Jaki gramofon pod HK 370

Witam.
Myślałem mad zakupem gramofonu do ampli i oczywiście jakiś przedwzmacniacz gramofonowy lub wzmacniacz stereo z wejściem ma gramofon. Ile może kosztować taki przyzwoity gramofon?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Co znaczy "przyzwoity".
Nowa podstawowa Pro-Jecta od 1300 zł.
Thorensy podobnie, może nieco drożej.
Mogą kosztować wiele ponad 10000 zł :)
Można "wyrwać" używke sporo taniej, ale trzeba nieco poczytać i podszkolić się w temacie.
Polecam Forum entuzjastów płyt winylowych • Winyl.net
Ciekawy temat, ale wymagający i chęci i czasu i , jak zwykle nieco lub więcej pieniędzy.
 
Dzięki za odpowiedz. No właśnie, temat rzeka. Im więcej czytam tym gorzej :). Ogólnie nie wiele słyszałem winyli. Mam trochę flacow zgranych z winyli i powiem ze podoba mi sie ten analogowy zapis, no powiedzmy 8 na 10 piosenek. Czytałem tez ze trzeba mieć zmywarkę do płyt bo podobno czysty winyl to dobry winyl :). Mój budrzet na gramofon to ok 1k z hakiem.
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Ja kupiłem używke Dual CS450 z kompletnie źle założona wkładką.
Poczytałem, dokupiłem wkładkę za 120 zł, zmieniłem (przy okazji starą.dobrą uszkodziłem :) ) poustawiałem i gra całkiem fajnie.
Niestety takie słuchanie wymaga czasu i "cierpliwości". To prawie cała "celebra".
Co 15-25 min. trzeba podnieść d--- i zmienić stronę płyty lub płytę.
Oczywiście ma to swój urok a i muzyka jakaś nieco inna , może lepsza
Swoja płytotekę CDA mam zfacowaną na dysku sieciowym i za pomocą tableta (smartfona) obsługuje się to niezwykle szybko i przyjemnie w dodatku nie ruszając się z fotela
 
Ostatnia edycja:
Rozumiem. Najchętniej to bym w domu odsłuchał spokojnie takiego winyla, bo w sklepie to nie to samo. Może znajdzie sie ktoś z Wawy i wpadnie do mnie ze swoim gramofonem :) lub ja do niego. Tak jak pisze, 8 na 10 FLACow z winyli bardziej mi odpowiada. I nawet płyty tanie, obok mnie sa 2 duże sklepy muzyczne z winylami i jeden spory antykwariat tez z winylami, ceny wahają sie w granicach 20 - 70 zł.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Gramofon to fajna rzecz ,ale o płyty trzeba dbać .Nowe winyle są drogie ,z używanymi jest różnie bowiem wygląd nie ma odzwierciedlenia w dźwięku

Pro-ject to uznany producent ,który również produkuje gramofony dla innych firm np.Music Hall ,ale to raczej propozycja dla wytrawnych melomanów .Jeżeli zaczynasz swoją przygodę z winylami kup jakiś używany lub nowy tani model - jeżeli Ci się spodoba wtedy można pomyśleć o droższej konstrukcji
Najlepiej polecam wybrać się do jakiegoś sklepu i posłuchać sobie muzyki z płyt winylowych
 
Tylko oprócz gramofonu muszę kupić wzmak stereo, lub przedwzmacniacz gramofonowy, bo mój ampli nie ma wejście na gramofon.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie musisz :) potrzebujesz tylko pomiędzy gramofonem a AVR370 przedwzmacniacza gramofonowego, czasem takowy jest już w gramofonie.
 

myty

New member
To może coś powiem, bo fanem vinyla jestem od 30 lat :).
To były dziwne czasy, słuchało sie tego co sie mialo. Przypadkiem stałem sie posiadaczem gramofonu FONOMASTER - piękny stan (3980619686) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. takiego własnie (leży na strychu i pszyszedł czas, żeby go ożywić). Dzisiaj mam budzetowego Denona, ale miłość do vinyla nie wygasła.
Polecam wszystkim, bo vinyl to dusza. Dzwięk prosto z igły. I najważniejsze, żeby posłuchać muzyki, trzeba własnie ruszyć d..., położyć na talerzu płytę i włączyć "play". I nie pstykniemy pilotem "next" jak nam nie leży utwór, tylko przesłuchamy całą płytę. I nastepnym razem, jak będziemy słuchać tej samej płyty, to stwierdzimy, że to dobry utwór, a tak to było by "next". Można dzięki czarnej płycie odkryć wiele ciekawej muzyki. To fajna celebracja. A dzwięki z płyty sa ciepłe, przyjemne i czuć że prawdziwe.
Nie odkryłem tu Ameryki, ale jesli ktoś może i ma chęć popróbować z vinylem, to polecam jak najbardziej. Fajne doznania, naprawdę.

pozdrawiam myty
 

lm648

Banned
.... a do tego jeszcze dodam, że gramofon analogowy w przeciwieństwie do CD jest jakby instrumentem, gdyż mechaniczny przesuw igły po rowkach płyty powoduje powstawanie dźwięku tak jak w instrumencie np. skrzypce itp a dopiero następnie wzmacniany jest on akustycznie ...... i od tego (igła, płyta) głównie zależy jakość dźwięku :)
..... urządzenie to zawsze darzę sentymentem :) .. też miałem :)
 
To może coś powiem, bo fanem vinyla jestem od 30 lat :).
To były dziwne czasy, słuchało sie tego co sie mialo. ...FONOMASTER ... takiego własnie (leży na strychu i pszyszedł czas, żeby go ożywić). Dzisiaj mam budzetowego Denona, ale miłość do vinyla nie wygasła.
Polecam wszystkim, bo vinyl to dusza. Dzwięk prosto z igły. I najważniejsze, żeby posłuchać muzyki, trzeba własnie ruszyć d..., położyć na talerzu płytę i włączyć "play". I nie pstykniemy pilotem "next" jak nam nie leży utwór, tylko przesłuchamy całą płytę. I nastepnym razem, jak będziemy słuchać tej samej płyty, to stwierdzimy, że to dobry utwór, a tak to było by "next". Można dzięki czarnej płycie odkryć wiele ciekawej muzyki. To fajna celebracja. A dzwięki z płyty sa ciepłe, przyjemne i czuć że prawdziwe.
Nie odkryłem tu Ameryki, ale jesli ktoś może i ma chęć popróbować z vinylem, to polecam jak najbardziej. Fajne doznania, naprawdę...
Mój już dawno ożywiony.
Mam jeszcze sporo płyt, ale najbardziej sobie pluję w brodę za to, że z kilkanaście lat temu sprzedałem sporo na Allegro :blagam: i to fajnych pozycji :blagam: :x
 
Dzięki koledzy za odpowiedzi. Są naprawdę pomocne. Na zakup gramofonu raczej sie skusze.
Tylko chyba najpierw kupie jakiś wzmak stereo do 1,5k. Co prawdy stereo w 370 dla mnie jest ok, ale wzmak podobno zagra znacznie lepiej. I to sie może przydać także przy gramofonie prawda?
Polecicie jakiś. Może HK 980?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Owszem dobry wzmacniacz pomoże gramofonowi

Harman HK 980 to w miarę poprawny wzmacniacz ,świetną propozycją jest Marantz np. PM 5004, podobnie jak Cambridge Audio który już sam w sobie ma analogowy dźwięk
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dzięki koledzy za odpowiedzi. Są naprawdę pomocne. Na zakup gramofonu raczej sie skusze.
Tylko chyba najpierw kupie jakiś wzmak stereo do 1,5k. Co prawdy stereo w 370 dla mnie jest ok, ale wzmak podobno zagra znacznie lepiej. I to sie może przydać także przy gramofonie prawda?
Polecicie jakiś. Może HK 980?
Ja bym sie tak nie rozpędzał :) pozostań na razie przy 370, kup gramofon z przedwzmacniaczem gramofonowym.
 

myty

New member
A czemu polecasz gramofon z przedwzmacniaczem? Mam z przedwzmacniaczem, ale przełączyłem na "off" i podpiąłem do pod Phono, to lepiej pod np. aux ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak masz obie kombinacje to sprawdź, sygnał z gramofonu bezpośrednio z igły jest słabiutki i łatwo go zakłócić zniekształcić, oczywiście wiele zależy od kabli...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Gramofon to fajna rzecz ,ale o płyty trzeba dbać .Nowe winyle są drogie ,z używanymi jest różnie bowiem wygląd nie ma odzwierciedlenia w dźwięku

Pro-ject to uznany producent ,który również produkuje gramofony dla innych firm np.Music Hall ,ale to raczej propozycja dla wytrawnych melomanów .Jeżeli zaczynasz swoją przygodę z winylami kup jakiś używany lub nowy tani model - jeżeli Ci się spodoba wtedy można pomyśleć o droższej konstrukcji
Najlepiej polecam wybrać się do jakiegoś sklepu i posłuchać sobie muzyki z płyt winylowych

Dokładnie na poczatek moze byc wlasnie jakis uzywany zeby sie w grysc w temat.. a potem juz mozna zaszalec..
 
Do góry