Jak złożyć zestaw

WiTT

New member
Bez reklam
Oj tam oj tam, nie wypada to się pytać gołej laski w swoim łóżku "czy mogę.." ;)

Jak się nie da ze stand'ami to co zrobić, powiesić i słuchać, bo tak to zacne kolumienki się starzeją w kartonach zamiast cieszyć ucho :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Może zrob tak: kup, pożycz tanie standy (tylko je dobrze dociąż) i postaw na kilka dni kolumny. Wybadaj jak się sprawuje. Jeśli nie to powiesisz na uchwytach i spokój ;)
 

Szadzik

New member
Jest to jakiś pomysł. Dzięki.

Na razie coś się zanosi na to, że będzie przemeblowanie salonu, więc może będę myślał jak to rozwiązać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Szadzik

New member
Obawiam się właśnie, że jeśli nie będzie zainteresowane to się o stojak rozbije a jak go walnie dopowiednio mocno to jeszcze głośnik u na głowę spadnie ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bagiennik

New member
Bez reklam
Zakładając jako priorytet 65% STEREO wybierasz amplituner do FILMÓW ;>
Teraz pasują Ci głośniki wiszące ale będziesz robił odsłuch "tanich standów" bo wiszące nie są w dobrym tonie ? ;>
Dzieci + Standy = ewentualny wypadek ;)
To już bezpieczniej chyba podłogówki...
 

WiTT

New member
Bez reklam
Jeśli jedyną kwestią blokującą Ciebie przed zakupem i rozstawieniem ich na standach jest malec, który się rozpędza i nie nie ma hamulców ;) to warto może przemyśleć, czy aby nie "przemęczyć się" tego krótkiego okresu malca, postawić gdzieś tymczasowo kolumny, a za jakiś czas dokupić ładne standy.
Malucha latanie bez hamulców i na oślep to tak raczej nie strasznie długi okres. A kolumny jak już powiesisz na wieszakach, no to raczej zostaną tam na dłużej. Przyzwyczaisz się i nie będzie Ci się chciało tego zmieniać ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Cenna uwaga. U mojego malca nie było specjalnego zainteresowania i nie miałem garażu na resoraki w otworach BR, a sporo się o tym pisze na forach :) Miałem oczywiscie spore obawy bo kupiłem kolumny chyba w najmniej odpowiednim momencie, malec miał ok. dwa lata i wszędzie go pełno, do tej pory :) ale nie moglem wytrzymać. Stoją nietknięte do dziś.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No u mnie już stojak z surround'em wylądował na podłodze. Twarde te Roth'y, w panelu zrobiło się wgniecenie a kolumna cała:) Ale fakt, trzeba kontrolować malucha i nie ma reguły na to czy dzieciaka będzie coś interesować czy nie. Teraz dziecko może coś strącić, za chwilę włożyć do otworu BR czy odtwarzacza CD/BD, a za jakiś czas zaorać nam sprzęt jak rodzice wyjdą z domu:-D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam taki stand gdzie mozna nasypac do niego piasek, niby ma to poprawiac brzmienie. Nie bede polemizowal z tym, ale co istotne nie ma szans zeby go przewrocic, ja bym sie wlasnie na takim koncentrowal przy takich dylematach ;)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No tak, tylko wszystko musi mieć ręce i nogi. Przy salonie powiedzmy 30mkw i dość konkretnych tylnych kolumnach ma to jakiś wygląd, ale przy niewielkich kolumnach i małym salonie już takie standy by wyglądały dziwnie i przytłaczały.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wlasnie te standy o ktorych pisze, nie sa duze, sa jedynie masywne. Kolumna jest duza, ale kladlem na nich mniejsze z ciekawosci i fajnie to wyglada na frontowej scianie. Zastanawiam sie czy nie kupic nastepnyc takich (standy) i wrzucic do malego pokoju jako monitory, z reszta zawsze mi sie podobal sprzet oparty na monitorach, a maly pokoj ma ok. 13-15m2. Pisze o tym, bo wiem ze te ktore mozemy spotkac na allegro, sa bardzo niestabilne. Dla dzieciaka, to bulka z maslem przewrocic.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
A ja tak sobie myślę, że fajnie mieć podłogówki również na surroundach :) W moim zestawie płaciłem 350 za surroundy, a 899 za fronty (była super okazja - pisałem już kilka razy). Czyli za dodatkowe 1098 byłoby lepiej na tyłach. Ciekawe czy jest to warte tej kasy. Jaka byłaby różnica.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tez o tym myslalem, bylem juz nawet blisko takiego rozwiazania, a czy jest warte kasy, to chyba zalezy od naszego portfela. Mimo wszystko, to by bylo juz chyba za duzo jak na jeden pokoj, chodzi mi tu o przesyt tego sprzetu, podlogowki to kawal kolumn, a takie tyly na standach bardzo fajnie wygladaja, mysle ze lepiej jak podlogowki obok kanapy.
Jak wspomnialem, mi to sie podobaja fronty na standach, kiedys chcialbym sobie wlasnie zbudowac taki zestaw, ale nie zamiast podlogowek, tylko dodatkowo np. w drugim pokoju. Ma to swoj urok, a dobrze dobrany sprzet da rade.
 
Ostatnia edycja:

Szadzik

New member
Myślę o standach Rogoz 1SB100 albo ISB80. Ważą odpowiednio 17 i 8kg - bez blastu a z balastem 30 i 11kg. Czy 11kg w przypadku tych drugich z balastem wystarczy? R300 ważą 12kg. Myślę o Rogoz, bo dorabiają górną płytę do rozmiaru głośnika bez dopłaty i można wybrać kolor dopasowany do potrzeb a mi do salonu czarny nie pasuje.
 
Do góry