Humax HDCI 2000

J

Judash

Guest
A ja od pewnego czasu widze w swoim TV niepokojace mnie zjawisko. W tle za glownymi postaciami np na niebie, scianie cienie i kolory maja ksztalt drobnych kwadracikow, jakby to powiedziec pikseloza?. Czesto mozna to zobaczyc w komputerach z kiepskiej jakosci karta graficznia.Myslalem, ze moze to wina plazmy ktora kilka dni temu podlaczylem, ale na starym Sony crt KV29FX66 jest to samo. Sprawdzilem, czy te efekty wizualne ;) sa na kablowce Vectry i tam ich nie ma!.Zastanawiam sie, czy to normalne objawy, czy tuner jest walniety?
 

yetti

New member
Najlepiej sprawdzić czy to samo dzieje się po Componencie i po HDMI, jeśli tylko po HDMI to najczęściej problem jest z komunikacją tuner-telewizor. Największy problem standardu HDMI to kodowanie HDCP, to ono "psuje" komunikacje. Jeśli problemu nie ma po componencie a jest po HDMI to jedynym rozwiązaniem na 100% skutecznym jest kabel HDMI za 300-400 zł.
Na dzień dzisiejszy sporo urządzeń ma kłopoty w komunikacji po HDMI. Albo pojawia się pixeloza albo zrywa dźwięk.
 

yanky

New member
yetti napisał:
jedynym rozwiązaniem na 100% skutecznym jest kabel HDMI za 300-400 zł.

Ale tylko wtedy, gdy będziesz miał pewność, że ten kabelek przyjmą Ci w sklepie z powrotem (na wypadek, gdyby jednak to była wina tunera). Do swojego tunera "pożyczyłem" ze sklepu kabel za 60zł i 299zł. Po testach Zostawiłem sobie ten tańszy i jestem bardzo zadowolony.
 
J

Judash

Guest
yanky napisał:
Ale tylko wtedy, gdy będziesz miał pewność, że ten kabelek przyjmą Ci w sklepie z powrotem (na wypadek, gdyby jednak to była wina tunera). Do swojego tunera "pożyczyłem" ze sklepu kabel za 60zł i 299zł. Po testach Zostawiłem sobie ten tańszy i jestem bardzo zadowolony.

Podlaczyles sprzety przez HDMI, czy komponenet?
 

yanky

New member
HDMI daje "ładny" obraz, a component bardziej nasycony (też ładnie).
ps. Mam Topfield'a, więc trudno mi wyrokować w sprawie Humax'a.
pozdrawiam
 

szczurek

New member
Testuję Humaxa HDCI 2000 i mam go podłączonego do tv lcd Samsung LE 40M51BX/XEH za pomocą kabla HDMI (dostarczonego z tunerem) i jednocześnie kabla component za 60 zł i stwierdzam ja i moi goście iż obraz jest bardziej nasycony kolorami i żywszy z kabla component przy ustawieniu w telewizorze opcji "moduł" (tzn. mam moduł Aston v.2.17). Zaś po przełączeniu w opcji telewizora (source) na "Dekoder HDMI" - obraz na tych samych ustawieniach jest spłowiały czyli większa jaskrawość i jest jakby wyprany z koloru.
 

Rob_Maczug

New member
Wczoraj po długich przygotowaniach, kupiłem wreszcie Humaxa2000, + kartę cyfy HD za 179 zł.
Bałem się efektu po podłączniu, ale ...... różnica jest niesamowita (miałem wcześniej stary czarny,podstawowy dekoder).

Na początku wkurza inny układ kanałów, będzie trzeba się przestawić, i obcięty obraz na sportHD,ale można pokombinowac w ustawieniach.
Wybrał mi 1262 programy+ 434 radiowe, ale i tak bardzo duza część jest kodowana.

Wersję oprogramowania mam HDXSCI 1.00.08 test ( CZY TO JEST NAJNOWSZA ???!!!), czy też powinienem mieć inną ?,może mi ktoś podpowiedzieć,
 

maszek

New member
Bez reklam
Wersja 1.00.08Test to wersja softu z grudnia 2006r (przed świętami BN). Zawiera poprawki dot. prawidłowego wyswietlania polskich napisów (subtitles) oraz polskich "znaczków w telegazecie. Nic nie trzeba uaktualniać. Na temat wgrania softu pisałem tutaj http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=70070#post70070
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=70481#post70481

natomiast o edycji kanałów pod własne potrzeby tutaj http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=72004#post72004
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Rob_Maczug

New member
przy 1 uruchomieniu , humek zaczął wyszukiwać programy, wynik miałem 49% strenght

a quality 99%

czy ten pierwszy parametr to chyba "cienki"
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Rob_Maczug napisał:
przy 1 uruchomieniu , humek zaczął wyszukiwać programy, wynik miałem 49% strenght

a quality 99%

czy ten pierwszy parametr to chyba "cienki"

Wszystko dobrze, najważniejsza jest jakość. U nie też tak jest na wielu transponderach. A swoją drogą, ustaw sobie w opcjach wyświetlanie menu w języku polskim.
 

Rob_Maczug

New member
dzięki za info

na Polski zmieniłem....

a jak za pierwszym razem wybrałem HOTBIRDA, to teraz mogę Astrę1 , i będę miał z jednego i drugiego?

mam bardz dużych koanałów "zakodowanych" przez chwilkę np TYP1, ale po chwili wskakuje, dużo też się dubluje, a ciekwi mnie czy to możliwe że nie mam polskiego dubingu na canale+ ?

generalnie z poukładniem knałów to jest "jazda na maxa"
 

maszek

New member
Bez reklam
małgosia napisał:
A wiesz kiedy można oczekiwać tego nowego softu ?
Z tego co napisał mi Humax Polska na priv, nowy soft miał być w połowie stycznia ale programiści z Humaxa podeszli to tematu jeszcze bardziej ambitnie i uzytkownicy Humaxa pod C+ mogą spodziewać się miłej niespodzianki - w zakresie EPG podobno czegoś więcej niż oferował dotychczasowy Mediasat SD.;)
pozdrawiam
 

bono288

Member
Judash napisał:
Wcisnij czerwony przycisk na pilocie kilka razy.

Możesz opisać dokładniej?
Czy tuner ma być w stanie czuwania,czy może w menu w konkretnej zakladce?
Bo próbuję na różne sposoby i jakoś nie da rady.Dalej świeci ten napis.
 
J

Judash

Guest
bono288 napisał:
Możesz opisać dokładniej?
Czy tuner ma być w stanie czuwania,czy może w menu w konkretnej zakladce?
Bo próbuję na różne sposoby i jakoś nie da rady.Dalej świeci ten napis.
Jak wcisniesz czerwony przycisk to wyskoczy menu.Kazde natepne nacisniecie,to podmenu......bedzie m.in o nazwe HD.TV oczywiscie musi byc wlczony.
 

maszek

New member
Bez reklam
Judash napisał:
Jak wcisniesz czerwony przycisk to wyskoczy menu.Kazde natepne nacisniecie,to podmenu......bedzie m.in o nazwe HD.TV oczywiscie musi byc wlczony.
Judash, bono288 "gasi wyświetlacz" czerwonym przyciskiem:D.
 
Do góry