HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

Kirek50

Moderator
Bez reklam
bajka022 wrzucił powyżej linki do nowego firmware 1.1.0 dla HiMedia Q5/10 na Androidzie 5.1.

Przyznam, że nie chce mi się instalować tego nowego firmware'u i konfigurować wszystkiego od nowa. Postery mnie nie interesują, innych znaczących zmian nie widzę, przynajmniej nie wynikają z changeloga. U mnie wszystko działa praawie perfekcyjnie na ostatnim firmware.

Jeżeli ktoś wrzuci tę nową wersję nie podzieli się uwagami...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jednak zainstalowałem 1.1.0. Przywróciłem aplikacje i Kodi z backupu. Oto pierwsze wrażenia.
1. Aplikacja WallPoster jest beznadziejna, praktycznie bez możliwości konfiguracji. Ściąga jakieś dziwne plakaty.
2. Nie pamiętam czy była wcześniej, bo nie używam, ale rzuciła mi się w oczy aplikacja Miracast. Działa sprawnie.
3. Odniosłem wrażenie, jakby player troszkę wolniej się uruchamiał.
4. Więcej widocznych i odczuwalnych zmian nie ma.

Po kilku godzinach błędów nie zauważyłem.
 

bajka022

New member
Jednak zainstalowałem 1.1.0. Przywróciłem aplikacje i Kodi i backupu i pierwsze wrażenia.
1. Aplikacja WallPoster jest beznadziejna, praktycznie bez możliwości konfiguracji. Ściąga jakieś dziwne plakaty.
2. Nie pamiętam czy była wcześniej, bo nie używam, ale rzuciła mi się w oczy aplikacja Miracast. Działa sprawnie.
3. Odniosłem wrażenie, jakby player troszkę wolniej się uruchamiał.
4. Więcej widocznych i odczuwalnych zmian nie ma.

Po kilku godzinach błędów nie zauważyłem.
Mam te same spostrzeżenia, dlaczego nie poprawili zgłoszonych błędów przez użytkowników? Wracam na 1.0.9.
 

ellah

New member
Zaczynaja chinczyki olewac support, smutne to. Kiedys faktycznie lepiej reagowali na prosby klientow. Widac ze na przesiadke na androida 7 trzeba bedzie jeszcze sporo poczekac..
 

bajka022

New member
To jakiś pieprzony żart. Kupiłem urządzenie za prawie 800 zł. tylko po to żeby na okrągło przy tym walczyć.
Przeglądam forum Futeko i nic pozytywnego nie mogę z tego wszystkiego wyciągnąć. Ktoś tu na forum napisał że wszystko u niego jest ok i czepiam się tyko.
To nie są moje wymysły tylko kpiny HiMedia.
Pobieram film, włączam wieczorem żeby nacieszyć oko i duszę i co? A to obraz rozciagniety ,a to kodi sobie nie radzi,a to walka z napisami. Odtwarzacz? Przecież tu nawet nie ma opcji Stóp.w media Player.
I mam czekać na jakąś aktualizację po raz kolejny tylko po to aby zobaczyć bibliotekę filmów?
Było zostać przy H96pro. Tam poza zacinkami w filmie nie miałem takich problemów.
 

ma_ko

New member
Niestety żadne z nawet premium BOX nie jest bez wad, potwierdzam Himmedia odpusciła ewidentnie aktualizacje i jest mniej lub więcej problemów.
Ale jak wejdziesz na forum Zidoo jest podobnie..., o zappiti to mi się nawet już nie chce pisać oddałem to w cholere...

Zobaczymy czy coś wniesie wersja poprawkowa na andka 7 bo pierwotnie ta miała być pierwsza ,a jest odwrotnie więc albo mają wiecej z tym problemów ,albo lepiej dopracują...

Mnie korci jeszcze Egreat A10...
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Moja Q5 działa bez zarzutu, ale od kupienia nie bawiłem się w nowe androidy, czy kodi 17. Ustawiłem pod siebie od razu i nic nie zmieniałem. Nie miałem jeszcze pliku którego by nie łyknął.
Ale może nie eksploatuje go jak nalezy :)
Spróbuj może wrócić do ustawień fabrycznych. Jak nie pomoże to na serwis wysyłaj
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
To jakiś pieprzony żart. Kupiłem urządzenie za prawie 800 zł. tylko po to żeby na okrągło przy tym walczyć.
Przeglądam forum Futeko i nic pozytywnego nie mogę z tego wszystkiego wyciągnąć. Ktoś tu na forum napisał że wszystko u niego jest ok i czepiam się tyko.
To nie są moje wymysły tylko kpiny HiMedia.

Nie jestem rzecznikiem HiMedia, choć cenię ich sprzęt, jednak nie mogę się zgodzić z tym, co powyżej.

1. Tak, player (Wrapper i ustawienia Androida) wymaga pobieżnej konfiguracji, ale poradzi sobie z tym każdy średnio rozgarnięty użytkownik.

2. Jeżeli chodzi o Kodi to należy bardziej "wgryźć" się w program i dostosować do swoich potrzeb, co wiąże się z pewnym wysiłkiem umysłowym. Trzeba też troszkę poczytać, ale wystarczy przestudiować około pięciu tematów na Futeko i mamy potrzebną wiedzę. Sam miałem pierwszy (bliższy) kontakt z Kodi we wrześniu ubiegłego roku, kilka dni poświęciłem na lekturę i nauczenie się, teraz uważam, że jak na freeware jest to najbardziej dopracowana nakładka multimedialna ever.

3. HiMedia należy do producentów, którzy naprawdę dbają o użytkownika. To jest mój czwarty player tej firmy, miałem do czynienia z wieloma innymi i żadna nie przywiązywała takiej wagi do opinii i sugestii. Wystarczy poczytać na Futeko (ludzie z forum współpracują z HiMedia), ile poprawek zostało już uwzględnionych od pierwszego firmware. To rzadkość.

4. Ja wiem, że każdy chciałby włączyć sprzęt i mieć od razu wszystko, co chce na ekranie, ale wtedy trzeba poprzestać na telewizorze, choć i w tym przypadku podstawowa konfiguracja musi być zrobiona.

Ogólnie apeluję o więcej obiektywizmu, tudzież trochę umysłowego wysiłku przy zabawie z playerem. Nie tylko tym zresztą...
 

numi19

New member
Czy Klatkowanie każdego filmu w kodi każdej wersji może być przez androida 7??? W MediaCenter wszystko działa płynnie w kodi już nie.... wersja 17.1 lub 16.1 klatkuje każdy film z różnych źródeł, dysk wew zew oraz nas.....
Ktoś pomoże?????


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

bajka022

New member
Czy Klatkowanie każdego filmu w kodi każdej wersji może być przez androida 7??? W MediaCenter wszystko działa płynnie w kodi już nie.... wersja 17.1 lub 16.1 klatkuje każdy film z różnych źródeł, dysk wew zew oraz nas.....
Ktoś pomoże?????


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Z tych jak również innych powodów wróciłem do Androida 5.1 i jądra 1.0.9.
I choćby nie wiem co, nie wrócę już do kodi 17. Dla mnie jednym z głównych priorytetów jest płynność odtwarzania materiałów w wtyczkach kodi np.Exodus.
Zauważyłem też, że niektóre materiały trzeba włączać tylko na wbudowanym playerze. Kodi ni ze wszystkim sobie radzi na tym procesorze.
 
Ostatnia edycja:

numi19

New member
A skąd można pobrać ta wersje Androida i jądra 1.0.9?? Mogę prosić o link???
I która wersja kodi najlepsza???
I jeszcze jedno pytanko
Czemu wbudowany player jest inny jeżeli odtwarzam z dysku wbudowanego bądź zewnetrznego, a jak odpalę z nasa to już wogole odpala się inny????

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

numi19

New member
Dziękuje
A czy trzeba ustawiać buforowanie??
Bo kodi strasznie mi zamula z nasa jak żadne inne urządzenie



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

bajka022

New member
Odpowiedzcie mi proszę na błachę pytanie. Jak usunąć ikonę z pulpitu Androida? Dodać wciskają plus i wybierając program jest łatwo ale usunąć nie wiem jak.Nie mylcie dolnego paska tam wiem o co chodzi.

I drugie moje pytanie na dzisiaj i ostatnie, jak wywołać dolny pasek czarny ze skrutami z androida te z trujkatem? Kilka razy przez przypadek mi się udało lecz nie wiem jak to zrobiłem.

Z góry dziękuję za podpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

Bejziczek

Member
Sprzęt jak w stopce z Androidem 7 i Kodi 17.
Player z amplitunerem mam spięte przewodem spdif, a wrapper mam przestawiony na Kodi i tu problem.
Wszystko mam ustawione jak w poradniku na Futeko a mimo tego nie mogę uzyskać na amplitunerze dźwięku DD, DTS; cisza.
Jak wrapper ustawie na playera himedii to jest ok.
Kodi nie obsługuje ?
 
Kolego u mnie Q5 PRO działa bez problemów, płynnie bez zacięć, z udzuałów sieciwych (wersja Android 5.1, 7.0 jest Beta) jeśli ktoś nie umie obsługiwać Anndroida niech kupi inny player (Windows, Linux).
 
Do góry