Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

OmniModo

New member
Brak obrazu na TV LCD Sharp z komputera

Halo ?!? Nikt nic więcej mi nie podpowie ? Tak mało osób ma sharpy podłączone do PCeta :confused:
Szukam wszelkich opinii bo nie wiem co wymienić w swoim zestawie. Im więcej osób potwierdzi bezproblemowość obsługi PC po HDMI w Sharpie tym bardziej będę się koncentrował na szukaniu winy-przyczyny w moim kompie ...
Na razie to nie chcę ładować się w wydatki jesli to telewizor nawala (lub ma po prostu wbudowaną jakąś blokadę sygnału z HDMI)
Proszę o jakieś wiadomości, może być nawet bezpośrednio na mail'a : omnimodo@interia.pl
Jak na razie to zmieniłem u siebie system (VISTA 64bit + sterowniki Forceware 64bit) i zmieniałem też grafikę na GF 6600GT (ta akurat nie ma drugiego DVI więc wpinałem TV jako pierwszy monitor). Potem znów nowa instalka XP Prof 32bit SP2 i najnowsze stery.
Nie pomogło. Non stop komunikat "Format nieobsługiwany!"
Oczywiście oprócz rozdzielczości (640x480, 800x600, 1280x720, cośtamx1080) zmieniałem w kompie nawet częstotliwości: 25 Hz, 30, 50 i 60 Hz
To chyba jednak wina TV. Mam go oddać do naprawy ? A jak moje zgłoszenie okaże się nieuzasadnione ... co robić ?!? RATUNKU !
 

OmniModo

New member
Problem rozwiązany, kto by się spodziewał takiego finału

Uwaga! Zapodaję rozwiązanie mojego problemu (umieszczam je w każdym z tematów w którym sam pytałem o pomoc)
Jak mi już sugerował ar2-administrator pomogła wymiana kabla. Trzeba było słuchać starszych :cool: , ale nie dawałem wiary, że markowy Bandridge za 300zł może dać du… ..ciała, ale taka była prawda.
Przypomnę tylko, że nie miałem w ogóle obrazu na telewizorze Sharp LCD (WD1E) po podłączeniu komputera (AMD X2, GeForce 8500) kablem DVI-HDMI.
Objaw – PC-et wyczuwał obecność drugiego monitora, w sterownikach karty (nVidia Forceware v95, 102 i 103) było aktywne drugie urządzenie, ale obraz na telewizorze czarny i za każdym razem komunikat „Format nieobsługiwany!”
Szukałem problemu wszędzie, zmieniałem wtyki w TV, wymieniłem w PC karty graficzne, przeinstalowywałem systemy (XP/Vista/32bit/64bit), stosowałem różne sterowniki i całą masę ustawień rozdzielczości i częstotliwości odświeżania. Bez efektu.
Po kilku dniach w desperacji kupiłem kabelek DVI-HDMI Thompson KBV920 za 59zł (brałem najtańszy, nie wierzyłem że w czymś pomoże zmiana kabla) i się stało ? Obraz na telewizorze jest i do tego SUPER WYMIOTNY
Pewne problemy z jakością czcionki przy rozdzielczościach typowych dla HDTV, np. 1280x720, ale jak ustawiłem 1366x768 to wszystko kryształ (miłe zaskoczenie, bo myślałem że HDMI nie obsługuje takiej rozdziałki)
W tym momencie decyzja – rezygnuję całkiem z monitora LCD (wysokiej klasy Samsung 17”) bo teraz jak na niego patrzę, to tak jakbym miał przed sobą ekranik z gameboy-a :D
Reasumując, pomogła wymiana kabla, od tego trzeba zaczynać , nie wierzcie, że markowy i drogi (z jego opisu wynika również że testowany) oznacza bezbłędny . A może problem tkwi w samym modelu tego kabla (to też sugerował AR2-Administrator ) ponieważ przesyła dane w kierunku HDMI -> DVI, a odwrotnie jest jakaś blokada. To mało możliwe, ale tak samo nieprawdopodobne wydawało się, że przewód połączeniowy za 300zł nie zadziała.
Przy objawach takich jakich moje zaczynajcie „zabawę” od kabli , to oszczędzi wam wielu nerwów.
Co do współpracy mojego TV to informacyjnie podaję (kolejność wg jakości obrazu):
1) PC z GF8500 po kablu-przejściówce DVI->HDMI super kryształ,
2) Konsola MS xbox360 przejściówka ->D-Sub (VGA) rewelacja
3) Satka TNG ‘n’ -> HDMI doskonale , a na kanałach HD rewelacja
4) Konsola PlayStation2 przejściówka -> SCART (EURO-RGB) super
5) DVD Sony -> Component (3xRCA) doskonale
6) Nagrywarka DVD -> SCART (EURO-RGB) bardzo dobrze
7) Kamerka analogowa (stary-dobry JVC :) -> Composite (CVBS czy też S-Video) bdb
8) Magnetowid VHS Grunding -> SCART (EURO-RGB) znośnie
9) Kablówka Vectra Gliwice -> wbrew pozorom da się oglądać, ale lepiej dać sobie spokój :p
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, dziękuję tym którzy mi pomogli w wyborze i później w podłączeniu telewizorka oraz życzę pozostałym udanego zakupu.
Acha i „słuchajcie” uważnie admina ar2 - ten gościu albo się zna na rzeczy albo ma doskonałą intuicję w rozwiązywaniu problemów technicznych. Przy najbliższych wyborach zagłosuję na niego ... :krol:
 
Ostatnia edycja:

adas7

Member
darek53 napisał:
mozesz coś więcej napisać o tym TV ?
jaki kontrast itd
to była wyprzedaż? 42" full HD za 3600 to dość atrakcyjna cena

Nie tyle wyprzedaż ile promocja. Kontrast bodajże 1200:1, jasność 500cd ale TV nawet w słoneczny dzień ogląda się bezproblemowo

Ja go wziąłem od razu z zamiarem zwrotu po paru dniach, ale "skoro nie widać różnicy to po co przepłacać" za "markowe" LG czy sams.

A tutaj akurat różnice widać, ale na korzyść tańszej techniki, bo jak juz pisałem wcześniej, ani LG ani samsung mi sie nie sprawdziły przez HDMI i jade przez RGB, ale cóż za naiwność się płaci. Kolega ma samsunga 200zł tańszego i mu śmiga normanie po hdmi. Ehh
 

quax

New member
Bardzo proszę o odpowiedź kogoś, kto wyświetla obraz FULL HD (1920x1080p) na TV LCD.
Proszę o odpowiedzi:
1. Czy ktoś uruchomił tę rozdzielczość po kablu D-Sub?
2. Czy ktoś uruchomił tę rozdzielczość po kablu DVI->HDMI?
 

adas7

Member
po obu kablach uruchamiałem na LG i sams i nie ma problemu. Może tylko tyle że po zinterpolowaniu do 720p obraz jest niżej krytyki. W technice tylko po DVI - hdmi bo rgb nie ma i obraz jest żyleta.
 

ravage2k4

New member
[JAKOSC]Jak podlaczyc kompa najlepiej pod plazme?

Posiadam oto taki telewizorek: LG 42PC51
i karte grafiki: [SIZE=-1]GeForce 7900 GS Gainward Bliss 512MB HDTV & 2x DVI

Jak najlepiej podlączyć kompa aby uzyskać najlepszą jakość?
Dźwięk najprawdopodobniej dam przez kabel optyczny...
Ale z obrazem? Czy lepiej po przez kabel DVI-HDMI czy poprzez HDTV?
W tym ze ten drugi jest jakby analogowy... tzn jest porzez "czincze"?

Co uwazacie na ten temat?
[/SIZE]
 

adas7

Member
nie ma czegoś takiego jak kabel hdtv, to o czym piszesz to rca i akceptowalna jakość tego połączenia, przynajmniej dla mnie, skończyła się wraz ze sprzedażą C64, czyli jakieś 17lat temu. W tej chwili optymalnym rozwiązaniem jest DVI --> HDMI, ewentualnie komponent lub RGB (d-sub). Czinczami możesz podłączyć ewentualnie jakiś stary magnetowid VHS, jeżeli masz sentyment do "akademi policyjnych" pochodzących z "wymiany" na giełdach w ubiegłym wieku :D

Przy połączneniu dvi hdmi możesz mieć problem z obrazem tak jak ja w swoich dwóch produkcjach, rodem z koreji, wtedy pozostaje tylko analog rgb, lub komponent.
 

PajonK85

New member
Witam
zamierzam kupic telewizorek Samsung le32r82b oczywiscie chcial bym go podlaczyc do kompa, chcial bym tez miec podlaczony monitor (iiyama e1700s)
jak najlepiej to podlaczyc? czy monitor dvi-dvi, a tv d-sub-d-sub? chcial bym miec obraz na obu sprzetach(klon), i niewiem czy przy takim podlaczeniu bedzie sie dalo ustawic osobno rozdzielczosc dla obu odbiornikow, na monitorze chcial bym miec 1280x1024, a na tv 1366x768.
karta graficzna to GF FX5500 (agp)(wyjscia dvi, d-sub, s-video)
Pozdrawiam
 

adas7

Member
jak klon to klon, jeżeli ustawisz inne rozdzielczości to juz nie klon. Jedyna opcja wtedy zostaje z pulpitem wirtualnym, ale to sie nei sprawdza za bardzo
 

adas7

Member
Można sie przełączać albo można ustawić klon, ale wtedy dostosować rozdzielczość słabszego monitora w tym lepszym z tym że obraz będzie zniekształcony. Można też ustawić je jako 2 oddzielne monitory mieć różne rozdzielczości, ale wtedy aplikaje bedą musiały "wiedzieć" na którym monitorze się mają odpalić a nei wszystkie mają możliwość wyboru ekranu na którym je uruchamiać
 

PajonK85

New member
Podlaczylem tak jak mowilem, dvi-dvi monitor vga-vga TV, obraz zyleta :)
szkoda tylko ze sie okazalo ze mam uszkodzone wyjscie dvi w karcie graficznej :(

pozdrawiam
 

ministerpl

New member
około miesiąc temu szwagier kupiłsobie taki tv:
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/212767
za 4000zł :roll:

teraz nagrywam na plytki DVD film w HD 720P i zaraz będę do niego jechał zobaczyc jak to będzie wyglądało pytanie mam następujące: jakie musze podrodze mu kable kupić żęby mozna było oglądać na tym TV. Komputer ma z zintegrowaną kartą dźwiękową 8 kanałową oraz radeonem 2400pro.
 

Mincek

New member
a ja mam kolejne pytanko i moze kolega Omnimodo, lub ktokolwiek inny bedzie w stanie mi odpowiedziec.

Mianowicie posiadam wlasnie LCD Sharp WD1 i mam podlaczonego kompa poprzez kabel DVI-HDMI. Wszystko bardzo fajnie pieknie, ustawiam rozdzielczosc na ????x720 to w tym momencie nie miesci mi sie caly pulpit w TV. Poprzez ustawienia nVidia (posiadam karte 7300 GT) moge sobie zmniejszyc pulpit, natomiast wtedy rozdzielczosc zmienia mi sie cos kolo ?????x688.

I teraz moje pytanie.

Czy mozna to ustawic by caly czas byla wyswietlana rozdzielczosc 720 i caly pulpit sie miescil na LCD ?? czy moze to niczemu nie przeszkadza ??
 

adas7

Member
poprostu tv nie wpółpracuje prawidłowo przez ten interfejs, mam to samo w LG i Samsungu. podłącz przez rgb i bedzie ok
 

Jan99

New member
Samsung ...42Q91H

Kablówka do gniazda antenowego, N-BOX kablem HDMI.
Odbiór z w/w źródeł jest OK. Jednak z przechodzeniem z kablówki na n-box i odwrotnie mam kłopot. Uważałem, że jeżeli n-box jest wyłączony to pobierany jest bezpośrednio sygnał kablówki i odwrotnie jak włączę n-box to sygnał jest automatycznie pobierany z n-box a kablówka odcięta. Jest jednak trochę inaczej. Muszę posługiwać się przełącznikami wejścia w "Menu" telewizora. W poprzednim odbiorniku było prosto. Jeden kanał wejściowy był obsługiwany przez AV1 a drugi przez AV2. Pilotem wybierałem pomiędzy urządzeniami
podpietymi pod te kanały. Niezależnie od tego wyjście
z AV1 i AV2 dawało dostęp do sygnału z anteny.
Być może czegoś nie doczytałem w instrukcji, ale wielu
spraw z dokumentacji nie rozomię.

Druga sprawa to próbowałem dowiedzieć się jak długo używano kupionego telewizora ? Podany sposób przez Menu serwisowe nie daje rezultatu. Być możo mależy wyłączyć telewizor z sieci ? Ja miałem go w stznie oczekiwania ? (wyłączony pilotem przyciskiem POWER)
 

piotrwzk

New member
pulpit z notebooka na TV 1366x768 niedopasowany!

Mincek napisał:
a ja mam kolejne pytanko i moze kolega Omnimodo, lub ktokolwiek inny bedzie w stanie mi odpowiedziec.

Mianowicie posiadam wlasnie LCD Sharp WD1 i mam podlaczonego kompa poprzez kabel DVI-HDMI. Wszystko bardzo fajnie pieknie, ustawiam rozdzielczosc na ????x720 to w tym momencie nie miesci mi sie caly pulpit w TV. Poprzez ustawienia nVidia (posiadam karte 7300 GT) moge sobie zmniejszyc pulpit, natomiast wtedy rozdzielczosc zmienia mi sie cos kolo ?????x688.

I teraz moje pytanie.

Czy mozna to ustawic by caly czas byla wyswietlana rozdzielczosc 720 i caly pulpit sie miescil na LCD ?? czy moze to niczemu nie przeszkadza ??

Też mam ten problem. Podłanczam notebooka sony vaio FXZ21M do TV Panasonic 32lx600 i kicha. Obraz obcięty symetrycznie z każdej strony mniejwięcej o szerokość dolnego paska windowsa. Próbowałem tez na innych TV i na wszystkich HD Ready było to samo tylko na Full HD było ok.
Czy to jest wina:
- TV HD Ready
- Windows Vista
- czy niedopracownych sterowników karty grafiki (niema nowszych do mojej 8400M GT)

Czy ktoś rozwiązał ten problem?

PS. Próbowałem zainstalowac pawerstrip ale oczywiści vista jakies problemy stwarza i nie jest odstępna opcja Advanced Timng options mimo pwłnej wersji 3.66
 

adam33

New member
lepsza jakosc HDTV /przesylanie obrazu z komputera do TV - s-video//

moze to komus pomoze bo u mnie zadzialalo- po podlaczeniu PC do TV /720p/ kablem s-video -- s-video obraz byl dobry lecz lecialy poziome pasy na ekranie TV - problem zostal rozwiazany po odlaczeniu kabla antenowego kablowki
 

adas7

Member
s-video :O, przecież to kicha na ekranie niemożliwa, nie nadaje sie do niczego poza oglądaniem filmów. I nie trzeba odłączać kablówki, wystarczy odciąć kabel uziemiający w kablu w komputerze, który zamiast do ziemi jest wyzerowany w gniazdku przez co różnica potecjałów robi nam kuku na ekranie i w głośnikach.
Co do obciętego pulpitu to wina tv, mam lg i sams z tym problemem. kumpel ma inny model sams i mu wszystko wyświetla prawidłowo.
 
Ostatnia edycja:
Do góry