Jaki amplituner do 800-1000(max)zł ?

broda1725

New member
Bez reklam
Witam poszukuję dobrego i taniego amplitunera w rozsądnej cenie 800-1000zł taką kwotę dysponuje ojciec (dla niego ma być).
Wspomnę od razu że na razie nie chce 5.1 tylko chce dokupić dwie kolumny (stereo) ale to już odrębny temat.
Proszę o pomoc.

Ps. Myślałem o modelu Yamaha 361 lub 363 co niektórzy doradzają bardziej 461 (lepiej gra w stereo) a wy ? - A może jakiś innej firmy ?
- Onkyo 304,504,505,506 ?
.
.
 
Ostatnia edycja:

qura12

Member
Bez reklam
W tej cenie postawiłbym na Onkyo 506 lub Yamahe v463 ale do obu trzeba by trochę dołożyć... Jeżeli natomiast interesuje cię tylko stereo dobrym wyborem byłby H/K 3380 ;]
 

broda1725

New member
Bez reklam
A wiec tak, co do ampla muszę się zmieścić w tej kwocie co podałem, co było by najlepsze ? czym się różnią te modele 361 - 363 - 461 - 463.
Kiki czemu polecasz Pionka 417 lub 418 jak podobno są to kijowe amplitunery nie lepiej już Yamahe. Onkyo chciałbym ale ojciec niema tyle kasy ja jak bym kupywał to bym wybrał bez apelacyjnie Onkyo 506 lub HK 147.
 

qura12

Member
Bez reklam
361 i 461 to stare modele, obecnie nie warto ich kupować, natomiast 363 i 463 różnią się przede wszystkim jakością dźwięku a także tym że 463 obsługuje dźwięk przez HDMI a 363 nie. Reszta różnic nie jest tak ważna ale diabeł tkwi w szczegółach ;]
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ok ale czy te nowsze znaczy lepsze ?. A jak sie maja te modele Yamahy do Pioneera co Kiki poleca ?.

Edit: W sumie Onkyo 505/506 ma podobną cene co Yamaha 463.
 
Ostatnia edycja:

supczinskib

New member
broda1725 napisał:
Witam poszukuję dobrego i taniego amplitunera w rozsądnej cenie 800-1000zł
Yamaha RX-V463, z przesylka wyjdzie dokladnie 1000 PLN, sprawdz na Ceneo. Wydaje mi sie, ze za te pieniadze ciezko bedzie znalezc cos lepszego, no chyba, ze stereo.
 

Bambolo82

Banned
Mam Yamaha 663. Wiem że ten model przekracza twój budżet 1000 zł, ale firme jak najbardziej polecam. Yamaha 463 jest zapewne dobrym wyborem jeżeli idzie o kino i gry 5.1 oraz muzykę stereo.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Dobra chłopaki a model 363 ?.
A nie lepiej zamiast tego 463 już Onkyo 505/506 ?

Edit: Bambo a czy te twoje kolumny Taga nie sa za słabe jak na taki ampel jaki posiadasz ?
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
broda1725 napisał:
Dobra chłopaki a model 363 ?.
A nie lepiej zamiast tego 463 już Onkyo 505/506 ?

Edit: Bambo a czy te twoje kolumny Taga nie sa za słabe jak na taki ampel jaki posiadasz ?
Bierz Yamaha 463 bo Yamaha 363 nie ma audio over hdmi oraz przetworników burr-brown 192khz/24bit na każdy kanał oraz USB!!! Yamaha 463 do kina i gier 5.1 i muzyki jest jak znalazł. Brakuje tylko obsługi 6.1, które czasem jest dostępne na DVD (DD-EX i DT-ES).

Szkoda że nie załapałeś się na wyprzedaż Yamaha 661. Chodziły sprowadzane z Niemiec po 1050 zł!

Onkyo 505/506 też by było bardzo dobre dla ciebie.

Kolumny TAGA kupiłem bardzo okazyjnie używane. Ofertę znalazłem na tym forum (Pozdrawiam Pana!). Kosztowały mnie 400 zł i do tego mam jeszcze rok gwarancji! Grają rewelacyjnie względem tych 400 zł i zdecydowanie dają radę.
Mam w tym zestawie 2 dobre duże trójdrożne fronty z dobrym, wystarczającym dla mnie basem i naprawdę niezły głośnik centralny. Satelitki surround są 2 drożne i może rewelacyjne nie są, ale dają radę i dobrze je słychać jak są efekty przestrzenne.

Przeglądałem kiedyś recenzję głośników TAGA 505 w Kinie Domowym, dostały tam 5 gwiazdek i wyróżnienie w klasie econo.

Myślę, że warto spróbować kupić używane kolumny.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Chyba lepiej wziąć Onkyo 506 niż Yamaha 463, bo to Onkyo ma bogatsze dekodery (DD EX i DTS ES - 6.1) i nawet aż 3 wejścia HDMI! Jedyne co może przeważyć za Yamaha 463 to obsługa muzyki z USB i lepszy wygląd (subiektywnie ;)).

Tak czy siak, z obu będziesz zadowolony.
 

billyb

New member
Witam
Takze zastanawiam sie nad Onkyo TX-SR 506 lub Yamaha RX-V 463. Co bedzie lepsze do Quadral Quintas 500? Czy ta Yamaha RX-V 463 napewno obsluguje dzwiek prze HDMI w ten sposub ze podlocze np ps3 do amlitunera a ten pusci dzwiek przez glosniki i obraz do tv ?

 

broda1725

New member
Bez reklam
Bambolo82 ale czy te audio over HDMI jest aż tak potrzebny ? czy czymś się jeszcze różni ta 463 od 363 cenowo jest 250zł tańsze. Bo w tej chwili mam już mętlik jak bym brał dla siebie to nawet bym się nie pytał.

Opcje są takie:
- Yamaha 463 lub Onkyo 506 można kupić w tej samej cenie ok 999zł
- Yamaha 363 lub Yamaha 461 ta sama cena ok 750zł
I chyba tyle 361 nie biorę pod uwagę czy może warto ?

Ojciec ma ustalona kwotę na ampel i w tym musi się zmieścic.

I jeszcze jedno który bedzie grał lepiej w stereo ?, narazie bedą dwie kolumny frontowe, na 5.1 druga połowa ojca(żona) nie chce sie zgodzić. Ale może kiedyś tak.

Proszę o pomoc.
 

qura12

Member
Bez reklam
Audio over HDMI jest potrzebny bo bez tego np. dvd które mógłbyś podłączyć 1 kablem będziesz podłączał dwoma... A ogólnie do 463 warto dopłacić bo gra on dużo lepiej niż 363, także w stereo.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ale w sumie i tak są potrzebne dwa kable w oby dwóch przypadkach, tyle że w jednym 2 x HDMI (przy 463) a w drugim (przy np.363) np. HDMI obraz i optyk czy coxal dzwiek do ampla. Inaczej sie nie da.
 

qura12

Member
Bez reklam
No ale jak byś chciał podłączyć 2 urządzenia to masz tylko 3x hdmi a tak masz 2x hdmi i 2x optic/coaxial i to pod warunkiem że masz hdmi wolne w tv :p
 

broda1725

New member
Bez reklam
No dobrze, wiec z tych wyborów co wybrać :

broda1725 napisał:
Opcje są takie:
- Yamaha 463 lub Onkyo 506 można kupić w tej samej cenie ok 999zł
- Yamaha 363 lub Yamaha 461 ta sama cena ok 750zł
I chyba tyle 361 nie biorę pod uwagę czy może warto ?

I jeszcze jedno który będzie grał lepiej w stereo ?, narazie będą dwie kolumny frontowe, na 5.1 druga połowa ojca(żona) nie chce się zgodzić. Ale może kiedyś tak.

Proszę o pomoc w wyborze.
 
Do góry