Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

manfred1

New member
Witam serdecznie podłączyłem poprzez hdmi lapa HP DV5 do onkyo sr 505. Obraz jes idealny natomiast amplituner nie dekoduje dźwięku tylko odtwarza zwykłe stereo.Za pomocą power dvd odtwarzam płytę z dźwiękiem dts ale niestety tak jak wcześniej pisałem. Pozdrawiam i proszę o pomoc
 

MarcinHankus

New member
Witam mam pewien probem.
Mialem podlaczonego lapka do kompa (LCD) wszystko działało dobry miesiac. Dzisiaj odłączyłem komputer od wszystkich kabelkow w celu wyczyszczenia z kurzu potem podpiolem spowrotem i taki maly zonk sie zrobil. Obraz na telewizorze jest tylko jak laduje sie system a potem robi sie czrny i pisze brak sygnalu. Kabel lonczacy to zwykły hdmi i ostatnio nie bylo problemow z podpieciem a teraz dupa. Kto wie jak to naprawic prosze o pomoc.
 

pkomp

New member
sprawdź w panelu sterowania parametry wyjścia hdmi(w urządzeniach audio) - mi cos sterownik się pokaszanił po ostatniej rzeźbie z mpc hc(wywaliłem ten badziew bo do szału doprowadzał) i windows wrzucił podstawowe stery hd audio - tylko 48kHz i stereo po hdmi...chwila zabawy i wgrałem nowe teraz leci ok
 

cwroc

New member
Mam od 2 dni Samsunga LE 40 C 653. Komp z płytą główną Asus M4A78T-E, kartą zintegrowaną ATI Radeon HD 3300

Kupiłem zwykły (nie super drogi) kabel HDMI-HDMI, 5m.

Podłączam kabel do TV w czasie działania kompa i monitora i już pierwsze zaskoczenie - obraz na monitorze zanika, pojawia się na TV. Nie ma za bardzo, nawet grzebiąc w ustawieniach Catalyst Control Centre zmienić monitora, itp. Ale to nie jakiś wielki problem. Problem to:

1) brak dźwięku przesyłanego przez HDMI do TV - zero - czy gdzieś może coś trzeba na płycie głónej połączyć, ktoś mi o tym mówił.
2) najważniejsze - nie jestem w stanie ustawić częstotliwości wyżej niż 50 hz, coś tam na 60 udało mi się wymusić i co naj naj ważniejsze: nie działa opcja w TV "autodopasowanie", która np. przy połączeniu laptopa przez zwykłe wejście VGA działa i znacząco poprawia obraz. W tej chwili przy rozdzielczości natywnej TV mam obraz nie tylko niewyraźny, niskiej częstotliwości to do tego nie dopasowany do całości ekranu.

W czym może być problem:
- jakość/długość kabla? nie chce mi się wierzyć, sporo się naczytałem, że kable HDMi różnią się tylko co do jakości wykonania złącz, a sam obraz ma taką samą jakość itp.
- sprzęcie? to dlaczego dużo słabszy laptop ze zwykłym złączem VGA daje się "autodopasować" i wygląda w zasadzie 3 razy lepiej niż obraz wysłany tą super hiper cyfrowa technologią?
- oprogramowanie/ustawienia?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wg mnie kabel powinien być ok. ( też możesz na wszelki wypadek sprawdzić ).
Masz źle przeprowadzoną konfigurację w komputerze.
Źle masz też rozdzielony sygnał i źle w menu ustawione formatowanie na telewizorze.
 

cwroc

New member
wg mnie kabel powinien być ok. ( też możesz na wszelki wypadek sprawdzić ).
Masz źle przeprowadzoną konfigurację w komputerze.
Źle masz też rozdzielony sygnał i źle w menu ustawione formatowanie na telewizorze.

A coś bardziej konkretnie? Próbowałem wszystkich opcji w ATI Catalyst Cotrol Centre, też przez windowsowe ustawienia. Nadal jest tak, że jak tylko włączę kabel do TV, to niknie obraz na monitorze i za cholerę system nie widzi tego monitora. Poza tym nie transmituje to HDMI dźwięku, mimo, że w narzędziu do konfigurowania dźwięku na kompie ustawiłem, że ma puszczać dźwięk przez HDMI.

W ogóle czy nie było błędem, że nie kupiłem kabla z DVI od strony kompa? Bo mam wrażenie, że i z instrukcji TV i z jego zachowania wynika, ze on w ogóle "nie dopuszcza" takiej możliwości, zeby komputer i podobne urządzenia były łączone kablem HMDI-HDMI. Instrukcja jest zresztą tak źle napisana, że posługuje się pojęciem "kabel DVI-HDMI" (wtedy ma nie działać opcja "autodposaowanie")i nie wiadomo, czy chodzi wtedy też o kable majace po obu stronach HMDI.
 

mataman

New member
Bez reklam
ja mam asusa co prawda m4a785 evo i karte 4200 zintegrowaną ale pewnie będzie podobnie.

Obraz jest na dual view, masz samsunga a tam tzreba pc podłaczyc pod hdmi 2. Dzwięk natomiast przestawiasz w opcjach dzwięku w windowsie a nie w via audio deck. Ja mam realtek hdmi audio.
 

cwroc

New member
ja mam asusa co prawda m4a785 evo i karte 4200 zintegrowaną ale pewnie będzie podobnie.

Obraz jest na dual view, masz samsunga a tam tzreba pc podłaczyc pod hdmi 2. Dzwięk natomiast przestawiasz w opcjach dzwięku w windowsie a nie w via audio deck. Ja mam realtek hdmi audio.


Dzięki, zaraz spróbuję. Szukam tej opcji "dual view", ale w CCC jej nie widzę. Może jest to problem z tym programem, bo jak ściągam najnowsze sterowniki z całym zestawem programów, to CCC w ogóle się nie włącza - którą wersję Catalyst masz?

Generalnie an razie problem był taki, że w Catalyst, przy podłączonym monitorze i TV, prawy klik na monitor oznaczony jako "2" i wybieranie "enable" powodowało miganie obrazu, chwile ustawiania i nic, na monitorze dalej nic się nie działo.

A co do dźwięku - to chodzi o to, żebym wyłączył ustawienie na g łośniki i zmienił na cos innego? bo o HDMI nic nie znalazłem.
 

cwroc

New member
Oczywiscie nic nie dało podłączenie do HDMI2 w TV. Nawet w opcjach Windowsa jak próbuję uruchomić drugi monitor jakkolwiek to efekt jest ten sam - obraz na TV trochę miga, a na monitorze nic albo komunikat "no signal". Zaczynam podejrzewać, że coś jest nie tak ze sprzętem albo sterownikami/oprogramowaniem.

Dwie rzeczy zauważyłem (piszę, bo może ktoś miał podobny problem) - jak ostatnio włożyłem kabel HDMI, to te reklamy albo avatary, które tu na forum są pod nickami, zaczęły migać, jakieś świecące kreski na nich się pojawiły - już myślałem, że że popsułem kartę czy coś, ale teraz (na samym monitorze, odłączonym TV) wszystko wygląda ok.

Druga rzecz, w czasie prób wymuszenia na komputerze, żeby "zobaczył" monitor przy TV podłączonym przez HDMI miałem komunikat w Catalyst CC w rodzaju "widzę, że masz do HDMI w telewizorze podłączony komputer przez kabel DVI, informuję, że do dźwięku potrzebujesz oddzielny kabel audio" - co jest nieprawdą, bo podłączam się właśnie przez HDMI (z obu stron). Czyli komp traktuje chyba ten kabel jako DVi z jednej strony.
 

pkomp

New member
ja jak podpinam pod ati 4850 przez przejściówkę czy to ampli czy tv(musi być włączone) to mam dźwiek że wykryto nowy sprzęt.....i wszystko hula
 

Druss

New member
Czesc.
No to ja tez mam problem.
Mam taki problem ze niemoge podlaczyc (uzyskac obrazu z kompa na telewizor) TV do kompa zeby na nim mozna bylo ogladac filmy itp.
Zaznacze ze chcialbym zeby obraz byl i tu i tu albo jak juz tak niemozna to zeby byla opcja zmienienia z monitora na TV a takiego czegos nie ma. Mam dwa kable podlaczone do karty grafiki ( DVI - idzie do monitora a VGA - idzie do TV [mam nadzieje ze niepomylilem sie w nazwach] )

PPM>własciwosci>wybieram 2gi ekran i nic, pojawia sie tylko moja tapeta bez ikonek, myszki ani nic. Jak wybieram opcje zeby ten drugi byl glownym to jest myszka ale nic wiecej nie ma na nim.
PPM>i w tej liscie powinno byc (czesto sie z tym spotykalem) taka opcja jak "opcje grafiki" i tam wlasnie mozna bylo zmieniac czy chce sie na monitorze czy na tv. U mnie tego nie ma.
Zrobilem aktualizacje strownikow grafy ( ver 8.2 ) i tez nic.
Moge dodac ze TV to Toshiba 26", karta Radeon 9550, monitor LG 19".
Mam nadzieje ze mozecie mi pomoc
Pozdrawiam i z gory dziekuje
 

zbyro1

New member
POMOCY mam laptopa Acer aspire 5740G i tv LCD LG 37LH4000 chce podłączyc lapka pod tv wszystko jest ok usawiam rozdziałke wszystko ładnie pięknie ale tu pojawia się problem a więc po bokach na górze i na dole są małe czarne pasy tak jak by niebyło full hd a moja karta ma taką rozdziałke a nawet większą ! co teraz zrobić wszystkiego próbowałem a nawet dzwoniłem do acera ! oni tez mi nie potrafia pomóc ;/
 

arturjs

New member
DVi czy PC

Witam

Pytanie do forumowiczów - jestem posiadaczem Samsunga LE46 A656A i mam do niego podłączony komputer.Wszystko działa bez zarzutu jednakże pozostaje jedna kwestia.Dotychczas był podłączony poprzez PC - PC (TV jako drugi monitor) i nie sprawiało problemów ,obraz był w proporcji 1920x1080 ,elementy były wyświetlane znakomicie. Niedawno zakupiłem przejściówkę DVi - HDMI i podłączyłem kabel HDMI-HDMI (TV).
Zauważyłem spadek jakości obrazu przy podłączeniu przez HDMI (drobna pixeloza np Pulpit) jeśli chodzi o użytkowanie komputera.W przypadku filmów ,zależy raz jest lepiej ,raz gorzej (filmy HD).Czy jeśli chodzi o HMDI jakoś obrazu zależy od ustawień na karcie graficznej? (właściwości ekranu->ustawienia->zaawansowane) czy gdzieś głębiej poszukać?Rozdzielczość w TV to 1920x1080.
Pytanie nr 2 - czy poprzez podłączenie PC - PC (TV) jakość oglądanych filmów w HD się nie zmienia?
 

tomasz85

New member
a ja mam problem i mnie juz trafia powoli szlag.
Mam dobrego kompa z karta graf Ati radeon 4870 x2. telewizor wpiety do komputera za pomoca DVI (od strony kompa) HDMI (telewizor). Obraz sklonowalem i jest wszystko ok. Nie moge natomiast pozbyc sie czerwonej podzialki przy odpalaniu jakichkolwiekk filmow. Zna ktos skuteczny sposob by to ustawic by zarowno bylo HD (film odpalany z kompa) orz zeby sie pozbyc tej czerwonej linii? Probowalem na rozne sposoby... help
 

lencio

New member
Witam, posiadam telewizor Sony KDL-32P5500 i laptopa toshibe a300-1eg. Telewizor lcd podłaczony jest pod laptopa kablem d-sub. Podczas ogladania filmów dosyc czesto znika mi obraz i pojawia sie napis brak synchronizacji poczym tak po 5 sek znów leci film. Czym to jest spowodowane ?
 

byry007

New member
Witam mam kilka pytań
1. Chciałem podłączyć do LE40C530 laptopa który ma kartę graficzną NVIDIA GeForce 7000M / nForce610M mam też PC który ma już kartę Nvida GeForce 8400GS :)i nie wiem jakim kablem podłączyć żeby oglądać filmy w HD i FullHD
czy lepiej zastosować jakąś końcówkę i poźniej kable hdmi??
2. Jest sens podłączyć dźwięk przez kabel optyczny dekoder z tym TV ??[/QUOTE]
 
Ostatnia edycja:

RallaN

New member
PC do TV

Mialem problem niewiem czy dobrze rozwiazalem?

Podlaczylem PC (k.graf.8600GT) do Toshiba 40 LV685D przez DVI>HDMI (port 3) ustawilem 1920-1080 i ucinalo mi pasek start i boki zmienilem na poczatku w panelu Nvidia pozycje i rozmiar puplitu do jakiejs nie standardowej i bylo widac wszystko lecz niewiem czy to tak mialo byc wiec zmienilem w ustawieniach TV Profil ustawien obrazu do GIER troche sie zmniejszyl wiec moglem ustawic przez zmiany rozdzielczosci 1920-1080 32bity 60HZ(natywna)
Dobrze czy jeszcze inaczej ma byc to ustawione?
 
Do góry