HK czy DENON?

hans2

Banned
przerzucanie kosztów na co innego.
ale nie jest tak zle, sposrod technologii ktore robia upmix masz zamiast tego dpl2 ktory jest konfigurowalny.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Podepne sie pod temat, ten HK BDS770 chodzi mocno po głowie jednak zastanawiam sie czy mozna z niego wyciągnąć wiecej w przypadku muzyki zmieniając kolumny (same fronty) na cos większego. Czy to ma sens ?? Jesli tak to co byście polecili ?? Nie mam miejsca na duże kolumny 5.1 jak i na duża ilośc sprzętu, lubie oglądać filmy i słuchać muzyki i szukam złotego środka. Takie dylematy minimalisty co chce by wszystko grało dobrze :))
Tak można, w biurze miałem podłączony zestaw BDS577 + Studio 580, tak, tak spokojnie je napędza i efekty niesamowite.
 

roger77

New member
Ok. Może ktoś mi pomoże dokonać wyboru i odpowiedzieć czy się przypadkiem niemyle. Szukam dobrego ampli w rozsądnej cenie (cena dla mnie). Miałem kupić onkyo 515. W sklepie który znalazłem gość zamiast tego propnuje mi onkyo 626 w miare podobnej cenie. Mi zależy również na tym by ten ampli był w miarę uniwersalny dla moich potrzeb.
KINO 60% MUZA 40%

Wyczytałem że formaty np. neo:6 przetwarza 2 kanały na 6(chciałem to użyć do słuchania płyt CD) nie wiem czy to ma sens.
Takiego formatu nowsze ampli nie mają.

Czy obecne ampli mające Dolby Digital Plus, Dolby Pro Logic IIz, Dolby TrueHD, DTS HD Master Audio, PCM obsłużą wszystkie formaty używane na płytach BR i czy będzie coś nie tak z obsługą dżwięku zapisanym na płytach DVD-chodzi o filmy.
I jak to się ma do muzyki na CD i np FLAC odtwarzanych przez te ampli np. z USB.
Proszę o wyrozumiałość ale jestem już trochę zakręcony przez to wszystko.
Może ktoś się poświęci i mi to łopatologicznie wytłumaczy.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Trochę mylisz:
1) Neo 6 mają wszystkie nowe amplitunery
2) Nie słuzy on do słuchania muzyki, tylko do ściezek filmowych i wirtualnie probuje rozbic 2 kanaly na 6
3) muzyki najlepiej sluchac w stereo, jeśli już chcesz na wszystkich glosnikach uzyj trybu Multi chanell, All channel lub jak zwal tak zwal dany producent.
5) do filmow tez Neo 6 nie specjalnie się sprawdza (choć zły nie jest), to taki wymysł ostatnich czasów. Jeśli masz sciezke 2.0 i chcesz z niej zrobić np. 5.1 to uzyj starego dobrego Dolby Pro Logic II - zazwyczaj sprawdza się bardzo dobrze.
6) Tak, obecnie każdy nowy amplituner majacy wymienione przec Ciebie formaty obsłyzy wstecznie również te na DVD
 

roger77

New member
Mam jeszcze szybkie pytanie.
Czy można w 2 "strefach" podłączyć różne rodzaje kolumn. Chodzi mi o omy. Jeden zestaw 5.1 mam 6 omowy a w kuchni chciałęm podpiąć 4 omowe małe głośniki do onkyo 626.
Przewód do kuchni od amli około 14mb do każdego głośnika..
 

roger77

New member
Dzisiaj dokonałem zakupu Onko 626 z taga 606+ sub.
MImo bolącej od rana głowy nie mogłem sobie odmówić spięcia tegoż zestawu do "kupy".
Rach-ciach i stereo z subem i ampli, oraz walającymi się kablami stało czekając na muzyczny impuls.
Z tego szczęścia zapomiałem kupić "optyka" żeby podpiąć tv do ampli.
Na szybkiego wciskam USB z muzą, odpalam, chwila szarpania się z ustawieniami aby ampli zobaczył USB i .... jestem zaskoczony na minus.
Może to wina muzyki bo to MP3, może wina ustawień (po chwili udało mi się dostać do korekcji bas/sopran) ale na tą chwilę odnoszę wrażenie, że mój stary technisc z kolumnami z lat` 90 lepiej grał. Płasko jak cholera!!
Narazie staram się podejśc do sprawy na spokojnie, na dzisiaj mam lekturę w postaci instrukcji od onkyo i może wtedy sprawa nabierze smaku, ale na razie
szłu nie ma :(
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Zapewne ampli bez kalibracji, wyjete z pudelka i wlaczone. Na sam poczatek przeprowadz kalibracje a potem zobacz jak gra.
 
Mój HK 370 po wyjęciu tez grał swietnie bez kalibracje. Po niej jest trochę lepsza przestrzeń sceny. A co do kolegi, to może masz możliwość podpieciu innych kolumn, może pożycz od kogoś. Jak jesteś z wawy to możesz wpaść do mnie ze swoim ampli.
 

roger77

New member
Dzieki, mieszkam nie daleko wawy. Narazie czyli jutro zabiorę się do rozprowadzenia kabli. Jak kolumny będą stały na swoich miejscach zrobię się z za kalibrację i wtedy się zobaczy jak to gra.
 

collider

New member
Bez reklam
Kolego jezeli myslales, ze amplituner KD tej klasy zagra swietnie w stereo to czas wziasc gleboki oddech. Nic z tego. Nie chce cie martwic ale raczej to Onkyo nie pobije starego Techincsa. Ale i tak gratuluje zakupu bo mimo wszystko to fajny klocek.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z calym szacunkiem do Onkyo, ale Technics za pare stowek zagra o niebo lepiej w stereo. Nie tylko od Onkyo, tak na marginesie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj dokonałem zakupu Onko 626 z taga 606+ sub.
MImo bolącej od rana głowy nie mogłem sobie odmówić spięcia tegoż zestawu do "kupy".
Rach-ciach i stereo z subem i ampli, oraz walającymi się kablami stało czekając na muzyczny impuls.
Z tego szczęścia zapomiałem kupić "optyka" żeby podpiąć tv do ampli.
Na szybkiego wciskam USB z muzą, odpalam, chwila szarpania się z ustawieniami aby ampli zobaczył USB i .... jestem zaskoczony na minus.
Może to wina muzyki bo to MP3, może wina ustawień (po chwili udało mi się dostać do korekcji bas/sopran) ale na tą chwilę odnoszę wrażenie, że mój stary technisc z kolumnami z lat` 90 lepiej grał. Płasko jak cholera!!
Narazie staram się podejśc do sprawy na spokojnie, na dzisiaj mam lekturę w postaci instrukcji od onkyo i może wtedy sprawa nabierze smaku, ale na razie
szłu nie ma :(

A Ty tylko bedziesz sluchal MP3 i tego typu formatow? A druga sprawa to tak jak Armanig napisal ze Twoj Technics zapewne moze byc lepszy od wielu amplitunerow za taka kwote jaka kupiles amplituner. Wzmak to wzmak Kolego.. A jakbys kupil wzmak za 1500 zl z obecnych to zabije on wszytskie amplitunery mysle ze do 3 tys to nie beda mialy co startowac do takiego wzmaka.. Pamietaj o jednym ze w amplitunerze takim do 3 a mysle nawet ze do 4 tys to 80% kasy placisz za amplituner, a te 20% to jest kasa za stereo.. A nawet sa tacy ludzie pracujacy w serwisach ze uwazaja ze nie wszytskie amplitunery w tej kwocie maja 20% kasy wlozonej w stereo...
 

roger77

New member
Do samych mp3 kupił bym wieże za 300 zł :).
Po kalibracji już dźwięk nabrał rumieńców.
Odpaliłem po kilka minut filmów z dźwiękiem DTS I DIGITAL, było OK.
Muszę się jeszcze zagłębić w ustawienia Audyssey, odtworzyć muzykę w dobrej jakości i posłuchać w stereo.

A czy odtwarzając film .mkv za pomocą TV z przez USB można jakoś wykorzystać funkcję x.v.Colour? Czy tylko bezpośrednio podpięty Blu-ray do ampli ma 'polepszyć obraz'?
Przepraszam za takie może dziwne pytania dla nie których ale dużo się zmieniło od moich czasów w sprawach technicznych.

Np. mam plik z muzyką DTS 5.1 .WAV, bitrate 1.4 Mbps stereo 44.1 KHz.
Widzi plik, odtwarza , lecz zamiast muzyki lecą szumy.
Co z tm można zrobić?
 
Ostatnia edycja:
Do góry