Jaka plazma 50 cali ?

cactusek

New member
Bez reklam
Na zachodnich forach są niezadowoleni z LG ale głównie przez lustro i zachowanie w szybkich grach. U nas te plazmy ciężko dostać, mówie o modelach FHD, oprócz PK250 i 350 i sporadycznie pk950 w ekstremalnych cenach w sklepach nie ma nic innego. Ludzie raczej boją się tego sprzętu...
 

don111

Banned
to "lustro" jest wyolbrzymione, ekran mocno odbija światło ale jednak ma jakiś filtr przyciemniający i bez problemu można oglądać przy średnio mocnym świetle w pokoju, nic nie przeszkadza bo nie zwraca się na to uwagi (dopiero jak specjalnie chce się je widzieć)
jedynie na czarnym ekranem, widać wszystkie odbicia bardzo wyraźnie i można się przejrzeć ale tam gdzie jest obraz - to "lustro" nie jest żadnym problemem
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Na zachodnich forach są niezadowoleni z LG ale głównie przez lustro i zachowanie w szybkich grach. U nas te plazmy ciężko dostać, mówie o modelach FHD, oprócz PK250 i 350 i sporadycznie pk950 w ekstremalnych cenach w sklepach nie ma nic innego. Ludzie raczej boją się tego sprzętu...
Skoro uważasz że ''ludzie raczej boją się tego sprzętu'',to dlaczego ceny Lg jako jedyne wciąż są na wysokim poziomie i do tego są tak trudno dostępne?:wink:Pewnie masz na to jakieś racjonalne uzasadnienie?
 

cactusek

New member
Bez reklam
Ejże pisze tylko o tym że niektorym przeszkadzają te wady a nie że jest to jakiś globalny problem. Oczywiście że nie każdy kupuje TV do gier, ja np nie gram w ogole jak pewnie wiekszość ludzi po 30-tce.
A LG ludzie się trochę boją, jeśli chodzi o plazmy, nie raz słyszałem taką opinie od znajomych. To chyba spadek po modelach z poprzednich lat które nie były dobre. Poza tym sprzęt jest trudny do dostania "na żywo" i strach wynika też troche z nieznajomości towaru.

Don111 w pk760 jest jakiś pseudofiltr ale pk250, 350 i 550 to największe lustra w telewizorach jakie są na rynku, nie oszukujmy się :)

Sam mam wiele sympatii do tegorocznych plazm od LG ale trzeba zachować równowagę przy ocenach. Jakbym miał kupowac plazme za około 3500zł to byłaby to pk760 na chwilę obecną bo wad ma chyba najmniej.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
A nie można było tak od razu napisać?:)Po takim poście można jedynie się zniechęcić.Pisanie o wadach jest konieczne,ale w tym przypadku powinno być bardziej precyzyjne,a nie od razu ''ludzie się boją tego sprzętu''.Sam bym się ''wystraszył'',a jest zupełnie odwrotnie.:)
 

don111

Banned
piszę po tym co widziałem w domowych warunkach przy średnio intensywnym oświetleniu jak również przy niewielkim oświetleniu ale bezpośrednio padającym na tv
konkretnie mam na myśli model PJ 350 więc to takie samo lustro jak te niskie PK
wg mnie problem jest wyolbrzymiony, gdy jest wyświetlany normalny obraz przy ok 50% kontraście odbicia są ale w ogóle nie rzucają się w oczy, dopiero po chwili jak ich szukasz to dostrzegasz
jedynie na ciemnym tle są widoczne wyraźniej choć to bez większego znaczenia
porównując w sklepach szukasz odbić i wtedy to jest problemem ale gdy oglądasz właściwy obraz na odbicia nie zwraca się uwagi i tu jest sedno sprawy
problem oczywiście jest istotny gdy pada punktowe światło na telewizor ale tutaj już żaden filtr nie pomoże
 

robox

New member
No dobra a jak z płynnością obrazu w pk 760 zarówna z BR jak i z PS3? Czytam że Samsung ps c 6500 ma z tym problemy ale i Panasonic 50v20 też, więc jak to jest?
 

plast

New member
U mnie przy odtwarzaniu z PC nie ma zadnych problemow z plynnoscia, chyba ze PC przymuli.
Z playerka wbudowanego obejrzalem raptem kilka filmow i tez nie bylo problemow, ale trudno wyrokowac po tych paru filmach tak naprawde.
PS3 (jeszcze) nie mam. Moze jutro ;>.
 

niebieski78

New member
byłem dziś w saturnie i gostek polecił mi Panasonic TX-P 50S20E
mówi że jeżeli plazma to tylko pasikonika

co Wy na to???

chciałem zobaczyć tego pk950 ale nic takiego dużego z lg nie mieli

jedynie stał samsung ps50c550 - stwierdził że jak nie panasonic to samsung ale co miał powiedzieć jak tylko to było wystawione

a co do tego TX-P 50S20E to obok stał jakiś led lg za jakieś ponad 7tyś i na nim obraz był dużo bardziej wyraźny (jak na oko takiego laika jak ja )

i jeszcze jedno - sprzedawca stwierdził że jak do ps 3 to lepiej lcd

co Wy na to??

ja już sam nie wiem a niedługo będzie kasa do wydania :)

pozdrawiam
 

darekn12

Member
no to pochwale sie ze dzisiaj odebralem tv lg 50pk 950
tv z wygladu i estetyki poprostu piekny i bardzo ladnie prezentuje sie na scianie jak obraz bez ramki.
instalacja to praktycznie nie byla potrzebna bo wszsytko idzie przez dekoder N
obraz sd moze byc ale hd to poezja dla oczu.
avatar na br szczeka opada.
czarny lepszy niz w s10 panasonicu.
odbicia w pokoju jakies sa minimalne ale i tak mniejsze niz w s10
jezeli chodzi o przyjemnosc ogladania tv z 3-3,5 m jaknajbardziej ok
w sam raz.
wifi praktycznie instalacja w 5 minut i smiga.
nie moge tylko sprawdzic nigdzie gdzie i ile czasu chodzil czy wogole pracowal czy jest nowka sztuka.
jak macie jakies pyt to zapraszma ale nadal i tak poznaje poki co ten tv.
pozdrawiam
i niezdecydowanym polecam .
 

cactusek

New member
Bez reklam
piszę po tym co widziałem w domowych warunkach przy średnio intensywnym oświetleniu jak również przy niewielkim oświetleniu ale bezpośrednio padającym na tv
konkretnie mam na myśli model PJ 350 więc to takie samo lustro jak te niskie PK
wg mnie problem jest wyolbrzymiony, gdy jest wyświetlany normalny obraz przy ok 50% kontraście odbicia są ale w ogóle nie rzucają się w oczy, dopiero po chwili jak ich szukasz to dostrzegasz
jedynie na ciemnym tle są widoczne wyraźniej choć to bez większego znaczenia
porównując w sklepach szukasz odbić i wtedy to jest problemem ale gdy oglądasz właściwy obraz na odbicia nie zwraca się uwagi i tu jest sedno sprawy
problem oczywiście jest istotny gdy pada punktowe światło na telewizor ale tutaj już żaden filtr nie pomoże

PK250 moge co jakiś czas oglądać w warunkach domowych i zdania co do lustra nie zmienie, dla mnie ta matryca jest zbyt refleksyjna, odbija sie wszystko nawet w oswietleniu żarówkowym pokoju. Dawno kupiłbym pk550 gdyby nie to co widze na pk250. Szczegolnie to boli jak wyswietlany obraz jest ciemny lub czarny. Widać siebie a nie obraz z telewizji. Taka prawda. Może komuś to nie przeszkadza, ale mi strasznie.
 

kacpr

New member
poradzicie mi który z tv powinienem wybrać?
mam do wyboru LG PK990 - odpowiednik PK950 w innych krajach (mieszkam na wyspach) z tego co twierdzą ludzie z forum
lub
Panasonic g20

TV będzie używany w 80% do grania, interesują mnie modele 50".
Waham się, ponieważ LG mogę dostać za około 1000zł mniej niż tego Panasonica.
Wiem natomiast, że czernie będą lepsze w Panasonicu, ale z kolei bardzo boję się informacji o tym, że stają się gorsze po kilku miesiącach/roku użytkowania (coś podobnego bardzo mnie zraziło do marki Samsung, gdy ich LCD po roku wyglądał wyraźnie... do dupy, nie chcę się znów przejechać...).

I w dodatku mówicie o dużym opóźnieniu w modelu LG podczas grania :(
Co robić?
 
Do góry