jaki amplituner, wskazanie SONY

abecc

New member
Witam kolegów.
W pokoju 32m2 mam telewizję N telewizor Sony 55x4500 i dotychczas zestaw kino sony dav8850, który chciałbym zamienić na zestaw amplituner + dobre głośniki. Z uwagi na komfort sterowania (PS3, aparat fotograficzny SONY) chciałbym pozostać przy tej marce jeśli chodzi o amplituner. Proszę o pomoc w dobraniu sprzętu i głośników.
Dziękuję.
 

abecc

New member
Kaszan napisał:
Jaki przedział cenowy? Z niedrogich można śmiało polecić Sony str-dh800.
Najdroższy amplituner sony kosztuje ok 12k (STR-SA6400ES, lecz nie wiem czy warto tyle wydać. Dla mnie ważniejsze są głośniki (praw fizyki nie da się oszukać). Może coś zaproponujecie, bym nie musiał wysłuchiwać wszystkiego...
 

BD

Member
Bez reklam
jezeli masz ochote wydac 12k na amplituner to na pewno nie Sony poczytaj troszke forum aby miec pojecie jako takie..
 

Lukasz369ns

New member
ja mam propozycje bardzo dobra na amplituner jest to

Sony Str db1080, mój kolega go ma z suwoferwem Jamo tym najlpeszy i glosnikami Jamo niefdostepnymi w polscie i bardzo czysto ladnie to gra a ustawienia tego amplitunera i podlaczenie go do tv jest abrdzo duze i trzbea troche posiedziec zeby uzyskac dobry dzwiek bo tyle jest ustawien polecam
 

abecc

New member
jarkuby napisał:
jezeli masz ochote wydac 12k na amplituner to na pewno nie Sony poczytaj troszke forum aby miec pojecie jako takie..

w 1 poście napisałem dlaczego sony:
1 pilot, BRAVIA Sync, oto powody.
Wiem, że można znaleźć nieco lepszy ampli, lecz ważniejsze są głośniki,
stąd ponawiam pytanie.
Amplituner sony-jaki?
głośniki-jakie?
głównie głośniki, dobre głośniki.
 

abecc

New member
mataman napisał:
Temu panu już dziekujemy.

abecc podaj mniej wiecej kwotę

Do 12k za ampli plus głośniki. Na głośniki max drugie tyle.
Jak napisałem wcześniej ważniejsze dla mnie są głośniki niż wzmacniacz.
Podzielcie się dośwaidczeniami! Kupuję sprzęt zwykle na kilka lat.
 

Kaszan

New member
Zastanów się czy koniecznie zależy Ci na tym BraviaSync-u - za taką kwotę naprawdę szkoda kupować amplituner Sony. Kupisz sobie pilota Logitech Harmony za 200-500zl w zależności od modelu i też będziesz sterował wszystkim jeszcze sprawniej niż pilotem Sony, a różnica w jakości będzie kolosalna.
Napisz jeszcze do czego ten zestaw? Jaki stosunek oglądania filmów do słuchania muzyki? Jakiej muzyki słuchasz i czego oczekujesz od dźwięku? Czy masz jakieś preferencje odnośnie wysokości, koloru ampa i kolumn. Ma to być zestaw 5.1 czy 7.1 ?
 

abecc

New member
Kaszan napisał:
Zastanów się czy koniecznie zależy Ci na tym BraviaSync-u - za taką kwotę naprawdę szkoda kupować amplituner Sony. Kupisz sobie pilota Logitech Harmony za 200-500zl w zależności od modelu i też będziesz sterował wszystkim jeszcze sprawniej niż pilotem Sony, a różnica w jakości będzie kolosalna.
Napisz jeszcze do czego ten zestaw? Jaki stosunek oglądania filmów do słuchania muzyki? Jakiej muzyki słuchasz i czego oczekujesz od dźwięku? Czy masz jakieś preferencje odnośnie wysokości, koloru ampa i kolumn. Ma to być zestaw 5.1 czy 7.1 ?

Z całym szacunkiem, BraviaSync to nie tylko obsługa pilotem. Stąd stawiam na wzmacniacz sonego. Jak już wcześniej pisałem nieco znam się na sprzęcie i nie twierdzę, że można kupić coś lepszego aniżeli ampli sony. Stąd wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem dla mnie będzie przyzwoity wzmacniacz (sony) i bezwględnie dobre głośniki.
Jeśli chodzi o twoje pytanie, to sprzęt służy głównie do oglądania filmów.
Pozdrawiam.
 

Kaszan

New member
Trochę lakonicznie, żeby doradzić naprawdę konkretnie, napisze zatem co kupiłbym ja: jeśli dysponowałbym taką kwotą to kupił bym zestaw 7.1:
2 x Monitor Audio RX6 lub RX8
2 x MA BRFX
2 x MA RX2
sub Velodyne CHT-12R
Co do ampa to niestety nie doradze- z całym szacunkiem do firmy Sony ( sam mam 2 x tv 40w5500 i 46w4000, aparat i szykuje się do kupna PS3 ) i Twoich preferencji, uważam, że do takiego zestawu głośników, amp Sony to nieporozumienie. Wydaje mi się też, że mało kto w tej kwestii podejmie się doradzenia.
 

seba76

New member
Kaszan napisał:
Co do ampa to niestety nie doradze- z całym szacunkiem do firmy Sony ( sam mam 2 x tv 40w5500 i 46w4000, aparat i szykuje się do kupna PS3 ) i Twoich preferencji, uważam, że do takiego zestawu głośników, amp Sony to nieporozumienie. Wydaje mi się też, że mało kto w tej kwestii podejmie się doradzenia.

Nie no panowie bez przesady, sony jeśli chodzi o ampli z niższej półki to rzeczywiście szału nie ma, natomiast seria ES to całkiem przyzwoity sprzęt. Sam szykuję się do zakupu ampli i z podobnych pobudek co kolega też zacząłem się rozglądać za sony (różne testy i opinie na forach zagranicznych) i nie jest tak źle jak mówiecie. Myśle że taki np. 2400/3400ES to pełnoprawny rywal H/K 255, Denona 1910 itp.

Pozdrawiam.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
seba76 dokladnie ! gosc przymierza sie do polki "top product" a wszyscy powtarzaja stereotypy tak jakby mial kupowac w "makro".....
gdyby sie pytal o topowy player sony tez byscie mu poradzili ps3 ?!:D

abecc- jesli jestes w stanie kupic ampli za 12k sonego i pytasz sie czy warto ,to powiem ci ,ze tego akurat warto - nizszymi polkami nie masz sie co zbytnio interesowac :D, pamietaj tylko ,ze co najmniej tyle samo musisz wydac na zestaw kolumn (5.0) aby kupno takiego amplitunera mialo sens !
 

abecc

New member
pamietaj tylko ,ze co najmniej tyle samo musisz wydac na zestaw kolumn (5.0) aby kupno takiego amplitunera mialo sens ![/quote]

Masz może jakieś wskazania co do kolumn?
Kaszana głośniki już analizuję...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
no coz .... sam mam Monitor Audio (tansza serie-bronze) wiec popieram <Kaszan> ;) , trudno mi doradzic ci inne firmy , bo w tym pulapie cenowym zbytnio sie nie "rozgladalem" - w kazdym badz razie posluchaj ich koniecznie ! jesli bedziesz chcial wieksza szczegolowosc (wcale niepowiedziane ,ze tak bedzie) siegnij po KEF z "tej samej polki"
 

abecc

New member
Amplituner wybrany: STR-DA 6400
Głośniki słuchałem JBL, JAMO ale najbardziej podobały mi się Cabasse Tobago MT30 cena doskonała a i dzwięk wyśmienity.
Możecie coś powiedzieć na temat tej firmy oraz co może z nimi konkurować.
 

abecc

New member
blackninja napisał:
Jak Ci się spodobały to po co dalej kombinować?

Wybieram się do Katowic posłuchać jeszcze Monitor Audio i zachwalanego przez mojego kolegę Paradigma.

Spodobały mi się owszem, ale oczekuję opinii bardziej doświadczonych kolegów. Samochody francuskie nie maja zbyt dobrej marki, stąd moje pytanie. Kolumny głośnikowe kupuje się na dłużej niż samochód :)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
abecc napisał:
Spodobały mi się owszem, ale oczekuję opinii bardziej doświadczonych kolegów. Samochody francuskie nie maja zbyt dobrej marki, stąd moje pytanie. Kolumny głośnikowe kupuje się na dłużej niż samochód :)
To prawda, ale w tej klasie cenowej jedyną wskazówką będzie dla Ciebie jakość dźwięku (przy tej cenie raczej nie zdarzają się buble, jeśli chodzi o wykończenie). Poza tym, dobrze używane kolumny (to znaczy: nie wchodzące nigdy ani w strefę przesterowanego wzmacniacza, ani nie grające na maksymalnej mocy) mogą być używane przez kilkanaście, albo i kilkadziesiąt lat.
 
Do góry