HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

Bejziczek

Member
To chyba będę zmuszony się rozstać z mym Q5Pro......
Teraz sprawdzałem, to na mym urządzeniu nawet hd nie ma, tylko sd
 
Ostatnia edycja:

hubio

New member
Odpaliłem Q10 pro z HiMedia i powiem na gorąco - jedno wielkie WOW ! Głównie za sprawą Imprex 2.0 ! Najwyższa cena TV boxów nie licząc Nvidii, ale każda wydana złotówka jest tego warta.


Pod kątem szybkości działania, obsługi natywnego pilota i oczywiście tego Imprexa DEKLASUJE minixa (którego wcześniej używałem) i podejrzewam, że większość innych TV boxów. Obraz SD/HD można bardzo poprawić. Dzięki licznym ustawieniom bez problemu można uzyskać skalowanie do 4k/12 bitów do projektorów z okrojonym hdmi. Bogactwo ustawień opcji obrazu z możliwościami Androida (tu 7.1) i obsługą wszystkich multimediów to coś na co czekałem latami... Dla wszystkich wahających się gorąco polecam.

Właśnie go zrootowałem co jest proste, ale trzeba znaleźć właściwe rozwiązanie. Jak ktoś by chciał wiedzieć niech pyta.
 
Ostatnia edycja:

hubio

New member
Myślałem, że Imprex działa na wszystkich playerach, także zewn. jak MX Player - niestety nie jest tak idealnie. Działa tylko w Kodi i wbudowanym domyślnym odtwarzaczu. Zastanawiam się czy to jest tylko rozwiązanie softwarowe ten Imprex czy hardwarowe. Kiepsko działa przewijanie do danego punktu tzn trzeba mieć przycisk air mouse wciśnięty i z wciśniętym przejechać do pożądanego czasu. Intuicyjnie by było jak by przechodziło po kliknięciu na osi czasu jak np jest w MX Player lub Kodi bez wrappera. Ale to niuanse. Jakość obrazu wymiatająca. Po za wspomnianą przeze mnie dziwną sprawą przewijania na osi czasu Wrapper+Kodi działa bajecznie. Kilka razy zdarzyło się zawieszenie, ale to i tak niebo, a ziemia w porównaniu do minixa gdzie jak się zawiesił pomagało tylko wyjęcie wtyczki z prądem. Tu można normalnie wyłączyć z pilota, włączyć - co odbywa się 20sek i jest ok. Na razie jestem oczarowany.
 

Mirek_Gra

Member
Ja mam konto ze względu na Cyfrowy Polsat i jakieś filmy do oglądania. Niestety nic z tego. Co do blokowania, to będzie blokował zrotowany, czy też nie. Zadałem pytanie dla pcristi z forum futeko. Q10 pro ma DRM L3, a nie ma DRM L1 (potrzebny dla Ipla) ta sprawa jest zależna od Himedia (póki co tego nie zrobili - kupili)
 

tomles

New member
Witam, ustawił ktoś dźwięk AC3 w kodi 17. ja po aktualizacji do oprogramowania do 2.06 mam nowe kodi i oczywiście problem z dźwiękiem. Niestety nie przekazuje mi na amplituner dźwięku dolby.
 

radioaktywny

New member
U mnie na Xiaomi Tv Box wszystko działa. KODi chyba 17.4.
Dźwięk puszczony przez HDMI. Na forum.kodi.tv masz opis co i jak. Inaczej się ustawia gdy masz podłączone przez spdif, a inaczej przez HDMI.
Pozdr.
 

tomles

New member
Niestety na nowym Sofcie więcej rzeczy nie działa. Media center nie łączy się z serwerem Nats, przez co wraper w kodi nie przełącza na zew odtwarzacz, o kombinacji z kodi już nie wspomnę aby działał dźwięk 5.1. Stary soft z kodi 16 działa wszystko jak należy.
 

patee

New member
Witam,
czytam forum już od dłuższego czasu i przyszedł czas na rejestrację :)

Mam Q5 Pro podłączone do Onkyo TR-NR525. I mam problem z gęstymi formatami dźwięku.

Z płyt Blu-ray wszystko działa jak należy (DTS-HD MA, TrueHD jak i 96/24).
Odtwarzanie z Media Player (poza Kodi) też działa, dzwięk jest, amplituner załącza odpowiednie diody.

Natomiast poprzez Kodi (17.6) na najnowszym firmware nie udaje mi się zmusić do wysłania gęstego formatu. DTS-HD MA jest w najlepszym przypadku DTSem, a TrueHD w ogóle cisza (wyświetla na Onkyo PCM 2.0). Dodatkowo problem z ACC. Inne formaty dzwięku działają (DD, DTS)

Wczoraj spróbowałem podłączyć źródło plików (NAS QNAP TS-451) nie przez DLNA czy UPnP a poprzez system NFS. O dziwo zaczął Kodi na gęstych formatach włączać zew.player i pojawił się dźwięk, tyle że player Kodi dalej nie działa.

Jakieś pomysły na rozwiązanie problemu?
pzdr
Patryk
 

venomas200

New member
Bez reklam
Ja dlatego właśnie zostałem na 16.1 nie ma żadnego problemu z wraperem. W kodi odpalam film a odtwarza przez media player urządzenia. I w 16.1 nie ma problemu z exoduem i innymi

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

radioaktywny

New member
Natomiast poprzez Kodi (17.6) na najnowszym firmware nie udaje mi się zmusić do wysłania gęstego formatu. DTS-HD MA jest w najlepszym przypadku DTSem, a TrueHD w ogóle cisza (wyświetla na Onkyo PCM 2.0). Dodatkowo problem z ACC. Inne formaty dzwięku działają (DD, DTS)

Nowe KODI Krypton wymaga nowej konfiguracji. Szczegóły na https://forum.kodi.tv
Jest tam cały wątek na ten temat ze szczegółowym opisem ustawień. Nie mogę go w tej chwili znaleźć.

Z grubsza:
- odpalasz KODI
- System
- Ustawienia systemu
- na dole z lewej strony zaznaczasz zaawansowany albo ekspercki
- Dźwięk
i teraz jak powinno być:
- ilość kanałów 2 (dwa) bardzo ważne
- zezwala na przekazywanie dźwięku - musi być zaznaczone
poniżej zaznaczasz kodeki, które Cię interesują. Ja mam tylko TrueHD i DTS-HD
 

patee

New member
Sposób powyżej oczywiście starałem się zastosować. Niestety bez powodzenia.
Zainstalowałem nawet fork SPMC. Co ciekawe SPMC daje większe możliwości ustawień w Audio Output - w opcji Passtrough output device mogę wybrać Raw Passtrough lub IEC Passtrough (w Kodi tej opcji w ogóle nie można zmienić).

Natomiast w kwestii samego przesłania gęstych formatów oba programy nie dają rady.

Dodam, że HDMI output w Androidzie ustawiony na RAW (czy ma być Auto?)

EDIT: Przy ustawieniu AUTO formaty z którymi sobie nie radzi system idą od razu jako PCM 2.0
 
Ostatnia edycja:

200473

New member
Pobierz wersję (shitty)
z tej strony i zrób jak opisałeś.

Files...





Sposób powyżej oczywiście starałem się zastosować. Niestety bez powodzenia.
Zainstalowałem nawet fork SPMC. Co ciekawe SPMC daje większe możliwości ustawień w Audio Output - w opcji Passtrough output device mogę wybrać Raw Passtrough lub IEC Passtrough (w Kodi tej opcji w ogóle nie można zmienić).

Natomiast w kwestii samego przesłania gęstych formatów oba programy nie dają rady.

Dodam, że HDMI output w Androidzie ustawiony na RAW (czy ma być Auto?)

EDIT: Przy ustawieniu AUTO formaty z którymi sobie nie radzi system idą od razu jako PCM 2.0
 
Do góry