Humax HDCI 2000

maszek

New member
Bez reklam
dekoder@buziaczek napisał:
Pytam się dlatego , ponieważ 2 lata temu kupiłem Tv LCD philips32PF4320
matryca 1366x768pix
i sęk jest w tym że według specyfikacji odbiera sygnał HD 1080i tylko nie wiem jakim sposobem ponieważ posiada 2 gniazda Scart i VGA TYLKO.
A Humaxa 2000HD mam podłączonego po Scart RGB.
Nie wiem jak mam to zrobić do odbioru HD ?
Philips 32PF4320/10

Teraz lepiej. Pytałeś o sygnał HD ze scart w tunerze Topfield. Nie ma możliwości przesłania z tego złącza sygnału HD. W moim Humku również. Ale ze złącza komponent możesz. Należy pamiętać o tym, że YPbPr to złącze analogowe a YCbCr cyfrowe. Większość sprzętu posiada możliwość wybrania w menu rodzaju sygnału na złączu komponent. Prawdopodobnie w menu Twojego telewizora istnieje możliwość ustawienia SCART pod odbiór RGB lub komponent (stąd informacja o możliwości odbioru sygnału HD). Ale jak podałem Ci wcześniej link - z kablami przejściówkami komponent-scart różnie bywa. Niestety, kupiłeś TV bez gniazd komponent oraz hdmi i teraz czeka Cię zabawa w eksperymenty z kablami jeśli chcesz oglądać obraz w jakości HD i nie zmieniać telewizora. Nawet, jeśli uda Ci się coś takiego znaleźć to pozostaje jeszcze kwestia obsługi HDCP.

ps zajrzyj tutaj
 

Lech

New member
Bez reklam
maszek napisał:
Teraz lepiej. Pytałeś o sygnał HD ze scart w tunerze Topfield. Nie ma możliwości przesłania z tego złącza sygnału HD. W moim Humku również. Ale ze złącza komponent możesz. Należy pamiętać o tym, że YPbPr to złącze analogowe a YCbCr cyfrowe. Większość sprzętu posiada możliwość wybrania w menu rodzaju sygnału na złączu komponent. Prawdopodobnie w menu Twojego telewizora istnieje możliwość ustawienia SCART pod odbiór RGB lub komponent (stąd informacja o możliwości odbioru sygnału HD). Ale jak podałem Ci wcześniej link - z kablami przejściówkami komponent-scart różnie bywa. Niestety, kupiłeś TV bez gniazd komponent oraz hdmi i teraz czeka Cię zabawa w eksperymenty z kablami jeśli chcesz oglądać obraz w jakości HD i nie zmieniać telewizora. Nawet, jeśli uda Ci się coś takiego znaleźć to pozostaje jeszcze kwestia obsługi HDCP.

ps zajrzyj tutaj

Maszek -gościu pisze i Ty cytujesz " a Humaxa 2000HD mam podłączonego "!:D
 

maszek

New member
Bez reklam
Lech napisał:
Maszek -gościu pisze i Ty cytujesz " a Humaxa 2000HD mam podłączonego "!:D
Lech, o co Ci chodzi?;)
@dekoder-buziaczek zapytał:

"Mam takie pytanie o humka 2000.
Czy po gniezdzie scart RGB bedę odbierał HD czy tylko SD sygnał?"


odp. SD

"to dlaczego Topfield TF7700 HSCI odbiera po RGB w HD wegług spesyfikacji a Humax nie może ?"

odp. Tuner TF7700 HSCI TF7700 HSCI PODSTAWOWE PARAMETRY
  • wyjście YPbPr Component, RGB dla HDTV (wysokiej rozdzielczości)
  • wyjścia Euro-Scart i RCA (cinch) dla SDTV (standardowej rozdzielczości)
" Pytam się dlatego , ponieważ 2 lata temu kupiłem Tv LCD philips32PF4320 matryca 1366x768pix i sęk jest w tym że według specyfikacji odbiera sygnał HD 1080i tylko nie wiem jakim sposobem ponieważ posiada 2 gniazda Scart i VGA TYLKO. A Humaxa 2000HD mam podłączonego po Scart RGB. Nie wiem jak mam to zrobić do odbioru HD ?"

Odp. Jeśli TV zgodnie ze specyfikacją jest przystosowany do odbioru HD to prawdopodobnie ma możliwość ustawienia odbioru sygnału komponent na jednym ze złącz SCART które posiada. Inna sprawa, czy uda mu się podać sygnał komponent (video) ze złącza komponent z tunera na ten SCART z obsługą komponent?
I tyle.;)
 

Lech

New member
Bez reklam
maszek napisał:
Lech, o co Ci chodzi?;)
@dekoder-buziaczek zapytał:

"Mam takie pytanie o humka 2000.
Czy po gniezdzie scart RGB bedę odbierał HD czy tylko SD sygnał?"


odp. SD

"to dlaczego Topfield TF7700 HSCI odbiera po RGB w HD wegług spesyfikacji a Humax nie może ?"

odp. Tuner TF7700 HSCI TF7700 HSCI PODSTAWOWE PARAMETRY
  • wyjście YPbPr Component, RGB dla HDTV (wysokiej rozdzielczości)
  • wyjścia Euro-Scart i RCA (cinch) dla SDTV (standardowej rozdzielczości)
" Pytam się dlatego , ponieważ 2 lata temu kupiłem Tv LCD philips32PF4320 matryca 1366x768pix i sęk jest w tym że według specyfikacji odbiera sygnał HD 1080i tylko nie wiem jakim sposobem ponieważ posiada 2 gniazda Scart i VGA TYLKO. A Humaxa 2000HD mam podłączonego po Scart RGB. Nie wiem jak mam to zrobić do odbioru HD ?"

Odp. Jeśli TV zgodnie ze specyfikacją jest przystosowany do odbioru HD to prawdopodobnie ma możliwość ustawienia odbioru sygnału komponent na jednym ze złącz SCART które posiada. Inna sprawa, czy uda mu się podać sygnał komponent (video) ze złącza komponent z tunera na ten SCART z obsługą komponent?
I tyle.;)

Ten user mówi, że ma odbiornik HUMAX 2000HD a nie topfield jak sugerujesz.
 

Lech

New member
Bez reklam
maszek napisał:
No i...?:) Wiem że ma Humaxa i porównywał go z Topfieldem.

Według postu nr.278 użytkownik, który ma humaxa 2000, pyta o odbiór programów w jakości HD przy użyciu telewizora Philips 32PF4320/10. No chyba że ja czegoś nie rozumiem?
 
Ostatnia edycja:
Tak, ja mam ten model TV LCD Philips 32PF4320/10 i dziwne jest to że posiada obsługę wyswietlania formatu telewizyjnego według specyfikacji 1080i HD a nie wiem jak podłączyć do Humaxa 2000HD żeby cieszyć się odbiorem w HD.
TV posiada 2x gniazdo scart w tym jedno scart RGB oraz VGA-PC i koniec
nie wiem po jasną cholerę piszą o możliwości odbioru 1080i tylko nie wiem przez jakie gniazdo?
Dodam że próbowałem kabli przejściowych
scart RGB humax > VGA-PC do TV oraz też
comonent humax > VGA TV i był napis na ekranie że format nie bsługiwany.
Dalej stoję z tym problemem ,może kolegą przyjdzie jakiś pomysł .
Ten TV LCD 2 lata temu był drogi i dałem za niego w promocji aż 5400zł
i wydaje mi się że jak by śię udało go sprzedać to tylko za grosze i wtym jest sęk.
Prosze was o jakiś rady.
 
J

Judash

Guest
dekoder@buziaczek napisał:
Tak, ja mam ten model TV LCD Philips 32PF4320/10 i dziwne jest to że posiada obsługę wyswietlania formatu telewizyjnego według specyfikacji 1080i HD a nie wiem jak podłączyć do Humaxa 2000HD żeby cieszyć się odbiorem w HD.
TV posiada 2x gniazdo scart w tym jedno scart RGB oraz VGA-PC i koniec
nie wiem po jasną cholerę piszą o możliwości odbioru 1080i tylko nie wiem przez jakie gniazdo?
Dodam że próbowałem kabli przejściowych
scart RGB humax > VGA-PC do TV oraz też
comonent humax > VGA TV i był napis na ekranie że format nie bsługiwany.
Dalej stoję z tym problemem ,może kolegą przyjdzie jakiś pomysł .
Ten TV LCD 2 lata temu był drogi i dałem za niego w promocji aż 5400zł
i wydaje mi się że jak by śię udało go sprzedać to tylko za grosze i wtym jest sęk.
Prosze was o jakiś rady.

Moze niezle sprawowac sie jako monitor do komputera na ktorym bedzie mozliwosc ogladania HD. Wystaw na allegro a moze ktos kupi?.Za 4000 tys kupisz np plazme i bedziesz cieszyl sie HD ;)
 

SabaT74

New member
nowy soft do humka

witam...tak na przerwanie powyzszej duskusji ktora juz trwa za dlugo:-D donosze ze wgralem do humka soft nowy z koncowka 13 i informuje ze jak na razie zniknely wszystkie problemy z odbiorem cyfrowego polsatu z ichniejszym CI oraz zarowno w cyfrze jak i polsacie jest komplet polskich znaczkow...jeszcze tylko mam pytanko czy to ze w niektorych kanalach nie ma w ogole EPG jest wina softu humka czy moze te kanaly nie dostarczaja takich informacji?

PS. Ciekawe czy to ze przez HDMI jest bezproblemowy dzwiek to zasluga nowego softu humka czy wersji HDMI 1.3?
 

Lech

New member
Bez reklam
Nowy soft nr.13

:eek:k:
SabaT74 napisał:
witam...tak na przerwanie powyzszej duskusji ktora juz trwa za dlugo:-D

Tak masz rację ta w/w dyskusja jak się wnią wczytać to monolog pytającego, który nie słucha podpowiadających. Więc kreska.

Też myślałem o napisaniu kilku ciepłych słów pod adresem Humaxa. Kilka miesięcy temu przedstawiciele tego producenta obwiniali nadawców platform cyfrowych o różne dziwne rzeczy. Ale jakby głębiej się nad sprawą zastanowicić to producenci sprzętu w tym dekoderów żyją dzięki PLATFORMOM . Humax w porę choć z kilku miesięcznym opóźnieniem też spostrzegł skąd ma "chleb" przestał się dąsać na CP i C+, zakasał rękawy i wyprodukował soft na miarę potrzeb polskiego rynku. Tak więc do świetnego obrazu dostaliśmy polskie czcionki, działające EPG, polski teletekst, szybkie przełączanie kanałów, aktualne listy kanałów C+ i CP i wiele innych udogodnień. Można więc śmiało stwierdzić "HUMAX jest THE BEST".

PS. Niektóre kanały nie nadają informacji o programach, więc humax nie wyświetla czegoś co w tej chwili nie istnieje [HBO Comedy, Canal+ film HD itp].
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
Ostanio C+ zbiera pozytywne opinie i Humax tez ;)...to zadkosc na forach ;). Chyba faktycznie poprawilo sie wszystko?;)
 
Ten nowy soft przyspieszył przełączanie kanałów ale żeby to była rewelacja to bym nie powiedział.
U mnie na T-rex 4.1 od czasu do czsu bywają zwiechy a na Canał film HD
nawet obraz się zatrzywuje i rwie na części z pikseliazcją oczywiscie nie zawsze.
Domyslam się że jest to wina nawawcy.
 

lidl

New member
UCAS = problemy to proste

Na module Cyfra HD który jak słyszę jest nie do końca doskonały mi chodzi OK, a na National Geogr. Channel obraz jak dla mnie bajka, można się gapić nawet z pół metra.
Po wymianie softu jestem zadowolony choć zapewne malkontenci znajdą jakieś problemy. To, że moduły wielosystemowe UCAS się wieszają to norma. Wiesza się też Ferguson z wbudowanym modułem udającym wiele systemów. Po prostu rozwiązania typu UCAS trzeba omijać szerokim łukiem jeśli chce się mieć stabilny odbiór. To źródło problemów dla kanałów nadawanych w wielu systemacha takich jest w Cyfrze sporo. Oni zapewne jeszcze wiele razy będą zmieniali konfigurację nadajników i za każdym razem będziesz miał loterię czy wynalazek UCAS będzie działął czy nie. Jak masz wątpliwości czy wiesza się moduł czy odbiornik to po zwisie wyjmij moduł i włóż. Wszystko ruszy po resecie modułu. Układ moduł-odbiornik jest tak stabilny jak jego słabsza część czyli wielosystemowy moduł UCAS z oprogramowaniem rodem z internetu. Jak masz w module 7 systemów to trochę loterią jest który system wystartuje na kanale nadawanym w 7 systemach. Takie kanały są w cyfrze.
 

olekp

New member
nigdy UCASu, nie dajcie się nabrać na 7 systemów kodowania w odbiorniku czy module

Miałem moduł UCAS i nigdy więcej wojny. To jest po prostu szukanie frajera. Kupujesz urządzenie które z fabryki ma jeden system kodowania zupełnie w Polsce nie potrzebny. Potem pisza ci sprzedawcy, że systemów w odbiorniku czy module jest siedem. Programują go softem niewiadomego pochodzenia z internetu i twierdzą że to nie jest oszustwo. Soft jest nielegalny i nie ma żadnej licencji na żaden system. Jak przychodzisz z reklamacją to już z powrotem system jest jeden ten niepotrzebny z fabryki. A wszystko co cię interesuje działa do ......
Jak ktoś lubi problemy to niech kupuje odbiorniki z oszukanymi kieszeniami i systemami albo takie same moduły. Tylko niech sprzedawcy piszą jasno - wielosystemowe moduły to JEDEN SYSTEM LEGALNY (nie polski) i 6 systemów ukradzionych, nielegalnych udwanych, które działają albo nie i NIKT NIE PONOSI ZA TO ODPOWIEDZIALNOŚCI. Mnie oszukali na jeden taki moduł UCAS i przy reklamacji powiedzieli że to tak działa czyli czasem działa. Nie wierzcie więc w moduły wielosystemowe i odbiorniki z modułami wielosystemowymi.
 

Bylu

New member
Nowy soft ....013

Judash napisał:
Ostanio C+ zbiera pozytywne opinie i Humax tez ;)...to zadkosc na forach ;). Chyba faktycznie poprawilo sie wszystko?;)

Nie mam C+ więc nie oceniam, ale Humax z najnowszym softem zawiesza mi się w pewnej opcji usuwania "ulubionego kanału", czego nie zauważyłem w poprzednich wersjach.
A mianowicie;
po wybraniu jednej z zakładek ulubione i naciśnięciu na pilocie przycisku
" i " (informacji o tym kanale), wybieram nr zakładki 1...5, odznaczam (by się już ten program nie pojawiał w zakładce ulubione), zatwierdzm OK
i w tym momencie wszystko się zawiesza. Pomaga tylko "zimny reset" OFF / ON. Czy spotkaliście się z tym zjawiskiem?
Pozdrawiam
Bylu
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
Bylu napisał:
Nie mam C+ więc nie oceniam, ale Humax z najnowszym softem zawiesza mi się w pewnej opcji usuwania "ulubionego kanału", czego nie zauważyłem w poprzednich wersjach.
A mianowicie;
po wybraniu jednej z zakładek ulubione i naciśnięciu na pilocie przycisku
" i " (informacji o tym kanale), wybieram nr zakładki 1...5, odznaczam (by się już ten program nie pojawiał w zakładce ulubione), zatwierdzm OK
i w tym momencie wszystko się zawiesza. Pomaga tylko "zimny reset" OFF / ON. Czy spotkaliście się z tym zjawiskiem?
Pozdrawiam
Bylu

Nie stwierdzilem takich efektow u siebie.
 

olekp

New member
Bylu napisał:
Nie mam C+ więc nie oceniam, ale Humax z najnowszym softem zawiesza mi się w pewnej opcji usuwania "ulubionego kanału", czego nie zauważyłem w poprzednich wersjach.
A mianowicie;
po wybraniu jednej z zakładek ulubione i naciśnięciu na pilocie przycisku
" i " (informacji o tym kanale), wybieram nr zakładki 1...5, odznaczam (by się już ten program nie pojawiał w zakładce ulubione), zatwierdzm OK
i w tym momencie wszystko się zawiesza. Pomaga tylko "zimny reset" OFF / ON. Czy spotkaliście się z tym zjawiskiem?
Pozdrawiam
Bylu
sprawdzałem tą sekwencję zdarzeń parę razy i nic wszysto u mnie też działa proponuję koledze ściągnąć soft jeszcze raz ze strony producenta i załadować ponownie, może coś się w ładowanym pliku spsuło bo to nie jest żadna wada softu bo by się u innych powtarzała
 
Do góry