Jaki amplituner wybrać?

Obi-Wan

Banned
Musisz sie niestety liczyc z tym, ze jesli wybierzesz Onkyo 607 i Quintas to powinienes zmiescic sie w zakladanym budzecie, ale bez odtwarzacza. Jesli posiadasz juz zrodlo to napewno 607 jest lepszym wyborem. Mozliwosc 7.2, zlacze HDMI na przednim panelu, co daje mozliwosc podlaczenia laptopa wyposazonego w takie zlacze i zasilacz 550W, ktory daje "na chlopski rozum" w 5.0 okolo 100W na kanal, bedzie wystarczajace.
Zawsze mozesz zastanowic sie, ze jesli dysponujesz kwota 3500, to rozwiazaniem bedzie zestaw Onkyo 607 + BD507 + Klipsch f1 + c1 + b2 , a brakujaca kwote na dogodne raty. Napewno bedziesz bardziej zadowolony. Z kablami nie ma co przesadzac. 2,5mm2 miedzi OFC napewno wystarczy.
 
witam szukam rady który amplituner wybrać
ONKYO TX SR 307
YAMAHA RX V 365
Będe więcej słuchał muzyki niż oglądal filmy
który z tych amplitunerów ma większe i lepsze wysterowanie dżwięku?
 

artuszko

New member
Byłem na odsłuchu w MM kolumn Klipsch f1/c1/b2 z Oknyo 607 i moim zdaniem są rewelacyjne. Jakość wykonania i dźwięk bajka. Słuchałem też Quintas i bez porównania. Niestety nie mogę wydać tak dużo bo nie mam na wszystko plus jeszcze dvd. W związku z tym chciałbym kupić tylko Klipsch f1 jako stereo a po jakimś czasie zobaczymy. Czy kupować w takim razie Onkyo 607 czy może jednak jakiś inny amplituner tylko do stereo? Co myslicie?

Chciałbym wszystkim podziękować za pomoc.
Pozdrawiam
 

krisder

New member
Bez reklam
Jeżeli postanowiłeś pozostać przy stereo to oczywiście wzmacniacz stereo. Jeśli masz zamiar w przyszłości rozbudować zestaw głośników do 5.0 lub 5.1 to bierz 607. Na początek same fronty F1 nie będą tragedią.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Moja rada będzie taka: :)
Jak stereo to tylko HK 3490 ( mocny stereo, wejścia cyfrowe coaxial i optyczne i wyjście na suba ) - wyrwiesz za 1750 zł.
Jak kolumny porządne to tylko Klipsch RF-52 - jak się postarasz to za 2100 zł. wytargasz.

W nagrodę dostaniesz bajkowy dźwięk!!!!!! Gwarantuję.

Osobiście posiadam HK 3490 z Klipsch RF-82 i na ponad 60 metrach jest wypas.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Nie jestem pewien na 100 %, bo nie zamierzam kupić i nie będę negocjował ceny!!!
Ale nigdy jeszcze nie kupiłem sprzętu ( a kupiłem dość dużo ) bez dodatkowo wynegocjowanej sporej sumki od tej najniższej :)

Podam przykład :
3 lata temu zakupiłem kino domowe dvd Koda 404d - cena sugerowana 450 zł. , ampli Koda 505 - cena sugerowana 1000 zł. , kolumny taga 505 bodajże + sub taga tsw 100 - cena sugerowana - 1600 zł. - Za ten komplecik, zakupiony w sklepie w moim miasteczku zapłaciłem 1850 zł.
Wszystko nówka, paragon, gwarancja!!!


MAGIA - PRAWDA :)

Dodam, że to ekstremalny przykład, ale można :) !!!!!!!!!
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
pewnie ,ze mozna....
jak gosc sie bujal ze sprzetem na ktory ktos za "cene sugerowana" nawet nie chcial spojrzec....
jesli jeszcze sprzet byl wystawowy.... dostal od dystrybutora z 50% rabatem (ogolnie przyjete minimum rabatowe przy rzeczach "za pare zloty" ,ktore maja stac na wystawie) wiec sprzedal z malym zyskiem ,ale jednak zyskiem...a co najwazniejsze odzyskal pieniadze do obrotu....
 

piotr10

New member
Bez reklam
Akurat sprzęt był na zamówienie i czekałem na niego okrągły tydzień:)

Wiesz, jak ktoś nie umie gęby otworzyć, dobrze się uśmiechnąć itd. to nic nie wynegocjuje.
Nie mówie tu o tekście " a nie można troszkę taniej" ?
 

prez8s

New member
Ja tam wale prosto z mostu: "moge dać tyle, więcej nie mam", sprzedaje - ok, nie sprzedaje - niech się buja dalej. Krótka piłka.
 
witam planuje zakup amplitunera i wacham się pomiędzy onkyo i yamaha
służyć mi będzie bardziej do sluchania muzyki i nie wiem który wybrać?
który z nich ma lepszą wysterowność?
na którym wycisne lepszą jakośc dżwięku ?
 

piotr10

New member
Bez reklam
minimum to onkyo 607, w kinie serio będziesz zadowolony, a w muzyce będzię ok.
Yamaha jest niby dobra, ale dla mnie troszkę za suche brzmienie.
 
Do góry