Jaki LCD 40'' - kolejne wahania na forum

dow1346

New member
Witam,
Po wielu godzinach spedzonych na przegladaniu forum nadal sie waham nad wyborem. Bylem juz przekonany do Ssamsunga 40" serii 6 - 656 ale znow sie waham. Teeraz najbardziej zblizony wybor to Sony 4500W.
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? Moje dane to:
jaki sygnał ? - wiekszosci antenowy - ale bedzie dekoder cyfry i divx-y
jaka odległość od ekranu ? 3m
jakie urządzenia do podłączenia? laptop/amplituner-jeszcze nie wybrany
jaka klasa cenowa? kolo 4000pln
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? 50/50
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? regulowane:)
ile osób zasiada przed telewizorem? 2
Jaki masz ulubiony program? -
jaki masz telewizor? -
Ma stać czy wisieć? -
Co Cię drażni w telewizorach? - jakosc obrazu

Do Sony W4500 sklania mnie dekoder mpeg4. Poza ty wazne zeby sygnal z anteny/cyfry byl dobrze skalowany i nie bylo pikselozy...
Wiec po przeczytaniu wielu watkow sklaniam sie do Sony bo podobno ma dobre skalowanie obrazu... czy to prawda?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=30454 - poczytaj testy
Sony w HD - jakość genialna:
Wróciłem do najlepszych ustawień i dałem się w całości pochłonąć niecodziennemu widowisku :grin:.
030_P1090411.JPG


w Sd - gorzej:

Przeformatowanie obrazu z 4: 3 w 16:9 daje taką różnicę ustawień.
002_P1090359.JPG


ponieważ główny sygnał z laptopa - pozostałbym przy Sony.
 

dow1346

New member
Ogladalem dzisiaj Sony w sklepie 40" kdl-w4500 i w porownaniu z innymi wypadl bardzo ladnie na sygnale zwyklym analogowym. Obok stal Samsung 40"656 nad ktorym sie tez wahalem i ladniej wyglada Sony. Kilka metrow dalej juz stala wyzsza i drozsza polka - Samsung 756 i jakis Sharp oraz Toshiba - jeszcze lepiej to wszystko wygladalo - ale cena niestety powyzej 6tys PLN. Wszystko to w euro agd rtv - za Soniaka trzeba tam dac 5300pln wiec sporo drozej niz internet.
Ktos jeszcze moze cos polecic ewentualnie mial podobne dylematy?
Kiki --> oczywiscie dzieki za zainteresowanie i odpowiedz. W tym tygodniu chce to sfinalizowac.
 

dow1346

New member
Odbylem jeszcze kilka spacerkow po sklepach dziisaj i jestem zdezorientowany nadal - prawie podjalem decyzje na zakup Sony kdl w4500 ale jeszcze obraz ktory widzialem na samsungu 756 tez mnie urzekl. Moze jakies konkretna sa roznice zebym potem nie zalowal wyboru?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale oglądałeś jaki sygnał ?
jak podłączony
w jakich warunkach?

W domu z sygnałów SD lepiej radzi sobie Sony.
Chyba że zaczniesz od poziomu 40a786 - to wówczas Samsung


005_P1100896.JPG



009_P1110015.JPG
 

dow1346

New member
Sygnal wlasnie niestety byl na Sony zwykly analogowy a na samsungu jakis HD wiec nie moglem zbytnio porownac. Na pewno zalezy mi na tym zeby analogowy sygnal byl jak najlepszej jakosci na TV... . Dla mnie nie ma specjalnych roznic pomiedzy jakościa obrazu na sygnale HD - na kazdym TV to wyglada super... najwazazniejsze zeby mialo to rece i nogi prxzy najgorszym sygnale.
Marcin <-- Sony oczywiscie posiada takze MPEG4.

Wiec podsumowywujac: Odpadl z konkurencji model samsunga serii 6.
Pozostaly:
Sony 40" W4500
Samsungi: 40" 756, 856... 786 raczej odpada pomimo LEDow

help...
 
Ostatnia edycja:

dow1346

New member
Dzisiaj w sklepie porownywalem sony w4500 i samsunga 786.... Poprosilem o zwykly sygnal analogowy - akurat leciala dobranocka na tvp1... Sony wygladal ladnie za to na samsungu jak dla mnie porazka...
Niestety nie ma mozliwosci ogladniecia samsunga serii 8 - tylko na zamowienie.
Wiec na 99% wybieram Sony.
 

dow1346

New member
Kiki - wiem ze samsung 786 jest bardzo dobrym tv. ale jak dla mnie Sony zagral akurat tutaj lepiej na tvp 1... nie wiem czym to bylo spowodowane - moje wewnetrzne odczucia wskazuja na Sony... Szkoda ze nie maja na polce samsunga 856 do ogladniecia.
 

marcin255

New member
no i klapa na 865 jest tak nierówno podświetlona matryca dosłownie krata nie wiem co z tym zrobić ?

sory to diody z kompa sie odbijały :D
obraz żyleta , 856 ma wiatraczek :( słychac go z b. bliska przy wył dźwięku
nie przeszkadza
 
Ostatnia edycja:

dow1346

New member
Mam kumpla w serwisie Samsunga i wczoraj mialem mozliwosc pobawienia sie Samsungiem 856 40". Poogladalem TVP2 na zwyklej antenie, obraz byl bardzo ladny. Potem puscielm sobie z laptopa kilka filmow i zdjecia. Wszystko super. Wiec mam mega problem - Albo Sony W4500 albo Samsung 856. Nie mam pojecia co wybrac.
Samsung jest faktycznie ladny, cieniutki. Z bliska obudowa Samsunga juz mi sie tak bardzo nie podoba - plastik wyglada jak zabawki dla dziecka sprzed 20 lat... Z wiekszej odleglosci jest juz lepiej. Faktycznie jest cieniutki i jak ktos go zamontuje na scianie to bedzie wypas. Ale skad sie biora w serwisie??? - otoz to juz 3-eci LCD 856 u nich w ostatnim czasie - cos sie dzieje z obudowami - rozwarstwiaja sie chyba i rozklejają.

Ja musze gdzie jeszcze raz ogladnac Sony W4500 na spokojnie zeby sie zdecydowac na ktorym LCD jest ladniejszy obraz analogowy i z laptopa - bo na tym mi najbardziej zalezy.
 

dow1346

New member
Ktos pomoze mi ostatecznie podjac decyzje? Poczytalem testy, opinie, poogladalem i nadal nie wiem.

Albo Sony 40" W4500 albo Samsungi - serii 7 lub 8.
Zaznaczam ze ogladam glownie sygnal SD i divx z laptopa.

Kiedy mozna sie spodziewac Samsunga serii 9 w 40"?
 

dow1346

New member
Nigdzie nie mam mozliwosci porownania bezposrednio obok siebie samsunga 858 i sony W4500 w sygnale analagowym a to mnie najbardzije interesuje. Sony jest tanszy prawie o 500zl.
Ktos ma mozliwosc ocenienia tego?
KIKI - moze pomozesz ostatecznie? Same czytanie testow nie jest miarodajne.
 

janusz

New member
Bez reklam
A co za różnica który jest lepszy w sygnale analogowym? One nie są do tego produkowane, poza tym sygnał analogowy już zanika, kilka lat i koniec.
Lepiej kup Samsunga serii 3 za 1700 zł, a zaoszczędzone pieniądze wydaj na dostarczenie sygnału cyfrowego. Efekt będzie 100 razy lepszy niż przy serii 8 na analogu.
 
Do góry