IPS czy VA -50Hz czy 100Hz

bielikk

New member
Bez reklam
Kiedyś porównywałem dwa modele tv: Sony 100Hz vs Panasonic 50Hz, właśnie pod względem omysnnosci. Wrzuciłem ten sam materiał wideo i Sony przegrał zdecydowanie i widocznie dla mnie a nie jestem specjalistą tylko zwykłym izytkowniekim tv.

strażakp - dobrze, że piszesz, że jesteś zwykłym użytkownikiem tv, i widzę, że nie wiesz ile zmiennych (opcji) należy ustawić aby odtwarzany obraz na TV był płynny.
Wystarczy, że w 100Hz TV wyłączysz upłynniacze - ustawisz na 0, a na 50HZ upłynniacze będą włączone i ten 50 Hz będzie płynniej wyświetlał obraz. Drugi przykład to na 100HZ TV ustaw predefiniowany obraz na "film", a na 50 HZ ustawisz obraz na "sport" i znowu będziesz miał płynniejszy obraz na TV z matrycą 50 Hz.

Zapewniam cię, że obraz na matrycy 100 Hz zawsze będzie płynniejszy niż na matrycy 50 Hz, ale obydwa TV muszą być podobnie ustawione, tzn np: opcja "sport" na obu TV w tym samym czasie, włączone upłynniacze w podobnym zakresie w tym samym czasie na TV, wyłączone upłynniacze na obu TV itd.
A tak na marginesie: Upłynniacze" są po to aby z nich korzystać i to na matrycach 100Hz i 50Hz, a o biadoleniu, że po włączeniu upłynniaczy obraz "jest teatralny" nie chcę słyszeć, bo same upłynniacze mają jeszcze stopniową regulację z której również należy korzystać.
 
Do góry