HiMedia HD600A i B

Kirek50

Moderator
Bez reklam
No to mamy nowy firmware:
1.0.7.11

Mamy. Wrzuciłem trzy wersje (oficjalną i dwie modowane) na mój Google Drive, linki są w naszym "repozytorium": http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/75389-firmware-himedia-hd600-linki.html
Jest kilka ciekawych zmian, m.in. wreszcie znana już z Xtreamera możliwość wybierania napisów, które nie muszą mieć takiej samej nazwy jak plik z filmem, może ich być więcej, mogą być w dowolnym miejscu. Bardzo ważne usprawnienie.
Druga sprawa: dla HiTV dodano wsparcie multiserwerów, co znacznie poprawiło szybkość odtwarzania.

Pozostałe dodatki i poprawki w tłumaczeniu z chińskiego na angielski. Myślę, że są zrozumiałe.

[FONT=&#930]2) local playback and network SAMBA support the collection function.[/FONT][FONT=&#930] [/FONT][FONT=&#930](Via the menu key - Add to Favorites does not support NFS and the UPNP)[/FONT][FONT=&#930] [/FONT]
[FONT=&#930]3) Support manually load the subtitle file.[/FONT][FONT=&#930] [/FONT][FONT=&#930](Movies, according to the menu - the preferred subtitle, the player will automatically display the subtitle file in the same directory)[/FONT][FONT=&#930] [/FONT]
[FONT=&#930]4) support f4v file format.[/FONT][FONT=&#930] [/FONT]
[FONT=&#930]5) with DMBTH 600 series models, the increase in boot mode settings, and Hong Kong DMBTH support[/FONT][FONT=&#930] [/FONT][FONT=&#930][/FONT][FONT=&#930][/FONT]

[FONT=&#930]Repair the problem:[/FONT][FONT=&#930] [/FONT]
[FONT=&#930]1) In some cases, the files are copied unsuccessful.[/FONT][FONT=&#930] [/FONT]
[FONT=&#930]2) solve the speed is very fast, Network Diagnostics shows the download speed of the question 0.[/FONT][FONT=&#930] [/FONT]
[FONT=&#930]3) part idx + the sub subtitles can not be displayed.[/FONT][FONT=&#930] [/FONT]
[FONT=&#930]4) address the issue of the online part of the seamless playback of MP4 files.[/FONT][FONT=&#930] [/FONT]
[FONT=&#930]5) to solve with a remote control Output "to change the resolution, do not save after restart[/FONT][FONT=&#930] [/FONT]
[FONT=&#930]6) to solve some cases, the pppoe dial garbled.[/FONT][FONT=&#930] [/FONT]
[FONT=&#930]7) In some cases, the media library can not add music playlists and pictures list.[/FONT][FONT=&#930] [/FONT]
 

rykowski

New member
To teraz ja dla zwyklych uzytkownikow o nowy firmware:
- wciaz jest nuta przy odtwarzaniu
- wciaz slabiusienka siec
- wciaz slabiusienka przegladarka
- wciaz te same ustawienia w filmy/muzyk/zdjecia


Nie warto instalowac.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Nowy firmware Digma

Digma, czyli bliźniak rosyjski bliźniak HiMedia, doczekała się najnowszego firmware w wersji 1.0.7.15, czyli nowszego niż ostatni oficjalny HiMedia. Wprowadzono kilka poprawek: poprawiono kłopoty z formatem f4v, którego wcześniej nie dało się dodać do biblioteki mediów, prawidłowo wyświetlają się wszystkie napisy w formacie idx+sub, doszły nowe serwisy internetowe, m.in. My-HIT, IVI, Mediaportal, Wooza etc...
Do pobrania tutaj
http://www.hdsystem***/fw/hdmp310_311_550_551_10715.zip
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
To teraz ja dla zwyklych uzytkownikow o nowy firmware:

- wciaz slabiusienka siec

To nie jest komputer i nie należy spodziewać się osiągów sieci takich jak w komputerach stacjonarnych czy laptopach. Wystarczy mieć pobieżną wiedzę na temat transmisji sieciowych (ethernet), aby domyślić się, że SoC playera multimediów do domowego użytku nigdy nie pozwoli na wydajność sieciowego transferu równą komputerom - to kwestia układu karty sieciowej, pamięci, magistrali itp.itd. Układ sieciowy w SoC takich playerów budowany jest przede wszystkim pod kątem odtwarzanie internetowych multimediów, a nie przerzucania terabajtów danych, Notebene HiMedia i tak ma - w porównaniu z innymi playerami na RTD 1185 - przyzwoite osiągi do 8 megabajtów fizycznego transferu na seksundę.

wciaz slabiusienka przegladarka

Jak wyżej - to nie komputer

wciaz te same ustawienia w filmy/muzyk/zdjecia

A jakie mają być?

Nie warto instalowac.

Oczywiście, że warto, bo każdy nowy firmware - przynajmniej w przypadku HiMedia - jest lepszy i faktycznie wprowadzane są poprawki usprawniające działanie.
 

rykowski

New member
Z Moderatorem dyskutował nie bede, przez szacunek.
Aczkolwiek irytuje mnie jak w ulotce jest napisane: Wired Gigabit Network 10/100/100.
Rownie dobrze mogliby napisac, ze ta maszyna obsluguje Androida.

Albo zachwala Integrated Web Browser, ktora jest niemal bezuzyteczna (ok FB dziala) bez flasha dzisiaj (ale to pewnie kwestia chipseta).

Co do menu? I opcji odtwarzania polecam watek:
http://bbs.himedia.com.au/index.php?PHPSESSID=ce17aa90528d6f2076864a3178f3c7f3&topic=644.0
Znalazlabys sie spora lista rzeczy do poprawy w tym playerze, i takie informacje ze:

Bug Fix
1) fix the randomly failure on file copy.
2) improve the Network Diagnostics function
3) fix the issue about idx + sub subtitles
4) Fix the MP4 online seemless playback
5) Save the output change by "TV Mode" RC key
6) improve the PPPOE function
7) Fix the media db scan issue.

prawie nikogo z nas mysle mocno nie ekscytuja. Ale to tylko takie moje przemyslenia.

Ok. Znalalzlem jedna ciekawa-nowa (byc moze) rzecz. Favorites w gl. menu, ale nie mam pojecia jak sie do teg zabrac, bo po wejsciu zadnych dostepnych opcji.
 
Ostatnia edycja:

and2000

New member
Najeżdżasz na katalog lub plik (np. katalog z muzyką lub konkretny utwór), menu/dodaj do ulubionych - i już. Uważam,że to jedno z istotniejszych ulepszeń
 

rykowski

New member
Najeżdżasz na katalog lub plik (np. katalog z muzyką lub konkretny utwór), menu/dodaj do ulubionych - i już. Uważam,że to jedno z istotniejszych ulepszeń

TEgo nie znałem! dzieki wielkie. jesli to sie pojawilo w tej akutalizacji, to nawet odszczekam co powiedzialem... "ze nie warto aktualizowac"
 

solofh

New member
HD600B zacina się

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności.
Mój HD600B od jakiegoś czasu przy odtwarzania filmów zacina się. Czasem sam ruszy dalej, a czasem nie.
Odtwarzacz jest chłodny, więc to nie wina nagrzewania się.
Wgrałem nowy soft 1.0.7.11 i ... bez zmian.
Nie mam nic podpiętego do USB. Dysk to WD15EARS 1,5 TB, modem DGT RGW VDSL2 FG4 (ale to akurat jest chyba bez znaczenia).
Ktoś może pomóc?:blagam:
 

ong

New member
Dysk to WD15EARS 1,5 TB
Objawy które opisujesz według mnie pasują do uszkodzonego dysku.
Najłatwiej to sprawdzisz podłączając jakiś pendrive (tylko bez tego dysku) i puszczając filmy z niego.
Jeśli objawy nie wystąpią to masz podejrzanego - WD15EARS.

Jeśli wystąpią to następną rzeczą do sprawdzenia jest kabel HDMI. Najlepiej próbować na innym kablu i na innym gnieździe w TV.

/ong
 

krzykoz

New member
Witam wszystkich po dłuższej nieobecności.
Mój HD600B od jakiegoś czasu przy odtwarzania filmów zacina się. Czasem sam ruszy dalej, a czasem nie.
Odtwarzacz jest chłodny, więc to nie wina nagrzewania się.
Wgrałem nowy soft 1.0.7.11 i ... bez zmian.
Nie mam nic podpiętego do USB. Dysk to WD15EARS 1,5 TB, modem DGT RGW VDSL2 FG4 (ale to akurat jest chyba bez znaczenia).
Ktoś może pomóc?:blagam:

Hej,

ja miałem podobny problem, jednak nie tylko na filmach, ale na wszystkim co "leciało" z dysku. Rozebrałem odtwarzacz i poprawiłem kabelek zasilający do dysku, ale od strony płytki PCB odtwarzacza. Od tamtego momentu problem ani razu się nie pojawił.

Pozdrawiam
 

jrd

New member
Witam, mam pytanie czy modele Hi media 600 i 900 i produkty Xtremer maja funkcje sleep , czyli wylaczenia odtwarzacza po okreslonym czasie ?
 

jrd

New member
Kupilem niedawno 600 i mam pytanie czy moglby ktos podac jakie sa roznice firmware imaxa ,ZHW , xpress do oficjalnego oprogramowania ?
 

jrd

New member
A jezeli dysk jest zamontowany w srodku to bezpieczne jest dla sprzetu odlaczenie wentylatora ? Zeby wylaczyc trzeba rozebrac cala obudowe ?
 

solofh

New member
Prośba o diagnozę!

Wgrałem na dysk odtwarzacza Himedia 600 film nagrany Nokią N8 w formacie 720p mp4.
Film się odtwarza, ale co parę sekund ni stąd ni zowąd przyspiesza o 3, 4 sekundy, by następnie wrócić do normalnej prędkości?!!
Jak odtwarzałem ten film bezpośrednio z komórki na TV (przez HDMI) wszystko było OK.
Inne filmy chodzą normalnie.
Proszę o pomoc!!!
Mam wgrany najnowszy soft 1.0.7.11
 
Ostatnia edycja:
Do góry