Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

Bartos81

Member
Bez reklam
jeśli nie chcesz mieć rozciągniętych ikon, to wypróbuj inne rozdzielczości, napewno znajdziesz odpowiednia którą twój TV przymnie bez zbędnego rozciągania pulpitu czy ikon.
 

adas7

Member
pirko napisał:
a jakie ustawienia zastosowac do tego aby oraz z komputera ( nie filmy) był dobry, bo teraz mam film ok, ładnie nadaje nei widze zadnych streat super jakosc, , tv sd - dobra jakosc , oraz z klonu komputera, - wszsytko ikony etc rozciagniete w poziomie....
i teraz
1. jak bede grał w gry, to czy dobrze zeskaluje? ,
2 jak bede pracował na kompie - jak mam ustawic rozdielczosc aby nie rozciagało

Jak juz pisałem wyżej, musi to być rozdzielczość 16:9 czyli 1386x768 i pochodne, 1280x720, 800x480, 1920x1080 itd.

Mój tv nie wyświetlał nic oprócz rozdzielczości 4:3 i o fajnej zabawie na kompie nie było mowy, dlatego go zaraz oddałem.
 

adas7

Member
J-B napisał:
jeśli nie chcesz mieć rozciągniętych ikon, to wypróbuj inne rozdzielczości, napewno znajdziesz odpowiednia którą twój TV przymnie bez zbędnego rozciągania pulpitu czy ikon.


wcale nie musi znaleźć, mój wyświetlał tylko 1024x768, 800x600 i 640x480, reszta to tryb niedostępny. Nic sie nie dało zrobić żeby obraz z kompa nie był rozdziągnięty.

Jedynie filmy w subedicie sobie mogłęm ręcznie zrobić do dobrego formatu, ale to wszystko.
 

adas7

Member
marko__k napisał:
Cześć. Mam problem z podłaczeniem poprzez HDMI-HDMI mojego laptopa Sony Vaio FZ 21M z BluRayem z moim Sony 40W4000. Odtwarzajac w BluRayu na laptopie film HD obraz nie jest przekazywany na TV. Nie wiem w czym tkwi problem. Czy to wina kabla HDMI czy jakis ustawien. Jest mi w stanie ktos pomoc? Z góry dziekuje


Problem tkwi w HDCP. Głównym celem HDCP jest uniemożliwienie przesyłania treści w wysokiej rozdzielczośći w postaci, która umożliwiałaby utworzenie nieautoryzowanych kopii.

Najprawdopodobniej coś mądrego gdzieś w kompie, albo TV stwierdziło że chcesz ten film spiracić i dlatgo nie ma go na ekranie.
 

marko__k

New member
adas7 napisał:
Problem tkwi w HDCP. Głównym celem HDCP jest uniemożliwienie przesyłania treści w wysokiej rozdzielczośći w postaci, która umożliwiałaby utworzenie nieautoryzowanych kopii.

Najprawdopodobniej coś mądrego gdzieś w kompie, albo TV stwierdziło że chcesz ten film spiracić i dlatgo nie ma go na ekranie.

Dzięki za odpowiedź. Czy odpowiedni kabel HDMI z tym HDCP jest w stanie spowodować że jednak udasię przesyłać obraz czy w ogole nie ma takiej mozliwosci? Zaznaczam ze chciałem odtworzyc na TV poprzez laptopowego BluRaya oryginalny film na BR Spiderman 3
 

dudu

New member
Sharp aquos LC37x20E i mam problem , mam podłaczone 2 dekodery pod telewizor oraz zwykły kabel telewizji naziemnej , otóz : dekoder N Tv mam podłączony kablem hdmi-hdmi , dekoder cyfry mam starszy i jest on podłączony pod telewzior zwyklym kablem Euro


Podczas ogladania czy to cyfry czy Ntv w momencie przerw czy reklam kiedy telewizor na chwilke robi sie czarne przebija mi przykladowo znaczek TVP 1 , tak jakby naziemna mi przebijała , dzije sie to nawet po odlaczeniu kabla od telewizji naziemnej co robic ??

Chciałem dodać iż kabel z anteny satelitarnej najpierw wchodzi do cyfry skad wychodzi do N Tv !
 
Ostatnia edycja:

adas7

Member
marko__k napisał:
Dzięki za odpowiedź. Czy odpowiedni kabel HDMI z tym HDCP jest w stanie spowodować że jednak udasię przesyłać obraz czy w ogole nie ma takiej mozliwosci? Zaznaczam ze chciałem odtworzyc na TV poprzez laptopowego BluRaya oryginalny film na BR Spiderman 3


niestety tylko spotkałem się z tym poblemem u klienta, ale nie rozwiązywałem go, bo przyszedł tylko podłączyć do mojego monitora sprawdzić. Nie wiem więc czy wyminana kabla może coś pomóc.

Myślę że jest to jakiś problem software'owy, Że BR źle interpretuje tv, jako urządzenie do powielania. Tak jak kiedyś kasety VHS z wypożyczalni ściemniały obraz jeżeli chcieliśmy je kopiować na drugim magnetowidzie :)
 

pirko

New member
niby wszystko działa, ale zauwazyłem kilka problemów: komputer jest ustawiony na 1280 na 1024 zas pV80 chodzi na 1280 na 720

1. obraz w dualview -
ładnie odtwarza filmiki w divixie , ale juz filmy w 720p lub 1080p nie chce mi all player odtworzyc, - mimo ze jak odłacze tv to działa, , jedynie subedit je odtwarza ale nie potrafi przniesc do 2 ekranu

2. obraz w clone: - pokazuje rozciagniete ikonki z kompa na ekranie tv, a filmy sie otwiraja w kazdym playerze, z tym ze obraz w nich jest leciutko zwezony, czyli postacie sa troszke grubsze.

nie potrafie sobie z tym poradzic,
prosze o pomoc

ps. jedynym rozwiazaniem jakie znalazlem jest subedit i rozciagniecie obrazu w opcjach do 103% - wtedy wyglada dobrze, - ale czy nei trace wtedy na jakosci ???
 

Steff60

New member
Witam ponownie i mam kolejne pytanie, czy w Vista można ustawić na sztywno 1920x1020 (natywna) dla telewizora? Pytam mi się czasem przełącza na inną rozdzielczość. Poza tym gdzieś mi zniknęłą opcja klonowania obrazu co robić?
 

kryszakowy

New member
Problem z podloczeniem lcd do laptopa

Witam posiadam Samsung LE32A577 i laptop IBM R52 z karto grafiki ATI mobility radeon X300 dzis prubowalem podloczyc kompa poprzez wejscie vga komputer wykrywa telewizor lecz na ekranie tv nic sie nie wyswietla przez chwile pokazuje sie napis szukanie sygnalu po czym tv przechodzi w stan czuwania dopiero przloczenie tv na inny system naprzyklad av budzi go do zycia nie mam pojecia co jest grane tv to nowy model full hd 1080 p laptop jest duzo starszy czy ktos z forum ma móglby mi pomóc w rozwiozaniu tego problemu dodam jeszce ze w wlasciwosciach monitora nie moge zaznaczyc opcji uzyj tego monitora jako monitora glownego funkcja ta jest dostepna jedynie w przypadku wyswiatlacza w laptopie pozdrawiam cieplo i z gory dzikuje za odpowiedz
 

Mp2

New member
Witam. Posiadam tv Sony Bravia 32" i chcę go podłączyć pod kompa kablem Hdmi-Dvi karta graficzna Geforce 9600GT. Podłączam wchodzę w panel sterowania Nvidia ustawiam 1 monitor Sony TV gaśnie mi mój moni LG a na telewizorze jest czarny ekran. Może ktoś wyjaśnić dokładniej jak to podłączyć ?
 

OmniModo

New member
TV LCD i PC temat stary jak świat (matryc)

GeForce na pewno dobrze współpracuje z TV LCD (o ile to TV nie stwarza jakiś problemów) a już na pewno serie 7, 8 i 9 czyli 9600GT też. Dobrze poszukać w ustawieniach sterowników (panel nVidia - ale z opcjami zaawansowanymi) i kombinować tryby dualview , klonowanie, czyli jednoczesny obraz na dwóch odbiornikach.
(Menu "Wyświetlanie/Konfigurownie wielu monitorów")

Informacje dla innych:
(1) Z moich doświadczeń (kilka różnych typów ATI i nVidia na Windowsach XP, XP zmodyfikowane ,np. MX7 oraz Vista) na pewno ODRADZAM karty ATI RADEON. Piszą w reklamach tych kart o polepszonej współpracy z TV , ale to bzdura:fool: . Po prostu radzę unikać ATI. Z GeForce da się przynajmniej coś wycisnąć, pokombinować w ustawieniach, ale ATI to kaplica.
(2) Koniecznie czytać instrukcje/parametry danego TV ! Nieraz telewizory HDReady nie wydolą rozdzielczości 1366x768 (nawet jak mają taką matrycę) a z kolei są takie FullHD co nie wyświetlą rozdzielczości wyższej od 1366x768 (oczywiście mówimy o sygnale z kompa)
(3) Inny problem który w kółko się przewija, to dźwięk razem z obrazem na TV. HDMI to standard cyfrowego przesyłu audio-video a więc na pewno zarówno obrazu jak i DŹWIĘKU. Natomiast DVI nie zawsze ma czynne wszystkie łącza i zazwyczaj jest bez audio (czyli przesyła sam obraz). Również zastosowanie przejściówki DVI->HDMI może zablokować sygnał audio. Ponadto bardzo często karta audio (również taka wbudowana na płycie gł.) wymaga wyprowadzenia osobnego kabelka wpinanego do karty graficznej (wewnątrz obudowy) i dopiero wtedy karta graficzna będzie mogła przesłać dźwięk wraz z obrazem (po HDMI a nieraz też po DVI)

Mam nadzieję że niektórym pomogłem lub przynajmniej uchyliłem dźwiczki i będę wiedzieli gdzie szukać dalej rozwiązania swojego problemu ...
 
Ostatnia edycja:

pinka

New member
pc a lcd

Witam serdecznie wszystkich panow :D

jestem posiadaczką LCD Toshiba regza i nie mam zielonego pojęcia co mam ustawić we właściwościach ekranu..:confused: żeby wyświetlać obraz z pc na lcd. Jedynym możliwym połączeniem lcd z moim pc jest kabel hdmi-dvi (cokolwiek to znaczy),ktory jest podłączony,karta ATI radeon 9600 pro.
Po podłączeniu wyświetla się tylko na lcd napis Windows xp a potem pojawia się ciemność.Niestety po przeczytaniu większości odpowiedzi na forum nic nie rozumiem :fool: (jak na blondynkę przystało :p ) Pomocy
 

OmniModo

New member
TV LCD i PC temat stary jak świat (matryc)

No a teraz wyjadę z moim problemem... :cool:

TV LCD Sharp Aquos HD ready oraz GeForce 9600GT
Przyjmowany przez TV sygnał z PC to WXGA i natywna 1366x768
Podłączenie z PC mam kablem DVI->HDMI
Odpada analogowo podłączenie kablem VGA (D-DUB) z uwagi na dużą odległość i spore zakłócenie

Obraz idealnie wyskalowany (pixel na pixel) osiągam tylko przy 1366x768x60Hz dzięki czemu komfortowo mogę "pracować" na Wingrozie. Szczególnie chodzi tu o czcionkę. Każda inna rozdzielczosć (np. 1280x720) powoduje przeskalowanie i rozmazanie literek.
Wiadomo, w panelu sterowania nVidia , można samemu wykreować właśną rozdzielczość, któej standartowo nie ma.
Wszystko niby OK, obraz na1366/768 jest ładny, ale bardzo często następuje "przejaskrawienie" obrazu. Po uruchomieniu kompa (lub zmianie gry) samoistnie wskakuje silny kontrast i mocne rozjaśnienie.
Wtedy muszę zmienić rozdzielczość , np. 800x600 (albo wyższa, byle inną i to nieraz po kilka razy) i dopiero powracam do "mojej" 1366/768 mając "normalną" kolorystykę.
Duży problem sprawiają gry, w trakcie których nieraz się samoistnie zmienia rozdzielczość (przechodząc przez opcje, menu i start samej gry) co powoduje wywołanie tego 'brzydkiego' efektu. To zjada nerwy i bardzo utrudnia zabawę... :(

Z lektury forum wynika, że nie wszytskie TV akceptują 1366x768 po HDMI , a nawet jak przyjmą taką rozdziałkę (zdaje się najczęściej to Sharpy i Samsungi) to są kłopoty.
Zmiana sterowników starsze/najnowsze nie powduje poprawy...

Czy ktoś ma/miał podobne objawy i najlepiej też jakieś antidotum ? :-D

Drugie pytanie dla jakiegoś fachowca, co jest za róźnica w podanych w sterownikach GeForce standardach taktowania:
GTF , DMT, CVT, zmniejszone wygaszanie CVT ?

Jak przełaczam poszczególne to nie widzę specjalnych różnic ...

Trzeci problem to VISTA :krol:
W tym systemie od razu można zmienić rozdzielczość na 1360x768 ale tylko z przeplotem (czyli np. 30Hz) co odbija się ujemnie na jakości wyświetlanej czcionki ...
Z kolei system nie przyjmuje "utworzenia" w sterownikach grafiki własnej rozdzielczości 1366x768x60Hz bez przeplotu.
Na ekranie TV następuje "brak sygnału" , a przecież pod XP było to możliwe !
/ tylko proszę bez niepotrzebnych komentarzy o tym jaka jest Vista bo to dobrze wiem :mrgreen: ale zainstalowałem ją licząc na to, że nie będzie takiego efektu przejaśnienia czy przejaskrawienia jak występuje pod Xp-ekiem/

I ostatenie pytanko (o ile ktoś w ogóle doczytał do końca moje wywody :roll:) :

Czy nie mając innego rozwiązania mojego problemu muszę się nastawić na zakup Full HD ? i czy to coś zmieni ?
Zdaje się , że w takich TV natywna "komputerowa" 1920x1080 pokrywa się z telewizyjną 1080p i nie będzie takich kłopotów jak obecne wymuszanie 1366x768 po HDMI przystosowane do 720p (czyli 1280x720) ... ?
Czy ktoś mający Sharpa lub Panasonica (bo tylko te 2 marki mnie interesują) może się wypowiedzieć jak to jest w rzeczywistości ?

Rzecz jasna zmiana telewizora to ostateczność, nie stać mnie na odtwarzacz BR i większość filmów mam 720p , a jak znów przystąpię do jakieś TVSAT typu C+ albo TVNG n to przecież też tylko sygnał hdready, więc full HD mi zbędne ...

Z góry dziękuję za wszelkie możliwe wskazówki i rady,
pozdrawiam wszystkich serdecznie !
 

maku14

New member
pisze, gdyz jestem laikiem w tych sprawach... posiadam laptopa acer aspire 3692 - stostunkowo stary model wyposazony w grafike zintegrowana intel'a.. Mam pytanie - czy jesli na samym laptopie filmy 720p chodza ok, to czy jak podepne pod tv 50' , to czy wydajnosc nie spadnie ? pzdr
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
jak idzie na lapie to na tv bedzie to samo ewentualnie mozna wylaczyc jeden ekran/ustawic tv jako głowny pulpit
 

adas7

Member
OmniModo napisał:
No a teraz wyjadę z moim problemem... :cool:

Zdaje się , że w takich TV natywna "komputerowa" 1920x1080 pokrywa się z telewizyjną 1080p i nie będzie takich kłopotów jak obecne wymuszanie 1366x768 po HDMI przystosowane do 720p (czyli 1280x720) ... ?
Czy ktoś mający Sharpa lub Panasonica (bo tylko te 2 marki mnie interesują) może się wypowiedzieć jak to jest w rzeczywistości ?
!

za wiele Ci nie pomogę, ja przerobiłem dwa zakupy tv bez testowania,32' lg i samsung hd redi, na obu interpolowana kicha na ekranie po hdmi. Dla jaj wziąłem TECHNIKA'ę 42' fulhd z tesco, taniej jak każdy z dwu poprzednich (w tesco można sprzęt oddać do 5 dni jak się znudzi).

Tv chodzi jak malinka po hdmi, cały czas w natywnej rozdzielczości. No i został z nami jako monitor do komputera :).
Pomijając słabą czerń, nie mam mu nic do zarzucenia.

Co do pytania, to w komputerze natywne jest 1920x1200 czyli 16/10. W TV 1920x1080 co daje 16/9. Myślę że przy odrobinie upierdliwości TV i full hd może robić problemy.

Jak już będziesz zmieniał TV, to kompa pod pache i do małego sklepu, żeby pozwolili podłączyć inaczej nie będzie nigdy pewności czy będzie wszytko ok po dvi - hdmi
 

adas7

Member
maku14 napisał:
pisze, gdyz jestem laikiem w tych sprawach... posiadam laptopa acer aspire 3692 - stostunkowo stary model wyposazony w grafike zintegrowana intel'a.. Mam pytanie - czy jesli na samym laptopie filmy 720p chodza ok, to czy jak podepne pod tv 50' , to czy wydajnosc nie spadnie ? pzdr

czasami dźwięk ucieka z synchronizacją, nie wiem czemu, bo rozdzielczośc jest ta sama, ale tak się dzieje.
 

adas7

Member
darkmajin napisał:
jak idzie na lapie to na tv bedzie to samo ewentualnie mozna wylaczyc jeden ekran/ustawic tv jako głowny pulpit

starsze grafy zintegrowane, maja tak słabe stery, że sie tego nie da zrobić. Trzeba tv ustawić jako dodatkowy, co bardzo obciąża i tak bardzo kiepską grafę.
 
Do góry