Jaki LED FullHD do ~4tyś?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rozmawiamy o Toshibie serii L7453 i ten model co do jakości obrazu w tej klasie cenowej należy do czołówki . Inne rzeczy można ( z różnicy ceny) dokupić mając wszystkie najlepsze aplikacje.
 

andreas2012

New member
karpaj mówisz o płynnosci w h7000. Miałeś okazje oglądać ten model? jak jest z podświetleniem? podobno tragiczne. Płynność (motion plus) podobno ma czkawke i artefakty i obraz jest strasznie zaciemniony i ma niewidoczne poziomy czerni/szarości? ile w tym prawdy? i czy jest kolosalna różnica względem h6700, warta 1200zł w cenie? (za 55 cali)


Ktos mi może powiedzieć o tych niewidocznych poziomach czerni/szarości czy wszystkie samsungi tak maja bo sprawdzalem 2 i tak mialy i jeden monitor ktory nie mial tej dolegliwości czy jest to od czegoś zależne? Czy tylko jakieś mode czy jakies matryce sa temu winne?
 

andreas2012

New member
Wlacz sobie plansze z odcieniami szarości tak dostrojona zeby byly widoczne na monitorze wszystkie odcienie a następnie wlacz ja na telewizorze i okaze sie ze dwa najciemniejsze odcienie sa niewidoczne jest ciemne tlo. Sprawdzałem to i tak mialem na testowanych modelach.
 

piteron

Active member
Bez reklam
a obraz regulowałeś ,poziom gammy,regulacje czerni czy balans bieli?
rozumiem ze w innych tv innych producentów w trybach fabrycznych było ok
możesz podesłać taką planszę
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jak odpalasz zdjęcia, to większość firm wchodzi w tryb standardowy, a Sony specjalny tryb zdjęcie, gdzie ma dużo lepiej radzi sobie z odcienami szarości właśnie, jak i kolorystyka jest bliższa naturalnej.
Jak się pobawisz sprzętem, to dosłownie każdy normalny bez problemu odtworzy 256 odcieni szarości, gdyż nie ma chyba telewizora z kontrastem natywnym poniżej 512.
 

piteron

Active member
Bez reklam
tu fakt
od zawsze uważałem ze fotki bezpośrednio z puszki na Sony wyglądają bardzo dobrze
ale ja to załatwiłem inaczej na Samsungu,mam dedykowane HDMI pod zdjęcia i tam mam ustawiony obraz tak ze naprawdę jest bardzo dobrze
Z ciekawości zapodałem sobie testy kolegi z naszego forum jest tam właśnie sprawdzanie kontrastu,i fakt potwierdzam na trybach fabrycznych 3 ostanie wartości sa takie same i wpadają juz w czerń,ale po odpowiednich ustawieniach wszystko jest ok czyli w moim wypadku delikatne podciągniecie gammy i wyłączenie "ulepszaczy" koloru czarnego
 
Do góry