HK czy DENON?

lolitta

New member
Witam!
Kiedys, dokładnie rok temu miałam wybrany sprzet, niestety z powodow technicznych nie zostałam posiadaczka wymarzonego sprzetu. Chodziło o promocje na zestaw :
DENON AVR 1612 + Warfedale MOVIESTAR
+ oddzielnie : polecany przez Was LG BD 660 3D
Odpuściłam temat na rok i postanowiłam do niego wrócić. Ale poniewaz rok to mnostwo czasu i duuużo sie pozmienialo w tej kwestii, znów probuje sie zwrocic do Was z zapytaniem i prośbą o pomoc.
Szukam sprzetu w dwoch przedzialach : ok 2 tys i 3 tys. Jesli jest cos fajnego na rynku to jestem w stanie dolozyc. Nie jestem audiofilem, wiec nie wiem czy jest sens, ale wychodze tez z zalozenia że lepiej dołożyc za marke i miec sprzet na wieki. Dlatego myslałam o DENONIE lub HARMAN KARDON. Nic mi jednak nie przychodzi do głowy.
Jestem mocno nie w tamacie na dzien dzisiejszy.
Jedyne co udało mi sie wyszukac i mi podpowiedziano, to w tej wersji drozszej taki oto zestaw:


Czy faktycznie aż taki dobry? CZy ma dobre parametry? Nie wiem . Moze ktos pomoze ?
Jesli chodzi natomiast o DENONA, to wowczas (czyli rok temu) jedyne co pamietam to to, że wahalam sie miedzy 1312 a 1612. I ustaliłam że definitywnie 1612 bo ma m.in automatyczna korekcje dźwięku, automatyczną korekcję akustyki pomieszczeń itd.
Potem pojawiło się 1713 – jakie roznice od 1612 nie wiem. Wiecie? Ale czy warto odpowiadac na to pytanie to sie w zasadzie zaczynam zastanawiać. Bo teraz jak wchodzilam na allegro to widze ze wszytsko musialo chyba pojsc mocno do przodu, bo w ogole nie ma serii zaczynajacyh sie na 1….tylko od X…
Moze cos z tej serii?
Odtwarzacz BlueRay też juz pewnie w tej cenie jest nowszy i lepszy niż LG BD 660 3D ?
Jestem zagubiona i to mocno. A chcialabym w tydzien podjac decyzje, żeby na Święta zdążyło :)
Prosze o pomocna dłoń . Za co z góry Wam dziekuje.
Wiem żę dużo pytań, ale moze cos komus uda sie wymyśleć. Ja na razie optuje za
HARMAN KARDON BDS 770 BDS770 3D

Dodam, że pokoj w którym ma się znajdować sprzęt jest dwupoziomowy. Sprzęt bedzie w dolnej czesci ze skosem dachowym. Mysle ze razem jakieś 40 m2, tak Pi razy oko. No powiedzmy ze 15 m2 na każdy pokoj.

Ktos mi odradzał kupowanie klocków, czyli “all-in-one”. Wiec nie wiem czy moj wybrany zestaw jest wart uwagi. Jednak obstaje ze przy tej marce bedzie OK na wieki. Moze sie myle…

Pobuszowalam tak na mega szybko i jeszcze takie oddzielne elementy poznajdowalam:

1)
http://allegro.pl/de…3780491568.html
DENON AVR X500 + HARMAN KARDON HKTS16

Tylko nic mi nie wiadomo o serii X500. Moja ewolucja w DENONACh skonczyla sie na AVR1713.

2)
DENON AVR-1513 + HARMAN K HKTS 16 WQ

3)
DENON AVR-X500 + HARMAN KARDON HKTS 16 WQ

4)
ONKYO TX-NR525 + HARMAN KARDON HKTS 16 BQ

Co byście wybrali? czy to jest w ogóle warte uwagi?

Obstawalabym jednak przy HK i DENONIE, ale moja ewolucja na temat DENONOW skonczyla sie rok temu na modelu 1712 a teraz widze ze serie zaczynaja sie na X ….I nie wiem czy sie posunelo to od 2012 rooku i jakie sa roznice.

PROSZE PILNIE O POMOC!!!!!!!!!!!!!!!! :)
bo do Gwiazdki niedaleko a jeszcze musi zdążyć przyjść, a wszyscy wiemy jak działa nasza Poczta :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolitta

New member
Już raz padl ten login w innych postach to faktycznie musi być dobry. No chyba ze ktoś sobie reklamę robi.ale wierze ze nie? :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolitta

New member
OOOO!!!! BlackNinja !!! Miałam Pana poszukiwac !
Tylko ciezko w firmowym czasie znalezc chwile na prywate. Ale na prawde od rana o Panu mysle. A tu taka niespodzianka ;) Bardzo dziekuje że Pan odpisał

Szczerze to szukalam pierwotnie czegos za 2 tys bo nie wiem czy rodzice wyczuja roznice. Na pewno nie.... Druga strona - wiem ze maja podejscie "na wieki" czyli zawsze stawiaja na jakosc. Ojciec ma w aucie glosniki HK i jak mu znajomy powiedzial ze najwyzsza półka, to sie mama teraz uparła na Harmana :) Kiedys rok temu zafascynowal nas Pan w salonie Denona.

Takze reasumujac - nie wiem co zrobic. Wyslucham dwoch wersji, tanszej i takie przekraczajacej 3 tys. (lekko ;))

Moze podac Panu maila prywatnego

Tylko kino będzie czy muzyka także? 3000 nieprzekraczalne?


Suma sumarum, z radosci - nie odpisałam do czgeo ma byc. Ciężko mi stwierdzic, czy wiecej beda sluchac muzyki czy ogladac filmow. Mysle ze skoro mamy sobie zrobic taki pokoj relaksacyjny to w wiekszosci kinowy. Ale na pewno bedzie tez sluchana na nim muzyka. Jak pytam ich to mowia ze 50% na 50%. Ale znajac ich zasoby audio, to maja raptem (w odorznieniu ode mnie:) kilka płay CD.

Patrzac mega przyszlosciowo - jak wprowadzimy sie do rodzicow i polaczymy dwa sprzety, to od razu mowie ze mam super sprzet audio. Pioneera. Wiekowy ale kosztował majatek. Jak bede w domu to moge sprawdzic symbole.

Moze to Panu jakos podpowie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Whiplash

New member
Bez reklam
Denon imo lepiej wygalda ze wzgledu na to ze jest amplitunerem a nie "listkiem" co ma wszytko w jednym jak HK. Stawiam na Denona, pozatym stereo na takich satelitkach z subem to moze kiepsko brzmiec. Kino czyli film ok moze byc ale do muzyki to raczej nie specjalnie.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Whiplash posłuchaj takiego listka i będziesz zaskoczony jak wymiata, ja ostatnio podłączałem do niego Studio 580 i kopara opadła mi do ziemi co to potrafi grać.
 

rib

New member
Podepne sie pod temat, ten HK BDS770 chodzi mocno po głowie jednak zastanawiam sie czy mozna z niego wyciągnąć wiecej w przypadku muzyki zmieniając kolumny (same fronty) na cos większego. Czy to ma sens ?? Jesli tak to co byście polecili ?? Nie mam miejsca na duże kolumny 5.1 jak i na duża ilośc sprzętu, lubie oglądać filmy i słuchać muzyki i szukam złotego środka. Takie dylematy minimalisty co chce by wszystko grało dobrze :))
 

roger77

New member
Witam.
Może ktoś odpowie dlaczego teraz panuje jakiś dziwne okrajania ampli z systemów dźwięku np DENON 1512 z Denon X1000. brak DTS NEO.
Co prawda już od kilku lat tak bardzo nie śledzę rozwoju AV, ale w nie długim czasie zamierzam kupić jakiś ampli i jestem trochę zaskoczony.
W końcu lepiej mieć więcej niż miej. Chyba się nie mylę?
 
Do góry