Jaki LED FullHD do ~4tyś?

Trojanek07

New member
1. Odległość od ekranu? 2,8 - 4 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? od góry
3. Jak duży jest pokój: 8x8 m (ale na telewizor jest mniej miejsca).
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? Paroletni samsung fullhd led z początków tej technologii :p
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy oraz seriale.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: częściej wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? różnie.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? zbalansowany, ostry ale miły dla oka ;)
10. Matryca błyszcząca czy matowa? obojętne, nie wiem czy błyszcząca by aż tak refleksowała, raczej nie.
11. Preferowana wielkość telewizora? min. 50 cali, jak w niezłej cenie to i 55 ;)
12. Preferowana marka? Samsung, Sony, LG.
13. Czego nie lubisz w telewizorach? słabego kontrastu, małej płynności, granatowej czerni i przycinania :)
14. Jakie urządzenia będą podłączone? satelita, laptop, telefon, może konsola.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? TV 80%, 20% reszta.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? zazwyczaj na wprost z minimalnym odchyleniem.
17. Czy ważne jest wifi ? tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów? raczej tak
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? tak
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie wiem
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? przydało by się, lecz bez parcia ;D
22. ma mieć 3D? tak
23. ma mieć slot na karty SD? obojętne
24. ma mieć tuner DVB-S? obojętnie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI - dekoder i laptop, usb - pendrive, aparat.
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy
27. ile programów HD? ok 20
28. ma stać czy wisieć? stać
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy:żeby telewizor był z nowej serii, nie z paroletniej..., odświeżanie powyżej 400Hz, duża płynność, kontrast, fajne SmartTV.
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: przeważnie wieczorami po pare godzin.
33. Sugerowana cena ? przydałoby się zmieścić w 4tyś ale przewiduję wyjątki :p



Z góry dziękuję za pomoc :D

Sam wypatrzyłem:
- Samsung UE50F6650 (ogólnie chciałem spytać bo słyszałem, że seria 6 to już powoli przeżytek i z czasem będą problemy z aktualizacjami itp.?)
- Sony KDL-50W805B
- LG 50LB650V
 

Karpaj

New member
Bez reklam
F6650 to model 2013, i pewnie będzie krócej aktualizowany, ale w razie czego masz jego nowe wersje - H6640/H6700.
Masz odległość na 55"+, pomyśl o dołożeniu.
Z 50" został bym przy Sonym - W805/812/828/829
Z większych do 5000zł masz świetną Toshibę 55L7453, lub większe samsungi - 55H6400. Niedługo powinien też pojawić sie w sklepach sony W829 w 55".
 

Trojanek07

New member
Odległość na więcej ale trzeba pomyśleć o programach np w 480p czy 720p, a jak wtedy? :(
Dzięki za skierowanie, przydatna wiadomość o serii H, o ktorej nie wiedziałem a to rok 2014 ;)
Ważna sprawa, że mają 4 rdzenie.
Uważacie, że warto dopłacać pare stów, by mieć 600Hz zamiast 400Hz, jak i gdzie widać różnicę?
Ogólnie ze względu na właściwości SmartTV wolałbym Sony lub Samsunga.
LG odpada w porównaniu z serią H Samsunga i Sonym W8xx?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Na pseudo hz marketingowe nie patrz, bo każda firma ma inne algorytmy, stąd u jednej współczynnik 400 nie musi odpowiadać 400 w drugiej. Jedną z najlepszych płynności ma Sony, zwłaszcza w trybach impuls gdzie są niedoścignionym wzorem, z tym że wtedy tv migocze jak kineskop 50hz :p
Bardzo dobrą płynność bez teatru mają też np. Samsung serii H7000, Toshibia serii L7453.
Przy 2.8metra przy sygnale 1080p powinieneś mieć 80", stąd mówię o 55" pasującej do normalnego sygnału z tv :p
Na rdzenie też nie patrz, bo w porównaniu do zeszłorocznej serii z "tylko" 2 rdzeniowymi procesorami progresu nie ma - albo jest tam gdzie i tak jest potrzebny :p

O jakie włąściwości SmartTV Ci chodzi, bo o ile jeśli chodzi o Samsunga to jasne - wypada dobrze, to Sony? Jeden z najgorszych smartów na rynku obecnie :p
 

Koqs77

New member
Toshiba ma jeszcze gorszy SmartTv niż sony , a Sony w tv na 2014 trochę poprawił oprogramowanie.
W Samsungu oprócz tego , że masz najlepszy smart , cztery rdzenie ( wszystko piękne smiga) to jeszcze drugi pilot - rewelacja do obsługi SmartTv i nie tylko. Dodatkowo , jak oglądasz filmy z pendrive czy hdd to Samsung radzi sobie najlepiej z wszystkimi formatami i napisami. Toshiba i Sony mają z tym problemy.

Wysłane z mojego HTC One X+ przy użyciu Tapatalka
 

Trojanek07

New member
W serii Samsunga H6xxx MicroDimming ma tylko H6640, warto dopłacać?
5 tyś to już sporo, a chyba tylko tym różni sie ten od przykładowo H6400 czy H6500?
A zastosowane matryce są znacząco inne oraz obraz na nich?
 

Pastusiak

New member
karpaj mówisz o płynnosci w h7000. Miałeś okazje oglądać ten model? jak jest z podświetleniem? podobno tragiczne. Płynność (motion plus) podobno ma czkawke i artefakty i obraz jest strasznie zaciemniony i ma niewidoczne poziomy czerni/szarości? ile w tym prawdy? i czy jest kolosalna różnica względem h6700, warta 1200zł w cenie? (za 55 cali)
 

Koqs77

New member
W serii Samsunga H6xxx MicroDimming ma tylko H6640, warto dopłacać?
5 tyś to już sporo, a chyba tylko tym różni sie ten od przykładowo H6400 czy H6500?
A zastosowane matryce są znacząco inne oraz obraz na nich?




Jeżeli nie zależy Ci na podwójnym tunerze dvb-t , s , c to nie warto dopłacać. Matryce są takie same.



Wysłane z mojego HTC One X+ przy użyciu Tapatalka
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Toshiba ma jeszcze gorszy SmartTv niż sony , a Sony w tv na 2014 trochę poprawił oprogramowanie.
W Samsungu oprócz tego , że masz najlepszy smart , cztery rdzenie ( wszystko piękne smiga) to jeszcze drugi pilot - rewelacja do obsługi SmartTv i nie tylko. Dodatkowo , jak oglądasz filmy z pendrive czy hdd to Samsung radzi sobie najlepiej z wszystkimi formatami i napisami. Toshiba i Sony mają z tym problemy.

Wysłane z mojego HTC One X+ przy użyciu Tapatalka

Sony ma lepszego smarta niż tośka? bez wi-di, połowy polskich aplikacji, wsparcia klawiatury i myszki, bez chmury? Łał...
Smart samsunga działa mniej więcej (szybkość działania) jak windows 95. Reszta jak komputery z lat 80 :>
Najprostszy netbook za 900zł, czy pc za 500 działa kilka razy szybciej i ma dużo większe możliwości
Kwestia oczywiście podejścia - kupując dobry tv i tak będzie bluray który i tak może wszystko czytać. Jeśli oczekiwać telewizora który ma w sobie wszystko - to niestety, taki nie istnieje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla mnie ww telewizorze najważniejsza jakość obrazu - resztę można wszystko dokupić i to za grosze !!!
 

Trojanek07

New member
Czyli między H6640 a H6400 w jakości obrazu nie ma wielkich dostrzegalnych różnic?
Jak z Micro Dimmingiem, którego w tańszym modelu brak?
Jeśli jednak mowa o TV 55 cali do ok 4300 to Samsung H6400 byłby najlepszy?
 

Koqs77

New member
Sony ma lepszego smarta niż tośka? bez wi-di, połowy polskich aplikacji, wsparcia klawiatury i myszki, bez chmury? Łał...
Smart samsunga działa mniej więcej (szybkość działania) jak windows 95. Reszta jak komputery z lat 80 :>
Najprostszy netbook za 900zł, czy pc za 500 działa kilka razy szybciej i ma dużo większe możliwości
Kwestia oczywiście podejścia - kupując dobry tv i tak będzie bluray który i tak może wszystko czytać. Jeśli oczekiwać telewizora który ma w sobie wszystko - to niestety, taki nie istnieje.

Oczywiście , że lepszego (mam na myśli model 2014) sony nie ma widi, ale ma miracast czego nie ma tośka. Jak jest miracast to po widi też da radę.
Jakich polskich aplikacji nie ma ? Najważniejsze są.
Czytam temat tośki i z myszką i klawiaturą też nie jest za dobrze.
Na co komu chmura w smart?

Co do szybkości działania Samsung smarttv to zdecydowanie Cię poniosło.

Czyli do tośki trzeba zakupić BD player ,inaczej lipa , a jak masz PS3 możesz odtwarzać BD to do innych formatów musisz " zaprzęgnąć" kompa i spalić dodatkowe kWh , - no super jes ta tośka .
Dla mnie samsung ma wszystko czego potrzebuję i nie muszę podłączyć komputera co przy tośce byłoby konieczne.
 

Koqs77

New member
Czyli między H6640 a H6400 w jakości obrazu nie ma wielkich dostrzegalnych różnic?
Jak z Micro Dimmingiem, którego w tańszym modelu brak?
Jeśli jednak mowa o TV 55 cali do ok 4300 to Samsung H6400 byłby najlepszy?

Wielkich, dostrzegalnych różnic nie zobaczysz. Dużo zależy od konkretnego egzemplarza na który trafisz.
MD i tak nie działa w trybie film na którym masz najwięcej możliwości ustawień i pewnie na tym będziesz oglądać.
 

Trojanek07

New member
Rozumiem.
Nie wiem czy podkreśliłem ale TV będę oglądał za pośrednictwem dekodera NC+ tylko i wyłącznie.
Nie znam sie na tunerach więc satelitarny którego w H6400 brak nie potrzeba do NC+, bo nie ogarniam?

Podsumowując, jeśli mowa o TV 55 cali do max 4,3 tyś to najlepszym jest H6400?
Lecz czy warto dopłacać 700 zł do modelu H6700 lub jakiegoś Soniaka, Tośki czy Panasonica?
Chodzi mi o to czy jest jakiś TV tak tego wart?
 

Koqs77

New member
Jak masz dekoder Nc+ to tuner dvb-s w tv nie jest potrzeby.
Czy warto dopłacić , trudne pytanie, w mojej opinii z h6400 powinno Cię zadowolić.
Najlepszym rozwiązaniem jest zabrać że sobą pendrive + materiały do testowania tv (jest trochę tego w sieci) i udać się do sklepu i testować i jeszcze raz testować.

Wysłane z mojego HTC One X+ przy użyciu Tapatalka
 

Trojanek07

New member
Jeśli chodzi o TV do 5 tyś/ 55 cali (co także mam na uwadze) to co byście i dlaczego uznali za najlepsze?
Zależy mi na dobrym smarcie ale obraz i jego jakość przeważają, oddawanie pięknie kolorów i czerni z bielą itp.
M.in.:
- Samsung UE55H6700
- Toshiba 55L7453DG
- Panasonic TX-L55ET60E
- Philips 55PFS7109
- Jest pare Sonych ale w nich się wgl nie orientuję, np:KDL-55W807A, KDL-55W805B, KDL-55W805A
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Oczywiście , że lepszego (mam na myśli model 2014) sony nie ma widi, ale ma miracast czego nie ma tośka. Jak jest miracast to po widi też da radę.
Jakich polskich aplikacji nie ma ? Najważniejsze są.
Czytam temat tośki i z myszką i klawiaturą też nie jest za dobrze.
Na co komu chmura w smart?

Co do szybkości działania Samsung smarttv to zdecydowanie Cię poniosło.

Czyli do tośki trzeba zakupić BD player ,inaczej lipa , a jak masz PS3 możesz odtwarzać BD to do innych formatów musisz " zaprzęgnąć" kompa i spalić dodatkowe kWh , - no super jes ta tośka .
Dla mnie samsung ma wszystko czego potrzebuję i nie muszę podłączyć komputera co przy tośce byłoby konieczne.
Jeśli mówimy o najważniejszych aplikacjach to
Na Sonym brakuje Iplexu (nr. 2 wśród polskich aplikacji) oraz onet.vod (nr. 4)
Na Toshibie brakuje tvp vod (nr.5).
Miracast na toshibie będzie w trzecim kwartale w formie aktualizacji, Sony raczej wi-di nie wprowadzi.
Toshiba jak najbardziej wspiera klawiaturę, nie każdą oczywiście, bo nie może to być klawiatura z dedykowanym oprogramowaniem dla windowsa, tylko typu plug and play, ale jak najbardziej działa, czego w Sonym z pewnością nie ma.
Chmura jest potrzebna po to, żeby aktualizacje nowych aplikacji mogły się pojawiać także na starszym sprzęcie, a nie że 2-3letni nie dostanie aktualizacji bo nie dadzą sobie rady procesory etc. (seria C samsunga najlepszym przykładem).

Zresztą porównywanie że do Toshiby trzeba podłączać blu-raya żeby odtworzyć płytę, to jaki miało sens? Samsung czy Sony maja wbudowane stacje dysków? :) Patrz ilu rzeczy można się dowiedzieć.
 

Rafal7

Banned
Panowie chcę wymienić tv i rozglądam się za nowym okiem do domu. Chodzi mi głównie o H7000 i kdl w829.Głównym kryterium to który ma lepsza jakość obrazu, smarty w tv nie interesują mnie w posiadanym tv mam smart-a i wogóle z niego nie korzystam. Przekątna tv 55"
 
Do góry