Hitachi 42PD9700

martwy

New member
Witam wszystkich bardzo serdzecznie;
Jak Hitachi 42PD9700 radzi sobie z sygnałem 1080p?
Czy użytkowanie tego modelu z odległości 2,2-2,5m ma sens ? Wiem ,są tabele ale jak to ma się w praktyce przy sygnale 1080p a jak przy sygnale gorszej jakości (divx, tv sd)?
Dzięki.
 

byczy

New member
martwy napisał:
Witam wszystkich bardzo serdzecznie;
Jak Hitachi 42PD9700 radzi sobie z sygnałem 1080p?
Czy użytkowanie tego modelu z odległości 2,2-2,5m ma sens ? Wiem ,są tabele ale jak to ma się w praktyce przy sygnale 1080p a jak przy sygnale gorszej jakości (divx, tv sd)?
Dzięki.

ja mam z kanapy do TV jakies 2m i jest wporzadku
przy sygnale 720p, 1080i elegancko przy SD nieco gorzej ale mi sie podoba :)

no z divx hmm zlezy jaki ten divx....w porownaniu do 720p czy 1080i to normalnie niechce sie ogladac.......takiego divx'a no widac ze to divx......na takim duzym ekranie to jednak nie jest to samo jak na monitorze od kompa.....

a z sygnalem 1080p no nie przyjmuje :)
 

martwy

New member
a z sygnalem 1080p no nie przyjmuje :)[/quote]


Rozumiem,że chcąc zagrać na Ps3/oglądnąć film na BR w 1080p,trza będzie zmienić ustawienia odtwarzania obrazu na 1080i/720p .Mam nadzieje,że są takowe opcje w ps3 ,no chyba ,że ten tv też daje taką możliwość?
 

marek_13

New member
NO MAM PANOWIE I PANIE !!!!!!

42PD9700C HAS ARRIVED !!!!!

Ustawienia: docieranie wg receptury a la Goliat
Screen wipe: nie wykazał żadnego syfu.

Pozdro all
 

Goliat

New member
Bez reklam
marek_13 napisał:
NO MAM PANOWIE I PANIE !!!!!!

42PD9700C HAS ARRIVED !!!!!

Ustawienia: docieranie wg receptury a la Goliat
Screen wipe: nie wykazał żadnego syfu.

Pozdro all
No GRATKI!!!! ... i nie zapomnij o ściereczkach :cool: ...... życzę smacznego (oczywiście pod bezawaryjną pracę TV ;))
Pozdrawiam.
 

marek_13

New member
he,he - no dzięki Goliat, nie zapomnę napewno. ale już się zgrzyty zaczęły - z N-ką nie chodzi ani po komponencie (wetknąłem w AV4) ani po hdmi - nie ma sygnału i dupcia. Po scarcie za to bez problemu (AV1). I wyobraź sobie, że 5 minut na jakimś Mango z kablówki chodził, przełączylem na AV4 bo próbuje ten decoder odpalić a tu zobaczyłem całe mango na czarnym ekranie ????? Full DUCH. Co to jest???

pozdro all

a teraz się bardzo ładnie "No sync. signal" odbiło - można przeczytać buuuuuuuuuu

z DVD też dupcia - po componencie nie chodzi, jakieś pasy czerwono zielone latają i tyle
 
Ostatnia edycja:

Goliat

New member
Bez reklam
marek_13 napisał:
he,he - no dzięki Goliat, nie zapomnę napewno. ale już się zgrzyty zaczęły - z N-ką nie chodzi ani po komponencie (wetknąłem w AV4) ani po hdmi - nie ma sygnału i dupcia. Po scarcie za to bez problemu (AV1). I wyobraź sobie, że 5 minut na jakimś Mango z kablówki chodził, przełączylem na AV4 bo próbuje ten decoder odpalić a tu zobaczyłem całe mango na czarnym ekranie ????? Full DUCH. Co to jest???

pozdro all

a teraz się bardzo ładnie "No sync. signal" odbiło - można przeczytać buuuuuuuuuu

z DVD też dupcia - po componencie nie chodzi, jakieś pasy czerwono zielone latają i tyle
U mnie zero problemów z "duszkami" stare DVD podłączyłem po component-też zero problemów a nową nagrywarke podłączyłem po HDMI i również "zero problem" ..... po euro mam podłączoną Cyfre (RGB) i też najmniejszych problemów.
A swoją drogą przy podłączaniu nagrywarki pobawiłem się troszke kabelkami i muszę powiedzieć że ci "znawcy" którzy twierdzą że HDMI może iść nawet na zszywaczach mają takie pojęcie o temacie RTV jak ja o rzeźnictwie :D
Testowałem:
No Name (China ale z filtrami ;))
Bandridge VL1020
TECHLINKA 680202 (ten został adoptowany :D)
... i różnica jest widoczna gołym okiem!!!
Pozdrawiam.
 

byczy

New member
marek_13 napisał:
he,he - no dzięki Goliat, nie zapomnę napewno. ale już się zgrzyty zaczęły - z N-ką nie chodzi ani po komponencie (wetknąłem w AV4) ani po hdmi - nie ma sygnału i dupcia. Po scarcie za to bez problemu (AV1). I wyobraź sobie, że 5 minut na jakimś Mango z kablówki chodził, przełączylem na AV4 bo próbuje ten decoder odpalić a tu zobaczyłem całe mango na czarnym ekranie ????? Full DUCH. Co to jest???

pozdro all

a teraz się bardzo ładnie "No sync. signal" odbiło - można przeczytać buuuuuuuuuu

z DVD też dupcia - po componencie nie chodzi, jakieś pasy czerwono zielone latają i tyle

Full Duch?? ale to na czarnym ekranie tzn? miales wlaczony tv i byla czarna plansza czy brak sygnalu na av4 i przejscie w eko mode (mruga czerwona dioda)
ja zauwazylem ze po ogladaniu tv np. cos z czarnymi pasami gora-dol i wylaczeniu calkiem tv to przez jakies 5sek widac lekko te paski gdy ekran jest taki jakby wygaszony ale nie dokonca ale mi sie zdaje ze to jest poprostu taka technologia (gaz) bo przy dzialajacy tv to nic takiego nie zauwazylem ze np. ogladalem z kompa cos i byly te pasy czarne a potem wlaczylem cos jasnego i by byly jakies inne odbarwienia tam gdzie byly czarne pasy.............
 

marek_13

New member
byczy napisał:
Full Duch?? ale to na czarnym ekranie tzn? miales wlaczony tv i byla czarna plansza czy brak sygnalu na av4 i przejscie w eko mode (mruga czerwona dioda)
ja zauwazylem ze po ogladaniu tv np. cos z czarnymi pasami gora-dol i wylaczeniu calkiem tv to przez jakies 5sek widac lekko te paski gdy ekran jest taki jakby wygaszony ale nie dokonca ale mi sie zdaje ze to jest poprostu taka technologia (gaz) bo przy dzialajacy tv to nic takiego nie zauwazylem ze np. ogladalem z kompa cos i byly te pasy czarne a potem wlaczylem cos jasnego i by byly jakies inne odbarwienia tam gdzie byly czarne pasy.............

no tak - już tą cholerną n-kę ustawiłem i jest ok po componencie (hdmi jeszcze potestuję). DVD po componecie nie chodzi (po scarcie - no problem), ale ja mam słynnego Cyberhome462 za 70 złotych, więc odpuściłem hehe. Zresztą postanowiłem zastosować turbo docieranie i poza "normalnym" oglądaniem zostawię go na 24 godziny na 10 dni na sygnale testowym ASTRA HD - tam nie ma nigdzie żadnych znaczków ani pasków, to chyba mu nie zaszkodzi - co o tym sądzicie???
Jeśli chodzi o Full Duch - no puść sobie np. Mango, albo inną tego typu stronkę reklamową z dużą ilością pasków i znaczków i przełącz potem (po 2 minutach) na tryb AV, którego nie używasz (dostaniesz teoretycznie czarny ekran z napisem No Sync. Signal) PLUS DUCHA CAŁEGO MANGO !!! Potem on znika, ale po dość długim czasie - piszą o tym zresztą w instrukcji obsługi - 8 strona 3 akapit od dołu - przestałem się tym przejmować - wszystkie plazmy tak świecą technologicznie i tyle (WOW - mam wymówkę dla sąsiada).

Zresztą na tej samej stronie, w 1-szym akapicie od dołu piszą o tych pixelach "świecących inaczej niż inne" - to informacja dla Kolegi, który opisywał ten problem wyżej. Ja tego nie mam, ale bez wątpienia mają z tym problem, bo piszą, że "mimo, iż panel wyprodukowano z użyciem najwyższej precyzji technologii", to zdarza się .......... Śmieszny tekst jakiś.

No na razie tyle - do 3 w nocy wczoraj siedziałem cholera

pozdro all

p.s. dzięki Goliat za szybką reakcję, chociaż Tyś tu Szef w zasadzie :hihi:
 

Goliat

New member
Bez reklam
marek_13 napisał:
no tak - już tą cholerną n-kę ustawiłem i jest ok po componencie (hdmi jeszcze potestuję). DVD po componecie nie chodzi (po scarcie - no problem), ale ja mam słynnego Cyberhome462 za 70 złotych, więc odpuściłem hehe. Zresztą postanowiłem zastosować turbo docieranie i poza "normalnym" oglądaniem zostawię go na 24 godziny na 10 dni na sygnale testowym ASTRA HD - tam nie ma nigdzie żadnych znaczków ani pasków, to chyba mu nie zaszkodzi - co o tym sądzicie???
Jeśli chodzi o Full Duch - no puść sobie np. Mango, albo inną tego typu stronkę reklamową z dużą ilością pasków i znaczków i przełącz potem (po 2 minutach) na tryb AV, którego nie używasz (dostaniesz teoretycznie czarny ekran z napisem No Sync. Signal) PLUS DUCHA CAŁEGO MANGO !!! Potem on znika, ale po dość długim czasie - piszą o tym zresztą w instrukcji obsługi - 8 strona 3 akapit od dołu - przestałem się tym przejmować - wszystkie plazmy tak świecą technologicznie i tyle (WOW - mam wymówkę dla sąsiada).

Zresztą na tej samej stronie, w 1-szym akapicie od dołu piszą o tych pixelach "świecących inaczej niż inne" - to informacja dla Kolegi, który opisywał ten problem wyżej. Ja tego nie mam, ale bez wątpienia mają z tym problem, bo piszą, że "mimo, iż panel wyprodukowano z użyciem najwyższej precyzji technologii", to zdarza się .......... Śmieszny tekst jakiś.

No na razie tyle - do 3 w nocy wczoraj siedziałem cholera

pozdro all

p.s. dzięki Goliat za szybką reakcję, chociaż Tyś tu Szef w zasadzie :hihi:
Dzięki za uznanie i proszę o podwyżke :D ...a tak na poważnie to czy nie mylisz efektu pamięci z duszkami????
Faktycznie po przełączeniu z programu na AV lub po wyłączeniu TV nieraz widać pozostałości po oglądanym programie ....ale to nie są duszki!!!!!
Sąsiad posiada pioneera z nowej serii i tam dopiero można robić wykłady o duszkach (nieraz po godzinie oglądania np.TVN można podziwiać znaczek TVP1 :razz: oglądanej godzinę temu)
A więc tak:powyłączaj dodatki YNR,LTI,CTI itp.....
i ustaw Screen Saver (instrukcja strona 30) na 5 minut i po zawodach.
Pozdrawiam.
 

marek_13

New member
no tak mam ustawione - przeca pisałem "a la Goliat" :p Oczywiście, że mylę te 2 rzeczy, o których pisałeś - duszków żadnych nie mam ;) , a panel na tych "ubogich" ustawieniach ŚWIECI BAJECZNIE (na HD) i "normalnie" na SD. To samo z dźwiękiem - Astra Promo HD leci w DD cały czas - to wszystko musiałem prawie do zera wyciszyć. Już się zastanawiam, jak to po 200 godzinach ustawić - te "angielskie" nastawy mi się nie za brdzo podobają - np. jednego nie rozumiem w ogóle - wszystkie, albo prawie wszystkie jakieś "bajery" są u niego na OFF - no to po co one są do cholery??? A te płytki twoje Goliat to da się jakoś przegrać hehe?

pozdro all
 

Goliat

New member
Bez reklam
marek_13 napisał:
A te płytki twoje Goliat to da się jakoś przegrać hehe?
Pierwsze 100 godzin i następne 100 godzin masz podane a w dalszych wątkach forum GB są ustawienia na potem (ja swoje też podałem)
...co do przegrania to babcia mnie nauczyła że jak się zje i wypije ;) to się wszystko załatwi :D
Pozdrawiam.
 

marek_13

New member
Hi,hi to by się dało załatwić, ale jak sobie przypomnę drogę z Warszawy do Poznania (w zeszłym roku na weselu byłem 3 dniowym) to qrna za te 6 godzin męczarni.......tylko 2 płytki :)))) never!!
A linka podawałeś do takiego gościa, co na 200 godzin podawał, pierwszych i następnych

pozdro all
 

marek_13

New member
nic już z tego nie rozumiem Goliat :x jeszcze raz cały wątek przeleciałem i wyszło mi na to, że po docieraniu ustawiłeś jeszcze niższe parametry niż przed docieraniem hehehehehe - to po cholerę to wszystko było?

link, który podałeś do rejestracji sprzętu nie ma w sobie opcji rejestracji, ani tym bardziej możliwości otrzymania polskiej instrukcji (mnie on niepotrzebna, ale...). Myślę, że cała ta stronka to jest Horna, jako generalnego dystrybutora na Polskę i ktoś te opcje może szybko wyłączył?

Boję się również, że szczęśliwi posiadacze serii C mogą mieć kłopoty z tunerami tunerem naziemnej cyfrówki - boję się, że bez zmiany firmwara się nie obejdzie.

Pisaliście już ościerkach :eek: , to mam pytanie - czy ktoś używa jakiegoś pokrowca na to ustrojstwo, jeśli tak to jakiego i gdzie to kupić?

I jeszcze 1 pytanko - czy udało się komuś zestroić pilota Hitachi z dekoderem N-ki?

pozdro all
 

Goliat

New member
Bez reklam
marek_13 napisał:
nic już z tego nie rozumiem Goliat :x jeszcze raz cały wątek przeleciałem i wyszło mi na to, że po docieraniu ustawiłeś jeszcze niższe parametry niż przed docieraniem hehehehehe - to po cholerę to wszystko było?

link, który podałeś do rejestracji sprzętu nie ma w sobie opcji rejestracji, ani tym bardziej możliwości otrzymania polskiej instrukcji (mnie on niepotrzebna, ale...). Myślę, że cała ta stronka to jest Horna, jako generalnego dystrybutora na Polskę i ktoś te opcje może szybko wyłączył?

Boję się również, że szczęśliwi posiadacze serii C mogą mieć kłopoty z tunerami tunerem naziemnej cyfrówki - boję się, że bez zmiany firmwara się nie obejdzie.

Pisaliście już ościerkach :eek: , to mam pytanie - czy ktoś używa jakiegoś pokrowca na to ustrojstwo, jeśli tak to jakiego i gdzie to kupić?

I jeszcze 1 pytanko - czy udało się komuś zestroić pilota Hitachi z dekoderem N-ki?

pozdro all
Normalnie ręce opadają :( .......chyba za dużo czasu spędzasz pod sejmem :D (demonstracje???)
Masz tą strone i napisz maila lub zadzwoń (podając nr. fabryczny) i temat z głowy (twój wybór bo jeżeli TV zakupiony w D to masz 3-lata gwarancji)
http://www.hitachi-online.pl/index.php?ap=support&ap2=customerservice&ap3=service
......a z tym pokrowcem to mistrzostwo świata :D ...... napisz maila do Jacksona on jest mistrzem we foliowaniu (namioty tlenowe itp..... :D )
Pozdrawiam....(i nie pij już tego Królewskiego :p )
 

marek_13

New member
No dobra, dobra - wysłałem wszystko i zarejestrowałem - patrz lepiej Goliat, czy kozły wyłażą z tej strony, co trzeba na rynku hehehehe (ładne miejsce swoją drogą!!!). Wysłałem im parę pytanek też - jak odpowiedzą - dam znać.

pozdro all

p.s. a swoją drogą, to jestem mocno zaskoczony tymi kpinami na temat pokrowca (ja się z twoich ścierek nie naśmiewałem). Uważąm, że to genialny pomysł np. w czasie wakacji.
 
Ostatnia edycja:

byczy

New member
Goliat napisał:
Normalnie ręce opadają :( .......chyba za dużo czasu spędzasz pod sejmem :D (demonstracje???)
Masz tą strone i napisz maila lub zadzwoń (podając nr. fabryczny) i temat z głowy (twój wybór bo jeżeli TV zakupiony w D to masz 3-lata gwarancji)
http://www.hitachi-online.pl/index.php?ap=support&ap2=customerservice&ap3=service
......a z tym pokrowcem to mistrzostwo świata :D ...... napisz maila do Jacksona on jest mistrzem we foliowaniu (namioty tlenowe itp..... :D )
Pozdrawiam....(i nie pij już tego Królewskiego :p )

tez wyslalem maila do tego centrum serwisowego zobaczymy co mi odpowiedza :)

zebym nie przeczytal to co nie moj prezydent powiedzial do kolesia na pradze.... spiep.... dziad.... hehehhehe
 

Goliat

New member
Bez reklam
marek_13 napisał:
No dobra - zaczęliście już o ścierkach pisać buahhhhhhhhaaaaa :eek:k: niech wam będzie.
Nie mam jeszcze sprzętu (ale na 100% będę miał), więc dwa poważne tematy techniczne:
1. HDMI - czy ktoś korzysta z połączenia PD9700 po HDMI do dekodera telewizji "najnowszej generacji" N ??? Czy dźwięk lub obraz przerywa co jakiś czas na sekundę (znany problem N-ki z wieloma modelami telewizorów).
Generalnie problem polega na obsłudze przez telewizor zgodnego z N-ką tzw. protokołu HDCP. Czy w instrukcji albo specyfikacji techn. jest coś na ten temat??? Dodam, że jest to szalenie istotne przy odbiorze HDTV z platform TV Sat (chwilowo tylko N-ka).

2. czy te 10 głośników w PD9700 obsługuje Dolby Digital 5.1. np surround???

3. czy ktoś podłączył subwoofer pod gniazdo subwoofer out? jak to chodzi?

pozdro all :cool:
Ty się nie śmiałeś???No to masz klona ;)
A jeżeli chodzi o pokrowiec to mam taką narzutę (obrusik firmowy z jednej z imprez) i narzucam go od przodu do tyłu (boki mają wolny przepływ powietrza)
Pozdrawiam.
 

byczy

New member
Dostalem maila o serwisie z euroces. (z strony Hitachi)

W odpowiedzi:
- nie ma potrzeby rejestracji
- do reklamacji gwarancyjnej jest niezbedna karta gwarancyjna wypelniona przez sprzedawce plus kopia rachunku zakupu

Wyslalem jeszcze pytanie uzupelniajace co jesli nie mam wpelnionej takowej karty?

Pozdrawiam
 
Do góry