 4

jakość tych telewizji jest znacznie lepsza od telewizji analogowej nawet przy słabszym sygnale nie wspominająć o tvp hd

pozdrawiam
 

mudol

Member
Potwierdzam słowa Mario, dzięki przy okazji za wyjasnienie czemu mam tylko tvn, tv4 i polsat:) Mieszkam na północ od Poznania. Obraz jest naprawdę lepszy od zwykłej anteny.

Pytanie mam przy okazji, jest jakaś możliwość odbierania większej ilości programów w tym dvb? Ewentualnie co trzeba dokupić aby mieć więcej programów?

Telewizor to Sharp 37D44E
 
Do góry