Humax HDCI 2000

SabaT74

New member
Witam!
Ja tylko w sprawie nowego softu 10015 w kontekscie Cyfrowego Polsatu a raczej ich CAM'u.
NIESTETY DONOSZE ZE NOWY SOFT NIC NIE WNOSI DO POPRAWNEGO DZIALANIA!!!!!
Ma ktos namiary na gosci ktorzy programuja camy polsatu? Moze trzeba z nimi powaznie porozmawiac bo to chyba nie wina humka:???:
Pozdrawiam
 

jar63

New member
HDCI 2000 jakie moduły i lista dla C+ HD i SKY HD UK

Witam ,
mam problem mieszkam uk i uzywam SKY Dygital i Cyfra+HD zeby uzywac jednego tunera kupilem Humaxa HDCI 2000 i niewiem gdzie moza scagnac liste do tego humaxa na Hotbirt 13 (cyfra) i astra 28,2 (Sky) oraz nastepny problem to cam do SKY HD roznie mi podpowiadaja ze Dragon 3.63. lub Dragon 4.1 jeszcze uzywaja jakis nazw jak Dragon T-Rex, Dragon Predator wiec moja prosba do Was jak mozecie mi wyjasnic o co tu chodzi w tych nazwach i co mam zrobic jaki mam kupic Cam czy Cam i programator.
 

maszek

New member
Bez reklam
jar63 napisał:
Witam ,
...kupilem Humaxa HDCI 2000 i niewiem gdzie moza scagnac liste do tego humaxa na Hotbirt 13 (cyfra) i astra 28,2 (Sky) ...
Możesz sam wyszukać kanały na swojej antenie. Poszukaj w instrukcji - wyszukiwanie kanałów. Oczywiście do odbioru kodowanych stacji musisz mieć odpowiedni moduł i kartę lub... ale ja się tym nie zajmuję ;)
 
J

Judash

Guest
Rob_Maczug napisał:
mi niestety nie znalazło nic :-(
Update modlu C+HD nie mozesz zrobic?Czy probowales i wylaczyles w trakcie, bo ten komunikat to mi sie ukazal jak uwalilem modul podczas update.
 
Ostatnia edycja:

Rob_Maczug

New member
Judash napisał:
Update modlu C+HD nie mozesz zrobic?Czy probowales i wylaczyles w trakcie, bo ten komunikat to mi sie ukazal jak uwalilem modul podczas update.

wiszę od rana na info lini cyfry, przesłali mi ponoć update modułu, czekałem 2 h na TVP1 i nic, najłatwiej odesłac do dystrybutora z modułem
dzisiaj mecz MU:Arsenal , chyba sie rozpłaczę :-(

teraz nawet nie próbuje już nic ściągac , przez 2,5 h to na okrągło był komunikat ,że potrzeban nowa aplikacja modułu, teraz już nic
 

Rob_Maczug

New member
w końcu wymieniłem moduł, choć nie było to łatwe, nikt nie był chętny, (niby nie maił, a najlepiej to wymienić go tam gdzie się kupiło )

mam i gra, ale zauważyłem teraz bardzo duże "przebłyski", takie zielone, kolorowe poxele, najbardziej widoczne na canale HD sport i film, czy ktoś wie od czego to jest i jak to zlikwidować :)

prosze o radę
 

maszek

New member
Bez reklam
Rob_Maczug napisał:
mam i gra, ale zauważyłem teraz bardzo duże "przebłyski", takie zielone, kolorowe poxele, najbardziej widoczne na canale HD sport i film, czy ktoś wie od czego to jest i jak to zlikwidować :)
prosze o radę

Niczego w humku nie zmieniałem poza dodaniem transpondera na którym teraz C+ nadaje kanały HD. Ten sam soft co był, ten sam soft modułu co był, ta sama antena 80 cm z konwerterami które były i której palcem nie tknąłem (pomimo rzekomej konieczności zmiany ustawień anteny) a wydaje mi się, że teraz wszystko działa lepiej niż poprzednio. Jeśli miałbym coś doradzić - szukaj źródła usterek tam, gdzie na logikę wydaje się to najmniej prawdopodobne. ;) Zawsze możesz wziąć humka pod pachę i póść do znajomego lub do punktu cyfry i sprawdzić czy na ich instalacji antenowej występują podobne objawy. Od czegos trzeba zacząć a to chyba najprostsza metoda sprawdzenia czy masz problem z tunerem czy z anteną?
pzdr
 

Rob_Maczug

New member
masz rację , od czegoś trzeba zacząć, choć przypuszam ,że może to kwestia anteny, włąsciwie nie da się oglądać kanałów cyfry HD, na SD jest dużo lepiej , choć do ideału daleko
 

maszek

New member
Bez reklam
Jest w nim coś ciekawego? Przyznam, że informacja z Sensora o braku perspektyw na soft z obsługą HDD wystarczająco zniechęciła mnie do "wyczekiwania" nowych wersji oprogramowania.
Na ich stronie nadal "wisi" stara wersja 13 z zeszlego roku. Widać bardziej ich interesuje sprzedaż iCord'a HD. ;)

Miła wiadomość - Humax przygotował stonę w języku polskim (co prawda jedynie główną,
ale zawsze coś) http://www.humaxdigital.com/poland/
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
Wydaje mi sie, ze szybciej przelaczaja sie kanaly i nie widze komunikatu o braku uprawnien ;).
 
Do góry