Jak łączyć pliki .m2ts z kamer HD - krok po kroku dla początkujących

espero

New member
Witam ponownie,

Az nie chce mi sie pisac bo mam juz dosyc tego tematu. Wierzcie mi, w tematyce komputerow, sprzetu audio-video bardzo, bardzo rzadko nie udaje mi sie okielznac wszystkiego. Niestety tym razem jest koszmar.
Przetestowalem multiAVCHD na wszystkie strony wraz z moim odtwarzaczem BD60, a wiec

1. multiAVCHD - osobne playlisty dla kazdego ujecia - przycina pomiedzy ujeciami
2. multiAVCHD - jedna playlista dla wszystkich ujec - przycina pomiedzy playlistami (to sprawdzilem rowniez u kumpla na PS3)
3. multiAVCHD z nowa opcja laczenia - porazka, po calym procesie na ekranie kaszana - same prazki, kwadraty itp zamiast filmu
3. PMB - bez opcji "seamless" - przycina pomiedzy ujeciami
3. PMB - z opcja "seamless" (wcale nie generuje sie duzo dluzej) - NIE PRZYCINA, wszystko OK

Przetestowalem tez wszystkie dostepne programy NLE. Glownym kryterium byla opcja "smart rendering" - rekodowanie tylko tych fragmentow, w ktorych dokonuje sie jakis zmian np. dodajac napisy lub od czasu do czasu jakies przejscie pomiedzy scenami - np. fade do czarnego pomiedzy czesciami filmu.

1. Premiere CS4 - odpada, brak opcji smart rendering
2. Pinnacle - odpada, brak opcji smart rendering
3. Sony Vegas 9 - jest opcja smart rendering, na 32bitowych systemach - wywala sie, bo ma zbyt malo pamieci (na 32bit 3GB to max)
4. Cyberlink PowerProducer 7 - jest opcja smart rendering, ktora dziala dziwacznie - program rekoduje niektore sceny nawet wtedy, gdy nie bylo zadnych modyfikacji, potrafi rowniez bez zadnego komunikatu podczas pracy wyjsc do pulpitu
5. Corel VideoStudio 12 - jest opcja smart rendering, dziala dobrze, program w obsludze nie za bardzo.
6. Nero Vision - jest opcja smart rendering, dziala dobrze, efekty przejscia oraz nakladanie tekstu - nie do zaakceptowanie, rekodowane fragmenty maja skandaliczna jakosc - brak plynnosci itp

Jednym slowem - kicha jak narazie...
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Wygląda to trochę jak koszmar senny, chociaż jest jeden akcent optymistyczny: "PMB - z opcja "seamless" (wcale nie generuje sie duzo dluzej) - NIE PRZYCINA, wszystko OK"
Nie będę się odnosił do "smart rendering", bo kilka razy spotkałem się z opinią, że to jeszcze nie działa jak należy, więc sam nie podejmowałem testów. Natomiast:
1-" PMB - bez opcji "seamless" - przycina pomiedzy ujeciami"
Odgrzebałem kilka dawnych płytek z PMB i stwierdziłem, że przy przejściach rzeczywiście jest jakby zatrzymanie na ułamek sekundy ostatniego kadru. Jest to akceptowalne, ale wrażliwych może denerwować. Trzeba jednak mieć na uwadze, że struktura płytki AVCHD z PMB obejmuje jedną playlistę dla wielu plików (ujęć), ale też dla wielu tytułów. Tytułów jest tyle ile ujęć. Wydaje mi się, że to jest zasadnicza różnica. My teraz mówimy o strukturze, że jedna playlista obejmuje wiele ujęć (plików), ale reprezentuje tylko jeden tytuł. Warto bardziej szczegółowo omówić ten przypadek, bo on jest najlepszy z punktu widzenia pełnej synchronizacji AV dla dowolnej ilości plików z kamer HD
Taką strukturę otrzymuje się także z HD Writer, przy czym są dwa warianty takiej struktury.
Pierwszy typ struktury powstaje, gdy w procesie edycji stosujemy przycisk merge do łączenia poszczególnych plików w świadomy zestaw plików, który będzie reprezentowany przez jeden tytuł. Oczywiście takich zestawów tytułowych możemy sobie przygotować kilka. Jeżeli teraz dokonamy nagrania struktury na płytkę (lub kartę pamięci - bo istnieje taka możliwość i można taką strukturę przkopiować na dysk do bezpośredniego odtwarzania, jako że opiera się o specyfikację 8.3), to w menu każda ikona reprezentuje jeden tytuł, przyporządkowany jednej playliście,w skład której wchdzą poszczególne pliki zestawiane opcją merge (są one nadal fizycznie nie połączone).
Drugi typ struktury powstaje, gdy przy tworzeniu tytułu nie korzysta się z przycisku merge, ale przypisuje się je blokom tytułowym stworzonym przez kamerę. Każdy taki blok tytułowy jest tworzony oddzielnie dla każdego dnia nagrań w kamerze. Jeżel w danym dniu ilość ujęć osiągnie 99, to tworzony jest kolejny blok tytułowy. Świadomość takiego systemu nagrywania w kamerze Panasonic, umożliwia znaczne ułatwienie sobie pracy podczas edycji struktury, a zarazem osiąga się korzystniejszą funkcjonalność tej sytruktury. Jeżeli więc przykładowo, w danym dniu jesteśmy na niedzielnej wycieczce, a wieczorem na koncercie, to wycieczkę rejestruję na jednej karcie pamięci, a koncert na drugiej, mimo że na pierwszej jest jeszcze wystarczająca ilość miejsca. W ten sposób później w procesie edycji, mam gotowe bloki tytułowe ( jeden dla wycieczki, drugi dla koncertu - bez ogłupiającego stosowania przycisku merge, aby rozdzielić poszczególne ujęcia), a zarazem po kompilacji każde ujęcie automatycznie stanowi oddzielny rozdział, czego nie uzyskuje się w przypadku struktury pierwszego typu. W strukturze drugiego typu, oczywiście wszystkie pliki z poszczególnych ujęć są także fizycznie nie połączone.
Przy odtwarzaniu obu typów struktur (z płytki, karty pamięci lub dysku) w PS3, nie ma żadnego zatrzymania na granicach przejść. Również nadal tak jest, jeżeli wykorzysta się taką strukturę przy kompilacji nowych struktur w multiAVCHD (można łączyć wiele takich struktur wraz z innymi dodatkowymi plikami filmowymi lub playlistami dla otrzymania jednej stuktury).
Wypowiedź nagdob jest potwierdzeniem, że również z PMB można uzyskać w multiAVCHD strukturę poprawnie się odtwarzającą.
" multiAVCHD - jedna playlista dla wszystkich ujec - przycina pomiedzy playlistami (to sprawdzilem rowniez u kumpla na PS3)"
To prawda, pomiędzy playlistami jest przeładowanie systemu odtwarzania i związane z tym przycięcie, ale występuje raz na jakiś czas i tego nie da się przeskoczyć, gdy chce się mieć wydzielone tytuły. Podobnie jest w przypadku, gdy jeden tytuł odnosi się tylko do jednego pliku. Ponieważ teraz już nie wymieniasz przycięcia między ujęciami przynależnymi do jednej playlisty - to czy można uznać, że się zgadzasz iż ich nie ma?
"multiAVCHD z nowa opcja laczenia - porazka, po calym procesie na ekranie kaszana - same prazki, kwadraty itp zamiast filmu"
Jak wiesz, u mnie na PS3 tak było przy pierwszej realizacji "join", chociaż w Tvix obraz był czysty. Ostatnia realizacja w PS3 daje całkowicie poprawne odtwarzanie. Czyli w tym przypadku problem jest tylko dla twojego odtwarzacza BD - być może Dean potrafi jeszcze coś poprawić, gdybyś to zgłosił.

Na temat synchronizacji AV w plikach łączonych różnymi metodami wypowiadałem się wcześniej.
W sumie nie jest źle i ze wszystkim można sobie poradzić. Trzeba więc więcej optymizmu, bo przecież zawsze może być lepiej.

PS
Post http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=378718&postcount=99, już dla mnie nie jest dostępny do edycji, a więc nie mogę go usunąć. Podczas dodawania zrzutu ekranowego zapisał się on drugi raz, czego nie zauważyłem.
Proszę Moderatorów o jego usunięcie.
 
Ostatnia edycja:

majqel

New member
Witam wszystkich serdecznie,

mam takie małe pytanie, mianowicie chodzi mi o zgrywanie filmów z kamery HD.

W tym momencie jestem na kupnie nagrwarki blu ray, tylko nie wiem czy kupić do komputera czy jako stacjonarny odtwarzacz.

Jaki sposób zgrywania filmów jest lepszy: przez komputer czy też bezpośrednio przez stacjonarny odtwarzacz.

Co polecacie w tej kwestii?

Wtym momencie jestem kompletnym laikiem w tym temacie, więc jeśli coś źle napisałem to proszę mnie poprawić.
 

majqel

New member
OK wielkie dzieki za odpowiedź,

jeszcze jedno małe pytanie: jakaś porządna nagrywarka w rozsądnej cenie? masz może coś do polecenia?
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Ustaw tak TC, aby w obu oknach były widoczne pliki, w których chcesz zmienić rozszerzenia. W jednym z okien zaznacz je (ich nazwy zmienią czcionkę na czerwoną). Użyj przycisku F6 (zmień nazwę/przesuń) i w miejsce gwiazdki po kropce wstaw nowe rozszerzenie. Naciśnij OK.
 

szmyk

Member
Tak się zastanawiam... Skoro Pinnacle Studio 12 nie obsługuje smart render, to dlaczego w opisie tego produktu jest:
"Pinnacle Studio Plus works natively with HDV and AVCHD footage. Native HD support means you’ll get the same pristine quality from your original source all the way to final output – without transcoding and in real-time" ?

Oszukują czy to znaczy coś innego?
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Jak wiadomo, jeżeli do multiAVCHD chcemy wczytać wiele plików .m2ts/.MTS, to musimy wskazać folder, w którym te pliki się znajdują. Gdy następnie skorzystamy z opcji połącz, to po pewnym czasie w zakładce Media, w oknie Edytor nazw tytułów pojawi się tytuł camdump. Po kliknieciu na ten tytuł, zmieni on kolor na czerwony i po pewnym czasie pojawi się plansza Właściwości tytułu (Title propertis). Tutaj można zmienić
nazwę camdump na inną. Ale co jest najciekawsze: gdy klikniemy na zakładkę Plik rozdziałów, w okienku pojawi się taka nazwa:
C:\multiAVCHD\_tsd\2009xxxx-xxxxxx-xxxx\camdump.txt
Oznacza to, że w katalogu multiAVCHD na dysku C: we folderze \_tsd\\2009xxxx-xxxxxx-xxxx\ znajduje się jakiś plik tekstowy o znanej nam już nazwie camdump. Możemy się domyślić, że jest to jakiś plik definiujący rozdziały. Rzeczywiście tak jest. Gdy klikniemy na przycisk zastosuj, w oknie Rozdziały pojawi się kolumna z czasami definiującymi rozdziały, które są zlokalizowane w miejscach połączeń wczytanych do kompilacji plików .m2ts/.MTS. Jest to bardzo użyteczna rzecz, bo po połączeniu wszystkich wskazanych plików video w jeden, nadal będziemy mieć dostęp do każdego ujęcia filmowego podczas odtwarzania danego tytułu, poprzez właśnie tak zdefiniowane rozdziały.
Wg moich testów, które robiłem i opisałem, łączenie bardzo dużej ilości plików poprzez TSSplitter i multiAVCHD, praktycznie prowadzi do takich samych rezultatów, jeżeli chodzi o stopień asynchronizacji AV. Łączenie multiAVCHD ma jednak tę przewagę, że można uzyskać automatycznie zdefiniowane rozdziały na granicach łączenia plików, a TSSpliter czegoś takiego nie umożliwia.
Czekamy jeszcze na obiecaną przez autora tsdemux poprawę algorytmu łączenia plików, którą Dean mógłby wprowadzić do multiAVCHD.
Warto jeszcze raz podkreślić, że stopień przesunięcia AV w obu metodach, zależy od liczby łączenia plików, a nie od wielkości połączonego plku.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Szmyk,
co chwilę czytam, że program X, czy Y natywne wspiera konwersję plików AVCHD...., czy to Pinacle, czy też Ulead - Corel VideoStudio i wiele innych....

Niestety tak tylko jest napisane... rzeczywistość jest niestety inna....

Oczywiście zaraz może ktoś napisać, że np. AP CS4 + odpowiednie presenty, kodeki załatwia sprawę, ale.... No własnie cena takiego programu dla amatora jest zaporowa....:(
 

mariozurek

New member
Pliki AVCHD

Witam
dlaczego ten temat jakos ucichł jest bardzo interesujacy szczególnie dla mnie/moze dla innych tez/bowiem juz wkrotce bed posiadaczem kamery HD ktora bedzie nagrywala w formacie AVCHD i jestem zielony bardzo interesuje mnie tamat archiwizacji tych plikow na zewnetrznym dysku jak i ich dalsze obrabianie i odtwarzanie na Plazmie Full HD,bede wdzieczny za kwskazanie mi linków z tym tematem
Pozdrawiam
Mario
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Wątek nadal jest aktualny, a ostatni brak wypowiadajacych się wynika z tego, że prawie wszystko zostało już wyjaśnione. Temat ten podzielił użytkowników na tych, którzy mają kłopoty z synchronizacją A/V w łączonych plikach i na tych, którzy takich problemów nie mają. Ci pierwsi czekają na pojawienie się jakichś cudownych zmian w tym zakresie, a ci drudzy poprostu z pełnym powodzeniem korzystają z dostępnych metod łączenia plików. Dlaczego jedni mają problemy a inni nie, tego nie udało się jednoznacznie do końca ustalić. Ja przypuszczam, że najczęstsza przyczyna problemów leży po stronie komputerowego odtwarzania. Z opisanych metod każda jest dobra. Z usług TSSplitter w połączeniu z tsMuxer powinni korzystać odtwarzający swoje filmy z plików. Użytkownicy programu HD Writer mogą sobie w nim przygotowywać odpowiednie playlisty i na ich podstawie łączyć pliki bezpośrednio w tsMuxer lub poprzez multiAVCHD. Przy użyciu HD Writer mamy stosunkowo dużą swobodę w komponowaniu playlist - jednak i tu istnieją określone bariery. Latwo można sobie jednak wyobrazić stosunkowo prosty program, który dawałby pełną swobodę w ich tworzeniu. Ale dlaczgo nikt takiego nie napisał? Gdyby istniał taki program, to struktury AVCHD/BR mogłyby bazować na plikach nie łączonych, za wyjątkiem tych przypadków, gdy chcemy wprowadzać dodatkowe ścieżki dźwiękowe. Aktualnie HD Writer używam wyłącznie do przycinania plików z kamery i póki co, dla mnie najwygodniejsza i dająca największe korzyści jest metoda łączenia plików z wykorzystaniem programu tsdemux, zaimplementowana w multiAVCHD (najchętniej w połączeniu z menu XMB). Jak należy tę metodę wykorzystywać już pokrótce objaśniałem, ale ponieważ najmniejsze odstępstwo może tu powodować wystąpienie problemów, opiszę jeszcze raz wszystko, krok po kroku (nie tylko dla początkujących):
1. Należy utworzyć tyle folderów ile zaplanowaliśmy sobie stworzyć tytułów w projektowanej aktualnie strukturze AVCHD/BR. W każdym folderze umieścić należy wszystkie pliki mające wejść w skład danego tytułu. Pliki muszą być odpowiednio uszeregowane poprzez ich nazwy (jeżeli trzeba wykonać zmiany większej ilości nazw, ja korzystam z narzędzia Batch Rename w programie CompuPic Pro). We folderze plików sumarycznie nie powinno być więcej niż ok. 3,5 GB, a ich liczba raczej nie większa jak 60. Przy tych ilościach nie będzie problemów z ewentualnym wprowadzeniem własnej, dodatkowj ścieżki dźwiękowej i napisów (w przypadku kart i dysków FAT 32).
Bardzo ważne jest, aby w poszczególnych folderach nie było jakichś innych plików czy innych folderów (nawet pustych), w przeciwnym przypadku tsdemux odmówi współpracy z multiAVCHD, nie podając przyczyny. Ale przyczyną taką może być także zbyt duże "zagłębienie" foldera z plikami do łączenia (wewnątrz szeregu innych folderów)
2. Wczytać kolejne foldery do multiAVCHD. Po wskazaniu danego folderu i wybraniu opcji łączenia plików, trzeba odczekać pewien czas, aż program tsdemux dokończy proces przygotowania plików roboczych w katalogu C:\multiAVCHD\_std\ , które będą wykorzystywane przez multiAVCHD w procesie właściwej kompilacji. Zakończenie tego procesu sygnalizowane jest pojawieniem się w oknie "Edytor nazw tytułów" nowej pozycji o nazwie "camdump"
3. Dokonać edycji poszczególnych tytułów. W przypadku tytułów camdump należy otworzyć zakładkę "Pliki rozdziałów", zaznaczyć plik tekstowy o nazwie C:\multiAVCHD\_std\2009......\camdump.txt i nacisnąć "zastosuj". Po tej czynności w oknie "Rozdziały" wypisane zostaną czasy lokalizujące początki rozdziałów, które są zgodne z czasami początków poszczególnych scen w połączonym pliku danego tytułu
4. Otworzyć zakładkę "Ikony menu" i nacisnąć "auto", w wyniku czego automatycznie zostanie wybranych 13 pozycji czasowych do zdefiniowania 12 rozdziałów, które będą reprezentowane ikonami w menu nawigacyjnym. Oczywiście w szczególnych przypadkach można samemu dokonać takiego wyboru, jeżeli propozycja programowa nam nie będzie odpowiadać. Możemy również sami zdecydować jakie ikony mają reprezentować poszczególne rozdziały (link).
5. Dokonać finalnej edycji wszystkich nazw tytułów tzn. min. zmienić nazwy camdump na właściwe wg uznania (przy dłuższych opisach tekst dzielić na linijki, stosując znaki rozdzielające "\n"), dobrać ikony z materiału filmowego lub przez wskazanie stosownego foto
6. Kompilacja (niestety) zakończy się komunikatem, że program nie może usunąć folderu "_std" i program się zresetuje. Nie wiem dlaczego Dean tego nie zmieni, mimo że problem był sygnalizowany. Należy zatem pamiętać, aby po każdej takiej kompilacji z awaryjnym zakończeniem, ręcznie usunąć ten katalog (z czym nie ma żednego problmu)
Zaletą takiego sposobu łaczenia plików jest pełna swoboda w komponowaniu treści tytułów, ich zakresu, kolejności i liczby scen oraz sumarycznej wielkości, a także swoboda nawigacjyjna w strukturze AVCHD/BR, umożliwiająca dotarcie do początku każdej sceny. Dotarcie do jednego z 12 wytypowanych rozdziałów w menu danego tytułu, można uzyskać przez strzałkę nawigacyjną lub przez wypisanie odpowiedniego numeru na pilocie. Dotarcie do poszczególnych scen danego rozdziału z menu, odbywa się "skokami" używając przycisku NEXT i PREV (jest tu więc rodzaj nawigacji dwupoziomowej w obrębie danego tytułu, której zalety trudno przecenić).
 

mariozurek

New member
Podziekoweanie

Witam
Składam serdeczne podziekowanie i słowa uznania dla kol Sydon 777 za wyczerpujace opisanie tematu.
Sydon mam nastepna prosbę podaj mi link do tematu lub wskaz gdzie moge znalesc na forum słowniczek lub opis terminów stosowanych w filmowaniu w technice HD lub ogólnie
Jestem początkujący i np wiele terminów i skrótów na forum nie rozumiem np w twoim tekscie co oznacza
TSSplitter...
tsMuxer....
tsdemux.....
kompilacja..... itp
Jezeli nie ma takiego słownika terminologii sugerował bymi prosił znawcow o zrobienie takiego czegos bowiem tekst stałby sie bardziej czytelny dla początkujacych
Pozdrawiam i szczesliwego Nowego ROKU
Mario
 

mariozurek

New member
uzupełnienie

Chciałem napisac inne przykłady terminów uzywanych ktore nie do konca rozumiem
authoring
redendrowanie itp
/ programy o ktorych wczesniej pisałem mam pytanie gdzie i jak mozna je zdobyc/

Mario
 

zieloony

New member
Witam. Mam problem i proszę o pomoc.
Chciałbym zrobić sobie strukturę AVCHD z menu XMB, chodzi mi o upożądkowanie filmików z córką. No i dla sprawdzenia zrobiłem tak jak to opisał Sydon777 kilka postów wyżej. Wszystko gra fajnie to wygląda spróbowałem z dwoma folderami w których miałem po kilkanaście filmików. Brawo super opis jak to zrobić.
Ale ... mam też filmiki z czasów kiedy nie miałem swojego Canona HG20 i nagrywałem kilka dni pożyczoną kamerą (nie HD) JVC. Filmiki z tej kamery to pliki .MOD , pytanie moje czy da się, i jaka będzie kolej rzeczy aby wrzucić je do takiej struktury ?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam

Czekając na odpowiedź zrobiłem tak: programem TSspliter połączyłem pliki .MOD, później programem mkvmerge zmieniłem połączony film MOD na mkv i do mlutiAVCHD oprócz folderów z plikami m2ts dodałem też plik .mkv (wszystko działa tylko jakość tego filmiku .mkv troszkę mnie boli. Da się to zrobić aby to wyglądało lepiej (może są inne ścieżki- którymi powinienem był dążyć ?)
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Boleć musi bo SD to nie HD. Pliki .MOD to poprostu MPEG2 z AC3, więc jeżeli zmieniłbyś rozszerze, to można byłoby wprost je wczytywać bez przeładowania do kontenera .mkv
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Program multiAVCHD przewiduje też bezpośrednie wczytywanie takich plików (Camcorder recordings *.mod). Spróbuj i napisz o wyniku.
 

zieloony

New member
A więc tak:
Po wczytaniu pliku .MOD wyskakuje w logu komunikat na czerwono:
/MOD files are not supported in AVCHD!
Rename to MPG to use in AVCHD/Blu-ray compilations./

no i oczywiście kompilacja trwa ale po zakończeniu nie ma w strukturze filmików .MOD

Tak więc stosując się do polecenia zmiany rozszerzenia, zrobiłem to w total comanderze (szybko cały folder plików zmieniłem na .MPG)
Taki folder multiAVCHD przyjął bez problemu i wszystko zakończyło się sukcesem.
I tak powstała struktura skłądająca się z 4 folderów (dwóch z plikami .MPG i dwóch z plikami .m2ts) w sumie ponad 7GB, z ładnie działającym menu XMB.


P.S.
Jeszcze jedno pytanie, czy przy tworzeniu większych struktur (zamierzam zakupić dysk 1 lub 1,5 TB) multiAVCHD przy edytowaniu takich struktur (dodawaniu kolejnych rozdziałów) będzie mielił to już szybciej, czy jakby wszystko od początku ??
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Trochę mnie zaskoczyłeś z tym wczytywaniem do multiAVCHD plików .MOD. Byłem przekonany, że skoro Dean wprowadził taką opcję, to będzie ona działać. Ja nie mam plików .MOD, aby to sprawdzić - ale to zresztą nie ma żadnego znaczenia, bo zmiana rozszerzenia pod Windows lub TC nie stanowi żadnego problemu.
Co do dużych struktur, to zalecałbym najpierw wykonywać mniejsze, a dopiero póżniej je scalać, przy zaznaczeniu w zakładce Ustawienia "Przesuń pliki kompilowane". W takim przypadku proces będzie szybki, bo gotowe pliki oraz wykonane wcześniej wszystkie ikony będą przesuwane (nie kopiowane). Niestety wszystkie strony nawigacyjne będą wykonywane od nowa - szkoda, bo przy bardzo dużych strukturach trochę to trwa, więc nie opłaci się do dużych struktur dodawać pojedynczych małych. Lepiej uzbierać trochę tych mniejszych i jednorazowo je dodać. Dean mógby wprowadzić opcję, w której wykorzystuje się wszystkie istniejące strony nawigacyjne, jeżeli w nich nic się nie zmienia. Przykładowo: ja ma już strukturę z 230 tytułami obejmującą 650 GB. Jeżeli chciałbym dodać pojedynczy tytuł, to komputer od nowa będzie wykonywał 231 stron nawigacyjnych, mimo że w 227 nic się nie zmieni. Na szczęście jeżeli jakaś struktura już przeszła przez multiAVCHD, to jest pewność, że ponownie nie sprawi już żadnych niespodzianek i raz na jakiś czas można poświęcić godzinkę na dobudowanie jej kolejnych pięter. O tym jak można usprawnić nawigację w bardzo dużych strukturach AVCHD/BR pisałem w oddzielnym wątku - w praktyce sprawdza mi się to znakomicie. Byłoby fajnie, aby jeszcze ktoś pokusił się zbudować jakąś dużą strukturę i podzielił się swoim doświadczeniem w tym względzie.
 
Do góry