HiMedia HD600A i B

DOMEL9

New member
Bez reklam
Kirek szacun za skrypty !!! ogólnie to ten firmware Xstreamera rzadzi w kazdej kwesti - nawet z moją ps3 współpracuje hyhyhy normalnie hajfihade -Kirku jakbyś mógł pare ciekawostek i fajnych rozwiazań ( ustawień itp ) podać do tego firma ( jeśli takie masz ) to by było elegancko bo naprawdę mi się podoba :blagam::blagam::blagam::blagam:
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
jakbyś mógł pare ciekawostek i fajnych rozwiazań ( ustawień itp ) podać

Tutaj MyRadio.zip
jest trochę (kilkaset) stacji radiowych w tym wszystkie polskie. Miałem to podłączyć do interfejsu Xtreameringa, ale jest z tym od cholery roboty i dotąd mi się nie chciało. Ale wystarczy zdekompresować plik do głównego katalogu na dysku/pendrive i użytkować wchodząc w menu playera do muzyki, wybierając konkretną stację.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
jakbyś mógł pare ciekawostek i fajnych rozwiazań ( ustawień itp ) podać do tego firma

Tutaj najnowsza wersja Xtreamering z xLive Cz, w którym mamy weeb.tv i... 56 polskich stacji telewizyjnych, w większości w HD, z Canal+, AXN, n premium itp. Sprawdzone, wszystko działa.
Xtreamering_1.3.3.zip

Kasujemy poprzedni katalog script (lub archiwizujemy jeżeli będziemy chcieli do niego wrócić), dekompresujemy ściągnięty plik do katalogu głównego. Następnie musimy wykonać instalację skryptów z trzech katalogów: głównego scripts, podkatalogów xLive Cz, i xLive. Chodzi o pliki install_prodigy.php. Robimy to z przeglądarki internetowej wpisując pełne ścieżki, można też z webowego interfejsu playera korzystając z zakładki All i przechodząc do poszczególnych plików. Restartujemy player i cieszymy się.

Oczywiście chcąc oglądać Weebtv w wersji premium dłużej niż kilkanaście minut (notabene ciekaw jestem, jak oni uprawiają to piractwo) trzeba sobie tam założyć konto i zapłacić. Miesięczny abonament tylko 15 zł, (ale można 3 dni za 3 zł itp.), ta liczba kanałów na platformach cyfrowych kosztowałaby grubo ponad stówę.
Później należy wprowadzić do konfiguracji otrzymane hasło:
scripts/xLiveCZ/category/tv/WeebTV.xml

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<settings>
<quality>HI</quality>
<username>nasz loging</username>
<password>nasze haslo</password>
</settings>

Edytowane 14.40.
Kupiłem konto premium, wszystko pięknie działa, HD bez problemów, właśnie zaczynam oglądać film na HBO :))

Miłej zabawy (płatnej lub nie)
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Właśnie instaluje to wszystko i potestuję bo brzmi bardzo zachecająco !! Wielkie dzięki Kirku :blagam:

Więc kilka spraw w katalogach xlive i czxlive nie ma tego install_php jest tylko w głównym - po zainstalowaniu mozna wiec w czxlive zrobic autoupdate i działa ale xlive pokazal blad na autoupdacie - troche pracy bedzie mam zwisy co chwilka


Ważne jesli macie restarty bez wyłączenia sprzętu to wyłaczcie autoscan storage w search and indexing - moje dyski cos ty knoca ale teraz smiga wsio :) walcze dalej
 
Ostatnia edycja:

DOMEL9

New member
Bez reklam
wszystko smiga i jest niezle - czasem troche muli oprogramowanie ale jest odbrze firmware Xtreamera jest zacny a z nowym strimingiem jest elegansio - polecam brać scripty Kirka z kilku postów wcześniej tam sa te pliki prodigy_instal w katalogach xlive i czxlive i wkleic je do tego najnowszego strimingu zgodnie z instrukcją - wsio lata a reszte updatować z menu firma - teraz Kirku jak wrażenia po oglądaniu weeb tv - bo to może byc śliska sprawa w naszym kraju, tym bardziej kwestia premium - zgłębiłeś temat i ogólnie masz jakieś info o rzetelności operatora płatności itd itp ? mi ta jakość wystarcza i są najfajniejsze programy no i potencjał nawet jest :popcorn:
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
jak wrażenia po oglądaniu weeb tv - bo to może byc śliska sprawa w naszym kraju, tym bardziej kwestia premium - zgłębiłeś temat i ogólnie masz jakieś info o rzetelności operatora płatności itd itp ? mi ta jakość wystarcza i są najfajniejsze programy no i potencjał nawet jest :popcorn:

Kupiłem abonament na miesiąc za 15 zł, po około godzinie dostałem kod aktywujący, aktywowałem, wpisałem hasło i login do skryptu PHP i wszystko ekstra działa od dwóch dni. Jakość idealna, mam szybkie łącze, więc zacięć praktycznie nie ma, jakość HD jak... HD.

Poczytałem trochę na forach o tej "zabawie", ludzie wypowiadają się pozytywnie. Zadałem techniczne pytanie supportowi o aktywację, odpowiedzieli w sobotę po godzinie, więc widać, że mają jakiś "dozór techniczny".

Z pewnością jest to "legalne inaczej" i domyślam się, na jakiej zasadzie działa, ale nie będę drążył tego wątku... :)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Rosyjski firmware oparty na przyszłym 1.0.7.7

W Rosji i okolicach HiMedia HD600A/B sprzedawana jest jako Digma HDMP311/550. Programiści z ddixlab*** forum opracowali dla naszego playera nowy firmware, oparty na przygotowywanym przez Chińczyków nowym 1.0.7.7. Z forum wynika, że działa, jest dużo europejskich treści internetowych, inny interfejs, lepsze napisy.
Tutaj do pobrania. Testować i dzielić się wrażeniami.

http://www.ddixlab***/download/Digma/Media_player/HDMP311/hdmp_310_311_550_551_1077.zip
 

and2000

New member
Albo coś źle robię albo:
1.ver.1.0.7.7 - ok
2.interfejs ten sam
3.europejskie serwisy- tylko rosyjskie radia
4.napisy NIE muszą mieć tej samej nazwy co film
5.dodany prot.synchronizacji czasu (po co?!)
6.nutka ma się dobrze- jest
7.próba oglądania zdjęć- prędzej czy później - zwiecha
Juz wróciłem do starszego romu
 
Ostatnia edycja:

DOMEL9

New member
Bez reklam
jedyny do tej pory problem z firmem xtreamera to audio i wyjscia audio - majac rózne pliki audio i podłączony odtwarzacz do wzmachola po optyku mam problemy z odtwarzaneim różnych formatów, po prostu nie mogę wybrać co i jak pójdzie na które wyjście. Po hdmi lepiej ale po hdmi mam TV więc i tak tylko stereo. Ciągłe przełączanie mnie irytuje - ma ktoś jakieś rozwiązanie może ?
 

and2000

New member
Chyba taka przypadłość softu - xtriming u mnie chodził tylko po hdmi- na optyku cisza; pozostałe treści (filmy, muzyka) tu i tu - ok. To był jeden powód rezygnacji z xtramera, drugi- nieco gorsza jakość wideo (szczególnie widoczna na rzutniku). Najbardziej mi żal obwódek na napisach.
 

and2000

New member
Na forum HDPfans można znaleźć firmware oznaczone ver.1.0.7.11 - jest to chyba poprawiona (np. nie wykrzacza się na zdjęciach) wersja rosyjskiego 1.0.7.7. Mimo, że w info są takie numerki-mam wrażenie, że nadali je rosyjscy programiści. Chińczycy z forum piszą,że to jakieś dziwne,zagraniczne :smile: oprogramowanie
 

Dimson

New member
można też z webowego interfejsu playera korzystając z zakładki All i przechodząc do poszczególnych plików. Restartujemy player i cieszymy się.

czy może ktoś podpowiedzieć gdzie można znaleźć tą zakładkę ALL w interfejsie ?
ok nie ma problemu już sobie poradziłem z tą instalacją *.php. :)
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
IPla na Himedia 600

Skorzystałem z wątku o Manta na RTL1185 i zainstalowałem przez moService3 moduł IPla. Wszystko działa a obraz jest dobrej jakości.

Emitel • Zobacz wątek - MANTA DVBT05

Obecnie używam wersji alfa 1.0.7.11 gdzie jest już manualne wybieranie napisów z katalogu oraz nowa zakładka Ulubione. Ta zakładka bardzo ułatwia dostęp do katalogów sieciowych i HDD. Bez mozolnego wchodzenia po przez poszczególne etapy. W wersji 1.0.7.7 tez te opcje były widoczne.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Obecnie używam wersji alfa 1.0.7.11 gdzie jest już manualne wybieranie napisów z katalogu.

Ooooo... To już spory sukces w zbliżaniu się do fw Xtremaera. Rozumiem, że outline do napisów jeszcze brak? Jakby tak doszła obwódka i jeszcze się dało dorzucić Weeb.tv to byłby dla mnie osobiście firmware HiMedia bliski ideału. Trzeba będzie nad tym chyba trochę pomyśleć...
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Ooooo... To już spory sukces w zbliżaniu się do fw Xtremaera. Rozumiem, że outline do napisów jeszcze brak? Jakby tak doszła obwódka i jeszcze się dało dorzucić Weeb.tv to byłby dla mnie osobiście firmware HiMedia bliski ideału. Trzeba będzie nad tym chyba trochę pomyśleć...
Ostatnio robiłem drugie podejście do Xtreamer Sidewinder 2 ver.3.0.11. Wiem że ci ten soft odpowiada. Znowu dałem spokój :(
Nie mogłem zmusić by mi zapamiętywał ustawienia. A kombinowałem i 2 x wgrywałem, reset do ustawień fabrycznych. itd, itp. Bez postępu przez kilka dni.
Ciął mi muzę jak leciała z HDD. Przez sieć było ok. Dźwięki KLIK KLIK przy poruszaniu się po menu szybko zamieniał na TRZASK TRZASK. Soft dość spowolniony. Nie mogłem podmieniać na swój ulubiony font. Wygląd softu też mnie specjalnie nie kręci. Poddałem się. Po prostu nie jest dla mnie :)

A Weeb.tv to by się przydała w Himedia
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ostatnio robiłem drugie podejście do Xtreamer Sidewinder 2 ver.3.0.11. Wiem że ci ten soft odpowiada. Znowu dałem spokój :(
Nie mogłem zmusić by mi zapamiętywał ustawienia. A kombinowałem i 2 x wgrywałem

Dziwi mnie ten problem. Na początku też miałem kłopot z zachowaniem ustawień, zwłaszcza dotyczących sieci (web, FTP itp.), ale później wszystko zaskoczyło i trzyma. A może tak: wgraj poprzednią wersję (chyba 3.0.7) na niej zrób wszystkie wszystkie ustawienia, później wrzuć nową "po bożemu", czyli z odłączonym dyskiem i poustawiaj parametry.

Mnie ten firmware pasuje. Przy użytkowaniu trzeba trzymać się jednej zasady, aby nie był mułowaty: mimo wyłączenia autoscanu, gdy na dysku pojawiają się nowe pliki, i tak jest przeprowadzane jakieś sprawdzanie. Gdy przed jego zakończeniem uruchomiony zostanie jakiś film, system zaczyna być wolny. Domyśliłem się, że trzeba czekać na zakończenie tego quasiscanu. Używam zewnętrznego dysku, więc czekam aż po włączeniu jego dioda przestanie mrugać i wszystko później działa OK.
 

and2000

New member
Już kiedyś pisałem: u mnie też nie zachowywał ustawień, pomysł Kirka z wcześniejszym softem nie pomógł- pomogło dwukrotne naciśnięcie "home" po zakończeniu ustawień
 
Do góry