Jak wam sie oglada mundial?

waldiks

New member
Mam wrażenie że transmisje przy sztucznym oświetleniu są zdecydowanie lepsze jakościowo. Ostatnie 20 minut meczu Francja-Honduras znacznie się poprawiło. Może te super kamery od Sony nie radzą sobie w mocnym słońcu.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Różnicuję jakość na dwa typy:
Kamery zbliżeniowe jadą OK.
Te z dalszego pola są tragiczne.
No właśnie ja też na to zwróciłem uwagę, te zbliżeniowe kamery są w miarę, ale ta ogólna główna to jakaś żenada. Boisko wygląda jak klepisko posmarowane margaryną. Tu już nawet bardzo mało wprawne oczy są w stanie to dojrzeć.

A my tu o 4k/UHD ...
Co za lipa !!!
Dokładnie to samo wczoraj z teściem żeśmy stwierdzili :D
 

lm648

Banned
... a na usprawiedliwienie naszej TVP mogę dodać, że obraz ze studia w dniu wczorajszym nawet był b. dobry :) .... czyli "pies pogrzebany" jest w przekazie satelitarnym między kontynentami ..... zauważa się to również na z Rip-owanych meczach z torrentów obcojęzycznych, że ta sławetna "mgiełka" też jest ..... my tu o 4K trele morele a "szydło wychodzi" z worka samo ..... no chyba, że jest to zabieg celowy ze strony organizatora przekazu aby dopiero w przekazie topowym (finał, pół-, ćwierć-finał) wydusić ze sprzętu max-a aby właśnie to ostało się w pamięci ... a rozgrywkami grupowymi głowy sobie nie zawracać ... chyba coś w tym jest :)
... a tak na marginesie jakością przekazu Liga Mistrzów jeszcze nie została pobita w której takich "hitów technologicznych" nie zapowiadano ..... czyli o co chodzi? .... jednym słowem: ROZCZAROWANIE
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
porównanie tvp vs cbc niestety źródło YT więc tylko 30fps z cbc można oglądać @60fps więc różnica w płynności jest olbrzymia

[youtube]z5NkVkDlBEw[/youtube]
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Wczoraj oglądałem ZDF HD obraz żyleta!
Na Sat-Kurier piszą, że obraz idzie światłowodem, niemcy natomiast lecą prosto na satelitę dlatego jest z 10s różnicy między TVP a ZDF na korzyść niemców oczywiście.
W ogóle niemcy mają komentatorów na stadionie a nie w studiu na woronicza... kompletna porażka i jeszcze ten pseudo dźwięk niby Dolby, ale wszystko idzie na centralny... Na ZDF ładnie słychać tłum kibiców a komentator tylko na centralny i to jest Dolby 5.1 a nie ściema w wydaniu Telewizji Rządowej.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
A i jeszcze co do różnic w jakości z różnych kamer to zależne poprostu od różnych kamer ;) Coś w stylu amator chce zrobić film i wyciąga z szafy wszystkie stare kamery jakie posiada ;) Cóż finansowanie tak wielkich imprez przestaje być opłacalne i szukają oszczędności wszędzie nawet w firmie, która robi usługę dla nadawców.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wczoraj oglądałem ZDF HD obraz żyleta!
Na Sat-Kurier piszą, że obraz idzie światłowodem, niemcy natomiast lecą prosto na satelitę dlatego jest z 10s różnicy między TVP a ZDF na korzyść niemców oczywiście.
W ogóle niemcy mają komentatorów na stadionie a nie w studiu na woronicza... kompletna porażka i jeszcze ten pseudo dźwięk niby Dolby, ale wszystko idzie na centralny... Na ZDF ładnie słychać tłum kibiców a komentator tylko na centralny i to jest Dolby 5.1 a nie ściema w wydaniu Telewizji Rządowej.

Moze wychodza z zalozenia ze dobra sciema nie jest zla :)
 

waldiks

New member
Niektóre zblizenia są ostre jak żyleta.Szkoda że tylko niektóre.Obraz z głównej kamery jakiś małoostry.Kamera sobie nie radzi ze zmianami słońce- cień? Ciekawe od czego to zależy.
 

matrixabc

Member
mecz leci jeszcze na Das Erste Hd i jakby był troszkę lepszy (ostrzejszy) niz w tvp2 hd. Dodam jeszcze że Das Erste Hd jest w 720p a TVP2 HD w 1080i
Na Das Erste Hd jest o faktycznie kilka sekund może 8s, szybciej niżeli w TVP2 Hd
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Jakość słaba.

A można sprawdzić na nc+ jak emitują w HD inni ?
Może jakieś skróty na niemieckiej stacji ?
Dajcie cynk to sprawdzimy, czy problematyczna jakość jest tylko u nas czy także w EU.

Na DVB-T audio 5.1. Zupełnie nieźle.
 

matrixabc

Member
Ja nie mam nc+. Odbieram z satelity Astra 19,2E na kanałach Das Erste Hd oraz na ZDF HD oba kanały są w 720p. oczywiście niemiecki język.
 
Do góry