Jaki amplituner wybrać?

artuszko

New member
Witam,

Przymierzam się do zakupu amplitunera wraz z głośnikami. Większość czasu będzie wykorzystywany do słuchania muzyki, powiedzmy raz na tydzień do oglądania filmu. I tu mam pytanie, czy lepiej wybrać zestaw stereo czy może 5.1?

Pokój 22m2 plus aneks kuchenny ok. 30m2
Muzyka 80% Film 20%
Rodzaj muzyki: acid jazz, indie rock, elektroniczna, klasyczna
Amplituner max. do 2000zł
Głośniki 1500zł

Czy zestaw ONKYO 606 plus Jamo 606 jest ok?

Dziękuje za pomoc i serdecznie pozdrawiam,
Artur

Jak się ma amplituner Yamaha RX-V765 do ONKYO 606?

Dzięki

Małe sprostowanie pokój z aneksem kuchennym ma łącznie 30m2.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

artuszko

New member
Dzięki wielkie, wybiorę się na odsłuch!
Jednak przewaga zestawu kina domowego niż stereo.
Czyli ogólnie rzecz biorąc Quintas 5000 są lepsze do ONKYO 577 lub 607 od Jamo S 606 Hcs 3 ? Cenowo Jamo są droższe o 450zł.
 

Irasiad

New member
Będę się upierał-Kup wzmacniacz stereo i 2 porządne podłogówki.Jeżeli wybierasz się na odsłuchy to weź również pod uwagę wzmacniacze np.Marantz 6003,CA 550,jakiś Rotel-w cenie tego onkyo607-bo amplitunery kd są słabe w stereo i już.Chyba,że onkyo 905 no ewentualnie 807.
 

artuszko

New member
Byłem na odsłuchu, ale nie mogli mi podłaczyć Quintas 5000 tylko Jamo S606. Nawet nieźle grały. Czy jest prawdą, że sklepy internetowe oferujące sprzęt, które mają najkorzystniejszą cenę jest sprowadzany gdzieś z okolic Hamburga, towar powinien zostać w Niemczech i potem często są problemy z gwarancją jak się coś zepsuje??? Producent nie chce uznać gwarancji. Tak sie dowiedziałem w sklepie. Czy zna ktoś szczegóły?
Znalazłem zestaw w dobrej cenie, na pewno taniej wychodzi kupić razem:

Kino domowe Onkyo TX-SR577 + DV-BD507 + Quadral Quintas 5000 - porównanie cen w sklepach internetowych
 

LUPO78

Banned
Czy jest prawdą, że sklepy internetowe oferujące sprzęt, które mają najkorzystniejszą cenę jest sprowadzany gdzieś z okolic Hamburga, towar powinien zostać w Niemczech i potem często są problemy z gwarancją jak się coś zepsuje??? Producent nie chce uznać gwarancji. Tak sie dowiedziałem w sklepie. Czy zna ktoś szczegóły?
Znalazłem zestaw w dobrej cenie, na pewno taniej wychodzi kupić razem:

Kino domowe Onkyo TX-SR577 + DV-BD507 + Quadral Quintas 5000 - porównanie cen w sklepach internetowych

nie jest to do końca prawdą bo są sklepy internetowe sprzedają z polską gwarancją producenta,ale jest też mała część sklepów tak jak REDCON które sprzedają z gwarancją sklepu-najczęściej jest taka info ujęta w regulaminie sklepu,albo można zadzwonić i się dowiedzieć sprawdzone sklepy z polską gwarancją przezemnie to ELEKTRO.pl i OLE OLE.pl --/-- zestaw który podałeś jest tańszy bo niższy model od 607
 
Ostatnia edycja:

Trakkah

New member
Artuszko... Właśnie zamieniłem amplituner KD na wzmacniacz stereo ponieważ przewaga muzyki do filmów była tak jak u Ciebie... Muzyka gra codziennie a film jedynie w weekend i też nie w każdy... Na odsłuchu porównałem amplituner KD do wzmacniacza stereo - ta sama firma ale ampl kosztował prawie 3 tysie a wzmak niecałe 2 tysie... Różnica w dźwięku bardzo wyraźna na korzyść wzmacniacza... Więc poważnie się zastanów nad wyborem elektroniki przy takim stosunku muzyka/kino....
Gdy wybierzesz stereo to lepiej przeznacz na wzmacniacz 1,500 zł a na kolumny 2,000zł... Przy takiej opcji będziesz miał i dobry wzmacniacz i dobre kolumny...
 
Ostatnia edycja:

Obi-Wan

Banned
Oj tam od razu metlik w glowie. Jezeli rzeczywiscie zdecydowanie przewaza odsluch stereo to kup wlasnie taki zestaw, ale ze wzmacniaczem ktory daje mozliwosc bezposredniego wejscia na koncowke mocy (np. Arcam FMJ A18). Jak zmienia Ci sie preferencje i bedziesz chcial dolozyc glosnik centralny i tylne to dokupisz tani amplituner z wyjsciami pre i zepniesz wszystko w jedna calosc. Chyba najtansza w tej chwili opcja amplitunera z Pre Out to Yamaha 765. Jedyna niedogodnosc to wieksza ilosc pilotow, ale i tak poziom glosnosci w kinie regulujesz pilotem od amplitunera.
 

Bleq

New member
Teraz to już mam niezły mętlik w głowie:)

Szczerze Ci sie nie dziwie, przechodzilem przez to samo. Po decyzji, ze bedzie to 607 pojawil sie problem z gwarancja, dolozyc i miec spokoj na 3 lata czy oszczedzic w przekonaniu "co tu moze sie popsuc..."

Ostatecznie postanowilem dolozyc i kupilem w Gdyni w autoryzowanym sklepie Albatros.
Nastepnie w internecie zarejestrowalem mojego klocka na oficjalnej stronie EIC i wydrukowlem sobie piekny certyfikat orzekajacy gwarancje na 3 lata na bazie nr seryjnego ampli.

Udalo mi sie jeszcze nieco urwac z ceny i wyrwalem go niecale 2 miesiace temu za 1850zl, kolor czarny.

pzdr
 

prez8s

New member
.... 607.... Ostatecznie postanowilem dolozyc i kupilem w Gdyni w autoryzowanym sklepie..... zarejestrowalem mojego klocka na oficjalnej stronie EIC ...... Udalo mi sie jeszcze nieco urwac z ceny i wyrwalem go niecale 2 miesiace temu za 1850zl, kolor czarny.

pzdr

Ja długo szukałem, czytałem, pytałem i też kupiłem go w autoryzowanym sklepie z miesiąc temu, czarny, z 3 letnią gwarancją EIC, mocno się targowałem i wytargowałem na 1800zł :) Myślę że za tą cenę naprawdę warto i nie żałuję zakupu. I powiem krótko, brać i sie nie zastanawiać, bo nie ma nic lepszego w tym przedziale cenowym i chyba długo nie będzie.
 
Ostatnia edycja:

artuszko

New member
Ok, a powiedzcie czy duża różnica jest między ONKYO 577 a 607?
Czy oprócz dodatkowych wejść jest znacząca róznica w jakości dźwięku?
Pytam, bo słuchałem 577 i całkiem fajnie brzmiał z Jamo S606 w stosunku cena/jakość, poza tym za cenę 577, Quantis 5000 i blue ray dvd, kupię trochę drożej tylko 607 i Quantisy. Czy opłaca się kupić kable drogie czy nie ma co przepłacać?
Nie zamęczam Was więcej, dzięki serdeczne za wszystkie posty i pomoc!

Pozdrawiam
 

prez8s

New member
Przede wszystkim 577 jest słabszy od 607 i ma mniej funkcji, porównywałem go w MM i brzmieniowo 607 jednak wypada lepiej, ma przede wszystkim mocniejszy bas. Ogólnie amplitunery pokroju 307, 507 i 577, jest to niska półka, dla nie wymagających słuchaczy, brzmią podobnie a różnią się w zasadzie tylko funkcjami. Jak dla mnie ich brzmienie w stereo jest nie do przyjęcia, grają zbyt płasko, sucho, całkowicie bez życia. Lepiej wziąć coś ze średniej półki, która zaczyna się właśnie od 607 i uważam że jak najbardziej amplituner ten wart jest dopłacenia tych pieniędzy.
 
Do góry