Jaki moduł common interface

MarioPL

New member
odpowiedz prosta wejdź na allegro wpisz "moduł mpeg"
znajdź jakiś moduł zadzwoń do sprzedawcy czy można wsadzić moduł do twojego telewizora lub czy jest opcja wzięcia kilku modułów w celu dopasowania
są to co prawda moduły do tunerów ale podobno niektóre z nich tłumaczą
format mpeg4 na mpeg2 również w telewizorach
koszt takiego modułu ok 200 - 250 zł

drugą opcją jest kupienie sobie tunera dvb-t z mpeg4 koszt takiego użądzenia ok 400 zł
niestety jest to kolejne dodatkowe urządzenie zewnętrzne do naszego tv ale mamy pewność że będzie działać


jeśli chodzi o programy typu tvnHD itp. to jest to luksus dla mieszkańców Warszawy i okolic w poznaniu nie ma, najlepiej poszukać jakiejś mapy sygnałów dvb-t - telewizje te są jako programy darmowe na N-ce no właśnie płatna telewizja satelitarna jest najlepszym rozwiązaniem niestety trzeba co miesiąc płacić ale coś za coś xD tylko pamiętajcie żeby kupić tuner HD bo jak podłaczymy tuner przez euro
to będą duże straty na jakości nawet przy zwykłych programach
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mudol

Member
Ok dzięki :)

Gdzieś pare dni temu widziałem taką "mapkę" ze stacjami jakie są nadawane w różnych okręgach i w jakim formacie, jak poszukam to wstawie.

edit:

www pl.wikipedia.org/wiki/DVB-T#DVB-T_w_Polsce
 
Ostatnia edycja:

timomar

New member
MarioPL napisał:
Witam serdecznie
od razu odpowiem ża jedyna szansą na odbiór telewizji hd bez urządzeń
jest kupienie sony bravia z mpeg 4 lub innego telewizora obsługującego dvb-t
i dokupienie modułów dekodujących mpeg 4 ale ciężko jest otrzymać jakiekolwiek informacje od producenta jaki moduł jest przeznaczony dla naszego lcd ponieważ wprowadzenie modułów jest w fazie testowej
sam mieszkam na południe od Poznania i telewizje dostępne za w dvb-t to
polsat mpeg 2
tvn mpeg 2
tv4 mpg 2

natomiast w mpeg 4 mamy
tvp 1
tvp 2
tvp info
tvp sport
i najważniejsze TVP HD !

sam jestem użytkownikiem LG6000 scrarlet i szukam modułu
na mpeg 4

jakość tych telewizji jest znacznie lepsza od telewizji analogowej nawet przy słabszym sygnale nie wspominająć o tvp hd

pozdrawiam

Też mam LG6000 i postanowiłem zapytać serwis z LG , z jakim modułem pracuje ich/mój sprzęt , oto odpowiedź:

Kod:
Szanowny Panie,  informujemy, iż nie posiadamy informacvji dotyczących poprawności działania wybranych  modułów. Prosimy o kontakt z producentem danego modułu, który udzieli informacji, z jakimi markami telewizorów urządzenie to współpracuje.  Z Poważaniem, LG Electronics Polska.
:confused::hmm::confused:
 
Do góry