IPS czy VA -50Hz czy 100Hz

Portowiec 48

New member
Szukam telewizora. Około 55-65" cena około 3 tyś , max 4 tys -ale wtedy wolałbym 65”
Telewizor będzie używany do oglądania YouTube i innych przez internet, również do przeglądania stron.
Plus kablówka. Czasem sport-głównie sporty walki, mało piłki nożnej.
Nie będzie używany do gier.


Zastanawiam się nad LG 55SM8600 lub LG 55UM7610
Do tych modeli przekonuje mnie pilot magic ułatwiający korzystanie z internetu ( może śmieszne kryterium wyboru, ale mało się znam na TV)
W sklepie sprzedawca przekonywał do LG 55SM8600 , ale na pytanie o różnice wskazał jedynie odświeżanie LG 55SM8600 100Hz, konkurent LG 55UM7610 50hz
Czy warto dopłacić około 700 zł
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]Wyczytałem że odświeżanie 100 Hz jest zdrowsze dla oczu niż 50 Hz. Wzrok nie wychwyci migotania przez co nie [/FONT][FONT=&quot]męczy [/FONT][FONT=&quot]się.[/FONT]
[FONT=&quot]Czy matryca VA ma jedynie lepszą czerń od IPS?[/FONT]
[FONT=&quot]A może jakiś podstawowy Qled?
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
100 Hz jest zdrowsze dla oczu niż 50 Hz w przypadku kineskopów CRT, a nie LED-ów. Tu różnica dotyczy tylko i wyłącznie płynności obrazu, ale też w nowych modelach jest to różnica wręcz niedostrzegalna stąd większość coraz mniej TV 100 hz. Za 3 tys. chyba dostaniesz u Kikiego TCL 65EP680 na VA direct led.
 

TomekOp

Member
100 Hz jest zdrowsze dla oczu niż 50 Hz w przypadku kineskopów CRT, a nie LED-ów. Tu różnica dotyczy tylko i wyłącznie płynności obrazu, ale też w nowych modelach jest to różnica wręcz niedostrzegalna stąd większość coraz mniej TV 100 hz. Za 3 tys. chyba dostaniesz u Kikiego TCL 65EP680 na VA direct led.
Masz racje ja majac doswiadczenie jeszcze z monitorem crt widzialem duza roznice miedzy 60 a 100 hz. I to bylo powodem ze wybralem tv 100hz ale wcale nie zaluje.;-)
 

bielikk

New member
Bez reklam
100 Hz jest zdrowsze dla oczu niż 50 Hz w przypadku kineskopów CRT, a nie LED-ów. Tu różnica dotyczy tylko i wyłącznie płynności obrazu, ale też w nowych modelach jest to różnica wręcz niedostrzegalna stąd większość coraz mniej TV 100 hz. Za 3 tys. chyba dostaniesz u Kikiego TCL 65EP680 na VA direct led.

Dlaczego chcesz kogoś namówić czy przekonać do "marki" TCL, to najgorsze TV na rynku, TV bez upłynniaczy, obrazu z szybką akcją czy sportu nie da się oglądać na tym "sprzęcie". Wystarczy tylko poczytać różne tematy związane z tymi TV na tym forum. Praktycznie każdy jest niezadowolony, albo "udaje głupa" bo dał się wkręcić w tą "markę". O sofcie w tych TV to nie chcę pisać - wydają "poprawione oprogramowanie" co tydzień, a te ich TV działają coraz gorzej ....

Zawsze warto kupić TV z matrycą 100 Hz - jeden z lepszych to np: Philips 55PUS8303 - jeszcze można go kupić od 3,5 do 4 tys. pln
 

bielikk

New member
Bez reklam
Do - Portowiec 48
Z Philips 55PUS8303 będziesz MEGA ZADOWOLONY (super płynność ruchu, ostrość, kolory, kontrast, ambi.., ...)- jeżeli nie to zwracam kasę.
 

robertokot25

New member
Szukam telewizora. Około 55-65" cena około 3 tyś , max 4 tys -ale wtedy wolałbym 65”
Telewizor będzie używany do oglądania YouTube i innych przez internet, również do przeglądania stron.
Plus kablówka. Czasem sport-głównie sporty walki, mało piłki nożnej.
Nie będzie używany do gier.


Zastanawiam się nad LG 55SM8600 lub LG 55UM7610
Do tych modeli przekonuje mnie pilot magic ułatwiający korzystanie z internetu ( może śmieszne kryterium wyboru, ale mało się znam na TV)
W sklepie sprzedawca przekonywał do LG 55SM8600 , ale na pytanie o różnice wskazał jedynie odświeżanie LG 55SM8600 100Hz, konkurent LG 55UM7610 50hz
Czy warto dopłacić około 700 zł
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]Wyczytałem że odświeżanie 100 Hz jest zdrowsze dla oczu niż 50 Hz. Wzrok nie wychwyci migotania przez co nie [/FONT][FONT=&quot]męczy [/FONT][FONT=&quot]się.[/FONT]
[FONT=&quot]Czy matryca VA ma jedynie lepszą czerń od IPS?[/FONT]
[FONT=&quot]A może jakiś podstawowy Qled?
[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]
Jesli będziesz oglądał głównie sport, to bierz LG na IPS, ma bardzo płynny i dobry obraz i szybki smart ale jesli jakieś wieczorne seanse filmowe to raczej coś na VA, z qled to min Q70R.. niższe modele są słabe..
 

Portowiec 48

New member
Zainteresował mnie ten 65" TCL. Czy jest produkowany w Polsce?
Ja sprawdza się przy oglądaniu sportu- matryca 60Hz
Ma dwa piloty, mniejszy ze sterowaniem głosowym- podłączając klawiaturę z touch padem dobrze by się sprawdził pod internet.
Jaka jest cena?



  • Add to Phrasebook
    • No word lists for Polish -> English...
    • Create a new word list...
  • Copy
 

firefl

Active member
Bez reklam
Dlaczego marketingu?

Ja np. widzę wyraźnie różnicę i każdy TV na 50Hz jest dla mnie nie do zaakceptowania
Nie pisałem, że nie można zobaczyć różnicy. Choć uważam, że to i tak bardziej kwestia dobrego obrazu a niekoniecznie Hz. Hz mogą pomóc ale nie decydują.
Niemniej to nie jest kwestia zdrowia wzroku.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wzrok, wzrokiem, ja po prostu nie jestem w stanie nic na takich TV oglądać.
Kupiłem taki TV dzieciakom typowo pod konsolę (LG55'' 4K UHD), próbowałem coś na nim obejrzeć, i po minucie zrezygnowałem, podobna sytuacja z TV u teściów... wolę nie oglądać nic ;)
Po prostu jedni są bardziej przewrażliwieni i doskonale widzą różnicę, drugim to nie przeszkadza i nawet nie zwracają na to uwagi.
Dlatego, dobrze jeśli ktoś przed zakupem porówna sobie wyświetlany obraz, zwłaszcza jeśli poprzednio użytkował coś na 100 Hz.

Podobnie mam z projekcją, Bipo już wie, że jak u niego jestem, to od razu wszelkie upłynniacze wyłącza, dla mnie taki obraz jest irytujący ;)
 

firefl

Active member
Bez reklam
100Hz to też forma uplynniacza. Stream tyle nie ma.

Ja też mam swoje własne przewrażliwienia. Lepiej obejrzeć tv by się nie denerwować. To często też kwesta zdrowia choć bardziej nerwów niz wzroku ;)

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

bielikk

New member
Bez reklam
Zainteresował mnie ten 65" TCL. Czy jest produkowany w Polsce?
Ja sprawdza się przy oglądaniu sportu- matryca 60Hz
Ma dwa piloty, mniejszy ze sterowaniem głosowym- podłączając klawiaturę z touch padem dobrze by się sprawdził pod internet.
Jaka jest cena?



  • Add to Phrasebook
    • No word lists for Polish -> English...
    • Create a new word list...
  • Copy

Żaden TV TCL-a nie nadaje się do oglądania sportu - Portowiec 48 proszę ja ciebie - "nie strzelaj sobie w kolano" kupując jakikolwiek TV TCL-a, ta firma produkuje b. złe TV. Komentarze na tym forum i cena odzwierciedla "jakość" tego czegoś :cool:.
 

janunio

New member
Bez reklam
100/120 Hz matryca daje duże możliwości w zakresie upłynniania video.
Ale wszystko zależy jakiej klasy jest oprogramowanie.
Nie każdy producent sobie z tym radzi.

Kolejna sprawa to jakość upłynniacza dla różnych fps (24,25,30,50,60).
Ale o tym nikt nie pisze, zaś testerzy nie wchodzą w ten temat.
 

strazakp

Banned
Kiedyś porównywałem dwa modele tv: Sony 100Hz vs Panasonic 50Hz, właśnie pod względem omysnnosci. Wrzuciłem ten sam materiał wideo i Sony przegrał zdecydowanie i widocznie dla mnie a nie jestem specjalistą tylko zwykłym izytkowniekim tv.
 

Sagisan

New member
Każdy ma jakiś tam dekoder czy korzysta z kart CI+ gdzie sygnał który z nich wychodzi jest to max 60Hz i tylko tak jak już koledzy pisali ,tylko oprogramowanie które jest w tv dopasuje sygnał lepiej czy gorzej
 

firefl

Active member
Bez reklam
Każdy ma jakiś tam dekoder czy korzysta z kart CI+ gdzie sygnał który z nich wychodzi jest to max 60Hz i tylko tak jak już koledzy pisali ,tylko oprogramowanie które jest w tv dopasuje sygnał lepiej czy gorzej

ja nie mam dekodera ani CI+. Może nie jestem każdy :(
Który kanał ma aż 60Hz wśród tych co każdy (oprócz mnie) ma?

Wystarczą 3 przykłady. Bo jeśli jest dużo to może być trudno wypisać
 
Ostatnia edycja:
Do góry