Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

koven

New member
Czy takie USB->DVI->HDMI pozwala osiągnąć 1080p ? Czy taka stacja działa z wszystkimi notkami czy tylko Toshibą?
 

marlowe

Member
tak sobie przeczytalem caly ten temat i mam pytanie a wlasciwie szukam potwierdzenia swojego działania:

mam plazme panasonika 42PV80P, wyposazona jest w HDMI, compozyt,Euro(Scart) i polaczenie PC-VGA a kompa mam z grafika S-Video i DVI

jak polaczyc teraz tego kompa zeby wyswietlac na plazmie obraz w najlepszej jakosci, beda do glownie filmy HD i sporadycznie divxy?
 

tspan

New member
Dzięki za odpowiedź, jest jednak problem w postaci braku wejścia w tv s-video oraz hdmi, jedyne wejścia to component oraz 4xeuro
 

marlowe

Member
na razie zamowilem z allego kabel DVI-HDMI. Do czasu dostarczenia przesylki chcialem przetestoac polaczenie Dsub--->Dsub (bo taki kabelek mam akurat) Duzo osob takze pisalo ze obraz przy takim polaczeniu jest bardzo dobry. Niestety obraz mam ale tylko do momentu pokazania sie logo systemu (XP), pozniej obraz znika, zmienialem rozdzielczosci.... zmienialem odswiezanie (od 60Hz do 100Hz) i wciaz to samo :( Moze ktos pomoc w czym problem? Dodam ze lacze PC z 42PV80
 

Holt_

New member
Bez reklam
marlowe napisał:
Niestety obraz mam ale tylko do momentu pokazania sie logo systemu (XP), pozniej obraz znika, zmienialem rozdzielczosci.... zmienialem odswiezanie (od 60Hz do 100Hz) i wciaz to samo :( Moze ktos pomoc w czym problem? Dodam ze lacze PC z 42PV80

ustawiłeś TV jako jedyny monitor?
 

marlowe

Member
to znaczy chodzi o jakies ustawienie w TV czy w komputerze?
bo jesli chodzi o PC to nie bardzo wiem gdzie mialbym ta opcje znalezc....

Proszę nie cytować poprzednika
 
Ostatnia edycja:

crasher

New member
marlowe
Masz wlaczyc obraz tylko na tv a nie tv i lcd (klonowanie), jak juz to zrobisz to ustaw rozdzielczosc natywna twojego tv 1024x768.
 

marlowe

Member
zakonczylem swoje boje z polaczeniem D-sub ---> D-sub w ten sposob ze zrezygnowalem z niego na rzecz DVI--HDMI (tv) :) Obraz jest super, troche miga co prawda bo mam dziwną rozdzielczosc 1299X736 przy odswiezaniu 50Hz (wiecej przy tej rozdzielczosci dac nie moge).

Tu wlasnie moje pytanie:

1. jaka rozdzielczosc ustawic dla 42PV80?
2 jak moge ustawic 1080p? udaje mi sie tylko 720p (wiekszosc filmow tez mam 720p) i czy w ogole w 42PV80 da sie osiagnac 1080p? Co prawda moge te 1080 ustawic ale obraz jest kaszana, nie da sie ogladac. Grafike mam GF 6800GS, 2 GB ramu
 

marlowe

Member
@crasher
dzieki za pomoc
jeszcze tylko pytanie o rozdzielczosc, po ustawieniu na 1024x768, obraz wychodzi poza ekran, czy wystarczy tylko za pomoca korekty poziomu i pionu poprzesuwac go odpowiednio?
 

Romano-75

New member
Witam i pozdrawiam Wszystkich.
Mam pytanie w sprawie dobrze już tu znanej.
Mam zamiar zakupić kabel D-sub o długości 10m.
Chodzi mi o podłączenie plazmy Panasonic TH-42PV60 z kompem.Rozdzielczość telewizora 1024x768,posiada wejście komputerowe D-sub.
Wyjścia na karcie grafiki:jedno D-sub drugie DVI.
Podłączałem już na kablu analogowym D-sub tylko krótkim.
Z moich doświadczeń wynika iż po podłączeniu kompa przez D-sub obraz był dobry,ale po zastosowaniu przejściówki i puszczeniu sygnału DVI z karty,obraz zrobił się ostrzejszy przy rożdzielczości 1024x768.
I mam pytanie do Was:
jeśli kupie 10 metrowy kabel,będzie duża utrata sygnału?
Jaki kabel wybrać?
Pisałem już do sprzedawców na allegro,ale każdy inaczej pisze.
Może ktoś poleci mi jakiś kabel,myślałem o takim do 100 złotych.
Acha jeśli chodzi o sygnał to mam zamiar oglądać filmy x264 720lini,bo mój komp daje jeszcze radę,1 rdzeń,2 giga ramu.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

Romano-75

New member
Dźwięk z komputera do systemu kina domowego

Witam.
W najblizszym czasie mam zamiar wymienic mój wysłużony amplituner Technicsa AX-7,na Yamahe RX-V1800.W związku z tym chciałbym również zakupić kartę muzyczną do komputera.
Czy karta CREATIVE SB X-Fi XTREME GAMER będzie dobrym wyborem.
Jest jeszcze karta Asus XONAR D2,o której słyszałem dobre opinie,ale kosztuje ok.200zł więcej.
Jak dotychczas korzystałem z kina domowego bez pomocy komputera.
Po zakupie 1,5 roku temu telewizora plazmowego Panasonica PV-60 i podłączeniu leciwego już odtwarzacza Denon 2200 przez component,obraz przy wyświetlaniu linii 576 wydawał się znakomity.
Ale po podłączeniu komputera kablem D-sub i wyswietleniu kilku demek na 720 linii,zdecydowałem się wykorzystać kompa do wyświetlania filmów x264.Dlatego chciałbym uzyskać w miarę dobry dźwięk z komputera.
Czy warto podejmować się takiej opcji.Czekam na kabel D-sub,który zakupiłem
http://www.allegro.pl/item336653081_najlepszy_na_allegro_kabel_vga_15hd_m_m_10_0m_fv.html
Dodam że korzystam z zestawu głośników Jamo i komputera z procesorem jednordzeniowym,ale daje radę z materiałem na 720 linii.
Proszę o pradę w tej sprawie,za którą z góry serdecznie dziękuję.
 

michalgti

New member
plazma 42PY70

Witam.
Wczoraj podłączyłem plazme panasonic th42py70p z kompem za pomoca kabelka dsub - dsub.Musze powiedziec że wyswietlony obraz pozytywnie mnie zaskoczył. Wszystko ładnie dopasowane, czcionki wyrażne. Rozdzielczość 1280/1024 70hz. Materiał Planet Earth 720p x264 wygląda rewelacyjnie! Takie parametry zresztą były podane w instrukcji, w dziale dpotyczącym podłączania tv do komputera. Mam teraz pytanie. Jedynym sposobem podłączenia tv do komputera wskazanym w instrukcji jest kabel dsub/dsub. Nie ma mowy o dvi/hdmi, który teoretycznie pozwoliłby na wyświetlenie obrazu full hd.Czy ktoś próbował już takiego podłączenia z tym tv? Nie chciałbym wydawac niepotrzebnie pieniążków na ten kabel. Bardzo jestem ciekaw wyniku takowego połączenia :). Z góry dziękuję za odpowiedź.
Michał.
 

drChaos

New member
Podłaczenie PC do LCD 32/37" za pomoca przewodu DVI - HDMI dla kart NVIDI z DVI lub D-SUB /+adapter/


Z reguły ten sposob podłaczania wskazywany jest przez producentow jako niewłasciwy lub wrecz nie działajacy /Samsung/ ale to bzdura.
Sciagacie najnowsze stery do geforcea z nvidia.pl. po zainstalowaniu, w panelu sterowania nvidii ustawiacie /np przez kreatora wielu monitorow/ format sygnału 720p lub 1080p - proponuje wyzszy ale
uprzedam ze obydwa sa do d..py dla waszego modelu tv, ktos tu juz pisał dlaczego a ja nie bede sie rozwodził.
ustawiacie tryb wyswietlania na "Klon" i . . . . lipa, obraz np pulpitu z PC jest obciety, rozciagniety.
Przelaczacie z klona na dualview, szukacie opcji "zmien rozmiar pulpitu HDTV" => "zmien rozmiar pulpitu" i suwakiem na obrazie kontrolnym TV ustawiacie - zmniejszacie rozdzielczosc. Akceptacja, przelaczacie na tryb "klon" jesli obraz z PC dalej nie miesci sie w TV potarzacie czynnosc

pozdrawiam
 

Sierak33

New member
Witajcie, mam telewizorek Sony KDL 32P3000 jakim kabelkiem podłączyć go do PC, na katcie mam 2x DVI (Radeon X1950 PRO), w tv nie mam DVI tylko standard VGA, czy komponent będzie dobrym rozwiązaniem, czy raczej przejściówka DVI=>VGA, thx i pozdro
 
Ostatnia edycja:

G4LL

New member
Witam.
Romano-75 - posiadam tą kartę Creativa i świetnie nadaje się ona do słuchania muzyki czy grania i do tych celów ją polecam! Problemy zaczynają się przy próbie podłączenia jej do ampli kina domowego gdyż nie posiada ona typowego wyjścia SPDIF tylko zmodyfikowaną wersję ANALOG/DIGITAL OUT i wymaga specjalnego kabla SPDIF (minijack-to-RCA cable) - mały jack 3.5 mono - cinch (RCA) - kabla oczywiscie w zestawie nie ma! Jeśli juz uda Ci się taki kabel zakupić niespodzianka: przenosi tylko dźwięk stereo!
Do Radeona 1950 pro kablem HDMI/DVI mam podłączonego Panasonica TX-37LZ70P a dzwięk, po długich walkach z kartą Creativa, wyprowadziłem wyjściem optycznym z wbudowanego na płycie układu Realteka HD.
Specyfikacja wyjścia SPDIF w kartach Creativa: http://www.hardwaresecrets.com/article/546
Pozdrawiam.
 

herman

New member
dvi-->hdmi z karta ATI x800GTO i LC-42XL2E

Witam,
mam problem z takim podlaczeniem lcd (SHARP LC-42XL2E).Pojawia mi sie komuniakt: Odebrano niekompatybilny sygnal wideo. Prosze sprawdzic urzadzenie wyjsciowe).
Jakies pomysly??

Może zapytam inaczej. Czy wogóle jest możliwe podpięcie tego TV na FULL HD przez łącze analogowe D-sub?
Jeśli nie, to rozumiem, ze pozostaje tylko dvi-->hdmi i hdmi-->hdmi. Niestety jak pisalem wczesniej opcja dvi-->hdmi u mnie nie dziala.
Porsze ponownie o pomoc.
Pozdrawiam
Radek
 
Ostatnia edycja:

kubaa

New member
Witam mam tv Samsung LE32R82B i kartę gf8600gt z dwoma wyjsciami hdmi
Podłączyłem tv pod pc kabelkiem hdmi - dvi ->wszystko ok
mam jednak problem z dzwiekiem
uzylem kabelka mini jack - 2 cinch. podlaczylem tak jak w instrukcji tv( probowalem chyba wszystkie mozliwe kombinacje gdzie pasowal cinch:) ) a dzwieku nadal nie mam, grzebalem w ustawieniach tv i nic.
koncowke mini jack podłączyłem do zintegrowanej karty dzwiekowej
ma ktos jakis pomysl??
 
Do góry