Jak złożyć zestaw

WiTT

New member
Bez reklam
oj tam oj tam :p

Szadzik - A co do odwiecznej dyskusji ampli w stereo a wzmak, to ampli nigdy nie zagra jak wzmak, a wzmak nigdy nie zagra jak ampli. No do dwóch różnych działań zostały stworzone. Najogólniej - ampli można dostać lepiej lub słabiej radzące sobie w stereo.

Każdy z nas (chyba) tutaj to przechodził, z początku ampli wystarczało, były zachwyty, a z czasem zaczynało czegoś brakować, porównania... i kolejne sprzęty w domu :D

Ampli z PRE-OUT lub inny dzielony system z PRE-OUT jest jak najbardziej wskazane i polecane :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Szadzik

New member
Dzięki za info. Myślę jeszcze nad miejscem ale jeśli mi się to pomieści, to może podzielę kasę na Ampli AV + końcówka mocy. Albo na początek kupię amplitunr i zobaczę czy potrzebn końcówka, choć wydając 20k na głośnii, dobrze by było mieć sprzęt, którey je dobrze zasili.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Szadzik

New member
Tak. Cieszę się, że zapytałem o Waszą radę, bo rzeczywiście wydawanie takiej ilości kasy na AV nie ma sensu i lepiej dorzucić dobry wzmak stereo (o ile się znajdzie na to miejsce).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

maniekn274

New member
Bez reklam
Tak. Cieszę się, że zapytałem o Waszą radę, bo rzeczywiście wydawanie takiej ilości kasy na AV nie ma sensu i lepiej dorzucić dobry wzmak stereo (o ile się znajdzie na to miejsce).
miejsce się spokojnie znaidzie.Są piękne stoliki o szer nie wielkiej 50-60cm i 4,5,6 półen.Nie ma problemu.
i-norstone-bergen-2-stolik-hifi-na-stanie.jpg
 

Szadzik

New member
miejsce się spokojnie znaidzie.Są piękne stoliki o szer nie wielkiej 50-60cm i 4,5,6 półen.Nie ma problemu.http://image.ceneo.pl/data/products/7701124/i-norstone-bergen-2-stolik-hifi-na-stanie.jpg

Nie planuję zakupu stolika.

Taką szafkę mam:

1329403377059921800.jpg


Będzie stała "leżała i przy 180cm szerokości powinno zmieścić się co trzeba czyli ampl AV, BR, 2xR300 i ewentualnie amp stereo. Jeśli nie, to usunie sę jedną przegródkę po środku i tam wstawi coś.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Szadzik, nie irytuj się, kolega żartował jak większość z nas tutaj ;)
Ja tez tego nie widzę. Możesz wkleić foty jak to się prezentuje na zywo?
 

Szadzik

New member
Salon jeszcze jest niezrobiony a ja jestem poza domem, więc niestety nie mogę. W gażdym razie mam ciemną podłogę z meblami z palisandru - sheesham. Do tego szarawe dodatki w postaci krzeseł, kanapy i jednej ściany. Jak już wszystko zrobię to pokażę zdjęcia, ale to dopiero za rok.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Neonix_PL

New member
Witaj,
Czy już skompletowałeś trochę sprzętu?

Powiem Ci tak,
sam u siebie mam KEF R300 w połączeniu z Arcam AVR350 i gra to ślicznie.
Do szczęścia brakuje mi tylko jeszcze kabelków głośnikowych Albedo Monolith
na których to dopiero słychać wszystkie smaczki i niuanse i ta przestrzenność,
czego nie można doświadczyć na zwykłych kablach miedzianych.

Szedłeś na początku dobrym tropem.
R300 jak najbardziej nadają się do Twojej powierzchni tylko przydałby się do nich subik.
Idealny do nich będzie REL T5.

Słuchałem i wiem jak to gra.

KEF R + ARCAM + kabel z czystego srebra to idealne połączenie.
 

Szadzik

New member
Składam zestaw do kina, więc oczywiście sub będzie. R400 albo Q400.

Co do kabli, to bardzo mało prawdopodobne, abym kupował kable w tej samej cenie co głośniki ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Neonix_PL

New member
A na jakich kabelkach słuchałeś konfiguracji KEF R300 + Arcam AVR400?

Poza tym nie wieszaj R300 na ścianie. One najlepiej się czują jak są od ściany tylnej 1m i podobnie od bocznych.

W przypadku suba sub marki REL będzie lepszym wyborem niż od KEF. Będzie bardziej dynamiczny oraz możesz go podłączyć gniazdem wysokopoziomowym, co w przypadku stereo jest dużym atutem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Szadzik

New member
Będą stały, nie wisiały.

Nie słuchałem, tylko znam opinie ludzi, którzy mieli okazję słuchać - jak to już na Internecie bywa.

Sub będzie dobry, dam radę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Szadzik

New member
No i stało się. Dokonałem wyboru i zakupiłem sprzęt.

Oppo 103
Arcam AVR380
Kef R300
Kef R100
Kef R200
Rel R-218

To wszystko podłączone pod Panasonica P65VT60.

Bardzo dziękuję za porady. Teraz powoli sprzęt się kompletuje a ja w domu będę za półtora miesiąca to się okaże, czy dobrze wybrałem.
 
Do góry